Jump to content

Kādā secībā un kādas programmēšanas valodas mācīties


dobbleextra
 Share

Recommended Posts

Kā jau teicu (un citi ar), nejau valodās ir sāls, bet gan ko tu ar viņām dari, kur kura piemērota. Zini daudz maz C, paskatīsies uz Java un sapratīsi, ka nekas pa lielam nemainās - mazliet sintakse, api.

Ja tiešām ir interese par prog. valodām kā tādām, tad var interesēties par sintakses parseriem, kompilatoriem, utt. (šis cilvēks šad tad par to kaut ko uzraksta: http://www.goodmath.org/blog/)

Ja interese par 3d vizualizācijām, spēlēm, tad, atkarībā no vēlmēm, vai nu OpenGL vai kādi augstāki abstrakcijas "freimvorki".

Ja interese par AI, ML - ejam dziļāk visādās zinātniskās bibliotēkās un mācāmies padziļināti statistiku, atbilstošos algoritmus.

Ja interese par X, tad google.com "how to X".

Utt, utjp.

Eksperimentē, darbojies, atklāj, kas Tevi interesē un uz to arī ej.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

C galīgi nav tā kā Java, bet tas tā. Ja gribi kārtīgu funkcionālu valodu, apskates OCaml, tai vismaz ir pieprasījums industrijā.

Link to comment
Share on other sites

dobbleextra

Domāju,ka tēmu slēgšu,jo viss jau sen ir noskaidrots un velreiz paldies visiem.Japet,es nedomāju mācīties tikai sintaksi un pats ik pa brīdim kautko uztaisu,ko takā nevarētu teikt,ka man ir intrese tikai par sintaksi,bet par t

intresi runājot mana intrese ur win un linux softi

Domāju,ka tēmu slēgšu,jo viss jau sen ir noskaidrots un velreiz paldies visiem.Japet,es nedomāju mācīties tikai sintaksi un pats ik pa brīdim kautko uztaisu,ko takā nevarētu teikt,ka man ir intrese tikai par sintaksi,bet par t

intresi runājot mana intrese ur win un linux softi

Link to comment
Share on other sites

Jaunas programmēšanas valodas ir vērts mācīties, bet tad ar konkrētu mērķi (nevis vienkārši tāpēc, lai zinātu pēc iespējas vairākas):

  • Tu ar šo valodu vispār sāc mācīties (šis iemesls gan attiecas tikai uz 1. programmēšanas valodu :))
  • Tev ar to būs jāstrādā vai tur var dabūt labu darba piedāvājumu;
  • Šai valodai ir stiprs freimworks/zināšanu bāze kādam uzdevumam, kuru Tev vajag veikt (šajā kategorijā ietilpst, piemēram, C++, ja vajag kādu 3D aplikāciju taisīt)
  • Šajā valodā ir realizēta kāda interesanta ideja, kura citās valodās nav sastopama vai ir reti/vāji sastopama. (Šajā kategorijā iekrīt Haskell/F#). Paplašināt savu redzesloku vienmēr ir labi, jo tas ļauj reālās dzīves problēmām ieraudzīt jaunus risinājumus.
Un no otras puses arī - nesteidzies apgūt uzreiz visas valodas. Tā var iedzīvoties sajukumā. Labāk vispirms kārtīgi apgūsti vienu, un tad ķeries pie nākamās. Apgūt gājienus un prast spēlēt šahu nav viens un tas pats.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja jau ir labas C zinashanas, tad varbut interesanti butu paspeleties ar MCU, tada veida atrodot realu pielietojumu shai valodai. Noperc pa dazhi EUR piemeram ATMega 328, kadu letu programmeru un pamegjini uztaisit kko interesantu, vares lidz nelabumam eksperimentet ar visadam bitwise operacijam un  darbibam ar regjistriem. Lidz Javai un C# ganjau vel paspes tikt ar nosacijumu ka bus vajadziba.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

dobbleextra

Kas ir tas,kas jāpērk?Īsti nesapratu,kompilators?MCU ir prog valoda?Javai un C# man jau tagad ir vajadzība,bet varbūt pārdomāšu,pastāsti,lūdzu,sīkāk par MCU!Ko MCU var darīt,vai win softus var taisīt?

