Jump to content

Jauna fotoaparāta izvēle līdz 300EUR


luckyLV
 Share

Recommended Posts

Žaks Noriss

 

 

Diemžēl nav digitāls, bet vismaz nav arī nožēlojams midformāts.

Link to comment
Share on other sites

Long John
Es vienkārši nespēju iedomāties situāciju, kur parastam lietotājam vulgaris tipa man būtu bijis vajadzīgs FF

 

Diemžēl, man līdz FF sensoram nesanāca tikt, kaut arī visu laiku pirku EF optiku ar cerību uz pilnformātu- pārāk ātri pienāca penzijas (un attiecīgā ierobežotā  budžeta) gadi. :sorry:

 

Es arī neuzskatu sevi par dižo profiņu- būtībā tāds pats vien  "lietotājs vulgaris", tikai ar bik ilgāku pieredzi.

Arī darba gados mana budžeta iestādes aldziņa nebija pārāk liela un sagādāt sev kaut cik pieklājīgu tehniku (optiku), varēju,  tikai "vergojot" dažādās haltūriņās. Vismaz mans kantoris pieklājīgu dienesta tehniku nedeva- bija tikai advancētās kompaktkameras (Canon G-sērija). 

 

Bet situācija, kur FF rullē, takš skaidra jebkuram daudzmaz nopietnam fotomīlim- neviens "mazais" sensors fiziski nespēj nodrošināt līdzvērtīgu kvalitāti pie lieliem ISO.

Tādēļ jau arī izlēmu atteikties no peļņas darbiem un pāriet uz krietni mazāko bezspoguli-  mans vecais labais Canon 40D vairs neļauj dabūt tādu bildi, kā piemēram 6D- bez papildu gaismas (zibspuldzes) telpās ar pašvaku apgaismojumu. Mazais asuma dziļums "mākslai" šajā gadījumā man ir mazāk svarīgs. 

 

Investīcijas jaunam pilnformāta bodijam vairs nevaru atļauties, tādēļ arī izlēmu par labu pārejai uz hobij-foto un krietni kompaktāko bezspoguli.  :yahoo:

 

Nu bet par tiem, kas uzskata, ka labām bildēm pietiek ar smārtu vai I-padu, varu tikai pasmīnēt.

Lēnā garā kaučkādu bildi jau var uztaisīt tīri ciešamu, bet par dajebkādu operativitāti var aizmirst. :sorry:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

constrig

EF optika uz apgrieztās matricas ir par galvu pārāka, gandrīz pilnīgi izslēdzot vinjetēšanu! Tā kā EF optikas iegāde ir tā vien jau vērta, ja arī nav FF. Reiz nācās saskarties ar EF-S 17-55 IS 2.8, vinjets vienkārši graujošs, sevišķi uz atvērtām fragmām, nesaprotu kāpēc tas ir tik dārgs.

Link to comment
Share on other sites

"Ko Jūs ar tiem fullfreimiem tādu darāt? Es kā amatieris neesmu izjutis vajadzību vēl ne reizi, kropa aps-c ir ar atliektiem galiem."

 

Ja bildee putnus, tad 2x crops pat buus labaaks par apsc 1,5x, jo ar 200mm stiklu ieguusim 400mm. Tas gan laikam arii ir vieniugais buutiskais crop pluss. Par irmeeriem nerunaasim (maupraat, mazaaks izmers ir miinuss).

Ja bildee P (auto) rezhiimaa, tad arii nav svariigi ar ko bildee, galvenais lai bildee viss buutu fokusaa.

Kad bildeesi zakjus un gribi lai buutu akcents uz aciim, bet fons izpluudis, tad radiisies nepiezieshamiiba peec 1.4 stikliem, un aatri virn sapratiisi, ka bokeh uz cropa nav nr tuvu taads kaa uz ff.

Kad bildeesi sportu, tas pats kas ar zakjiem, aplauziisies aatri, ka ar savu 200mm 2.8 stiklu nevareesi izoleet atsevishkju speeleetaaju no paareejiem - asuma dziljums uz cropa buus paaraak liels.

Taapat tumshaa naktii focheejot kaa neegjeri ogles krauj, parasti, jo lielaaks sensors jo mazaak trokshnji pie lielajiem iso. Da jebkuraa koncertaa, iekshtelpaas, kur nevar blices lietot, jau paraadaas ff plusi.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Te jau nereti tāpat, kā automīļu forumos- veči tekstos autoritatīvi deklarē, ka bez Porshe & Co braukšana nav iespējama, bet dzīvē klusi dudina ar pavecu Golfiņu...:))) 

Link to comment
Share on other sites

Nu kas ir pameegjinaajis ff atpakalj uz cropu neies tas ir fakts. Pats bildeeju uz filmas, naudas nav :)

Link to comment
Share on other sites

Long John
Nu kas ir pameegjinaajis ff atpakalj uz cropu neies tas ir fakts. Pats bildeeju uz filmas, naudas nav

 

 

Ar laiku prioritātes dzīvē mainās.

