Jump to content

Vieglākā os versija, ko iemācīt vecākiem cilvēkiem


artG
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

vēlējos dzirdēt Jūsu viedokli par to, kuru versiju(Windows xp, 7,8 utt. vai Linux) būtu vieglāk iemācīt cilvēkam kurš nekad nav pieskāries datoram un nav vairs labākajos spēka gados(60+ gadi), bet ir ar lielu velmi iemācīties. Jāpiemin, ka tev nav domāts tikai "ieiet internetā" un "uzrakstīt epastu", bet gan visaptverošu pat to kas un kur datorā atrodas un ko tur var izdarīt.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Bet ko cilvēks grib darīt ar datoru ?

Ja cilvēks grib "apgūt datoru", lai ietu strādāt, tad "mācīsi" windofsu un tikai to. 

Bet lielos vilcienos, visvienkāršāk ir vai nu pliks KDE vai elementary OS.

Link to comment
Share on other sites

 Kādu iemācīsies, tāda būs viegla. Piesēžoties pie jaunas OS, pieredzējušam datora lietotājam gribas salīdzināt jauno ar veco, un tad sākas - tas ir savādāk, šitas savādāk, un vēl kaut kas nav, kas bija vecajā. Un tad panesas jaunā nīšana un vecā slavēšana. Ar jaunavīgu roku jebkura OS būs daudz maz vienādi viegla (grūta).

 Mans ieteikums, nevajag mācīt cilvēkam vecas OS. Māci vien jaunāko - Windows 8.1 (ja runa iet par Windows), un būs laimīgs cilvēks. A vot iemācīsi tādu XP, cilvēks ies uz veikalu pirkt sev datoru, prasīs: man, lūdzu, ar XP, a tur hrenu, netirgo ar XP vairāk, pat ar W7 netirgo parastā gadījumā.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

tos kuri iesaka izmirušu dinazauru- XP, aiz zvaniem jāpakar pie sienas par stulbībām.

 

elementary OS vai windows8, var mēģināt arī ubuntu, ideālā variantā OS X, jo tas tiešām ir smieklīgi vienkāršs, bet tur vajag macintosh

Labots - akriss
Link to comment
Share on other sites

Sievas opis 90 gadi, darbojas ar XP, jo tas tur vienkārši ir. Opim sievas brālēns kaut ko pamācīja. Tad jau bija kādi 85 gadi. I viss aizgāja. Tas raksta memuārus, skenē vecas bildes, ieraksta atmiņu stāstus, nu dara visu ko.

Mana mamma, 65 gadi, arī XP, jo tas tur uz tās kastes vienkārši bija. Mamma kādos 55 gados bija tipa uz datorkursiem vēl no darba, un kaut ko nedaudz darbā darīja. Bik internets, kāds primitīvas spēles, skatās ģimenes bildes, video.

Sievas vecāki, abi ap 60 gadi, sāka ar XP, tagad ir W8 desktop modē. Neko nav teikuši, kad versiju nomainīju. Turpina darboties tālāk. Nekas īpaši nav mācīts, tikai tik cik, ka te nospiedīsi, būs tas utml. Bet tas nebija vairāk kā stundu. Kādreiz pa telefonu esmu atbildējis uz jautājumiem, kad kāds paziņojums pēkšņi izlecis. Arī internets (draugiem), ģimenes foto, video.

Es tik gribu teikt, ka ne jau OS pie vainas, bet tas, kāds cilvēkam prāts, cik vēl atvērts.

Protams, komandrindu droši vien nevajag. Derēs jebkura grafiskā OS, kura smuki pati uzstartējas, kur nevajag montēt diskus katru reizi utml.

Vēl, man uz visiem tiem datoriem ir kāds rīks, ar kuru es varu attālināti pieslēgties, ja nu kas, jo visi dzīvo kaut kur bik tālāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet ko cilvēks grib darīt ar datoru ?
 

 

Varbūt vēlāk arī strādāt, to es nezinu, bet pagaidām grib "pietuviņāties" mūsdienu tehnoloģijām, kā pats teica "Jūtas atpalicis no pasaules"


 

 

Manuprāt pareizā būs tā, kuru pats vislabāk pārzini, lai varētu atbildēt uz jautājumiem, kuri noteikti būs

personīgi esmu izdzīvojis teju visas Win versijas, jau kopš bērnības, tāpēc liekas visas pašsaprotamas, tāpēc arī grūti izlemt kuru mācīt citiem

Link to comment
Share on other sites

 

 

tos kuri iesaka izmirušu dinazauru- XP, aiz zvaniem jāpakar pie sienas par stulbībām.

piekrītu, pēc tam kad šo topiku uzraksīju atceros,ka XP vairāk nav atbalsta, tamdēļ, manuprāt, nevajadzētu mācīt

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Māci win 8.1 lai nav problēmu,  ja mācīsi win 7 kad iznāks win 9 tad win7 skaitisies aizvesturisks tāpēc labak mācīt jaunāko, ilgāku laiku turēsies augša

Link to comment
Share on other sites

Windows 7 vai 8 un tādā valodā kuru cilvēks saprot, lai nav jāmācās vēl arī svešvaloda.

