Jump to content

Noskaidrosim vārdu "paštaisīts" un "izgudrojums" patieso jēgu.


WildGun
 Share

Recommended Posts

Mani - pohainu un knapi dzīvu - šonakt mocīja murgaini jautājumi...

 

Piemēram - vai tad, kad es nosperu daždesmit mikreņu no zavoda noliktavas, salodēju tās pēc Radiožurnālā redzamas shēmas un sabakstu turpat redzamo kodu kautkādos ROMos, un pēc visa šitā piecos naktī uz ekrāna ieraugu olimpiskos apļus - vai es drīkstu, sevi no rīta ieraugot spogulī (skats briesmīgs), klapēt sevi pa plecu un šausmīgā balsī bļaut - Jēeeee, man ir paštaisīts kompis !!!!!!

 

Vai vēl - kāds pindrāts, ieraudzījis, ka apaļš stūris ir daiļš, aizskrien pirmais uz patentu biroju un izkārto "papīru" un pēc tam rod sevī spēkus čakarēt vēl kādu, kurš ir ieraudzījis to pašu, tikai skrien lēnāk. Vai šis pindrāts ir apaļā stūra izgudrotājs?

 

Vēl - daži lasītmākoši cilvji, salasījušies visu, ko vien var salasīties, spriedelē viens pret otru (un citiem) ar citātiem, atsaucēm, linkiem u.c. Par zaļām karmām, nekārtībām demosā, demokrātijām un citām nejēdzībām. Vai šie cilvji var tikt uzskatīti par domājošiem?

 

Šitādi murgi man neļauj mierīgi gulēt.

 

Tātad - gribētos noskaidrot to punktu (līmeni, slāni), kur normāls cilvis var sākt sevi klapēt pa plecu. Un otrādi - varbūt klusu kaktiņā nokaunēties.

 

P.S. Vai, ieliekot Zaporožeca korpusā neieliekamu motoru un dragreisā izģērbjot kaut kādu tur Kamaro, ir pareizi šo visu saukt par "zapīti", jeb tas tomēr ir izgudrojums......

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai vēl - kāds pindrāts, ieraudzījis, ka apaļš stūris ir daiļš, aizskrien pirmais uz patentu biroju un izkārto "papīru" un pēc tam rod sevī spēkus čakarēt vēl kādu, kurš ir ieraudzījis to pašu, tikai skrien lēnāk. Vai šis pindrāts ir apaļā stūra izgudrotājs?

 

Tā ir sociopātija - mūsdienu slimība. Tuvākajā laikā tiks klasificēta kā psihiska slimība ar tam pievienotu kodu Fxx.x. Nu jau daudzās valstīs psihiatrijā sāk to atzīt ;)

 

No manis personīgi - vienmēr saku ka pārlieku liels optimisms un pašvērtējums robežojas ar nespēju saskatīt detaļas. Respektīvi, patiesībā tā ir muļķu pārliecība par savu pārgudrību.

Link to comment
Share on other sites

Radiožurnālā redzamas shēmas un sabakstu turpat redzamo kodu kautkādos ROMos, un pēc visa šitā piecos naktī uz ekrāna ieraugu olimpiskos apļus - vai es drīkstu, sevi no rīta ieraugot spogulī (skats briesmīgs), klapēt sevi pa plecu un šausmīgā balsī bļaut - Jēeeee, man ir paštaisīts kompis !!!!!!

Definīcijas jautājums. Arī saliekot no veikalā pirktajām sastāvdaļām savu PC var savā ziņā uzskatīt, ka tas ir "paštaisīts". Galu galā - ja Tu pats uzcelsi māju, tad tā noteikti būs "paštaisīta", bet cementu un ķieģeļus jau Tu pats netaisīji, ne?

 

Vai vēl - kāds pindrāts, ieraudzījis, ka apaļš stūris ir daiļš, aizskrien pirmais uz patentu biroju un izkārto "papīru" un pēc tam rod sevī spēkus čakarēt vēl kādu, kurš ir ieraudzījis to pašu, tikai skrien lēnāk. Vai šis pindrāts ir apaļā stūra izgudrotājs?

