Jump to content

sit ara automatu


rokijs
 Share

Recommended Posts

viesturs0711

 

 

Vienīgā „provlampas” priekšrocība ir tas, ka ar to tiešām ir ērtāk noteikt vai drošinātājs (automāts) tiek izsists dēļ īsslēguma.

 

Par ko arī stāsts. Provlampā var ieskrūvēt lampiņu ar mazo cokolu un tad jau nemaz tik trausla un neērta tā provlampa nav.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Provlampā var ieskrūvēt lampiņu ar mazo cokolu
Vajadzība meklēt īsslēguma vietu ir tik rets darbs, ka ieguvums no provlampas staipīšanas līdzi nav tā vērsts. „Pareizai” provlampai ir jābūt no 2 spuldzēm virknē (lai varētu mērīt starp fāzēm), un arī ar mazo cokolu tāda lampa sanāk liela, un samesta instrumentu kastē kopā ar skrūvgriežiem un plaķenēm tomēr ir trausla. Un pat, ja ir līdzi provlampa un ir jāatrod īsslēguma vieta, ar provlampu var noteikt vienīgi to, ka tiešām ir īsslēgums (arī ar 2 polu sprieguma uzrādītāju to var konstatēt), un tālāk tik un tā būs pamatīgs roku darbs meklējot bojāto vietu (taisot vaļā nozarkārbas, slēdžus, lampas, rozetes).

Pagājuša gadā man bija viena samērā vienkārša halturka – sadales skapī nomanīt skrūvējamos drošinātājus pret slēdža tipa automātiem. Ja automātus es nomainīju pa kādām 2 stundām, tad pēc tam kādas 4 stundas meklēju, kāpēc vienu automātu visu laiku sit laukā. Nezinu vai tas īsslēgums jau bija radies agrāk, vai speciāli gaidīja mani, bet beigās izrādījās, ka ir pieliekamajā telpā ir sabojājies ledusspapis.  Īsslēguma meklēšana ir viens ļoti riebīgs darbs, it īpaši, ja māja liela un neviens nezina kur iet vadi, kura ir kārbas.

Link to comment
Share on other sites

Knaabis

 

 

provlampai ir jābūt no 2 spuldzēm virknē (lai varētu mērīt starp fāzēm)

Ieliec virknē diodi un pietiks ar vienu lampu. 

Link to comment
Share on other sites

Es jau nesaku ,ka provlampa ir kas unikāls un bez tās nevar iztikt, bet tai ir divas lietas, ko nevar azvietot daudzi jruti moderie mēraparāti. Vispirms, provlampu var uztaisīt jebkurā vietā un jebkuros apstākļos kaut no ķēķa lampiņas. Ne jau vienmēr visādi štrumenti līdzi paņemti. Otra lieta, provlampa rada ķēdē slodzi un tā nemelo no inducētā sprieguma, kā to dara daudzi indikātori un testeri. Protams, profesionāls instruments ir manta, bet diez vai katrā mājsainmiecībā taoēc butu jāiegādajās divpolu indikātors, vai kā viņu tur sauc.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

indikātors, vai kā viņu tur sauc

sprieguma uzrādītājs ;) 

Link to comment
Share on other sites

elektroinstalācija vilkta pirms kadiem 6-7 gadiem, vadi aiz reģipša. dzīvoklis,

 

ok, nemainīšu automātu - ieslēgt var ja galvenais izslēgts.

 

kad būšu mājās būs jābrauc cauri rozetēm un apgaismojumam, laikam pie cita secinājuma nenonāks šajos N postos

Link to comment
Share on other sites

Nu bet loģiski, sen jau varēji iet visam cauri, nevis veikt interneta diagnostiku. Pašam reiz gadījās šaize, ka sievasmātei māja palika tumsā, dura domāja saukt elektriķi, lai gan vadus esmu pats vilcis visā mājā. Vainu atradu, mana vaina, no skaitītāja vadi gāja divos virzienos, jeb viens virziens bija 2x garāks par otru, protams, slodze līdz ar to arī. Gāju cauri nozarkārbām, līdz atradu sakusušu savienojumu, ne nozarkārbā. Tā kā, ej vien visam cauri, štuko pats.

Link to comment
Share on other sites

No skaitītāja vadi var iet tikai 1 virzienā?

Visiem vadiem jābūt vienāda garuma?

Kurā muļķu skolā tu esi gājis un kurā aprūpes mājā esi pie interneta pielaists tagad?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

no skaitītāja vadi gāja divos virzienos, jeb viens virziens bija 2x garāks par otru, protams, slodze līdz ar to arī.
 

 

yeeee! :)

Link to comment
Share on other sites

atbraucu mājās pēc pāris dienām, ieslēdzu automātu un viss bumbās - neko neizdarīju :D

Link to comment
Share on other sites

Viss bumbās būs līdz pirmajām problēmām....

 

Ja sita automātu ārā - kaut kur kaut kas nav kārtībā! 

 

Vismaz savā mājā es negaidītu ugunsgrēku bet meklētu cēloni.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...