Jump to content

USB tūlis bootable backup image veidošanai/restorēšanai


J.Reinis
 Share

Recommended Posts

Ik pa laikam ir jāklonē identiski laptopi ar identisku Win8 OS un specifisku programmatūru, kuras atregulēšana vien aizņemtu stundas. Līdz šim vienkārši izmantoju Norton Ghost uz darba kārbas - kad ienākas jauns laptops, aši izņemu cietni, iemetu USB 3.0 SATA adapterī, un pēc 15 minūtēm laptops gatavs - atliek vien nomainīt OS CD-Key uz atbilstošo no uzlīmes un pārsaukt lietotāju. Tagad radusies nepieciešamība to pašu darīt izbraukumos - rezultātā gribētos uztaisīt 32GB bootablu USB puļķi, kurā iekšā ir sagatavotais sistēmas imidžš un, lai pielaižot lapsi no tā puļķa atliek tikai nospiest pāris taustiņus, un softs patstāvīgi uzklonētu imidžu atpakaļ. 

 

Kā normāls variants izskatās Acronis True Image kuram, cik saprotu, tieši šāda opcija ir, bet pirms nolocīt 89$, gribētos uzklausīt viedokli no zinātājiem. Varbūt ir kāds pietiekami pieklājīgs bezmaksas variants, kas ļauj darīt to pašu?

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

CloneZilla?

 

Pats gan lietoju Acroni, esmu pieradis pie tā, principā ir jau vērts to naudu, ko maksā.

Link to comment
Share on other sites

Tā pat tas kompis pēc tam jāpārinstalē lai normāli strādātu un nebūtu kkādu mistisko gļuku.

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

Nu es jau gadiem lietoju Acronis True image. Pa manam nekā labāka nav! 

Un pirms noskaitīt piķi - ir takš iespēja šo softu "aizņemties" un pārbaudīt. Es strādāju ar usb bootojamu flašu (nokačāts no krievu saitiem) bāzētu uz win 8. Tur kaudze ar datoru remontam noderīgiem softiem virsū. (bet konkrēti par Acroni dažiem īpaši godīgiem biedriem - tas ir nopirkts) 

 

 

atliek vien nomainīt OS CD-Key uz atbilstošo no uzlīmes

Principā tas ir lieki - neviena BSA pārbaude cd key nav skatījusies - ja ir pirkuma apliecinoši dokumenti ppr - tad viss kedā - po kāds key. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

clonzilla +1  Strādā ātri tīklu saprot. Var to pašu BartPE izmantot + ghostu. Acronis stipri bremzīgs, bet strādāt strādā. Vēl var saveidot .wim failus ar paša MS līdzekļiem, Variantu ļoti daudz. Izvēlies tik sev ērtāko.

Link to comment
Share on other sites

In this example: Create a autorun recovery Clonezilla live CD or USB flash drive (Step by step)
http://clonezilla.org/show-live-doc-content.php?topic=clonezilla-live/doc/04_Create_Recovery_Clonezilla
By using another free software drbl-winroll, which is also developed by us, the hostname, group, and SID of cloned MS windows machine can be automatically changed.
http://clonezilla.org/

Link to comment
Share on other sites

clonzilla  māk atjaunot win uz atšķirīgiem dzelžiem? paņemam image no intel, atjaunojam uz AMD. Sanāks ar clonezilla?

 

Acronis ierullē, nav viņš tik dārgs, var arī nopirkt, ja vajag profesionālai darbībai. Ja money saving mode, var arī "aizņemties"

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Kā normāls variants izskatās Acronis True Image kuram, cik saprotu, tieši šāda opcija ir, bet pirms nolocīt 89$, gribētos uzklausīt viedokli no zinātājiem. Varbūt ir kāds pietiekami pieklājīgs bezmaksas variants, kas ļauj darīt to pašu?

Tas tiešām ir variants un nav vis jāsamaksā tie dolāri... un nav arī jāzog - ja datorā ir WD cietais, ejam uz viņu mājaslapu un lejuplādējam un instalējam to softu un daramn ko vajag. 

