Jump to content

Luke
 Share

Recommended Posts

Darkheart

Kāds būtu vienkāršākais veids kā uztaisīt kaut kādu uzparikti, kas ieslēdz/izslēdz strāvas pagarinātāju pēc 12V padeves? Pamanīju, ka manam DACam ir 12V trigger output, un manuālī par šo šāda info:

 

 

When the e28 DAC is on, a 12 VDC signal is sent from the Trigger Output to control other devices. When the e28 returns to Standby, the trigger signal is discontinued.

 

Būtu ļoti ērti ar DAC ieslēgšanu/izslēgšanu arī ieslēgt/izslēgt visus 4 pastiprinātājus.


Atradu šādus: http://www.powerswitchtail.com/Pages/PowerSwitchTail240vackit.aspx

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 218
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    42

  • Tornis

    20

  • RudeWolf

    17

  • Luke

    50

man , saprotams, riebj tiristori (triac) slodzei virknē, es laikam taisītu ar mazu trafiņu un releju :)

Link to comment
Share on other sites

cik tam 12 V trigger output mA ?....mosh bez trafa var...

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Dabūju atbildi:

The maximum current that you can draw from the 12V trigger output is 30 mA.

Labots - Darkheart
Link to comment
Share on other sites

Šim būs 30 mA un 10 A slodzei, kaut arī labak atrast ar mazāk mA

 

http://www.lemona.lv/index.php?page=item&i_id=45685

 

Iespējams,ka diode inducētā špaņa īsināšanai jau ir iekšā pie spolītes a varbūt nav un tad jāpieliek kāda diode otrādīgi un paralēli tai...

Nezvai tikai tie 10 A pavilks visu kaudzi pastiprekļu ieslēgšanas (pārejas stravas pīķi)

 

Es darītu tā: Izvēlētos klasisko risinajumu-tobish ar releju,jo nav labi virknēt vēl klāt kādu pusvadītāju, un relejam vienmēr var paskatīt  kontaktu stāvokli, dzirksteļošanu utt.

Tad atrastu kādu 12 V DC kādu 20 mA releju ar nikniem kontaktiem un tad audzētu slodzi lēnā garā

Labots - Padjoms
Link to comment
Share on other sites

Sgt. Pepper

Kur pēc iespējas lētāk dabūt normālu torodiālo trafu? Varbūt kādam ir krājumā kāds neizmantots? ;)

 

Vajag ap 300-350W un ārā dod vismaz 2x24V

Link to comment
Share on other sites

2x26,5V (bez slodzes), vads 1,4mm.

Pats tinu, bet vajadzība kaut kā pārgāja.

Diametrs 112mm, augstums 58mm.

Jaudu precīzi nepateikšu, bet varētu derēt.

Cenu neesmu vēl izdomājis.

post-68412-0-07241500-1429107178_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

imho  uz 100m diametru labi ja 100VA sanāk.

 

man ir šāds 2x24V no krievu amfitona galinieka ( 20x50W - bet reālie) . testēts. varu piemeklēt kādu stiprinājumu - šis ir ar viduspunktu - 24 -0 - 24. nav divi 24V tinumi. nevar divus taisngriežus izmantot. izskats "tavarnijs" nav, lipīgs, kā jau padomijas produkts. jāmeklē, bet kaut kur ir - smags gan bija. izmērs kādi - 17cm diametrā, varbūt vairāk/ . par 6 paku laba alus.


DSC08804.jpg

Link to comment
Share on other sites

normundss

 

 

Būtu ļoti ērti ar DAC ieslēgšanu/izslēgšanu arī ieslēgt/izslēgt visus 4 pastiprinātājus.

 

Nu es uztaisīju vienkārši un tupi - aktīvajā krosoverā ieliku atsevišķu 12V/6VA transformatoru ar 7812 12V regulatoru, kas slēdzas iekšā kopā ar krosovera barošanu un spēj nodrošināt 12V/500mA izolētu vadības signālu.

Vadāmajos pastiprinātājos ir releji (ar diodi), kas pa taisno slēdzas ar šo 12V spriegumu.  Un trīs pozīciju mehāniski barošanas slēdži - ieslēgts, izslēgts, releja vadība. 

 

Galvenie plusi - nevajag neko turēt ieslēgtu gaidīšanas režīmā, un vadības signāls ir pilnībā izolēts un nerada potenciālas zemes cilpu problēmas.

Mīnuss - releja kontaktu ilgmūžība, jo softstarta nav.

 

Ja gribētu ļoti pa smalko, droši vien taisītu kādu "gudro" barošanas sadalītāju, kas monitorē strāvas patēriņu vienā no rozetēm un atbilstoši slēdz iekšā/ārā pārējās.

Labots - normundss
Link to comment
Share on other sites

neesmu gan jamos baigi pētījis, bet nevar ar solid state relejiem realizēt...? jā būs biku zudumi, bet teorētiski varētu.

Link to comment
Share on other sites

Normundss, ja vajadzība  pa smalko, tad tās gudrās rozetes nemaz nav jātaisa- tirgo gatavas. Es tādu , laikam pa kādi 10 LVL pirku otrā stāva bodē , kas pagalmā pirms ''Latgalītes'' tirgus.  Jā, tiem ''elektroniskajiem'' relejiem uz simistoru bāzes ir zudumi. Nu diezgan rupji, cik A tik W http://sharp-world.com/products/device/lineup/data/pdf/datasheet/s102s02_e.pdf . Ja ''krutāki'' ar mazākiem zudumiem, tad uz lauktranzistoru bāzes , tipa šis http://www.ixysic.com/home/pdfs.nsf/www/CPC1968.pdf/$file/CPC1968.pdf

Īstenība , tā ''gudrā'' rozete ir optimālākais risinājums. Ar minimālu piepūli var slēgt iekšā visu aparatūru. Man ilgu laiku TV slēdza visu kas apkārt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 years later...

Varbūt kāds vēlas pievienoties pasūtījumam no Digikey? Vajag savākt 50€ bezmaksas piegādei.

Link to comment
Share on other sites

jāpaskatās..vatrbūt ko vajag..bet ieteiktu uzmanīties...es savulaik Elfas forumā sasūtīju sev + citiem...tad daļa vienkārši nesavāca savu preci...es vairs tādas akcijas nerīkoju - ja nu vienīgi ar 100% avansu. Ieteiktu tev ar tā darīt 😁

bet ok paskatīšos ko un došu tev ziņu.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Man tas vienmēr beidzas ar - bet, kāpēc lai es nenopirktu kādu jaunu pincetīti vai knaiblītes...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...