Link to comment
Share on other sites

 Par valodu pareizi. Nevajag vecam cilvēkam sarežģīt dzīvi ar datorterminiem angliski. Lai kā daži izsmej datorterminu tulkojumus latviešu valodā, latviski tomēr jēga skaidrāka. Te jāsaka, W8 būs latviskojams jebkurā variantā, bet W7 nāksies pirkt lokalizētu versiju, vai arī dārgo Ultimate, kurai ir iespēja mainīt valodu.

Link to comment
Share on other sites

Ar visaptverošu tieši kas tiek definēts? Cilvēkam, kurš ar tehnoloģijām ir uz Jūs, jau tomēr labāk visu apgūt soli pa solim. Definējam kādas darbības ir vēlme apgūt, kādas iespējas tad do, un uz priekšu. 

 

Kāpēc jāmācās datora uzbūve vai piemēram Word, ja tos netaisās izmantot? Tāpat jau 95% no visas tās datorpieredzes būs interneta lietošana.

Link to comment
Share on other sites

Ir rādīts.Citam pat anglene netraucē.

Pašas OS sistēmas mapes un to nozīmi pagrūti

iestāstīt.Lietojumprogrammās apmācīt izrādījās vieglāk kā gaidīts.

Vienam uzraksti priekšā, rādi un saņem pārmetumus cik slikts esi, neko nerādi(!), utt, bez puslitra neatjēgsies.Ir pat gribēts iedot naudu kursiem, lai liek mani mierā.Citam veikli apgūstas pat instalēšana no nulles un ātri sāk drukāt bez kļūdām, spēj ofisu (pilno) lietot.

Prasīts pārsvarā lai lietotu darba vajadzībām.

W7 vai W8.1 rādi.

Wordu lietot mācīt easy , ekseli so so, accesam un outlook - liela mocība skaidrot.power pointu bija viegli parādīt.

Lietojumprogrammām var dot kādas grāmatas, kursu materiālus un ja kas nepielec, izskaidro un ērtībai rakstīju īsāku tutoriālu darbībai, kas cilvēkam grūti apgūstama. Manējie gandrīz visi kursos bija gājuši, daži vairākos.Citam der sīkāk izskaidrot,,citam attiecīgo programmu nācies no nulles rādīt (piem Wordu māk, bet darbā ekselis jalieto utml).

Link to comment
Share on other sites

 

 

personīgi esmu izdzīvojis teju visas Win versijas, jau kopš bērnības
Tad kā var vispār tāds jautājums panesties?
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

OS jāskatās no 2 skatu punktiem - lietošana un uzturēšana. Linux uzlikt cilvēkam, kuram nebūs neviena, lai paprasītu padomu, ir stulbums. Pielikt skaneri vai iebakstīt printerim iestatījumus nu nav gluži tāpat kā windows nemaz nerunājot par softu likšanu. Arī no nulles mācīt vecu XP bez mūsdienu softa supporta arī nav prātīgi. Atsevišķs stāsts, ja mētājās vecs P4, kuru var atdot un nav vēlme ar to datoru čakarēties.

 

Viennozīmigi Win7/8 ir stabilāks par iepriekšējām versijām un nav jāpiesārņo dators ar antivīrusiem, antispiegu mēsliem un citām bezjēdzīgām lietām, kas padara datoru nelietojamu (lai apdeiti nāktu regulāri) un jebkuru lietotāju parasto noved līdz stresam. 

Link to comment
Share on other sites

 Abet, lai tas cilvēks nopērk sev datoru. Kāda OS būs tajā datorā, to arī iemācīs. Tāds iespaids, ka tēmas autoram pieder milzīga datorzāle ar neskaitāmiem datoriem, kuros katrā sava OS, ievedīs viņš to senioru 60+ iekšā tajā datorcentrā, pēkšņi, apmulsums... kuru OS mācīt. Vo, prasīs tagad boot.lv forumā.

 Tas vecīts to datoru nopirka? Vēl pirks? Tad lai aiziet uz veikalu, paņem tādu kas pa kabatai un ir daudz maz... un sēdieties pie tā kompja un aidā, apmācības var sākties. Tik veikalā nebūs ne XP, ne 7. Būs vien tas 8 vai 8.1. Protams, vecīts, var gadīties, iegriežas CapitalCity, bet tas jau būs cits stāsts.

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu ko jūs esat atraduši tajā Elementary OS. Tas pats Xubuntu vien ir, tikai mazliet vizuālais izskats pārveidots.

Link to comment
Share on other sites

Kāda problēma uzlikt 7o vai kādu linuksi, pat ja preinstalēts 8?

Sakrāmēt ko vajag un lietot?

Vairumā darbavietu W7 vēl dominē.

