Jump to content

WiFi ātruma problēma 2. datoram


Koceens2
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

 

Pirms pāris dienām iegādājos jaunu laptopu, bet esmu saskāries ar ļoti dīvainu problēmu. Pēc speedtest palaišanas tas maksimums spēj sasniegt tikai 30Mbit/s, lai gan mana interneta ātrums ir 50Mbit/s. Vecais dators, kas ir jau gandrīz 3 gadus vecs, bez problēmām sasniedz 50Mbit/s. Esmu daudz ko izmēģinājis, bet nekādu risinājumu nerodu.

Vecajam laptopam ir Windows 7 Home un Atheros AR5B97 Wireless network adapter.

Jaunajam laptopam Windows 8.1 un Intel® Dual Band Wireless-AC 7260

Izmantoju šo te rūteri: http://www.tp-link.us/products/details/?categoryid=238&model=TL-WR941ND#spec

 

Izmantojot vadu savienojumu caur to pašu rūteri arī jaunais dators sasniedza vajadzīgos 50Mbit/s.

Mana versija, ka ir kādas nesaskaņas starp Intel tīkla karti un rūteri. Izmēģināju gan draiveru update, gan dažādas rūtera konfigurācijas - nekas nemainās.

 

Ceru, ka tomēr ir kāds risinājums bez jauna rūtera iegādes.

Labots - Koceens2
Link to comment
Share on other sites

 

 

wifi karte drizak, pamēģini ar vadu,

 

Izmantojot vadu savienojumu caur to pašu rūteri arī jaunais dators sasniedza vajadzīgos 50Mbit/s.
 

 

zzzzz

Link to comment
Share on other sites

Tīkla kartes konfigurācijas arī izmēģināji dažādas? Varbūt tīkla kartei pēc noklusējuma ir tikai b/g (lai cik dīvaini neliktos). Cik Mbps savienojumu Intel tīkla karte izveido ar rūteri? To var apskatīties Task Manager sadaļā Networking. Ja tu ar datoru atradīsies netālu no rūtera un uzrādīs tikai 54Mbps, tad jāmeklē problēma, kāpēc uz n nepārslēdzas.

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

testam noņem kriptēšanu WIFI punktam. Un pamaini algoritmus kriptēšanai.

PS. Pat ja būtu tikai b/g tad 30mbit/s nebūtu sasniegts.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nav kāds konflikts starp ražotāja un Win iebūvēto Wifi menedzēšanas softu? Man vienu reizi bija līdzīgi, novācu ražotāja softu (palika tikai draiveris) un viss aizgāja.

Link to comment
Share on other sites

Koceens2

Noņēmu to softu un nekas nemainījās. Pie task manager rāda, ka tiek lietots 802.11n.

 

To it.invalīds: Varētu nedaudz paskaidrot vairāk par to kriptēšanu? Īsti nesapratu, kur un kas ir jādara. 

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Raadiis jau arii N. Nomaini Channel Bandwith no 20/40MHz uz 80MHz (Pfu, paskatijos ka routerim nav AC). Kripteeshanu liec AES.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

30Mbit/s ir normāls ātrums wifi. 

Vispār wifi ir viena nestabila padarīšana. Varētu būt ka jaunā laptopa wifi karte "nesadzīvo" ar tavējo rūteri. Vai arī kaut kas pie "advanced settings" jāpamaina. Vai dzelžu/draiveru problēma. 

Te jāpēta, jāmeklē info webā par konkrētiem dzelžiem un uzstādījumiem.

Bija manā praksē jauns laptops kuram lēni strādāja wifi - problēma ar wifi kartiņu/draiveriem un ne man vienīgajam. Bija krājumos cita, nomainīju, 2x ātrāks nets palika.

 

Vienu vārdu sakot, neķer kreņki! Arī ar 30 Mbit/s pietiks gan youtube skatīšanai fullhd kvalitātē, gan spēlēm, par webu pat nerunājot.

Link to comment
Share on other sites

Koceens2
(labots)

Tas 30Mbit/s ir labākajā gadījumā. Nezinu, kas tur īsti darās, bet brīžiem mēru un ir labi ja 14Mbit/s.

Par to channel bandwidth - ja tas ir tas pats channel width, tad es rūterim tur varu izvēlēties tikai Auto, 20MHz vai 40 MHz. AES man arī ir uzlikts. Kanālus pamēģināšu mainīt, bet ļoti šaubos vai tas palīdzēs. Kā jau teicu vecajam kompim tas rūteris pilnībā apmierina un vienmēr testā dabū gandrīz visus 50Mbit/s, pat neatkarīgi no tā, vai citas ierīces ir pieslēgušās vai nē.

 

Nu kaut kā neticās, ka šo problēmu nevar atrisināt.

Labots - Koceens2
Link to comment
Share on other sites

Varat mani saukt par dinozauru vai vēl par kādu senu radījumu, bet vai ir baigā vajadzība no tā lielā ātruma? Pat ar 5 Mbit/s Youtube Full Hd iet uz urrā. Un vēl, nav jau tik spiedīgi to laptopu, kad vajag to milzīgo ātrumu, piespraust pie vada, nemaksā jau viņš tik dārgi...

Link to comment
Share on other sites

te nav problēma rūterī, ja jau no cita pc iet labāk.

Vai nu kaut kas advancētajos tīkla kartes settingos vai dzelžu/draiveru problēma. Pamēģini citu wifi kartes driveri - jaunāku, varbūt vecāku...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...