Jump to content

Jauna fotoaparāta izvēle līdz 300EUR


luckyLV
 Share

Recommended Posts

Sveicināti! 

 

Meklēju jaunu aparātu cenā līdz 300EUR.

 

Vajag:

 

Diezgan labu video kvalitāti, jo šad tad vajadzēs kaut ko uzfilmēt;

Normālu foto kvalitāti vājā apgaismojumā, cik nu normālu var atrast par tādu cenu;

Tiks izmantots ceļojumiem, ģimenes pasākumiem, ballītēm utt.

 

Pats šobrīd skatos uz Samsung NX1100 un Nikon 1 sērijas aparātiem. 

 

Jūsu ieteikumi? ;)

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

itanium

Ir plānots arī mainīt objektīvus?

Ja nē, varbūt jāapsver Canon S110 vai dārgākā S120 iegāde?

Naktī, protams, bildēt ne ar vienu, ne ar otru nevarēs.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

luckyLV

 

 

Ir plānots arī mainīt objektīvus? Ja nē, varbūt jāapsver Canon S110 vai dārgākā S120 iegāde? Naktī, protams, bildēt ne ar vienu, ne ar otru nevarēs.
 

 

Jā, ir plānots ar laiku mainīt objektīvus.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kur būs tas vājais apgaismojums? Bildēšanai telpās ļoti vēlama ārējās zibspuldzes iegāde, bet minētā budžetā nekas neiekļaujas. Āra apstākļiem labs objektīvs maksās sākot no 300 EUR, kas pilnīgi un noteikti ir ārpus minētās cenu kategorijas. Ieteiktu samazināt savas prasības.

 

Normālu foto kvalitāti vājā apgaismojumā
 
Link to comment
Share on other sites

luckyLV

 

 

Ar laiku - tas ir kad? Pēc 5 gadiem vai tomēr ātrāk?
 

 

Noteikti, ka ātrāk.


 

 

Kur būs tas vājais apgaismojums? Bildēšanai telpās ļoti vēlama ārējās zibspuldzes iegāde, bet minētā budžetā nekas neiekļaujas. Āra apstākļiem labs objektīvs maksās sākot no 300 EUR, kas pilnīgi un noteikti ir ārpus minētās cenu kategorijas. Ieteiktu samazināt savas prasības.
 

 

Kaut vai ārā, vakarā.

Šobrīd tiek skatīts tikai aparāts ar kit objektīvu, tad jau tālāk būs gan zibspuldze, gan vēlāk arī labs objektīvs.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Long John

Bildēšanai vājā apgaismojumā (bez zipenes) dikti aktuāls būs sensora izmērs- jo lielāks sensors, jo lielāku "beztrokšņa" ISO (jūtību) varēs uzlikt. Piemēram APS-C sensora bezspoguļiem reāli  lietojamais ISO jau ir līdz 3200 (tehniski un teorētiski firma sola līdz 25000, bet to nevar uzskatīt par nopietnu).

 

300 EUR robežās jaunu būs grūti dabūt, šādai vajadzībai varētu dabūt kādu lietotu "Sony NEX-3" vai 5 ar "kit" objektīvu (protams, neizslēdzu arī citus brendus un modeļus, taču par tiem sīkāk neesmu interesējies).

 

Lielo ārējo bliceni tiem gan nevar pielikt.  To var tikai Nex-6, 7, kā arī a6000. Nex-5 lielo ārējo bliceni varot pielikt caur īpašu, Ebajā no ķīniešiem nopērkamu adapteri. 

 

Ja ir interese, nākamnedēļ tirgošu Sony NEX-3N body (nopirku Ebajā- sākumā Nex-3 ar "kit 16-50" , pēc tam Nex-7 "body"). 

