Jump to content

Karstā ūdens dvieļu žāvētāja - sazemējums


hamster
 Share

Recommended Posts

 Vispār jau, ja tevi tirgotājs neapdirš, tad parasti AISI 316 maksās vien ~25% dārgāk, jo nav tur arī kam maksāt vairāk. Taču arī šie procenti nosaka daudz, ja runājam par lielākiem apjomiem...

Tāpēc arī AISI 316 (A4 skrūves) lieto galvenokārt, kur ir saskare ar Cl- savienojumiem, piemēram, vāramā sāls lielākās koncentrācijās, arī jūras ūdens...

Arī rūpnīcu tvaika saimniecībā pamatā būs lietots 316 ...

Tavos ātomreaktoros vairāk sastopams būs titāns, kas arī nav nemaz tik dārgs kā tautā izrunāts... Patīk kā tas metinās, smuka liesma...

 

Boni, jautājums ''na zasipku'', kāpēc dvieļu žāvētāja vietā nevar lietot parasto plakano radiatoru...?

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu sagādniekam tie varbūt arī ir 25%, a klientam tas būs X2


vot tāpēc es domāju kāpēc man neržas Mustang firmas mangals rūsē - būs kaut kādu lētuci ņeržu ielikuši svoloči. Vietās kur ir liels karstums visur no arpuses tāda kā rūsa, labi ka vismaz netek kā parastā rūza uz flīzēm un nesmērē, bet nu vienalga ir skaidri redzams ka ir tikkai laika jautajums kad izdegs cauri

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
Boni, jautājums ''na zasipku'', kāpēc dvieļu žāvētāja vietā nevar lietot parasto plakano radiatoru...?

 

Nu kā lai Tev tā pasaka? nu tā korekti. Nu padomā pats kā izskatīsies 3 rubļu bleķa vājprats blakus pasaulslavena dizainera izlietnei, tualetes podam, flīzēm kuru kvadrātmetrs maksā 2x vairāk nekā tas radiātors? Nu var jau tik es par dizainera pakalpojumiem samaksāju apmēram 30 tāda radiatora cenas, nu kaut kā tā

 

nu un protams tāpēc jau tas ir dvieļu žāvētajs ka uz viņa ir daudz ērtāk žāvēt dvieļus un ne tikai

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

tak jāsavieno žāvētājs ar nulli, jāiedzer vēl un jāiet gulēt.. jēēbaķ.. 0_o

Link to comment
Share on other sites

 Redzi, Boni, galvenais, ka tajā dvieļu žāvētājā ļoti bieži svārstās spiediens, ko radiatora metinājumu punkti vienkārši netur un parādās sūces, lai gan ~gadu arī noturēs...

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

viss jau var būt no tehniskā viedokļa, bet tieši tapēc tos tā mīl, ciena, godā un vērtē ka viņi padara dzīvi skaistaku un izsmalcinātāku


Tu tak veikalā normalā arī pa laikam ieej paskatīties cik tāds ņerzas radiātors maksā - nu tād ka mans veikalā ir starp 700 un 1000 Ls, bet ir arī pa 3000-6000 Ls, lielāki nedaudz, kaut kādu dizaineru meistardarbi


manējais ir 10+ gadus nokalpojis un neko, meistars nav bijis jāsauc


pats protams maksāju jūtami mazāku summu, jo gaju pa tiešo pie ražotāja, ar savu dizainera skici, un protams cash bez papīra un garantijas

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu padomā pats kā izskatīsies 3 rubļu bleķa vājprats blakus pasaulslavena dizainera izlietnei, tualetes podam

 

Ne sliktāk, kā Tavs sūds dizainera podā. Sorry, sarkasms 

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

nu ja tikai pašpricēt tad starpība ir!  :dornis:


Nu jāsaka ka tas bij trešais dzīvoklis kuru taisīju no nulles tieši priekš sevis un iepriekšējie bija pierādījuši atliektiem galiem ka dizainā un dārgos risinājumos ir spēks, i to tagat atskatoties liekas ka vajadzēja vēl dārgākus risinājumus šur tur izmantot


Nu katram savs, vot man ir šis svarīgi, citam tas pofig, bet vajag nu nezinu alu tikkai no stikla pudeles un vēlams no Čehijas

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Bl....d par radiatoru shtuka latus nosviest... ne nu labi, bet tikai taada gadijumaa, ja ziemaa pa to pluudiis nevis Riigas siltums, bet gan Ushakova miilestiiba. :D

Aa un dizaineru podaa driikst kakaat tikai taurinjus un churaat varaviiksni.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

constrig

Boni, beidz vienreiz troļļot, tā Tava lielība, par to kas Tev ir un cik tas viss ir ekskluzīvs, lien ārā bez maz vai katrā piektajā postā un tas kaut kā neiet kopā ar rimi akciju 2L kapronpudeļu produkta patēriņu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@@constrig, kā nesaproti, cilvēkam taču vairs neatlika līdzekļu pēc visiem dizainismiem, ka jādzer dvuļas :D

 

p.s. pirmo reizi mūžā dzirdu, ka dvieļu žāvētājus "zemē".. tā kkaut kāda modes lieta vai?!

