Jump to content

ODB 2 Bluetooth verķis ķerras diagnozei


Žaks Noriss
 Share

Recommended Posts

Jāiegādā ODB 2 Bluetooth verķis autiņa kļūdu dzēšanai pamatā (izdegušas, bet nomainītas lampas, apkopju atgādinājumi utt.), bet der arī visādu tehnisku lielumu mērīšanai.

 

Skatos, eBay piepludinājuši visādi micro verķi:

 

http://www.ebay.com/itm/ELM327-V1-5-Mini-Bluetooth-ODB2-Car-Auto-Torque-Diagnostic-Scanner-Tool-MSYP-/380957823461?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item58b2db11e5

 

Gribētos to lietot kopā ar Android ierīci, bet nekad neesmu Android softus pētījis šim nolūkam (kļūdu lasīšanai, dzēšanai primāri; turbīnu nolasīšanai ne tik svarīgi).

 

Tātad vai augstāk minētais BT OBD 2 verķis ir uz to spējīgs un kādu softu man meklēt?

 

EDIT: šobrīd lietošanā ir tāds stand-alone verķis, kas kļūdas lasa (šķiet, ne visas), bet tās nespēj vairs 2006.+ gada modeļiem dzēst.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Es uz androida speeleejos ar Torque, straadaat jau viss straadaa, bet, lai diagnosticeetu kkaadas specifiskas lietas kaa piem. aatrumkaarbas kljuudas kodus, tas softs bija pa iisu.

Tam ELM327 ir kaudze ar pakaljdarinaajumiem. Es saveejo pirku par 15euro, domaaju ka tas ir viltojums :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Izmestās auto kompja kļūdas tas softs spēj nodzēst? Apkopes intervālus?

Link to comment
Share on other sites

viennoziimiigi Torque. Tiem kiiniesu briinumiem ir loti liels braaku procents. Ir bijis, ka tas pulkis vienam autinam iet, citam, nee, panemot taadu otru  tas iet uz abiem utt. 

Ar to vareesi apskattites, kapec deg check engina un ja vajag nodzeest kluudas, apskatiities kkadu dzineeja darbiibas parametrus.

Kaarbas, klimatkontroles, ABS u.c. specifiskajiem kompjiem nevarees pielseegties.

 

Apkopes intervaalus, parasti, var noresetot ar speciaalu pogu kombinaaciju instrumentu panelii. Bet taa tas pulkis to nepiedaava, cik man zinaams.

Labots - KSX
Link to comment
Share on other sites

Servisa apkopes kaa resetot neatradu. Man liekas, ar torque pro to nevareeja izdariit.

Kopaa ar puljkji naaca cd ar veel citu softu, diemzheel tas viss bija kjiinieshu valodaa un uzticiibu neviesa...

Link to comment
Share on other sites

Man ir saab 9-5. Nolasīju kļūdas un tas arī viss. Pateikt kas par vainu vienalga nevar, jo kļūdas katrai mašīnai ir specifiskas. It kā ir vainīgs viens devējs, bet tāda mašīnā nemaz nav. Serviss ir tavs draugs.

Link to comment
Share on other sites

Ja ir vw-audi labāk izmantot vag-com 12.12 ar USB, stradā žirgtāk, der jaunajiem modeļiem, noņemt kļūdas, servisus,

Link to comment
Share on other sites

VAG-COM ir labs, bet tas nekādi neatbilst tēmas autora prasībam - ne tam ir BT, ne tas draudzējas ar Android, un normāli tas ir spējīgs darboties vienīgi ar VAG automašīnām. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Alfa tak, Alfa. VAG tur nederēs.

Link to comment
Share on other sites

Ghost_az

Parasti ar "universālo" ELM var nolasīt kļūdu kodus (ko tie nozīmē - jāmeklē internetā). Ja nepieciešams dzēst, programmēt - tad jāmeklē specifiskāka ierīce. VAG-com, OP-com, DICE u.t.t.

Kas vajadzīgs Alfām, no galvas nepateikšu. Meklē forumus, atsauksmes...

Link to comment
Share on other sites

Tā! Par visu pēc kārtas, kas jāzin un jāsaprot:

Labu laiku bakstos ar pāris devaisiem.

 

1) Auto ražotājs, modelis, gads, konkrētais konfigs.

 

No šejienes izriet, ar ko būs aprīkots konkrētais eksemplārs. Kādi devēji iekšā (kādi PIDi, no kuriem ko nolasīt), tāpat arī, kādus protokolus atbalsta OBD-2. Ja tas ir CAN-buss, tad cik vecs, un kāds datu pārraides ātrums pieejams. Uz vecajiem protokoliem un pirmajiem CAN'iem parasti nav pieejama advancēta tiešsaistes diagnostika dēļ lēnās datu pārraides, vai vienkārši attiecīgu devēju neesamības dēļ.

 

2) Jāsaprot, ka lērums ar visiem ķīniešiem labākajā gadījumā spēj nolasīt un nodzēst tikai dzinēja kļūdas. Un arī tad to spēj tikai no PIDiem, par kuriem ir informēts softs. (Tātad, ģešovkas nav paredzēti ne programmēšanai, ne arī "body" diagnostikai.)

 

3) OBD-2 interfeiss būtībā nodrošina tikai komunikāciju. Ar programmēšanas sekvencēm, vai bez - tas jau ir cits jautājums. Tālākais jau ir softa ziņā. Kā jau te minēja, ja gribas nopietni, tad jāmeklē specializētais devaiss, vai vismaz oriģinālā devaisa čaina pakaļdarinājums (Opeļiem, piemēram, OP-COM).

