Jump to content

GPS braukšanai pa Latviju


badzo
 Share

Recommended Posts

Varbūt varat ieteikt navigatoru, kas atbilstu šādām prasībām:

  • izmantots tiks galvenokārt Rīgā, tātad vēlams pēc iespējas sīkāka un precīzāka Rīgas karte;
  • pēc iespējas lielāks ekrāns, lai var labāk saskatīt;
  • ieteicams, bezmaksas karšu apdeiti nākotnē (ja kāda ražotāja produktam vispār tāds serviss tiek nodrošināts);
  • budžets aptuveni 100 €.

 

Dažiem šķitīs diezgan nesaprotami priekškam vispār Rīgā GPSu, tāpēc skaidrības labad piebildīšu, ka aparātu izmantos pirmspensijas vecuma kundzīte (no tā izriet arī prasība pēc liela ekrāna), kura visu mūžu dzīvojās pa laukiem, bet tagad bija spiesta ģimenes apstākļu dēļ pārcelties uz Rīgu.

 

No navigatoriem maz sajēgas, tāpēc vēršos pēc padoma pie šeit esošās publikas.

Link to comment
Share on other sites

Knaabis

Pārvietosies:

1) ar kājām

2) ar auto

3) ar skūteri

4) ar sabiedrisko

5) varbūt ar baiku

6) ...

:)

Ka lai to uzmin?

Link to comment
Share on other sites

Man domāt, būs traki, ja visu laiku pa laukiem, un tagad ar auto pa Rīgu  - lūroties uz GPS un braucot var baigi nesmuki sanākt, lai gan, cilvēki jau ir visādi. :)

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

jebkurš ss.lv ķīniešu 7" aparāts un pec gadiem 2 vai nu nopirks jaunu vai pa 5 eur ieliks jaunakas kartes, es tipo par to ka galigi nav ko tur iespringt

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Tieši tādēļ GPSiem ir balss funkcija, lai nav jālūr ekrānā visu laiku :)

Vispār cenā uz 100e nav nekāda dižā izvēle ko ņemt, tā kā būs labs tas pats tomtoms or ķīnietis...

Link to comment
Share on other sites

postal1188

Pat laba navigacijas programa telefonam maksa naudu!

Pac lietoju Navigon europe, kas marketa maksa vairak, ka pusi tava budzeta un diemzel par atlikuso naudinu nekads sakarigs dzelzis nesanak!

Link to comment
Share on other sites

Navigācija tiks izmantota, lai braukātu ar mašīnu. Ikdienā viņa visu laiku ir braukusi ar mašīnu, bet ne Rīgā un navigācija Rīgai nepieciešama, jo Rīgu viņa vienkārši nepārzina.

Viņai doma ir tāda, ka ar navigācijas balss komandu palīdzību varēs veiksmīgi nokļūt no punkta A uz B un nebūs visu laiku jālūr ekrānā.

 

Pieļauju, ka tie 100 € nav akmenī iekalti. Ja būs argumentācija kāpēc pirkt kaut ko dārgāku, tad drošvien nenožmiegsies un samaksās arī vairāk.

 

Torni, vai Tava minētā kombinācija nodrošina navigāciju ar balss komandām?

Link to comment
Share on other sites

Volters

Man domāt, ka IGO būs vienkāršākais un labākais risinājums. Tālāk jaub pašam jādomā - uz specializētas ierīces, vai lēta android telefona, vai planšetes.

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

IGO Rīgā nav labs variants, jo kartes nav pirmā svaiguma. Lai ar IGO pārvietotos pa Rīgu, iepriekš ir jāsastāda maršruts pa punktiem, savādāk - auzas.

Vislabākais pa Rīgu ir WAZE, kartes ir pirmā svaiguma un navigācija arī ir pieņemama.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MartiniB

@Bazdo

iedomaajies! arii ar balss komandaam, un daudziem latviski :)

 

@Bonifacijs

atcevisscha ieriice piedaavaas vienu vieniigu funkciju bez dizhaam iespeejaam ko pamainiit,

bet uz Android telefona vai planshetes var izmeegjinaat leerumu bezmaxas un maxas variantu

+ veel cita funkcionalitaate - telefons; fotoaparaats; mp3 speeleetaajs; utt

Link to comment
Share on other sites

Volters

Nu kas par muļķībām?

Pirmkārt, kartes var atjaunināt. Otrkārt, ja lieto pēdējās pieejamās, tad svaigums izriet drizāk no atsevišķu objektu esamības, vai neesamības tajās. Drīzāk tie ir nebūtiski, kā būtiski. Pamats visām ir viens. Ieskaitot Wase.

