Jump to content

Un kādu OS lieto tu? Balsojam.


Design
 Share

Balsojam "Kādas Operētājsistēmas mēs lietojam"  

352 members have voted

  1. 1. Kādas operētājsistēmas mēs lietojam ?


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Pēc globālajiem Wikipedia datiem vispopulārāka OS ir Windows 7 ar lielu pārsvaru 53.05%, otrajā vietā ir klasika Windows XP ar 17.18%, un visbeidzot trešajā vietā vien ar 16.80% ierindojās Windows 8/8.1

Šādi ir globālie dati gribētu redzēt kādi ir mūsu % ko mēs lietojam. :)  Balsojam!

Labots - Design
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vvv

    14

  • Bomaars/C12

    11

  • Toļiks

    11

  • Design

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ir sadisti kas vēl ar perētājsistēmu cīnās :D Protams ka 7, ze one and only ;)

Link to comment
Share on other sites

intervall

Kāpēc nav iespējas izvēlēties vairākas OS?

Pats gan tagad lietoju tikai Windows 7 Pro, bet pirms mēneša, diviem tika vēl izmantots arī linuksis.

Link to comment
Share on other sites

Uz darba stacionārā W7, uz laptopa W7, mājās uz sava W8.1, sievai datoram uzliku W7

Link to comment
Share on other sites

XP bija mana jaunības mīlestība :sorry: citiem es win7 liku jau ilgus gadus, bet personīgi pats lietoju XP  .. turējos līdz pēdējam ..  bet pirms nepilna mēneša tomēr nācās pāriet uz Win7 ... sāka palikt bišķi par karstu galvenokārt ar vīrusiem .. 15 € atdevu par RAM + 25€ par CPU un sāku strādāt ar Win7 .. lai tev vieglas smiltis XP  :(   

Link to comment
Share on other sites

Kur ta "Vistas" lietotāji pazuduši ?:D


Jaa XP bija labs savā laikā neatceros 2009 vai 2010 gadā pārgāju uz windows 7 sākumā likās nepierasti bet kad pieradu XP aizmirsās un 7 liekās vislabākais ko šodien var dabūt.


 

 

Kāpēc nav iespējas izvēlēties vairākas OS?
Labots.... 
Link to comment
Share on other sites

Nū mana (O)perētājsistēma sākās ar MS-DOS :D, ja to var tā nosaukt ;) Nu jā un tad jau ķēdīte 3.1->95->98->ME->XP->Vista->7 ;) Par jaunības mīlestību XP protams grūti nosaukt bet jā, ilgi turējās šī sistēma :) Tad jau vistas sāka skraidīt un perēt :D  Un tad pēc gadu mocībām vista tika ielikta krāsnī un uzšmorēta :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

web pārlūkošanai visbiežāk Android. tā nez kāpēc piemirsta.

Link to comment
Share on other sites

Priekš 8.1 KMSpico, vai ir kas labāks? Tas 8.1 man vēl pasvešs, lai arī ir pieejam 90 dienu risinājums.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Nū mana (O)perētājsistēma sākās ar MS-DOS :D, ja to var tā nosaukt ;) Nu jā un tad jau ķēdīte 3.1->95->98->ME->XP->Vista->7

 

tos visus zvērus es arī atceros   ... bija vēl 2k, kas bija ļoti OK, bet tam smagi nepaveicās, jo kautkā baigi ātri parādījās XP, kas 2k momentā pārsita pēc visiem parametriem .. un bija vēl Win NT 4.0 .. lūk ar to zvēru adminiem bija zelta dzīve   :grin: bija liels LANs - ap 100 PC visiem useriem NT 4.0, viņiem darba lietas tīklā rullēja ideāli, bet lielāko daļu geimu u.tml. sū** uz NT4.0 pat gribot nevarēja dabūt virsū

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tufjord

Nu vispār XP tika ilgi lietots kau gan vista jau bij pilnā plaukumā tā teikt un nāca uz visiem jauniem datoriem.Bet tā arī tā vista neiepatikās pēc pāris mēnešiem tāpat tika uzlikts XP.Bet jau gadus četrus 100% tikai win7.Astotais tāpat pāris mēneši pataustīts,bet beigās pārgāju atpakaļ uz W7.Viens no iemesliem man W7 Ultimate oficiāli trīs datoriem atsevišķi iegādāta,bet nav vēlēšanās/vajadzības apgreidoties tomēr.

