Jump to content

Vieglākā os versija, ko iemācīt vecākiem cilvēkiem


artG
 Share

Recommended Posts

viesturs0711

 

 

Vienai ukraiņu tantei bija Anglijā humpalās pirkts portatīvais ar XP

 

Ja  bija XP virsū, vai tad uzlīme uz dupša nebija? Atslēgu no instalācijas nevarēja izdabūt laukā?

 

 

 

Bet man nebija pa rokai neviens zagts XP, ko uzlikt pa jaunam.
Link to comment
Share on other sites

Bija Vistas uzlīme un 512 GB RAM. Tā kā izdarīju pieņemumu, ka tas ir pie mums likts XP, tad nekādas atslēgas nemēģināju dabūt. Tas bija sen un detaļas neatceros. Laikam lietoja Chrome un uz Lubuntu arī uzliku Chrome. Tā kā nekas viņai vairāk nebija vajadzīgs, tad nolēmu likt Lubuntu.

Bet kur ir problēma, ja tante nesūdzas?  Tas, ka es neapskatoties, cik ir RAM uzmetu W7, kas man bija pie rokas? Domāju, ka jau bija Vista, tad W7 ies. Komiskākais bija, kas šī pēc gada man paziņo, ka antivīrusam lietošanas termiņš beidzies. Domāju, tante neizturēja un kāds ir uzlicis Windows. Izrādās W7 es uz viņas epastu biju piereģistrējis antivīrusu un bija atnācis paziņojums. Nācās skaidrot, ka nav viņai antivīrusa.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Uzliku Windows 8.1 un kā izrādās cilvēks ir apķērīgāks nekā domāju un samērā ātri visu apgūst, pieļauju,ka pēc 2 vai trim nedēļām kad pieradīs pie klaviatūras būs kārtīgs datora lietotājs. Jau tiek uzdoti jautājumi, kāpēc citas Os versijas izskatās pavisam savādāk, jo jau pēc pēc pirmās manas mācīšanas spēja googlē atrast un uzzināt ,ka Windows nav vienīga operētājsistēma pasaulē  :sarkasms: Liels paldies Jums par ieteikumiem.


 

 

Par valodu pareizi. Nevajag vecam cilvēkam sarežģīt dzīvi ar datorterminiem angliski. Lai kā daži izsmej datorterminu tulkojumus latviešu valodā, latviski tomēr jēga skaidrāka. Te jāsaka, W8 būs latviskojams jebkurā variantā, bet W7 nāksies pirkt lokalizētu versiju, vai arī dārgo Ultimate, kurai ir iespēja mainīt valodu.
 

man paveicās ar to,ka cilvēks  saprot angliski, runāt nemāk, bet saprot, ko nozīmē properties u.c. angļu datortermini


 

 

Tad kā var vispār tāds jautājums panesties?

Es tāpēc to jautāju, jo ,kas man liekas pilnīgi pašsaprotami cilvēkam bez pieredzes varbūt liekas pilnīgs murgs. gluži kā skola ķīmijas skolotājs var nesaprast kā sīkie nesaprot ko viņš saka(Tikai piemērs, nav reālajā dzīvē tā bijis)


Manuprāt Linux nav īsti piemērots vecākiem cilvēkiem kuri mācas aprīkoties ar datoru, jo  Windows tomēr ir daudz populārāks un arī netā ir daudz vairāk forumi un citu atbalstu grupas,kas var izpalīdzēt ,ja kaut kas ir saspaidīts ne tā kā vajag

Link to comment
Share on other sites

 

 

cilvēks  saprot angliski, runāt nemāk, bet saprot, ko nozīmē properties u.c. angļu datortermini

Uzliec viņam latviešu valodu datorā. Iekš W8.1 tas taču minūtes jautājums. Redzēsi, cilvēkam 10 reizes mazāk jautājumu būs. Kaut vai tos pašus help tekstus varēs palasīt latviski.

Link to comment
Share on other sites

Леший

 

 

netā ir daudz vairāk forumi un citu atbalstu grupas,kas var izpalīdzēt

For sure, un Linuxam nav ne forumu, ne čatu, ne citu mediju.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Bija Vistas uzlīme un 512 GB RAM.

Iespaidīgi!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...