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Ei nu? Es te troļļoju, jebšu datoriķi? Kad nu tā intereses pēc vien palasu kādas summas saņem printera kārdrizu mainītāji (bez 1000 nav vērts vispār sākt), a tur programmisti bezmaz visi polvaļno pa 5000 saņem nu un tālak pēc saraksta, tad paklausies kā te apspriež jaunu autiņu no salona pirkšanas, kā te  piemin to ka ikdienā brauc ar džipiem un a sports like mašīnām, kā te piemin to ka fūū ar gāzi braukt, tu ko nevari benžu atļauties, nabags esi un viss tādā garā, es jeu nemaz nerunāju par videokartēm pa 500 - vot  tad gan liekas dīvaini kāpēc zēniem tādas ikdienišķas lietas par kuram es te runāju (pie tam tās kalpo javno ilgāk par 10 gadiem un palīdz ekonomēt līdzekļus ekspluatācijā, ta kaut vai to remonts nav jāveic ik pa pāris gadiem) te liekas kaut kas ekskluzīvs????? Da ar tādam algām vai vienkārši netērējot uz štruntiem lieki naudu, jebkurš var to un vēl ekskluzīvāku elementāri atļauties.

 

Secinājumi - vai te datoristi konkrēti troļļo par saviem ienākumiem, vai nu viņu vertību sistēma ir noviorzīta uz dzīvošanu vienai, dienai, mēnesim, gadam uz visa nopelnītā tūlītēju izsviešanu vējā. Nu katrs izvērtē savas prioritātes, mani piemēram neapmierina autiņs no salona pie trušu būdas, kaut elementāri varētu iegādaties dzīvikli kādā okupacijas laika paneļu gruveklī un nolikt pie durvīm jaunu Dacia Logan

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Visai dīvaini taisīt dārgu remontu padomju laika māju dzīvokļos, kur kāpņu telpas remontu nav redzējušas kops celšanas. 

Nav arī tā ka tās dizainera flīzes un pods kalpos saules mūžu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

tak neviens jau arī nerunā par dizainu okupācijas laika celtnēs, ir tak lērums jaunu ēku Rīgā un ne tikai, nu man kāpņutelpā grīda būs kudi tīrāka kā dažam labam poda brille


flīzes var kalpot arī  50 un 100 gadus, cita lieta ka tās var morāli novecot ja ir bezgaumīgas, bezgaumīgā interjērā - nu tad nākas to visu nonest un taisīt pa jaunu jo to dzīves cikls ir beidzies. A var uztaisīt tā jau no paša sakuma ka dizains ir izcils un kvalitate materiāliem izpildījumam un nav nekādas vajadzības ko mainīt ļoooti ilgi. Nu ņemam par piemēru kaut vai Doma baznīcu - autentisks, kvalitatīvs interjers - paiet 100 gadi un nu nevajag tur neko mainīt, jo tā ir vērtība pati par sevi, a ja kāds būtu tur vitrāžu vietas iebāzis lētus plastmasas logus, saliekamo estrādi kanceles vietā a solus 4 eur saliekamos variantus no Yusk? Tas būtu jāmaina uzreiz un kredītā lai nevajadzetu sarkt no apmekletājiem

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Uņitāzu kari , tūlīt te aizdiskutēsies , ka dizaineru risinājumi arī jāiezemē  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Heh, starp citu!!!!! Tikko atcerējos, nudien negaidīti!  Kaut kad sensenos laikos pavisam mazs biju un dzīvoju tad hruščevkā un bija vannas istabā dvieļu žāvētājs un tagat kā skaidra diena atausa, ka nu bija gan viņam sazemējums - zem daudzām krāsas kārtām bija redzams kaut kāds vads kas no stiprinajuma skrūves pāri pa "ķepu" aizgāja kaut kur zem apmetuma, un čuguna vannai bija kaut kāds tāds vads pieskrūvēts un virtuvē tāda metāla U veida ķepa kas tur aukstā un karstā ūdens caurules ar bij ar tādu vadu. Vai viņi reāli talāk aizgāja līdz zemējuma kontūram nav ne jausmas, bet tāda kā 3mm žoga drāte bez plastmasas apvalka nudien tur bija

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Vispār jau tas ir elektrodrošības pēc, nevis rūpējoties par mistiskām kaitīgām plūsmām caur žāvētāju :)

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Potenciālu izlīdzināšana pa sliktu protams nenāk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vispār jau tas ir elektrodrošības pēc, nevis rūpējoties par mistiskām kaitīgām plūsmām caur žāvētāju

Šeit es saprotu, ka nav runa par elektrisko dvieļu žavētāju.