Štatos tas ir normāls bizness. :) Protams, pret to šobrīd mēģina cīnīties, jo tas nav tas, kam patentu sistēma paredzēta. Starp citu - tur ir visādi noteikumi, un DAJEBKO patentēt arī nevar. Tam ir vismaz jāizskatās pēc kaut kā oriģināla, ko cits neviens pirms tam nav iedomājies.

 

Vēl - daži lasītmākoši cilvji, salasījušies visu, ko vien var salasīties, spriedelē viens pret otru (un citiem) ar citātiem, atsaucēm, linkiem u.c. Par zaļām karmām, nekārtībām demosā, demokrātijām un citām nejēdzībām. Vai šie cilvji var tikt uzskatīti par domājošiem?

Noteikti ir domājoši. Cits jautājums, vai viņi domā par kaut ko, par ko ir vērts domāt. Starp citu - šis Tavs topiks arī perfekti iederas šajā kategorijā. :)

 

P.S. Vai, ieliekot Zaporožeca korpusā neieliekamu motoru un dragreisā izģērbjot kaut kādu tur Kamaro, ir pareizi šo visu saukt par "zapīti", jeb tas tomēr ir izgudrojums......

Tavs darbs, sauc kā gribi. Es, personīgi, to sauktu par "lidmašīnu uz zapīša bāzes". :)
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Paštaisīts - tur tiešām var variēt. Alus kā piemērs. Vienam paštaisīts alus būs no pakas sabērts mucā un 2 nedēļas uz siltās grīdas briedināts, pēcāk pieķūnēts ar spirtu. Cits pats dzen asnu, kaltē, grauzdē, karsē akmeņus un ko tik vēl nedara, lai iegūtu nožēlojamas krāsa un diskutablas garšas paštaisīto.

 

Viss esot galvā (atskaitot skaistumu, jo tas nāk no sievietes iekšām).

 

P.S. Vēl arvien nespēju atšķirt "izbrīnīts" no "pārsteigts".

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Enzelīns saka ka: "Paštaisīts ir arī klucis sirdsmājiņā"

Labots - Bonifacijs
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Jap - galu galā nonākot līdz enerģijai, stīgām kvantiem etc., viss "paštaisīts" mūždien tiek sačakarēts, jo zināms jau, ka enerģiju nevar "uztaisīt". Definīcijas jautājums, un vienmēr kāds būs virs un kāds zem tās nodefinētās robežas kurā brīdī skaitās paštaisīts.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Dzenot kandžu , es ar mierīgu sirdi to varu saukt par paštaisīto , bet , ja šķaidu spirtu , tad ne .

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Es sauktu par WildCar ar pretaizdzīšanas sistēmu no zapara

Link to comment
Share on other sites

a ja iepotē skukim ar prieka nūju, tad sīkais skaitās paštaisīts?

Link to comment
Share on other sites

Ā, palaidu garām vienu jautājumu:

 

Tātad - gribētos noskaidrot to punktu (līmeni, slāni), kur normāls cilvis var sākt sevi klapēt pa plecu. Un otrādi - varbūt klusu kaktiņā nokaunēties.

Atbilde pavisam vienkārša - sev pa plecu vari klapēt tad, kad jūties lepns ar paveikto. Tas nav kaut kas konstants, tas ir katram cilvēkam citādāks.

 

Galdnieks iesācējs būs sajūsmā arī par pirmo uztaisīto ķeblīti (kurš turas kopā, neduras pakaļā, un ir tiešām uzskatāms par funkcionālu ķebli). Galdnieks - vecmeistars savukārt par ķeblīti neko nedomās, bet jutīsies gandarīts par izrotātu guļamistabas pilnu mēbeļu komplektu vienotā jūgendstilā.

 

Reizēm, protams, var gadīties tā, ka Tev kaut kas šķiet baigais sasniegums, bet citi to nozākā par pēdējo sūdu. Ja man tā gadītos, tad es uzskatītu, ka sasniegums nemaz nav tik slikts, tas ir uz pareizā ceļa, bet vēl ir, kur pacensties, lai dabūtu citu cilvēku atzinību. Apdomātu, kas bija nepareizi (parasti jau citi cilvēki zākādamies uz to norāda), un mēģinātu vēlreiz, labāk. Galvenais - nevajag ņemt pie sirds un iet kārties. Taču nevajag arī ignorēt, bet gan jāapdomā, kā varētu nākamreiz darīt labāk.

