Jump to content

LAN aizvietošana ar WIFI


it.kroplis
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Bija tāda skaista doma prātā, atbrīvoties no LAN kabeļiem. Pārmetot visus lietotājus uz wifi 150/300MB

Iesaistītās iekārtas:

LMT 4G routers HUAWEI-E5172As-22---------------------->TPLINK TL-WR941ND

 

Jānosedz ~150m2. Attiecīgi daļa caur HUAWEI daļa caur TpLINK(kuram kas tuvāk). 

Spēlīšu dzenātāji čīkst, ka bieži ir liels latency strauji mainīgs. (30-300).  Bieži bet ne vienmēr ja pieslēgts pie HUAWEI un sāk lagot, pārslēgšanās pie TPLINK atrisina problēmu(pat ja signāls ir švakāks.) Kanāls max UP/DOWN aizsists nav. Ir gan vēl 4G iespaids, kura ātrdarbība ir pietiekoši nepastāvīga, un paliek arvien sliktāka. Cik esmu novērojis LMT ārzemju trafiks tiek stipri ierobežots. Vēl kā pilnīgi nekontrolēti ir telefoni, kuri nodarbojās ar visādu hernju, sūtot visos virzienos sazin kādus datus, un kurus nevar ierobežot.

Domājams veidojās daudz bojātu paku kuru atkal pārsūtīšana rada aiztures. Bet sakarā ar to, ka šīs "lieliskās" iekārtas nedod nekādas kontroles/analīzes iespējas, nevaru izdomāt kas īsti streiko un ko provēt mainīt.

Tātad varētu palīdzēt man rast atbildes uz šo. Moš kāds zin kādu labu WIFI frekvenču analīzes softu, ar kura palīdzību, varētu provēt analizēt WIFI piesātinājuma blīvumu, ar mērķi saprast vai problēmas nerada kādi kaimiņu wifi punkti.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

šīs "lieliskās" iekārtas nedod nekādas kontroles/analīzes iespējas
 

 

DD-WRT uz mana TP-link skaita wifi zudušās paketes, kuru man nav. Varbūt ir kāds softs arī uz datora, nezinu. Vari mēģināt papingot.

Link to comment
Share on other sites

Cisco Spectrum Analyzer ar attiecīgu karti, vai Cisco AP, kurš spēj darboties monitor režīmā.

Chanalyzer Pro no Metageeks.

Link to comment
Share on other sites

Ja ir savilkts tīkls, tad pāriet uz WiFi ir pati lielākā glupība kādu vien var izdomat. WiFI vienīgā prieksrocība ir ērtums. Nav jāvelk vads un var gulēt gultā un skatīties savu profilu draugos. Viss parejais,salīdzinājumā ar kabeļiem, bezvadu risinājumam ir garām. es vēl varu saprast cilvēkus,kuriem rokas no pakaļas aug un tie neprot vadu aizvilkt, bet ja tīkls ir, tad pāreju uz bezvadu risinājumu jau Ronalds aprakstīja. Nepalīdzēs Tev ne monitoringa programas, ne kruti rūteri, WiFi, viss būs vienā vietā!

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Grūti nepiekrist, bet LAN kabeļi stipri traucēja. Pamainīju WIFI konfigurāciju, redzēs vai tas ko dos.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, LAN kabeļi traucē, bet elektrības vadi gan nē :grin: Neviens dators bez elektrības ilgi nevar strādāt, bet ja ir viens vads, tad vienalga cik vēl papildus vadi, ka tik stabili strādā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pareizi te arī saka, ka ar WIFI var paskatīties draugus un email.

Un vēl jo vairāk ar LMT parodiju par rputeri un TPlink.

Link to comment
Share on other sites

 

 

daļa caur HUAWEI daļa caur TpLINK(kuram kas tuvāk).

 

iespējams, ka iekārtas darba laikā pārslēdzas starp šiem rūteriem un tur rodas aiztures, ja pievienoti ir abi. vienu vajag repeater režīmā.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Nez kāpēc cilvēkiem, kuriem slikti rāda televīziju gan netiek ieteikts nomainīt uz kabeļTV...

 

TV ētera frekvences vismaz ESD uzrauga, kamēr 2,4GHz ir vietām aiztirsti līdz ūkai un uzvar tas kurš skaļāk bļauj. Es vēl saprotu ja ir tukšs ēters kaut kur ārpus pilsētas, tad WiFi risinājums vēl ir ok. 

Link to comment
Share on other sites

Redzi autors jau to nevar pateikt, protams paliek iespēja ka viņš abu rūteru wifi palaidis vienā kanālā...