Link to comment
Share on other sites

 Darbavietās nav ko skatīties. Darbavietās ir bizness, ja W7 uz daudz maz svaigiem dzelžiem griežas, neviens neko nemainīs, jo priekš kam papildu izdevumus. Te iet runa par absolūtu iesācēju, kas pirmo reizi pieskarsies datoram. Viņam nevajag OS kas dominē darbavietās. Viņam vajag OS, kas ir tagad veikalā. Priekš kam viņam vecu OS? Galu galā, nevajag piesārņot datorlietotāja-iesācēja galvu ar vecām lietām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Kaa jau te mineeja, jaaliek ir taa os, kuru vislabaak paziisti un par kuru nakts viduu vari nokomenteet un pamaaciit. Veikalaa arii Win7 var noirkt, taa kaa nav ko muldeet par to, ka veikalaa ir tikai 8tais un taa ir panaceja. Ja kompis ir jau ar preinstaleetu Win8, tad vai nu uzlikt svaigu Win8.1 vai Win7

Link to comment
Share on other sites

 

 

Veikalaa arii Win7 var noirkt

 Varēt jau var.

 Ja skatāmies uz laptopiem, tikai ar 8 (8.1). Gan jau uz pasūtījumu varēs dabūt arī ar 7. Bet plauktā ar 7 nebūs. Šovakar biju datorveikalā (nopietns veikals, filiāles pa visu Latviju), pārdevējam vēl uzprasīju, šis teica, ka jau labu laiku veikalā laptopi ar 7to nav bijuši. Jā, ir pati OS 7 pārdošanā, bet laptops ar 7 nav. Neaizmirstiet, datorlietotājs-iesācējs, tāds, kurš mūžā nav pieskāries datoram.

Link to comment
Share on other sites

Ja lapsi obligāti nepieprasa, piedāvā domāt par stacionāro.Normāla izmēra monis, klaviere un datora uzbūvi varēs ērtāk apskatīt.

Link to comment
Share on other sites

Ieleja, nu nelīmējas man kaut kā kopā www.dateks.lv un cilvēks 60+, kas savā mūžā nav pieskāries datoram.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Datoru tam cilveekam speciaalist pirks. Taa izlasot pirmo postu izskataas.

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Jebkuru operētājsistēmu komplektā ar linku uz šo forumu . Ar piebildi lai turas kā vīrs!!!! Lai neņem galvā !!!! Un vis būs, un visu pateiks . Vienam cilvēkam izskaidrot nemācētājam , kā un kas un kur! Tas nav reāli . Tur neviena perētājsistēma nelīdzēs un neviena pacietība neturēs


Tur jāķeras pie audzināšanas kolektīvi :D


 

 

Ieleja, nu nelīmējas man kaut kā kopā www.dateks.lv un cilvēks 60+, kas savā mūžā nav pieskāries datoram.

Es neesmu 60+ , bet arī no tās paaudzes , kam skolā tika liegts kalkulatoru līdzi ņemt . Nopirku datoru ... redzēju tikai kasti ar pogu -ieslēgt ... Jaunākais bračka metās mācīt ... pēc divām dienām viņam piegriezās :D . Tad nu lūk ... viņš pirms mani pasūtīt , paspēja iedot linku uz šo forumu :D . Baigi labi palīdzēja

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

 

 

aizstāvot Linux: - iespējama attālināta pieslēgšanās,

kur problēma kādam no windows pieslēgties? Pie tam, es to varu arī izdarīt no sava samsung galaxu s4 mini, ja ļoti vajag. Par linux gan nezinu, nav pieredze. Gan jau linuz arī chromu var uzlikt, tad jau arī nav problēma. 

Link to comment
Share on other sites

OS jāskatās no 2 skatu punktiem - lietošana un uzturēšana. Linux uzlikt cilvēkam, kuram nebūs neviena, lai paprasītu padomu, ir stulbums. Pielikt skaneri vai iebakstīt printerim iestatījumus nu nav gluži tāpat kā windows nemaz nerunājot par softu likšanu.

Vienai ukraiņu tantei bija Anglijā humpalās pirkts portatīvais ar XP. Viņa lūdza uzlikt saprotamā valodā. Prasīju- kādā. Viņa atbildēja, ka latviešu, jo dzīvo Latvijā. No sākuma uzliku W7, bet tā kā bremzēja, pēc laika uzliku Lubuntu. Nu jau lieto otro gadu un nav neko jautājusi.

Linuxim ir viena problēma - grūti, bet nav neiespējami uzlikt MS offisu. Lētos HP printerus un skenerus ir vieglāk pievienot kā logiem. Pēdējam Ubuntu vajadzēja skeneri tikai pievienot, bet agrākos laidienos printeris sāka darboties uzreiz, tiklīdz ieslēdzu. Nav nekādi draiveri jāmeklē. Parasti ir problēmas veciem dzelžiem ar jauniem laidieniem.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Vai tad XP LIP setup nebija vieglaak novilkt un uzlikt?

Link to comment
Share on other sites

Ja tante lieto tikai internetu, tad 10x vieglāk uzlikt Linux, nevis lāpīt kaut  kā uzliktu zagtu XP. Bet man nebija pa rokai neviens zagts XP, ko uzlikt pa jaunam.

Instalējot no minimal CD 20-30 minūtēs viss gatavs. XP bezgalīgi ilgii, kamēr saliek draiverus, atjauninājumus, bezgalīgi restarti. Tad vēl jānodrošinās, lai nenoķer visādu zarazu, tai skaitā no feškām.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...