Link to comment
Share on other sites

 

 

sākās ar MS-DOS :D, ja to var tā nosaukt ;) Nu jā un tad jau ķēdīte 3.1->95->98->ME->XP->Vista->7

 

ME un Vista gan tika izlaistas

 

Pa vidu vēl bija OS/2  Warp, specifiski gan, bet tomēr ilgu laiku tika tāda OP lietota darba vajadzībām priekš IBM POS

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Taa, kaa bija saakumaa viena OS jaaizveelas, tad atziimeeju Windows 8.1. Uz otras partiicijas tiek lietots RHLE 6 bet nu divas nedeeljas atpakalj apgreidojos uz 7.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

AlCohol

deelj aaboliem naakas tureet windows pa rokai. vareetu fedora sasinhronizeet kaut muuziku uz ipada ar 7.x ios, tad jau nebuutu divu domu.. :)

 

a kaut gan, cik tur to muuziku biezhi mainu, vareetu arii nemociities un atgriezties sev eertaakajaa videe.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

Android1

Tiešām kretīniski, ka nav vismaz 2 variantu. Uz darba pc uzliku sev ElementaryOS un mājā Win8.1 un ElementaryOS, atkarībā, kas nepieciešams (piem., uzraut kādu kazaku partiju uz linukša :D ) vai ja nav nepieciešams, tad tas, kas pagadās pa rokai. Esmu palicis tik slinks, ka principā jau ir pofig kāda OSa. Bet tā, gaidu jauno Elementary versiju. :)

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Atceros laikus, kad svaigi uzinstalēts xp bija tik tīkams un ātrs QQ_

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Njā bij laiks kad win bij melnbalts, rakstīts bij vāciski un saucās tas liekas 1.0, vēl agrāk bij DOS un excel vietā tika intensīvi lietots Qpro, interneta vietā bij telex ar kaudzi saīsinajumiem kurus nepārzinot nemaz nevarēja īsti saprast par ko runa grozas

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

nu iespējams ka bija gan krāsains, bet es to nudien nezinaju - bij pat ne melnbalts bet melni dzeltens ar kādu sanāca darboties un vācisks. Varbūt tas bija 0.1 es nezinu, neatceros jau, iespējams monitori bija melnbalti  - da es toreiz pat neinteresejos par to - tipo baigi moderns kalkulātors un nebij vel redzēti krāsu monitori

 

Da tas pirms gadiem 25 bij vai vairāk, nu nemaz neatceros, baisi sen

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

 

 

kas tas par Windows, kas bija b/w, ja 1.0 bija krāsains?

Ganjau monitors bij B/W, vismaz es tadu atceros, kad vel skola gaju. Bij skola vesela klase ar "bekam" un divi ar melnbaltu Windows.

Kas padara Windows 7 lietojamaku par 8? Man kka sanacis parlekt no XP uz 8 izlaizhot gan vistu, gan 7

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Man lieka ska kompis tad saucas 086 vai 186 vai max 286 vai pat vispār par kalkulatoru saucās bljin viss ir tādā putrā sagājis. Borland Qpro bij zils ar baltu, laikam sarkana krāsa arī bija, bet tas jau bija pulku gadus vēlāk


Smieklīgi atcereties kā mums mācīja basic programmet un es entuazisma lekme uzprogrammeju kā uz ekrana tiek uzzīmets auseklītis un aizlietas kontūras ar krāsu - dabuju to ļi piecinieku to ļi desmitnieku par labāko programmu skolā