Vismaz kādus 30 gadus bildēju uz filmas, atpakaļ vairs nemaz nevelk uz to ilgo sēdēšanu tumšā un piesmakušā laboratorijā :resent:

 

"Tīstīt"  bildes  ērtā krēslā pie datora   ir daudz komfortablāk. :yahoo:

 

Tagad manās opja prioritātēs ir foto kā vaļasprieks, it īpaši ceļojumos!

 

Ļauju padomāt, kas ir patīkamāks pastaigā kādas dienvidzemes karstajā saulē- kruta (liela, mella un smaga)  spoguļkamera kaklā un smaga fotomugursoma ar objektīviem uz sasvīdušās muguras, jebšu viegls bezspogulis?  :superstition:  

 

Jo sevišķi, ja fotopretenzijas uz šedevriem  ir pietiekami paškritiskas un neviens "National Geographics" redaktors pēc Tavām bildēm īpaši nekāro...  :yahoo:

 

 

 

Topikstartera budžets līdz 300€, ir kāds FF ko ieteikt?

 

 

Varu piedāvāt labu "Canon EOS-100"  body pa 10x mazāku ciparu.

Reāls FF.... :sorry:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Long John

A kurā vietā es rakstīju, ka 100D (ar Dē burtu)?... :yahoo:

Es takš piedāvāju savu veco labo filminieku (100 bez Dē).

Pa 300 Eur var nopirkt tikai vai nu filmu kameru, kurai kadra formāts ir akurāt FF, vai nu līdz kliņķim nodrillētu veco 5D... :)

 

Par dažādiem zagļu piedāvājumiem un citām "haļavām"  nerunāsim.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Nē, paldies, man no filmu laikiem ar Zenītu pietika. Tagad ar kropu manām vajadzībām ir atliektiem galiem. Neviens man par bildēm nemaksā, lai meklētu kašķi uz bokeh un nēģeru ogļu krāvēju fočēšanu naktī.

Link to comment
Share on other sites

Long John
Neviens man par bildēm nemaksā,lai meklētu kašķi uz bokeh un nēģeru ogļu krāvēju fočēšanu naktī

 

 

 

Es jau ar par to pašu.

Bet attiecībā uz "bokeh"-  man iepatikās NEX plašās iespējas manuālo objektīvu izmantošanā- mazais darba attālums (tikai 18 mm) ļauj ar atbilstošiem adapteriem izmantot daudzus lētus/ labus fiksfokāļus no filmu laikiem.  Tas kompensē NEX sistēmas galveno trūkumu-  samērā mazu nedārgo oriģinālo objektīvu izvēli.

 

 

Bet ātrai knipsēšanai man pietiek ar autofokusētiem un stabilizētiem 16-50 un 55-210 nekša oriģinālajiem objektīviem.

Tiem, kas saprot krieviski- labs humoriņš par fotomīļa tehnisko "progresu"..:)

 

   http://info.auto.ru/photo/faq/article/7186/

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

androidz

 

 

Es jau labu laiku iztieku ar Smartfona kameru,katrā ziņā nav neko sliktāk kā ar 300 Euro vērtu digitālo,lai būtu vērts ko mainīt tad tikai spoguļkamera un objektīvi,bet tas cits līmenis ... Jaunie Top 5 smartfoni atsver atsevisķa fotoaparāta iegādi.

Ko, vai tiešām progress tik tālu ir attīstījies? Diezgan droši apgalvoju, ka mans 3 gadus vecais ziepis Canon S95 fočēs labāk par jebkuru top 5 smartfonu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja bildee putnus, tad 2x crops pat buus labaaks par apsc 1,5x, jo ar 200mm stiklu ieguusim 400mm. Tas gan laikam arii ir vieniugais buutiskais crop pluss.

Izkropējot vidu no FF bildes, iegūsi precīzi to pašu, ko ar APS-C un precīzī tādā pašā kvalitātē. Tā, ka tas "pluss" ir stipri nosacīts.

Link to comment
Share on other sites

Par tēmu, reku olimpisko pm2 amazonī uk var iegūt pa £259 kitā ar stiklu. Atsūtīt izskatās ka arī nebūtu dārgi.

Labots - x_rays
Link to comment
Share on other sites

Kas ir "olimpiskais pm2"?

Link to comment
Share on other sites

Long John
(labots)

Galu galā paņēmu Fuji X-M1, 99EUR vairāk nekā sākuma budžets, bet es domāju ir tā vērts.  ;) Paldies visiem par ieteikumiem.

Labots - luckyLV
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...