Link to comment
Share on other sites

Vilx, patīkami, ka viss salikts pa punktiem. Nepatīkami, ka visi tā dara un rod šajā kārtībā atbildes uz visiem jautājumiem.

 

Bet manī iekšķīgā šauba paliek.

 

Kā tad ir ar to normālo štatu biznesu? Ja tur tas ir normāls bizness, vai man tas ir jāsāk uzskatīt par atskaites punktu? Vai man jāmet mizkastē sava vecu vecā Nokia ar apaļiem stūriem? Vai man jāsāk ticēt, ka nolāpītie indijāņi nebija izgudrojuši ratu tikai tāpēc, ka juta, ka tas neies cauri kaut kad?

 

Un zaļā karma????

Link to comment
Share on other sites

Nepatīkami, ka visi tā dara un rod šajā kārtībā atbildes uz visiem jautājumiem.

Nesapratu?

 

Kā tad ir ar to normālo štatu biznesu? Ja tur tas ir normāls bizness, vai man tas ir jāsāk uzskatīt par atskaites punktu?

Hm? Normāls bija domāts pēdiņās. Tas, ko Tu esi aprakstījis, ir "patentu troļļošana", un tas ir nožēlojams blakusefekts patentu sistēmai. To noteikti nevajag uzskatīt par kaut kādu atskaites punktu.

 

Patentu sistēmas ideja bija aizsargāt izgudrotājus no dienaszagļiem, kas nospertu viņu idejas. Ķipa, ja es izgudroju kaut ko jaunu un revolucionāru, tad es to varu nopatentēt, un tad man kaut kādus pārdesmit gadus ir tiesības uz šo izgudrojumu. Citi to nevar izmantot bez manas piekrišanas.

 

Diemžēl, sistēmai ir daudzi trūkumi. :( Pirmkārt jau, patenti ir dārgi, un "cilvēkam parastajam" ir diezgan nereāli tādus pieteikt (vismaz mūsdienās). Tos šobrīd jau var pieteikt tikai uzņēmumi, kuriem ir daudz naudas.

 

Otrkārt, ja diviem cilvēkiem vienlaicīgi rodas ideja, tad "uzvarēs" tas, kurš pirmais aizgāja uz patentu biroju. Sistēmā nav paredzēts tas, ka pie vienas un tās pašas idejas neatkarīgi var nonākt vairāki cilvēki (jo to jau arī nebūtu iespējams pierādīt - neatkarīgi, vai tomēr nošpikoja).

 

Treškārt, reizēm ir idejas, kuras ir tik labas, ka pēc to izgudrošanas citiem vairs nav jēgas izmantot ko citu. Nu, piemēram, skrollēšana uz tačskrīna ar pirksta vilkšanu. Taču, ja tas ir nopatentēts, tad citi to nevar izmantot, un sabiedrība kopumā no tā zaudē. Patenti pēc savas būtības ir līdzeklis monopolsituācijas radīšanai, kas savukārt ir domāta kā motivācija, lai cilvēki izgudrotu jaunas lietas. Taču reizēm tie nostrādā pārāk labi.

 

Ceturtkārt, un tā šodien ir vislielākā sāpe, "patentu troļļi" ir iemācījušies šo sistēmu apčakarēt. Viņi paņem kaut ko triviālu un ikdienišķu, ko paši nemaz nav izgudrojuši, apraksta to samudrītiem vārdiem un spārnotām frāzēm (tā, ka pēc tam vairs pat nav īsti skaidrs, par ko ir runa), un tad to piesaka patentu birojā. Tur pretī jau arī ir tikai parasti cilvēki, kuriem pēc tam ir jāsaprot, kas tas ir, vai to var patentēt, un vai tas jau nav patentēts. Tā kā patentu šobrīd jau ir miljoniem, tad vienīgais, ko viņi var darīt, ir meklēt pēc kaut kādiem atslēgas vārdiem. Nu, un tad, ja trollis būs gana spārnoti aprakstījis savu "izgudrojumu", tad patentu birojs konfliktu neatradīs un piešķirs patentu. Pēc tam jau tikai atliek nodarboties ar izspiešanu no visiem, kas šo lietu izmanto.