Piemēram, kāpēc zemējums ir veļasmašinai, man ir skaidrs. Bet kāpēc bija iezemētas vecās čuguna vannas, man nav saprotams. Ja nu vienīgi, ja vannas uzsildīšanai lietoja elektrisko spirāli, lai ātrāk galu dabūtu. Varbūt, lai mazāk rūsētu?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu beidzot sanāca ielasīt, apsmējos

bet te nu studijā arī pase kā piemērs skat. 2 lpp http://santehnika24.lv/upload/INSTRUKCIJAS/Rosela/pase_lv.pdf

 

Pirmais dvieļu žāvētājs, kas stāv uz karstā ūdens loka (nevis apkures, jo uz karstā tas ir silts cauru gadu) sarūsēja 8 mēnešos. Ražotājs gan apgalvoja ka materiāls esot "ņeržš". Tā pat ražotājs dod 2 gadu garantiju, ja esot "zemējums", līdz ar to protams jautājums WTF. Jo skaidrs ka retam cilvēkam ir sazemēts dvieļu žāvētājs (neelektriskais:).

 

Tagad domāju ko tad man darīt, vilkt lejā no viņa vadu un likt klāt pie nulles? Kaut kā debīli sanāk. 

 

Protams pastāv arī iespēja uzlikt "riktīgas" trubas, bet tas jau sit pa kabatu 3x vairāk.

Labots - hamster
Link to comment
Share on other sites

Man nesazemēts ņeržas dvieļu žāvētājs ar plastmasas caurulēm no abām pusēm 5 gadus. Man tas parastais, trubas līkums. Muterei 10 gadus, krietni sarežģītākas konstrukcijas, tiesa, tas pievienots ar vara caurulēm. It kā ne kas nav noticis.

Link to comment
Share on other sites

  Nezinu kā un vai rūsē nerūsējošā tērauda caurules uz karsto ūdeni, bet kapara caurules, un jebkura cita kapara detaļa, kura kontaktē ar karsto ūdeni, daudzdzīvokļu mājas sarūsē apmēram kādu 5-7 gadu laikā (tas rūsēšanas laiks var būt arī cits). Un tas notiek ne tikai vecās padomju laika mājās, bet arī mūsdienu projektos, kur ir karstā ūdens apgāde ar ūdens cirkulāciju. Vispirms „sapūst” karstā ūdens temperatūras regulatora devējs, ja tas ir no kapara (Danfoss mīl devējus tasīt no kapara), pēc tam „sapūst” karstā ūdens cirkulācijas sūknis, un tad sāk izrūsēt kapara caurules (paliek plānas kā papīrs). Karstā ūdens cirkulācijas sūkņa rūsēšana notiek tā, ka tam palēnām sāk rūsēt rotara gali, kuri ir no kapara, kā rezultātā motors vairs nespēj griezties uz mazāko ātrumu, pēc tam tas vairs negrižas uz 2 ātrumu, līdz beigās motors vairs vispār nav spējīgs griezties pat pie maksimālā ātruma. Ilgi tika analizēts šī kapara rūsēšanas iemesls (sākumā arī likās, ka vaina ir sliktajā zemējumā), bet beigās nonācu pie secinājuma, ka galvenais iemesls kapara rūsēšanai karstā ūdens sistēmās ir skābekļa esamība ūdenī un galvaniskā elementa veidošanās starp kaparu un cinkotajām caurulē, misiņa krāniem un citiem misiņa elementiem. Senos laikos eksperimentēju un konstatēju, ka kapars kopā ar cinku dzeramajā ūdenī veido galvanisko elementu, un tas pats notiek arī kaparam ar misiņu (otrajā gadījumā spriegums gan ir mazāks, bet tas tik un tā ir). Par to, ka arī misiņš varētu būt par iemeslu kapara rūsēšanai, likās maz ticams, bet liekas, tas tomēr tā ir. Nesen sanāca mainīt sapuvušo Danfoss karstā ūdens devēju, ēkā kura būvēta pirms 7 gadiem, un tur uz karsto ūdeni nav cinkoto cauruļu (visas trubas no plastmasas), bet ir gan misiņa lodveida krāni, gan misiņa līkumi un citi misiņa veidgabali.