 

     http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-nex-3n/sony-nex-3nA.HTM

 

Ja viss būs OK, NEX-7 ar "16-50" objektīvu atstāšu sev, bet NEX-3N body, kopā ar M42 adapteri un pāris manuālajiem objektīviem (50 mm fix un 80-200 telezūms)  pārdošu (ap 200 Eur). Ja vajag, kit zūmu pēc tam var nopirkt sludinājumos vai  Ebay- ap 80 Eur.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

 

 

Šobrīd tiek skatīts tikai aparāts ar kit objektīvu,

Vai nu sareizini budžetu vismaz ar 2 vai arī meklē ko lietotu.

Link to comment
Share on other sites

Ļoti iesaku paskatīties kaut ko no Micro 4/3 sistēmas - kādu Olympus PEN vai Panasonic Lumix aparātu, vienalga, objektīvi būs savstarpēji savietojami, sensori līdzīgi. Sistēma daudz attīstītāka par Nikon 1 vai Samsung.

Iekš 150-200 eiro sanāk kāds E-PM1, G1, E-PL1, E-P1 ar kit obkektīvu.

Pa 300 eiro var iegādāties pilnīgi jaunu Lumix G5 ar kit objektīvu vai G6 body, tādā gadījumā gan vēl kāds 100 aizies objektīvam. Pa 350 var atrast Olympus E-PL5 ar to pašu sensoru kas ir slavenajam E-M5. Ja svarīgs video, tagad noteikti jāizvēlas Lumix nevis Olympus. Panasonicam video kvalitāte ir galvas tiesu pārāka par pirmo un tādam G5 vai G6 arī spogulenes šinī jomā pienes ūdeni.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pa 300 eiro var iegādāties pilnīgi jaunu Lumix G5 ar kit objektīvu
Kur? Ne jau EU?
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

E-PM1, G1, E-PL1, E-P1

 

nu šos gan laikam nevajadzētu ieteikt. Zemas izšķirtspējas LCD, troksnīši, lēns AF, man nepatīk menu izskats un ērtums.

 

Kādreiz ģimenē bija diezgan daudzi modeļi no E-Px un E-PLx sērijām, bet pie laikam E-P3 apstājāmies, jo kaut kā citi ražotāji strauji aizgāja garām Oly sniegumam.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kur? Ne jau EU?

 

Mēnesi nostāvēja ssā sludinājums, neviena zvana, neviena e-pasta. Pilnīgi nelietots aparāts kastītē, plēvītēs. Beigās čoms samainīja pret GX1 ar piemaksu.

 

G6 līdz ssam vēl nav nonācis, bet ir dabonams par 300 naudiņām (body). Šobrīd pieejams arī leģendārais 14-45mm objektīvs.

 

Žaks, es tos pieminēju tīri lētuma dēļ, labs starter kits lai saprastu ko vispār vajag.

Pēc P3 nāca E-M5. Kurš ražotājs bija tam priekšā? :) Ne lēts prieks protams...

Pats pēc P3 pārgāju uz PL5 un tagad P5. Šķirstot bildes, no P3 tās bija visskaistākās.

Link to comment
Share on other sites

Long John

"Smukuma dēļ" man no bezspoguļiem visvairāk patīk Oly OM-D E-M5.

   

       OM-D.jpg

  

Bet, manuprāt, fiziku neapmānīsi un labākas kvalitātes bildēm jānāk no lielāka izmēra sensora. Tādēļ devu priekšroku Sony Nex sistēmai. Tā ir arī krietni kompaktāka, kā arī pārsvarā lētāka. Problemātiska ir tikai lētas/labas optikas pieejamība. Vai tā mana izvēle būs pareiza- gan jau matīs... 