Turklāt, IGO uz Android bez problēmām ļauj strādāt gan ar Here gan ar TomTom kartēm. Pietam, var arī pārslēgties no lietotāja interfeisa.

IGO ir offline navigācija, kam nav vajadzīga datu pārraide. Jebkurā situācijā, jebkurā vietā Tu esi ar karti.

Lai brauktu, nav jāsastāda nekāds iepriekšējs maršruts. Jānorāda vienkārši galamērķis. Nekādu auzu.

IGO lietotāja saskarne ir latviešu valodā. Gana vienkārša, saprotama jebkuram. Balss komandas skaidras un nepārprotamas.

 

Argumentu ir pārāk daudz, lai neapsvērtu IGO kā vienu no labākajiem variantiem.

Labots - Volters
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es pats Rīgu nepārzinu, tāpēc saku kā reāli dabā ir. Ar IGO auzas ir un pamatīgas

Link to comment
Share on other sites

Volters

Varbūt pastāsti, kādas versijas aparātu lietoji, kādas versijas kartes?

Dīvaini, bet esi viens no retajiem, kam ir problēmas.

Link to comment
Share on other sites

Samsung S2, IGO primo. Kartes, kādas nu varēja atrast (pēdējo reizi pagajušajā gadā vilku). Ne jau kartēs ir vaina, bet gan pašā navigācijas loģikā. Ja es ceļu izplānoju un braucu pa tiltu, šis domā, ka es braucu zem tilta.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

@Volters

protesteejot ar putaam uz luupaam atziimee luudzu pret ko :)

 

ja pieshaujas arii Waze var lietot offline(bez i-net piesleeguma),

ja marshruts ir ieprieksh izsaukts, maajaas vai kur citur kur ir WiFi,

to var veelaak izsaukt arii bez i-net esamiibas,

Googles navigators shajaa zinjaa ir daudz prasiigaax peec i-net

 

bet jaareekjinaas ka Waze ielaadee karti diezgan shauram apgabalam ap marshrutu,

piemeeram braucot uz Lietuvu biju iepriesh ielicis marshrutus gan uz Palangu gan Klaipeedu,

bet kad vajadzeeja braukt no Palangas uz Klaipeedu vinjam pietruuka mazs celja fragments starp abaam pilseetaam un vinjsh meegjinaaja vest apkaart pa triistuuri,

bet tas jau gandriiz ar visiem navigatoriem ir jaaskataas "glaz da glaz" kaadu tacinju vinjsh ir sastaadiijis pirms uzsaakt kusteet,

citu gad Garmins braucot no Polijas bija izdomaajis ka caur Baltkrieviju buus taisnaak

 

telefona/planshetes lielaakaa prieksrociiba ir taada ka var tureet vairaakas navigaacijas programas un izsaukt peec situaacijas

Waze nav ideaals, bet no bezmaxas risinaajumiem man ~shaads tops~:

1. Waze (online; + runaa latviski)

2. Be On Road

3. Google (online; + runaa latviski)

4. OsmAnd (bezmaxas liidz 10 downlodiem - lielvalstiiis nav bezmaxas, jo taas sadaliitas daudzos regjionos)

5. CityGuide

Link to comment
Share on other sites

janculis

Man labprāt gribētos piedāvāt tomēr nokia Here un Drive navigāciju. Karšu atjauninājumi ir bezmaksas, karšu pārklājums lielisks. Tikai truba kāda Nokia truba jāpiemeklē. 

Labots - janculis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

Pat laba navigacijas programa telefonam maksa naudu!

 

Nu nu!

 

Esmu pa Rīgu (un ne tikai) braucis ar WAZE un CIty guide. Jā, pēdējā nav bez maksas, bet viņiem bieži ir akcijas un dala pa velti licenzes. Vēl nesen tepat boot.lv bija.  

 

Atsevišķam navigatoram neredzu jēgu mūsdienās. Un vietējais datu pieslēgums arī neko daudz nemaksā. 

Tātad vai nu normāls telefons ar navigācijas softu. Vai planšete ar navigācijas softu.

Link to comment
Share on other sites

versatile

tomtomu nevaru ieteikt, ja nav ātra domāšana. Šams daudz kur liek taisīt maksas pagriezienus. karte nav pati svaigākā, bet krustojumi, kuros tā dara, ne tik.

