Jump to content

Dators nestartējas pēc papildus RAM ievietošanas


Murmuls
 Share

Recommended Posts

Mana Mātesplate ir Gigabyte 965p-ds3 (tipa šitā: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2456#ov)

Līdz šim man tur bija sabakstīti 2 RAM moduļi (Corsair 4GB DDR2 CL5 KIT OF 2 VS4GBKIT800D2), katrs pa 2 gb, šitie: http://www.1a.lv/datoru_komponentes/ram_flash_atminas/corsair_4gb_ddr2_cl5_kit_of_2_vs4gbkit800d2

Tad es nopirku tieši to pašu RAM (vēl 2x2 gb), iespraudu divos atlikušajos slotos un dators vairs negrib būtoties. Pāris reizes pakurbulējas un tad tikai sēž un šņāc, bez kādas pīkstēšanas. Es tur pamainīju RAM un slotus un var apgalvot, ka visi četri ram moduļi strādā un visi četri sloti arī tāpat. Mana sistēma vienkārši atsakās startēties, ja es lietoju 3 vai 4 ram moduļus, pa divi dažādās kombinācijās viss ir ok. Ko tur varētu darīt?

 

Link to comment
Share on other sites

Mkay. Un kā mēs metam CMOS? Nav jau tā ka es nezinātu, tikai piemirsies. Savā laikā es tos CMOS esmu daudz metis. Gadījās vēl saulīte nav uzlēkusi bet es jau div' CMOS nometis.

Link to comment
Share on other sites

EpicDamage

Pamēģini drusku pacelt RAM voltāžu, pa 0.1v katru soli un tad skaties vai iet.

Pamēģini nomest uz 667mhz.

 

Tāpat derētu paskatīties vai BIOS ir pēdējā versija?

Labots - EpicDamage
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Es pacēlu RAM voltāžu (man šķiet, ka es to izdarīju - BIOS bija tāda opcija "DD2 memory voltage" vai kaut kas uz to pusi) par 0,4 v. Sāku pakāpeniski no + 0,1, bet tas neko nelīdzēja. Tālāk celt man bail, jo nākamie cipari rādās briesmīgi asins sarkanā krāsā :D BIOS pēdējā versija man noteikti nav, jo neko ar BIOS es neesmu darījis kopš 2008.gada kad nopirku to plati, bet atjaunināt BIOS man ir bail un nemaz īsti nezinu kā. Bez tam tur nevajag floppy lasītāju?

Kā īsti met to CMOS? Varbūt to varētu mēģināt.

 

Par BIOS atjaunošanu es atradu šito: http://www.gigabyte.com/MicroSite/121/tech_a_bios.htm Izskatās ka to arī no Windows tā piesardzīgi var darīt. Vai ne?

Labots - Murmuls
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Es ar par to iedomājos, bet no manuāļa var saprast, ka var lietot gan 4 single sided gan 4 double sided moduļus. Lai gan neesmu drošs. Reku links uz attiecīgo manuāļa lapu: http://www.manualslib.com/manual/271371/Gigabyte-Ga-965p-S3.html?page=17#manual

 

Lai gan nevarētu teikt, ka es to pareizi saprotu :( Mož jūs kāds varētu nočekot?

Labots - Murmuls
Link to comment
Share on other sites

Kā īsti met to CMOS?

Googlē grūti ierakstīt cmos reset ? Jau piemais links dod 3 variantus - izvēlies ko vēlies.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Stāv rakstīts, ka jāiet, bet ne vienmēr tā tas notiek. Kādi ir RAM moduļu pareizie barošanas spriegumi? Sameklēju, ka 1,8V. Domāju, ka var celt līdz 2,1V, neskatoties uz briesmīgo sarkanumu. Pa druskai, protams.

Labots - WildGun
Link to comment
Share on other sites

 

 

Googlē grūti ierakstīt cmos reset ? Jau piemais links dod 3 variantus - izvēlies ko vēlies.

 

Nu nav grūti. Bet kā tad es varēju zināt ka tas ir CMOS reset nevis CMOS drop, kas sanāk burtiski tulkojot? Lai sameklētu googlē vajag zināt ko meklē. Turklāt vairumu lietu var atrast googlē, bet es izvēlējos pajautāt citiem cilvēkiem nevis googlēt. Vai tad, ja tev kāds uz ielas pajautās kā aiziet līdz Doma laukumam arī sūtīsi Google Maps lūrēt? Bet nu jā, paldies par atbildi :)

 

Fabrikas iestādījumus es BIOS jau uzslēdzu - nepalīdzēja. Grābstīties gar džamperiem un bateriju ir alternatīvi risinājumi, ja BIOS netiek vai arī kaut kā labāk?