 

 http://www.ebay.de/itm/OLYMPUS-E-M5-OM-D-Kamera-inkl-Objektiv-M-Zuiko-Digital-14-42mm-schwarz-NEU-/360908360030?pt=DE_Foto_Camcorder_Digitalkameras&hash=item5407d0895e

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Autora cenu kategorijā ceļojumiem es lietoju Nokia 808. Neko labāku par to cenu man nav gadījies redzēt gan foto, gan video vajadzībām. Turklāt, ne tikai video attēls ir ļoti labs, bet arī filmējamā materiāla skaņa ir izcila. Pat rokkoncertos.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Autora cenu kategorijā ceļojumiem es lietoju Nokia 808. Neko labāku par to cenu man nav gadījies redzēt gan foto, gan video vajadzībām. Turklāt, ne tikai video attēls ir ļoti labs, bet arī filmējamā materiāla skaņa ir izcila. Pat rokkoncertos.

 

Nē, paldies...Telefonu es nemeklēju. :D 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet, manuprāt, fiziku neapmānīsi un labākas kvalitātes bildēm jānāk no lielāka izmēra sensora. Tādēļ devu priekšroku Sony Nex sistēmai. Tā ir arī krietni kompaktāka, kā arī pārsvarā lētāka. Problemātiska ir tikai lētas/labas optikas pieejamība. Vai tā mana izvēle būs pareiza- gan jau matīs...

 

Ja runājam par attēla asumu un ISO troksni, tad diemžēl Sony APS-C izmēra sensora priekšrocības nogalina Sony optikas vājums un salīdzinoši mazais klāsts. Kā arī lielāks sensors nozīmē lielāku optiku - kā pats saki fiziku neapmānīsi un ja arī body ir plānāki, tad optika ir lielāka Sony. Starp citu, Olympus sākot ar E-M5 izmanto Sony sensorus. Sony savukārt ir iegādājies Olympus kontrolpaketi tieši dēļ optikas (varbūt neprecīzi izsakos, bet nu kaut kā tā), nākotne būs interesanta :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Par Sony E-mount objektīvu klāstu nu gan jau kādu laiku nevar sūdzēties. Ražo pats Sony, Zeiss, kā arī vairums citu trešo pušu ražotāji. Protams, vienmēr būs tādi, kuriem ir par īsu bez baltā 300 mm L, bet tie lai krāmējas ap savām sistēmām. Jebkuram citam pietiks ar esošo E-mount klāstu.

Link to comment
Share on other sites

"labākas kvalitātes bildēm jānāk no lielāka izmēra sensora. Tādēļ devu priekšroku Sony Nex sistēmai."

 

Tad jau kljuudiijies, gan apsc gan 4/3 ir cropi saliidzinot ar full frame.. :)

Link to comment
Share on other sites

Long John

 

 

Tad jau kljuudiijies, gan apsc gan 4/3 ir cropi saliidzinot ar full frame..

 

Kāpēc kļūdījos? Par FF es nekur nerunāju- tikai salīdzinu APS-C ar 4/3.

 

    APS-C-vs-m43-sensor-sizes.png

Link to comment
Share on other sites

Ja var aizstiepties līdz Olympus E-PM2 (360-370 eiro), tad stabili ņemtu to. Starp lietotiem protams vēl labākas iespējas.

 

Jaunie Sony sensori Olympus fotoaparātos ir vienkārši lieliski. Man pašam ir E-M5, ļoti labs aparāts.

 

Salīdzinājums ar Canon 700D un Canon 70D:

http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Canon-EOS-70D-versus-Canon-EOS-700D-versus-Olympus-PEN-E-PM2___895_870_840

APS-C vienmēr labāks?

Labots - Edman
Link to comment
Share on other sites

 Kā var saukt pas labu ko tādu, kam nav normāla, vienalga, optiska vai digitāla skatumeklētāja ???  Rotaļlieta, kuru nevar normāli turēt pie acs.

Link to comment
Share on other sites

Long John
APS-C vienmēr labāks?

 

Es nekur neapgalvoju, ka APS-C labāks- es tikai uzskatu (un arī tīri teorētiski), ka lielākam sensoram potenciāli iir labāka kvalitāte (sevišķi uz augstajiem ISO), kā arī tīkamāks zīmējums neasuma zonā dēļ mazāka crop faktora. 