Īsti nesapratu par to reālo pielietojumu C īsti nesapratu.Vai tad C nav reāls pielietojums?Tur taču tik daudz funkciju,C ir galvenā OS rakstīšanas programma un turklāt softus arī var rakstīt,bet piekrītu,ka C ir grūti uztakatīt softus,taču varbūt MCU mēģināšu

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Manuprat laba gramata, lai iesaktu ar Arduino  -> Amazon, paskaties un izdoma vai interese.

Ja ja, noperc kadu no Arduino, piemeram UNO. Vietejos elektronikas veikalos ir -> Argus. Originalais varbut ir mazliet dargs, neredzu jegu iesakuma tereties, vari eBay piemeram atrast 5x letaku klonu -> eBay

Ja ta lieta iepatikas, tad var jau sakt petit dziljak, Shis manuprat ir 2 samera interesantas gramatas -> Amazon #1, Amazon #'2 , otra man patik labak, bet pirma man liekas mazliet "draudzigaka". Protams interneta ir 1000 tutoriali, bet tad jazin ko mekle, tapec gramatas no sakuma palidzetu. Ja pats nevari atrast, tad varu tev vinjas sazipot un aizsutit.

Link to comment
Share on other sites

dobbleextra

Paldies par saitēm,bet paskatījos un pārdomāju,jo esi laikam mani pārpratis - es nedomāju būvēt datorus,bet gan programēt.Vismaz laikam pareizi sapratu,jo tur ir tā mikroshēma vajadzīga.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu ja neinterese tad ne, bet izskatas ka tu isti nesaprati par ko ir runa. Protams mazliet pamatzinashanam elektronika ir jabut, bet tas ko tu darisi ir programesi tos MCU (mazus datorinjus) un tur ari pa lielam C valoda izmantojas.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ai man vienalga, lai macas C#, Java un vel beigas R, kamer kada skaidriba paradisies. Betnu ir skaidrs, ka pec shadas lekashanas starp videm bus tik izterejis laiku un pa lielam neiemacijies neko.

Link to comment
Share on other sites

MCU ir mazītiņi datoriņi, praktiski 1 mikročips (atkarīgs no modeļa), ar kuru palīdzību Tu vari taisīt visādus citādus interesantus elektronikas projektiņus (lidmodeļi, robotiņi, utml). Nu, kā jau teica, tas ir tad, ja patīk tādas lietas. :)

 

A par mētāšanos - arī tā gūst pieredzi. :) Enīvei, piekrītu autoram - laiks topiku slēgt. Ja autoram pašam nesanāk, varu ar to palīdzēt.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Mētāšanās ir laba, kamēr nepavada to kritisko daudzumu stundu, ka laiks ir baigi daudz notērēts bet apgūts arī nekas īsti nav. 

 

Un tieši ar Arduino tu iemācīsies kāpēc C ir C, un kāpēc tā valoda vēl nav izmirusi (jebšu kāpēc lietot C, ja var lietot C#). 

 

Un tici man, iesācējam ir pilnībā vienalga, vai tur ir interpretēts C#, Java vai Vala (vala's kodu kompilators kompilē uz C kodu, ko pēc tam kompilē kā prastu C kodu). 

Link to comment
Share on other sites

dobbleextra

Šis bija mans pirmais topiks šajā forumā un īsti neatradu,kur var slēgt.Vai kāds var pateikt.

Link to comment
Share on other sites

dobbleextra

Vai admini nevar slēgt tēmu.Man bija problēmas ar profilu pēctam,kad uztaisīju tēmu un takā izskatās,ka tā itkā nav mana tēma

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...