 

2.4GHz vietā var izmantot 5GHz, tiesa tam LMT rūterim tās vispār nav.

 

Vēl jau ir iespēja WiFi AP uzlikt šitā:

Bv4bYFQCcAAH44a.jpg

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

iespējams, ka iekārtas darba laikā pārslēdzas starp šiem rūteriem un tur rodas aiztures, ja pievienoti ir abi. vienu vajag repeater režīmā.

 

Nē tā nenotiek. katram ir savs pieslēguma punkts. Un zudumu pašos savienojumos nav.

4G routers sēž uz 2.4GHz bet TPLINKS uz 5GHz. kaimiņos ir kādi četri wifi + wisadi wifi sūdi kas braukā pa ielu gar māju.

 

Elektrības kabeļi sienās ir salikti, bet LAN kabeļi nē. Un attiecīgi ja tie staipās, tad tas nekam neder.

Link to comment
Share on other sites

nu tad piesit pie sienas, lai nestaipās. kastīte ar stiprinājumiem (tāds balts sūdiņš ar nagliņu) maksā mazāk par vienu eiro.

Link to comment
Share on other sites

Kabeļkanāli laikam tagad šausmīgs deficīts :sarkasms:  Nu netaisa nopietnus tīklus uz daudziem datorien pa WiFi

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

ar atbilstošu aparatūru
- nevis savācot kas lētāks pie rokas mētājas.
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Un arī atbilstoša aparatūra neko nelīdzēs pret traucējumiem kas ir 2.4 ghz frekvencē un radioviļņu izplatīšanās likumiem.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

<OT_On>

reklaamas tak zombee ka tikai bezvadu internets ir tas muusdieniigais :)

tikai reklaama ir jaaklausaas uzmaniigi!!! tur skaidri un gaishi pastaasta,

ka superiigo performanci var dabuut "ellee rataa" nevis bliivi apdziivotos apvidos

 

p.s.

otra populaaraa "pa briivu nav pa briivu" arii izraadiijaas patiesa,

nesen Lucavsalaa paproveeju piesleegties - zona pilna, bet taalaak par "ieguust IP adresi" netiku

<OT_Off>

 
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

 

 

i bezvadu internet

 

Man nav alternatīvu. Būtu vada I-nets pieejams labāks par 4G, tad paņemtu to. 

Lucavsalā moš tajā dienā nebija ausītis gaidāms. Tad jau noteikti būtu strādājis ;)

Link to comment
Share on other sites

MartiniB
tu nenokjeeri saali,

pirmkaart eeters nav gumijas - paarraidaamo datu apjoms ir ierobezhots, jo vairaak lietotaaju, jo katram mazaak tiek

otrkaart kas ir bezvadu - pa vienaam frekvenceem ruuters+modems komunicee ar mobila operatora torni un pa citaam ar saviem apakshniekiem

ja pirmaas frekvences ruupiigi uzpasee pashi operatori un ESD,

tad otrajaas pljuuta katrs kam nav slinkums (= ir slinkums vadus vilkt)

 

2.4GHz wifi ir tikai 3 kanaali kas neklaajas viens otram virsuu

esmu pieredzeejis precedentu, kad kaiminji nav pie vainas gljukojosham tiiklam -

vienaa kumodee wifi_ruuters + nesen nomainiits LTC modems, kuram arii wifi peec nokluseejuma iesleegts

un uz kumodes veel teljuks ar iesleegtu wifi direct

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lai "noklātu" visus Tev vajag 2AP, sapratu pareizi?

Viens AP Tev ir LMT dotais Huawei, otrs TP-Link wireless rūteris.

 

Pie tam abas iekārtas prot darboties tikai 2.4GHz frekvencē, 5GHz viņām nav, tas Tev ļautu izmantot brīvāku frekvenču diapazonu, kur ir vairāk nepārklājošos kanālu un arī ātrumi lielāki, plus var "legāli" izmantot 40MHz joslu. Taču 5GHz tik tālu nevelk.

 

Neesi minējis kaut vai aptuvenu iekārtu skaitu. Uz vienu AP ~40 devaisu. Pie tam es runāju par drusku ko niknāku par TP-Linkiem un Huawei end-user galu.

Tie 150m2 ir kā - viens stāvs, jeb divi - viens virs otra? 

Ir kādi kaimiņu kantori, kuri varētu piecūkot ēteru un traucēt?

To vēl kaut cik var pārbaudīt, uzliekot uz telefona vai datora kādu WiFi analizatora progu (datorā - inSSIDer) un pastaigājot - redzēsi visus WiFi tīklus tuvumā.