Piekrītu arī, ka Olympusa sistēmai ir plašāka objektīvu izvēle.

 

Viss pārējais ir gaumes (reliģijas)  lieta- dikti diskutabls pasākums.

Vienam Canon- citam Nikon, vienam Audi- citam Mersis, vienam māte- otram meita utt. utml. :yahoo:

 

Man virtuāli  iepatikās Sony NEX. Iepatikās un nopirku (sagadījās normāls Nex-7 piedāvājums Ebay).

Par pārējo rādīs nākotne!

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

 

 

 Kā var saukt pas labu ko tādu, kam nav normāla, vienalga, optiska vai digitāla skatumeklētāja ???  Rotaļlieta, kuru nevar normāli turēt pie acs.

 

Teorētiski Olympusam var piepirkt klāt arī elektronisko skatu meklētāju. Lielākajai daļai Olympus aparātu ir accesory port zem hotshoe kurā spraužas papildaprīkojums.

Tas ir drīzāk pēc tam kad ir pierasts pie sistēmas un kad skaidri zin - tagad man vajag skatu meklētāju.

 

Ir 3 elektroniskie skatu meklētāji, sarindoti augošā secībā pēc kvalitātes:

VF-3

VF-2 (pēc kvalitātes līdzīgs kā OM-D E-M5)

VF-4 (pēc kvalitātes līdzīgs kā OM-D E-M1)

 

Dzīvē VF-3 ir nelietojams. Nu ok, ja ir aparāts kā E-PL1, tad tas ir labāk kā tā aparāta ekrāns, jo saulē neko nevar redzēt. 

 

Atliek pārējie. VF-2 pats neesmu lietojis, bet VF-4 un E-M1 iebūvētais ir vienkārši wow! Principā krāju naudu VF-4, tas ir must have. 

Cenas aptuveni:

VF-3 ~90 eiro, bet padomātu vai ņemt arī par 50.

VF-2 ~140 eiro

VF-4 ~220 eiro

 

Ja skatu meklētājs ir ļoti svarīgs, jāparēķina, varbūt tomēr ir vērts uzreiz pielikt klāt un nopirkt kameru ar iebūvēto, piemēram E-M5 vai E-M10. Tad arī varēs lietot ārējo zibspuldzi vienlaicīgi ar skatu meklētāju.

No otras puses, kameras mainās, bet skatu meklētājs paliek. Nopērc vienreiz un pēc tam maini body nemaksājot par iebūvēto skatu meklētāju...


Nu un ar Panasonic G sērijas kamerām cenas ziņā ir tā, ka skatu meklētājs principā nāk par velti :)

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Ja var aizstiepties līdz Olympus E-PM2 (360-370 eiro), tad stabili ņemtu to. Starp lietotiem protams vēl labākas iespējas.

 

Ja skatās uz lietoto klāstu, ko tad Tu man ieteiktu? ;)

Budžets - līdz 200EUR, lietotu aparātu.

 

Pagaidām skatos starp šiem - Panasonic GF2, GF3, Olympus E-PM1 un , protams, Sony NEX, ja atrodu līdz 200EUR.

 

Jūsu domas?

Labots - luckyLV
Link to comment
Share on other sites

Long John

Šaubos, vai starp mums ir reāls praktiķis, kurš būtu pietiekamu laiku lietojis (nevis tikai pāris dienas paspaidījis)  visas trīs minētās sistēmas. Tādēļ  pilnvērtīgu, objektīvu un konkrētu atbildi šeit būs grūti sagaidīt... :superstition:  

Tas tāpat, kā autoforumā prasīsi izvēlēties starp Audi, VW vai BMW, vai dančos- starp Annu, Minnu vai Līzi... :yahoo:

Katrs vilks to deķi uz savu pusi...:) 

 

Tagad Internetā ir gana daudz ticamas infas- vajag tik "rakt"- gan tehniskajās lapās, gan pārdošanas sludinājumos.