Link to comment
Share on other sites

Acronis True Image ir ļoti labs, bet ja vajag tikai kopēt, viņiem ir lētāks produkts Acronis Migrate Easy. Es pirku Kingston SSD kitu un viņam nāca līdzi būtojams CD ar Acroni.

Link to comment
Share on other sites

Ar Clonezilla ir tā ka sourcei sākumā jābūt pareizi sadalītām partīcijām, savādāk tā klonēšana aizņem stundām. Ja instalējis klauns (piemēram Asus rūpnīca) tad nekas labs tur nesanāk. Kā arī ar Vistām tas viss aizņem nožēlojami daudz, salīdzinot ar pareizi uzinstalētu XP (10min). Un USB pareizi jāsadala un jānoformatē. Es gan lietoju HBCD uz USB HDD, un tur salien vairāki kloni. Kautkas tik bezjēdzīgs kā 32Gb flashka man kautkā vispār neienāk prātā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Priekš linuksiem un image sagatavošanai uz SD kartēm izmantoju bezmaksas Win32DiskImager, ar kuru diezgan vienkārši un ērti var klonēt sistēmas no windows vides un taisīt bekapus.  

 

Clonezila vairāk der izvirtībām ar partīcijām, bet tam arī kaudze trūkumu. 

Link to comment
Share on other sites

Kāda jēga no diskimager? Ta jau var ar DD vienkārši! Diskimager tev kautko saarhivē?

 

P.S. Ak jā, nosauc dažus tos trūkumus! Savādāk tā tukšā muldēšana...

Labots - Creationist
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tiklīdz tev vajag iespiest 80GB iespiest iekš 74GB diska, tad clonezilla ir izmetams muserā. Jebkādas darbības ar partīciju izmēriem (izņemot palielināšanu) vienkārši tas tūlis neprot. Arī disku ar sliktajiem sektoriem negrib klonēt. 

 

nosauc dažus tos trūkumus! Savādāk tā tukšā muldēšana...

 

 

DD jēga ir tad, ja OS, uz kuru gatavoju img ir linux, kas manā gadījumā nav. Arī arhivēšanas fīču nevajag, ja nav runa par ļoti lieliem izmēriem. 

Link to comment
Share on other sites

Uz windofa tu nemaz nevari dabūt dd, ja neliec virsū minigw un cygwin.

Lūdzu pastāsti kā tu klonē. Savādāk es nesaprotu kāda mārrutka pēc tu piemini Windowsu.

 

DD jēga ir tad, ja OS, uz kuru gatavoju img ir linux, kas manā gadījumā nav.

Nu bet uz kāda OS tad tu taisi klonus un atjauno no tiem?

Arī arhivēšanas fīču nevajag, ja nav runa par ļoti lieliem izmēriem.

30Gb ir neliels izmērs??? WTF?!
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Creationist

Taisu uz Windows 2008 R2. Jebkurš restarts un pārslēgšanās uz live diskiem ir neērts. Man nav 10 datori ar dažādiem OS.  

 

Salīdzinot ar čupiņu VMWare un VirtualBox kloniem, tas tiešām ir neliels izmērs. 

 

 

30Gb ir neliels izmērs???
Link to comment
Share on other sites

Taisu uz Windows 2008 R2. Jebkurš restarts un pārslēgšanās uz live diskiem ir neērts.

Ko tieši tu klonē un kā? Nesaprotu ne velna.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu kā, ir Windows, uz kura daru visus darbus, stutēju virtuālās mašīnas un citas izvirtības. Virtuālās mašīnās atrodas dažādi OS - Windows, Linux, kurus arī nākas klonēt. Pa retam šo saturu vajag no virtuālās mašīnas pārnest uz fizisku datoru (un otrādi), jo ne visu var emulēt.  Kas te nesaprotams?

Link to comment
Share on other sites

Es varu tikai teikt ka viens no maniem maizes darbiem ir pc instalēšana. 

Un lietoju Acronis true image. Esmu dažādus tūļus pamēģinājis, bet manā skatījumā Acronis True Image ir vislabākais.

Link to comment
Share on other sites

Pa retam šo saturu vajag no virtuālās mašīnas pārnest uz fizisku datoru (un otrādi), jo ne visu var emulēt.

IMHO nekāda sakara ar to ko prasija tēmas autors.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...