Taču tas dos tikai ieskatu par to, kas notiek WiFi lietās, bet nespēs noskanēt analogos traucējumus vai arī ne-WiFi iekārtu radītos, teiksim bezdrāts telefonu, mikreņu vai BT.

Bija situācija, kad aizmirsts bezvadu novērošanas kameru analogais raidītājs tā mauca 9...13 kanāla diapazonā, ka wifi AP vienkārši negribēja strādāt, brēcot

ka traucējumu dēļ viņi izslēdz 2.4GHz radio. Konkrētā ražotāja AP radio menedžments bija bik par dumju, lai aizvāktos uz 1...6 kanālu.

 

Arī - kā izvietoti devaisi - telpas vidu, pie sienas, kur citur?

LMT dotais nojaušu, ir ar antenu, tātad ne pārāk tālu no tās, antenai bija 10m kabelis.

 

ir kantori, kuri var atnākt un palīdzēt. 

Nespiežu tādus izmantot, taču saku, ka tagad, pirms kaut ko pirkt, konfigurēt vai pārvietot ir jāsaprot kas īsti gaisā darās.

Es jau piesaucu Metageeks Chanalyzer, kam ir komplektā attiecīgs USB sticks ar antenu, frekvenču skanēšanai.

No nesliktiem bezmaksas tūļiem ir Ekahau Heatmapper bet tas sastrādājas tikai ar noteiktiem USB wifi puļķiem.

Tajā vajadzēs ielādēt telpas plānu. Tad pastaigāties,velkot līdzi pirkstu pa karti :)

Finālā iegūsi krāsainu bildīti, līdzīgu mob operatoru pārklājumam. 

Link to comment
Share on other sites

Ja salīdzina LAN pret WIFI loģiski ka LAN ir labāks dēļ mazākas aiztures (Latency) jeb spēļu valodā PING. 

 

Ikdienas darbiem, ja starp iekārtu un WIFI ir labs signals (Win7, 5-stabiņi), tad starpību neviens nejutīs.

 

Man mājās ir Ipad3, kurš caur 3G padod netu tālāk caur WIFI , attālums IPad<->PC 1,5M alternatīva USB tethering.

 

Izmantoju WIFI variantu, jo, kad uzkarās USB savienojums jārestartē viss dators kopā ar Ipad, WIFI gadījumā tikai Ipad.

 

Atšķirība spēlēs piemēram ir par 10ms lielāks Latency no 53->63ms , kas protams neko nemaina, bet tas pierāda, ka katrs papildus ķēdes posms ēd savu.

Kā arī man ir ideālais variants, jo apkārt nav neviena, kas vēl bez manis izmantotu 2,4GHz vai 5GHz kanālus.

 

Ja man būtu iespēja pieslēgties jekādam provaiderim ar vadu, to izdarītu uzreiz nedomājot.

 

Un piekrītu tam, ka pāriet no jau izveidota LAN uz WIFI nav prāta darbs...

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

Gribu nedaudz oponēt Didzim , kuru ļoti respektēju. Jā es piekrītu ka kabelis ir kabelis. bet mājas vajadzībām praktiski ar wi -fi var nodrošināt visas vēlmes pie pareizas konfigurācijas un aparatūras. Jā bet kad man paprasīja noklāt 3 ha teritoriju ar wi-fi no sākuma mēģināju atrunāt no tāda pasākuma. Un kad tas neidzevās nekas cits neatlika kā piemērot attiecīgu cenu. Bet brītiņu pēc tam sapratu ka man nebija taisnība.

Link to comment
Share on other sites

Nu piemēram torentu kačājamo kasti vajadzētu likt pie vada lai lieki neaizkakā ēteru. Tāpat teiksim TV lai entos desmitus gigabaitus nedzenā pa gaisu un lieki nepiesārņo ēteru. Nu a ikdienas laptopam, telefonam, planšetei utt lieliski pietiks arī Wifi.

Link to comment
Share on other sites

Protams, parastam interneta lapiņu virinātājam pietiek ar WiFi, bet nevajag aizmirst, ka vajag arī nodrošināt savienojumu starp datoriem. Gribas gan redzēt, kā, noslogotā WiFi tīklā, HD video pārdzīt starp datoriem . Nē, nu ja nav jāsteidzās, tad arī caur veclaiku modēmu to var izdarīt, bet nafig, ja ir gigbit ethernets pa vadiem.