Reālas zāles pret šo kaprara rūsēšanas slimību karstā ūdens sistēmās tā arī nav atrastas (vismaz es tādas  nezinu) - papildus zemējums pret to nepalīdz. Labākais ko var  darīt – aizstāt svarīgas kapara detaļas pret analoģiskām nerūsējoša tērauda detaļām, vai izmantot pārejas elementus, tā lai kapars tiešā veidā nekontaktētu ar ūdeni.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

man par kapara caurulēm vislabākās atsauksmes un ir vairākos īpašumos tādas un 10+ gadus nekad nav nekāda problēmas bijušas, es par specialām tam domātam caurulēm. vislabakās atsauksmes

 

kaut kā neesmu īpaši pētījis, bet vai tad nav tā ka cinkotās caurules ir cinkotas tikkai no ārpuses? Cinks ar dzeramo ūdeni kaut kā neaļo būtu, un pat ja tas cinks tur arī ir, tak visas caurules ir aizaugušas ar kaļķotu rūsu 2-3-4 mm biezumā - vai tiešām tur caur kaļķi kāda batereja sanāk?  

Link to comment
Share on other sites

Cinkotās caurules ir cinkotas gan no ārpuses, gan no iekšpuses. Tas, ka cinks un dzeramais ūdens ir „neaļo”, padomju laikā nevienu īpaši neuztrauca, un pat ja uztrauktu tam tik un tā nebūtu nekādas nozīmes, jo cinkotajām caurulēm nebija alternatīvas.
Par to, ka karstā ūdens caurules ir aizaugušas ar katlakmeni nebiju padomājis, bet iespējams, ka pietiek ar pavisam nedaudz „plika” cinka vai misiņa, lai galvaniskais elements izveidotos. Tam, pirms 7 gadiem būvētajam objektam, uz karsto ūdeni metāla kā tāda ir ļoti maz – tik vien kā siltummainis un tā apsaiste (krāni, filtri, pretvārsti, veidgabali), bet ar to pilnīgi pietieka, lai sapūtu, kapara temperatūras sensors.

Link to comment
Share on other sites

 Replika:

Vakar nopirku AISI 201 nerūsošās carulles; 12x1.5   1€/m; 14x1.5  1.4€/m; 20x2  1.7€/m

Kādas tur vēl Cu caurulles, kuras pats gan sen jau neizmantoju un pie tagadējām cenām un ķīniešu kvalitātes...

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

dzīvi pardomajot paskatījos uz savu dvieļu žāvētāju - nu vismaz uz amerikankām ir rakstīts 316

Link to comment
Share on other sites

 Ļikbez

Ne mazums līdzīgu detaļu, arī ''amerikankas'' izgatavo tikai no AISI316, kaut arī pašas trubas var būt no cita leģējuma, jo AISI316 der visiem variantiem, bet ir tikai dārgāks...

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

 

 

Šeit es saprotu, ka nav runa par elektrisko dvieļu žavētāju. Piemēram, kāpēc zemējums ir veļasmašinai, man ir skaidrs. Bet kāpēc bija iezemētas vecās čuguna vannas, man nav saprotams. Ja nu vienīgi, ja vannas uzsildīšanai lietoja elektrisko spirāli, lai ātrāk galu dabūtu. Varbūt, lai mazāk rūsētu?

Kā jau tika minēts - tas tika darīts, lai izlīdzinātu potenciālu starpību - ūdens stāvvadi, apkure utt. - kurš tur varētu rasties gan, khm - kā latviski pareizi teikt? - ierosinoties (? - laikam nebūs riktīgi, nu, manā laikā teica "navodka"), gan ar kaimiņa palīdzību laipni izveidotais.

Link to comment
Share on other sites

Nebiju padomājis, kas notiek, ja kaimiņa nesazemētajam boileram fāze izsit uz korpusu. Tad jau dušas šļūteni arī jāsazemē. Bet sazemētā čuguna vanna jau tikai pasliktina situāciju.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Krievu laikos ar to zemējumu bija kā bija. Tapēc visas vannas, dvieļu žāvētāji un dzelzs trubas bija savienotas savā starpā. Beigās jau tā drāts kautkur zemē bija iesprausta, bet neviens tai pretestību nemērija. Ja arī kaimiņa boileri caursit, tad Tava vanna būs savienota ar kaimiņa trubām un arī uz vannas būs 220V un Tu, ka putns uz vadiem, varēsi mierīgi plunčāties savā vannā. I nezināsi, ka španungs tai pieslēgts. Labi, es bišku pārspīlēju, bet potencialu izlīdzināsana tiešam ir aktuāla. Kad ar basām kājām stāv uz betona grīdas un pieduras bleķa vannai, tad arī 9V kronas spriegums sit pa nagiem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...