 

Tantei varbūt labāka ir planšete ar google maps, bet ne navigācijai - drīzāk maršruta izpētīšanai pirms braukšanas.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Izstāstīju viņai par variantu ar planšeti + atbilstošu aplikāciju. Šķiet, ka iepatikās doma. tagad skatīsies kādu planšeti ņemt, bet tas jau cits stāsts. Iespējams, ka ņems to pašu tab 3.

Paldies par viedokļiem!

Link to comment
Share on other sites

Volters

Nu tā jau labāk. Tad varēs uzkurbulēt un ietestēt dažādus variantus. Turklāt, būs vismaz viens krāms, ko staipīt līdzi, kad nāksies automašīnu uz brīdi atstāt :D

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Arī +1 par CityGuide - cerams, ka ar jauno versiju arī interfeiss būs ne kā Lada rūpnīcā dizainēts, bet visā visumā lieliska aplikācija.

Waze arī nav slikta, ja ir Bite pieslēgums - tad trafiks pa velti un Rīgā var normāli saorientēties pa korķiem, poličiem un visādiem citiem negadījumiem.

iGo ir Eiropai, nevis Latvijai domāts un mūsu izmaiņas pārāk vēlu ienāk viņu kartēs.

Tomtom vispār ir šausmas, ko radījuši alkatīgi marihuānas cienītāji.

Link to comment
Share on other sites

zeltaporteris

Ir daudz lietotas navigācijas. Viena no precizākajam Bija Becker. kura neko nemaksa un kartes ir diezgan svaigas (bez maksas) sobrīd ir lietošana Galaxsy tab 3 nu nav tir navigācijas un Waze vispar reizem caur pakalu marsrutus met. Ja godīgi tad pats šobrīd lietoju Nokia Drive ar Lumia tel. nekadu kļūdu... ātra un ar maz i-resursu arī ārtvalsīs. Bet ja no stacionāra tad Becker bija ok (pat tomam nebija tik detalizetas kartes)

Link to comment
Share on other sites

Nez, manuprāt iekš LV ar WAZE ir pilnīgi pietiekami. Vismaz mani apmierina. Plus vēl pa Rīgu palīdz atrast maršrutu, kur mazāki sastrēgumi. Arī par poličiem brīdina utt.

Link to comment
Share on other sites

Tikai bieži vien tie sastrēgumi ir tik nenozīmīgi mazi, ka tā vietā, lai 5 min pastāvētu korķī, viņš izdomā caur sētām maršrutu, kur tikpat ilgi vai ilgāk jābrauc korķim apkārt... Rīga pati ir viens liels korķis, tā kā tās fīčas ar sastrēgumiem tur bieži vien taisa lielākus sū... nekā labumus...

Link to comment
Share on other sites

Wazē man ļoti patīk, ja nezini adresi, tad meklētājā uzraksta firmas nosaukumu un tā atrod (protams kautkādas šaraškinas jau nebūs).

Lai jel kāda navigācija, pirms braukšanas tomēr ir jāpapēta, kādu maršrutu viņš ir uzģenerējis.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

LV karte iekš viedtālruņa manuprāt visprecīzākā nu jau būs iekš WAZE! Turklāt bez maksas un ar papildus fīčām...

 

Tagad jau viņa ir pietiekami "attīstijusies" un atrodami vismazākie ceļi...

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

100x teitks waze nav bezmaksas, katru menesesi rēķins par datu parraidi jāmaksā  :grin: 
P.S. KalnzLV jaunsbiedrs krāj postus vecā tēmā?

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

 

 

100x teitks waze nav bezmaksas, katru menesesi rēķins par datu parraidi jāmaksā

Speciāli priekš centu pi$ējiem - pie BITE WAZE IR bezmaksas.

Priekš pārējiem - tas rēķina summas pieaugums dēļ WAZE ir tik niecīgs, ka nav nopietni vērā ņemams.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Speciāli priekš centu pi$ējiem - pie BITE WAZE IR bezmaksas.
A kāpēc mājaslapā šie raksta ir ir jāmaksā 1EUR, nu jā vienam tarifu plānam ir bezmaksas..
Link to comment
Share on other sites

nu jā vienam tarifu plānam ir bezmaksas

Bezmaksas Waze ir plānam "Piektdiena" un pārnākot no cita operatora,kā arī veselai rindai tarifa plānu,kam tā bija kā dāvana līdz 2013.gada 31.oktobrim-citēju:

"Svarīga informācija par dāvanu-bezmaksas datiem navigācijai Waze:

Līdz 31. oktobrim dāvana pieejama BiFri klientiem, Bites starta tarifiem biznesam, kā arī pēcapmaksas un priekšapmaksas klientiem ar tarifu plāniem Bite 1, Bite 2, Bite 1.49, Bite 3.47, Bite 5.55, Bite 8.43.