 

Tā kā - nevajag tā darīt. :) Ja Tev ir kāda laba ideja, tad tā vietā, lai to patentētu, labāk ievies to dzīvē. No tā būs daudz vairāk labuma gan Tev, gan sabiedrībai. :)

Un zaļā karma????

Neko par to nezinu. Manējā ir violeta. Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

P.S. Vēl arvien nespēju atšķirt "izbrīnīts" no "pārsteigts".
Endzelīns pieķer sievu gultā ar citu vīrieti. Sieva jautā:

- "Endzelīna kungs, Jūs esat pārsteigts?"

- Nē, pārsteigta esat Jūs, kundze, es esmu izbrīnīts!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Ir tāda filma - AMADEJS

Tad nu Saljēri ir sakomponējis savu mūziku un iedod Mocartam paskatīties, vai ir laba diezgan. Mocarts, ja pareizi atceros, pēc nakts uzdzīves pagirains paķer notis un uz klavesīna sāk spēlēt, tad apstājas, un saka - bet te jūs varējāt pamēģināt šādi - un nospēlē pārdesmit notis.... tad turpina spēlēt..... un šeit - šādi...  un Saljēri saprot, kas ir viņš un kas - Mocarts

 

Tad nu vispirms - kas ir kas, kas to jautājumu uzdod, ir tur izgudrojums vai nav....

Link to comment
Share on other sites

Vilx, es jau neko...

 

Es vairāk biju iedomājies kādu abstraktu fiziķi, kurš ārkārtīgi eksakti saliek maz saprotošā pīpla jautājumus pa punktiem. Punkts viens, punkts divi un tā tālāk. Gudrs, kā maita, vai ne? Jo pīpls taču jāizglīto, pīplam trūkst eksaktuma....

 

Tavā postā #14 Tu esi ļoti veiksmīgi to nesapratis.

 

Par zaļo karmu - tas uz Tevi neattiecas nekādi. Šitas bija domāts kādam mājas krāsotājam, kurš izliekas beikc un pagalam :drinks:

Link to comment
Share on other sites

man gan aptuveni šķiet skaidrs -

 

izgudrotājs, no kaut kā izgatavo kaut ko , da jebko, kas ir unikāls , līdz šim nebijis ...jauns , neredzēts..protams tas vēl jāpierāda, jāpārbauda ut.t....un nav svarīgi  - ta svar būt revolucionārias TV Shopu kāds no brīnumiem, vai nasa klozetpods....izgudrotājs savā ziņā ir pirmatklājējs. Protams ar līdzīgu ideju var +- vienā laikā dažādi cilvēciņi uzrasties...

 

 

Pašdarināts var būt gan izgudrojums gan pakaļdarinājums vai pašdarinājums vai modifikācija. zaparožecs ar lielo motoru būs pašdarināts sacīkšu auto......vai arī zaz modifikācija..sauc kā gribi.....

 

a apr zaļo karmu neko nezinu...sāk ar gaļas neešanu un beidz ar pārvākšanos meža vidū ....tā lūk ar to zaļo karmu..vai paliek par zaļo pūķi :D

Link to comment
Share on other sites

Vilx, es jau neko...   Es vairāk biju iedomājies kādu abstraktu fiziķi, kurš ārkārtīgi eksakti saliek maz saprotošā pīpla jautājumus pa punktiem. Punkts viens, punkts divi un tā tālāk. Gudrs, kā maita, vai ne? Jo pīpls taču jāizglīto, pīplam trūkst eksaktuma....   Tavā postā #14 Tu esi ļoti veiksmīgi to nesapratis.

Tad es joprojām nesaprotu. :D Tev patīk tas, ko es uzrakstīju, vai nē? Vai arī es vispār neesmu atbildējis uz Tavu jautājumu? Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...