 

Ir tāds saits vāciešiem http://www.obd-2.de/ Iesaku palasīties. Pie viņiem var nopirkt arī softu un devaisus. Vismaz nav pakaļdarinājumi, bet speciāli izstrādātas ierīces.


Žak, apskaties, ko iesaka Tavam fārcoigam, kādu interfeisu, ar kādu softu.

http://www.obd-2.de/obd-2-fahrzeugliste.html

Labots - Volters
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

10. gada 159 Alfai nerāda neko jēdzīgu.

Link to comment
Share on other sites

Vai tieshaam 3 gadus vecam auto viss ir tik slikti, ka vajag kljuudu disagnostikas un kaktu servisus, kur nemaak servisa intervaalus nodzeest? :p

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jau iepriekš atvainojos par rupjību - @@jozhix debils vai tikai izliekas? Es taču teicu - sīku kļūdu dzēšanai.

 

 

 

verķis autiņa kļūdu dzēšanai pamatā (izdegušas, bet nomainītas lampas, apkopju atgādinājumi utt.)
 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Www.autofficina.lv nebūs kosmoss kļūdas nodzēst un ir speciālais softs. Diagnostika ar kompi bija 15 eur, gan jau kļūdu dzēšana līdzīgi. Nafig santīmu jāt?

Link to comment
Share on other sites

 

 

neko jēdzīgu

Priekš dzinēja pilnīgi pietiekoši - ELM327 interfeiss ar ScamMaster-ELM softu. Lietoju uz Ford.

Vot par pārējo gan jāsāk štukot. Man nav ne jausmas, kas Alfām ir oficiālās ierīces.

Link to comment
Share on other sites

Ak shiis alfas.... Izdegushas lampinjas gadiijumaa vajag it spevu ar kompi.... Nechuraa karstu, man bija draudzenei citrons, tam lai nomainiitu spuldziiti naacaas veikt kjirurga cieniigas manipulaacijas caur... Pashi zinat.

 

 

Zhak, es tak trolljoju, bet vai tieshaam izdegushas spuldziites gadiijumaa peec taas nomainjas vajag dzeest kljuudu?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jādzēš. Cerēju ka pēc 10x aizdedzes ieslegšanas lapmiņas kļūda dzēsīsies, bet tas nenotiek. VW ir tas pats.

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

nu kurš izdomāja,ka kļudu dzēšana ir panaceja?

vispirms vajag saremontēt mašīnu!

 

 

 

varbūt kādam ir interese par volvo dice:

http://www.ebay.com/itm/Super-Volvo-Dice-Pro-2013A-Volvo-Diagnostic-Code-Scanner-Tool-Multi-language-/171138119019?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item27d8a0756b&vxp=mtr

Labots - Arnis2002
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ej takš tu! LAMPIŅAS KĻŪDA, KAS TUR KO REMONTĒT?

 

Kāds vispār izlasa topika nosacījumus pirms kaut ko iekaksē iz savas visnotaļ pareizās mietpilsoņa dzīves?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Link to comment
Share on other sites

Pāris reizes ir lietots. Priekš savas cenas gana labs.

Link to comment
Share on other sites

Man uz portatīvā, W7. Kkādam Fiatam ,laikam, izlaiduma gadi nesapasēja, neslēdzās klāt. Nācās meklēt eksperimentāli.

Labots - inteens
Link to comment
Share on other sites

 

 

Lasa visu korekti,

 

Jā, lasa visu korekti, manam opelim arī airbagus, klimatu, abs un tc.

 

Uz planšetes ar win 8.1 lauzto softu  palaist nesanāca, kaut pus dienu nojājos... Uz win7 iet ideāli. Uz 10 nav mēģināts,

Link to comment
Share on other sites

Priekš dzinēja pilnīgi pietiekoši - ELM327 interfeiss ar ScamMaster-ELM softu. Lietoju uz Ford.

 

Kas par Ford un kas par kabeli? Varētu linku no ebay vai cita tirgus?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
intervall

Iespraukšos, lai neveidotu jaunu topiku.

Pašam ir Saab un vēl saimē ir Opelis.

Vajadzēja lētu variantu kļūdu lasīšanai, kas derēs abiem. Tika pasūtīts OP-COM.

Gribu zināt vai ar šo Opelim varēs pieprogrammēt maģi?

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Man kā reiz ir tas ELM327  izmantoju torque  bezmaksas variantu. Savienojas ar trubu bez kādām problēmām. Kodus lasa. (Audi A4). Resetot ar to nav iespējams. Vajag krutāku aparātu lai to darītu. Kodu DB ar švaka. Pēc cipara parasti jāmeklē netā lai saprastu kļūdas konkrētiku. Bet info padošanai kas notiek, ir ļoti labi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ELM327  izmantoju torque  bezmaksas variantu.

 

Arī izmantoju ELM327. Ar Torque Pro ļauj arī dzēst kļūdas. Vismaz Subāram un Toyotai. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Šeit ir viens izpētījis sīkāk.

 

Paldies, interesanti palasīties. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lietoju Launch EasyDiag. Plus versija no ebaya iznāca ap 40eur (ar 2 auto markām pēc izvēles).

Dzeltenajā versijā - lasa kļūdas, dzēš kļūdas un redz dzīvos datus visos auto blokos. Ja grib kodēt u.c aktivitātes, tad vajag sarkano X431 PRO versiju. Dzelteno itkā varot "pārvērst" par sarkano, tikai neesmu iedziļinājies kā, pagaidām nav bijusi vajadzība.

Link to comment
Share on other sites

Uz WP kodu lasīšanai, dzēšanai etc ar ELM lietoju Car scanner... Noteikti šī proga ir arī uz citām OS.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...