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

 

 

bet ja man 5 minūtes jāmeklē kur noslēptas kaut kādas Kontrolpaneļa lietas

Manuprat atri var pierast, varbut kko sarezgjitaku meklejot ari sanak pameklet ilgak. Ar pedejo lielo updeitu popularakajam lietam var tikt klat ar vienu labo peles klikskji uz start pogas, ja nemaldos tad Win 7 ta nevareja

image.png

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Kāds arī uz xp vel sēž. :)

 

Sēžu, sēžu :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevertell

@AlCohol

Alkohol, kas tev traucē turēt uz linukša to pašu virtualboksu, vai, ja neesi plānprātis, ar virt-manager'u/kvm'u virtualizēt Windows'u ? Ļoti smuki strādā, tagad ir usb passthrough un nekādu problēmu. 

Protams, ar aipouniem un aipediem uz linuxa vienmēr būs problēmas.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

bet pirms nepilna mēneša tomēr nācās pāriet uz Win7 ... sāka palikt bišķi par karstu galvenokārt ar vīrusiem

 

it kā 7 to nebūtu.


Ir man klienti kuriem win7 neder. Neatbalsta vecus softus, kā arī legalitāte maksā naudu. Jautāja uztraucās, kā būt. Teicu vēl kādu laiku bez problēmām.

Link to comment
Share on other sites

canis_lupus

Linux mint lietoju uz nebēdu, ja vajag kaut ko no windows programmām, tad piekurbulēju virtuālo mašīnu. Lielai daļai parasto lietotāju derētu linukss kā galvenā datora operētājsistēma, taču tas atņemtu datorservisiem lērumu klientu :(

Pats interesantākais moments bieži ir ar svešu cilvēku flešiem, atmiņas kartēm un fočīšiem, tur pamanās parādīties dažādi autorun.inf, mistiski exe faili un interesantas slēptās mapes, par kuru eksistenci datu nesēja īpašnieks taisa lielas acis.

Par windowsiem - pieradums liedz ieteikt otram cilvēkam win 8, tā vietā tiek stellēts win 7 un stāstīc, cik jams labs un ūberkūls.

Link to comment
Share on other sites

eddyboi

 

 

Manuprat atri var pierast, varbut kko sarezgjitaku meklejot ari sanak pameklet ilgak. Ar pedejo lielo updeitu popularakajam lietam var tikt klat ar vienu labo peles klikskji uz start pogas, ja nemaldos tad Win 7 ta nevareja

To pašu var izdarīt uz windows 8 ar WIN+X pogu kombināciju. Pats lietoju 8 un darbā 8 un OS X, bet man nepatīk strādāt ar OS X.

Link to comment
Share on other sites

Tie angļu/lv ko-tulkojumi Win 8 reāli tracina - kādā vietā ir "Permissions"  citur "atļaujas" utt.

Lietoju vairākas OS. Mājās ir 64-bitu Win 7SP1, 64-bitu Win 8.1 un XP uz viena haltūrām paredzēta sendatora.

Uz VirtualBox arī pāris Linuxi griežas - Ubuntu 14 un Kali.

 

Kā arī vienubrīd stāvēja uz VirtualBox "jaunības mīlestība" :D Win98SE bet nu šodien ar to netā nav ko meklēt.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Esmu lietojis visus Win, sākot no 3.01 versijas.. Šobrīd gan darbā, gan mājās, gan laukos portatīvajam ir Win7SP1.. domāju, ka līdz Win9 nekas nemainīsies.

 

p.s. starpcitu win95/98 un šķiet ME arī ir/bija tikai MS-DOS čaulas, tā kā.. reāli pēc MS-DOS nākamais OS bija tikai WinXP.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Prodigy

Drošivien šobrīd var uzskatīt, ka vārds "second" Win98SE nosaukumā norāda laika sprīdi, pēc cik ilga laika, pieslēdzot i-netam, tiks nogrābts pirmais vīruss :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...