Savukārt no 31. oktobra dāvana būs pieejama tikai šādiem tarifu plāniem: Bite 1, Bite 2, Bite 1.49, Bite 3.47, Bite 5.55, Bite 8.43, Bite Bizness 1, Bite Bizness 2, Bite Bizness 3."

Tātad,"vecajiem" plāniem par brīvu,bet jaunajiem Bite1,Bite2-1€ mēnesī.Ja pareizi visu saprotu...

Labots - doms
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nez, manuprāt iekš LV ar WAZE ir pilnīgi pietiekami.
Var jau būt..bet par nopietnu navigāciju gan viņu nenosaukt.Der vienīnaigais viedtālruņu atkarīgajiem.
Link to comment
Share on other sites

Mani pieci centi.

 

Tikko izbraukāju LT un PL. Līdzi bija mans Androids un sievas Lumia. Pēdējā biju sakačājis LT un PL kartes offline navigācijai.

 

 

LT karte Nokijai ap Kauņu pēkšņi izbeidzās. Bultiņa brauca pa klaju lauku. Droši vien kaut kāds kartes gļuks. Polijā spītīgi gribēja braukt no Suvalkiem uz Gdaņsku caur Kaļiņingradas apgabalu, pēc tam pa mazajiem celiņiem + caur Kaļiņingradu, pa normālo ceļu nevarēju piespiest viņu braukt nekādi. Nokia Drive nepiedāvā ielikt pieturas punktus. Search jamai ir atbaidošs arīdzan, vismaz offline modē noteikti.

 

Beigās sūtīju SMS par 6 eiro, lai tele2 pieslēdz 50 MB andrītim un braucu ar Waze. Pa divām dienām, kopā ar nelielu pabrowsēšanu bookojot viesnīcas, iztērējās ap 30 Mb.

Nokia izmantoju pilsētā, lai atrastu, kur mašīna noparkota :) 

 

Starp citu, LT praktiski neviens Waze nelieto, kas ir diezgan paradoksāli. PL pilns ar braucējiem, LV pilns ar braucējiem, LT tukša, vismaz tranzītceļa apkaimē.

 

Esmu lietojis arī Navteq uz ipad, viņš ir diezgan atbaidošs. Kādreiz man bija arī iGo ķīnietis, tas bija diezgan foršs, turklāt mācēja salikt automātiski salikt pieturas punktus optimālajā kārtībā.

 

Kundzītei ieteiktu Waze, sastrēgumu un socializācijas dēļ, kas pavecākam cilvēkam varētu būt foršs pidzīvojums.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Lietojis esmu dažādus softus, bet beigās vienalga atgriežos pie iGO. iGO ir viss kas vajadzīgs - kartes ir ok, savi POI, savi maršruti, ko var sabūvēt google maps un pēc tam smuki ieimportēt, radari, utt utjp. Ja vēl kādas spējīgas rokas saņemtos un uztaisītu satiksmes kanālu (korķi, menti uc), vispār būtu ideāli.

Brāļukiem ko tādu manīju interneta plašumos, bet savās grāmatzīmēs vairs nevaru atrast to servisu (bija organizēts ar loginu un paroli caur iGO interfeisu, izmantojot internetu).

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12
Speciāli priekš centu pi$ējiem - pie BITE WAZE IR bezmaksas.

 

Priekš īpaši apdāvinātajiem dalb... , katru mēnesi maksāt velvienu rēķinu(tiem kam ir citi tikli) tikai lai būtu waze nafigācija, tas jau būtu apgrotinoši, Labak toč čīnizeri pa 50 eirām ar igo, vismaz samaksā un kādam laikam ir, nesi piesiets maksāt katru menesi, esmu mēginājis waze, man jau liekas mēsls, kā esmu vienā cita temā teici, arpus rīgas lietotājus reti var sastap, un no bridinajumiem tad nav jegas, jo liela iespeja ka par lielumu nav pabridināts

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

Vienkārš variants. Nopērc Nokia Lumia 520 ~80EUR ''updeito'' kartes caur wifi un lieto HERE Drive+ bez problēmām.

Pat rāda uz kuru joslu jāpārkārtojas. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...