Es tādā veidā "izraku" un nopirku  Nex-3n un pēc tam nex-7. Man vienkārši iepatikās un viss!

Citam atkal būs savāds viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Interesanta dilemma (cenu starpība tomēr diezgan liela).

 

http://www.bhphotovideo.com/c/compare/Sony_A5000_vs_Fujifilm_X-M1_vs_Sony_NEX-6/BHitems/1022331-REG_984426-REG_892146-REG

  

Tad jau nex-5000 vietā labāk skatīties uz Nex-6 vai dārgāko, jauno A6000.

Tagad paspēlējos ar saņemto Nex-7 un pārliecinājos, ka maniem "spoguļnieka" iesīkstējušiem ieradumiem aparāts bez skatu meklētāja neder.

 

Reāli salīdzināt nevaru- man ir tikai citas kategorijas Fuji X-10.

Bet pa tukšo muldēt un atstāstīt svešas Interneta tenkas negribu.. :)  

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Sensora izmērs nav galvenais. Arī 4/3 un m4/3 var labi kontrolēt DoF. Iespējami šaurs DoF arī ne vienmēr ir vēlams.

Attiecībā uz high ISO m4/3 ar sony sensoru vs APS-C atšķirība gandrīz viemēr būs redzama tikai un vienīgi pikseļpisējiem. Un pat tad nekorekta ekspozīcija vai kompozīcija ir pamats neveiksmīgām bildēm.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Ar neapbruņotu aci redzama 4/3 lietotāja "taisnošanās".... :yahoo: 

Tas takš katram skaidrs, ka pārsvarā ne jau body, bet gan fotogrāfs un objektīvs taisa labu bildi!

Bet fiziku arī nevar apmānīt- jo lielāks sensors, jo lielāka  iespēja dabūt ārā labu bildi  (vismaz teorētiski ).

Viss pārējais katra paša rokās (galvā) ! 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

"Bet fiziku arī nevar apmānīt- jo lielāks sensors, jo lielāka iespēja dabūt ārā labu bildi (vismaz teorētiski )."

Teica cilveeks, kas pats bildee uz paaris mm lielaaka apsc kropa... :D

Gan 4/3 gan apsc ir ne shis ne tas, jaanjem vismaz full frame matrica. Kaut vai 35mm filma.

Link to comment
Share on other sites

Norchello

 

 

Jūsu ieteikumi?

Es jau labu laiku iztieku ar Smartfona kameru,katrā ziņā nav neko sliktāk kā ar 300 Euro vērtu digitālo,lai būtu  vērts ko mainīt tad tikai spoguļkamera un objektīvi,bet tas cits līmenis ...

Jaunie Top 5 smartfoni atsver atsevisķa fotoaparāta iegādi.

Link to comment
Share on other sites

Dumš jautājums : Ko Jūs ar tiem fullfreimiem tādu darāt? Es kā amatieris neesmu izjutis vajadzību vēl ne reizi, kropa aps-c ir ar atliektiem galiem.

Link to comment
Share on other sites

Kā jau teica, jo lielāks sensors jo labāku detalizāciju var iegūt, mazākus trokšņus seklāku DOF utt. Tādēļ jau profi lieto ne tikai FF bet arī midformātus. Parastam ikdienas bildētājam gan pilnīgi pietiek ar APS-C izmēra sensoru.

Link to comment
Share on other sites

Ivo, tas viss jau dikti skaisti, bet profi par savu naudu aparātus parasti nepērk, attiecīgi viņiem arī diezgan vienalga vai aparāts maksā 2k vai 10k. Es vienkārši nespēju iedomāties situāciju, kur parastam lietotājam vulgaris tipa man būtu bijis vajadzīgs FF vai vēl jo vairāk midformāts.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...