 

 

Stāv rakstīts, ka jāiet, bet ne vienmēr tā tas notiek. Kādi ir RAM moduļu pareizie barošanas spriegumi? Sameklēju, ka 1,8V. Domāju, ka var celt līdz 2,1V, neskatoties uz briesmīgo sarkanumu. Pa druskai, protams.
 

 

Es jau it kā pacēlu par 0,4 v tā ka kopā sanāk pāri 2,1v, lai gan CPU-Z tagad ziņo, ka voltāža ir 1,80 v o_O Mož ka viņš domā to kādai tam modelim jābūt nevis kāda ir tagad.

Link to comment
Share on other sites

EpicDamage

Pa rupjam nomest CMOS var iznemot CMOS bateriju, vai arī pārliekot CMOS clear jumperi.

 

Bet ja voltāža nepalīdzēja pilnīgi iespējams tas ko saka WildGun.

Link to comment
Share on other sites

Nu jau ir progress. Izrādās, ka ar paceltu voltāžu es tagad varu vienu no jaunajiem moduļiem iespraust :) Ar visiem četriem kopā gan joprojām nestartējas. Laikam jāpamēģina sarkanajos ciparos celt. Tur ir kādi ilgtermiņa riski, ja voltāža tāda lielāka arī paliks?

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

Tur ir kādi ilgtermiņa riski, ja voltāža tāda lielāka arī paliks?

RAM`i var nosprāgt . Ilgtermiņā aiz 2.0 V neieteiktu . 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Līdzīga problēma aprakstīta corsair forumā tikai ar citiem moduļiem, viss tieši tas pats kas tev, diemžēl izskatās ka tālāk par 3 moduļiem zēns tā arī netika.

 

Nu jā, man jau arī sāk likties, ka bezceris. Pamēģināju vienu sarkano ciparu uz augšu un tāpat neiet. Paturot prātā ko Grossmmeisters rakstīja, nolēmu vairāk tajā virzienā neiet. Labā ziņa ir tā, ka ar 3 moduļiem pietiek to voltāžu tikai par 0,1 pacelt, kas šķiet gana droši. Un vispār 6 gb tāpat ir labāk kā 4, un būs rezerve ja kāds stiks nomirs :D Tā ka nolēmu likties ar šito mierā - gana esmu sabesījies. Uznāks kādreiz iedvesma vēl paņemšos, bet pašlaik pietiek. Paldies visiem par atbildēm.

Link to comment
Share on other sites

Es jau nu būtu rāvis uz 2,2V bez šaubām. Ja neiet, tad neiet. Nākošais solis (ja neaiziet) - pārdomas par to, kāda sūda pēc nopirku šito mammu, jo vairāk - ar šito čipsetu.... u.t.t.

 

Ja nu dikti gribas tos 8GB, meklē suportētus RAMus. 2x4GB. Un nākamreiz (pirms pirkt), apvaicājies.

Link to comment
Share on other sites

Voltāžu celt ir pilnīgs slims cilvēksms.

Labots - Creationist
Link to comment
Share on other sites

Man ar domāt, ka jāpieliek atbilstošs, strādāt spējīgs rams nevis jāmēģina iedarbināt kaut kādu strādāt nespējīgu kombināciju ar voltu mainīšanu.

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Es, protams, neko nesaku, bet ja gribas lai dators naski strādātu varbūt tomēr nevis jāmēģina mironi spārdīt, bet nopārdot esošo sešus gadus veco kārbu un salasīt vismaz budžeta klases jaunu? RAMu stūķēt iekšā tik vecā dzelzī var cik uziet, nekāda īpašā ātrdarbība tāpat neparādīsies.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Es pievienoju papildus ramu diez gan vecam PC un viņš ieslēzoties rāda melnu ekrānu, ir iespēja, ka neatbalsta tik lielu?

Labots - drunk_lizard
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

MB un RAM moduli tā kā derētu pieminēt . Var neatbalstīt gan pēc lieluma , gan tāpēc , ka ir vienpusējie un divpusējie moduļi , single density , double density .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...