Link to comment
Share on other sites

Pašam viena haltūra briest. Venos laukos smuks ofisiņš, skaists remonts, jo firma ar dizaina lietām ņemās un tā... Ofisā 5 stacionārie kompji un viens ķepļaps - pilnīgi visi darbojas pa Wi-Fi. Zvanīja, ka šiem nets sūdīgi ejot - ieeju viņu radio-linkā, ping uz google ideāls, timeout no 1000 pieprasījumiem - neviena. Stāstu, ka iespējams piegļučī iekšējais SOHO router. Šie izdomā, ka tomēr wi-fi nav aršana, ka tagad gribot visu pa kabeļiem... BET klasiskā frāze, - BET VAJAG TĀ, LAI NEVIENU KABELI NEREDZ.

Link to comment
Share on other sites

jāredz telpas, iespējams ka daļu kabeļu var noslēpt.

grīdas līstēs.

ja sienas apsistas ar riģipsi, var domāt vai nevar nolaist kabeli aiz tām. pie nosacījuma ja ir iekārtie griesti.

ja nav, tad tas ir jāaizmirst pašā saknē.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Kitai saliec to kantori laukos uz powerline ethernet risinaajuma. Buus faktiski kaa caur kabejiem.

Link to comment
Share on other sites

Gribētos zināt kuram tāda spalvaina ideja bijusi jau sākumā, dizaina kantorī, kur noteikti tiek stundīti lieli faili pa iekšējo tīklu, visu palaist uz wifi . Acīmredzot ir bijis kaut kāds mārketinga upuris.

Tagad nu kad viss ir "tirsā" attopas beidzot.

Link to comment
Share on other sites

BET VAJAG TĀ, LAI NEVIENU KABELI NEREDZ.

Nesatraucies, biezajos projektos vajag arī tā lai WiFi AP neredz!!! :sarkasms:

Liec kaut vai AP aiz marmora sienas, pofig ka vismaz 10...12dBm no signāla nost un pārklājums nekāds.

 

Vairums wifi tīklu vispār tiek maukti uz buj-duj, neko nepārbaudot un neprojektējot, tāpēc arī sanāk, kas sanāk.

Par Mbps/m2 neviens vispār neaizdomājas. Tāpēc arī slikti.

Daudzi normāli projektētus tīklus nav redzējuši tāpēc arī konstanti spamo, ka wifi ir mēsls.

Nu un otrs - gigabita drāts ir tikai savienojuma ātrums nevis caurplūdes (throughput) ātrums.

Tas, ka starp divām iekārtām ir novilkts kabelis un viņām abām ir gbit kartes, nenozīmē ka viņas spēs šādā ātrumā komunicēt savā starpā.

Kazarmas piemērs ir dīvains - izmanto ipad tetheringam un brīnas, ka tur paliek laba daļa latency, tas devaiss tak nav primāri tam paredzēts un loģiski, ka latency jūtami pieaug. Viņš tak nespēj izlaist cauri paketes wirespeed ātrumā. 

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Kitai saliec to kantori laukos uz powerline ethernet risinaajuma. Buus faktiski kaa caur kabejiem.

 

Neesmu šo fīču testējis - cik noprotu visam ir jābūt uz vienas fāzes? Varbūt vari ieteikt sakarīgus, pārbaudītus tūļus?

 

 

 

Varbūt SOHO rūteris ir par 15 eiro?Atcelt

 

Jā, protams - ejošākie, lētākie TP-Link. Jāpiebilst, ka ne es viņu pirku/ieteicu. No manas puses tikai Radio-Links un ienākošā drāts ar DHCP. 

Labots - Kitai
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

cik noprotu visam ir jābūt uz vienas fāzes? Varbūt vari ieteikt sakarīgus, pārbaudītus tūļus?

 

Jā visam jābūt ir uz vienas fāzes un kopā varēja saslēgt vismaz 3 gabalus (man gan liekas ka bija stipri vairāk, bet tad jālasa instrukcija, kas man ar visiem verķiem ir otrā mājā). No verķiem pagaidām esmu testējis TP-link kitu.

 

http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-PA2010KIT


 

 

Jā, protams - ejošākie, lētākie TP-Link. Jāpiebilst, ka ne es viņu pirku/ieteicu.

 

Klients ieraugot rūteri pa 15 eiro pie sevis domā, kam man jāpērk meistara ieteiktais pa 60, ja var ietaupīt 45 euro un nopirkt pa 15, kas protams ne vienmēr ir saimnieciski visizdevīgāk, ko saprot tikai tad kad ir sūdi sanākuši.

Link to comment
Share on other sites

Iznāk tā, ka no rūtera, kurš dod DHCP vienu spraud rozetē un visi pārējie attiecīgi katram PC?

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Līdz šim brīdim nav bijusi vajadzība padot tīklu uz vairākām darbstacijām ar šiem adapteriem, tāpēc īpaši pētijis neesmu kā norealizēt šādu procesu. Shēmā bija apraksts, ka adapteris A pārojas ar adapteri B, ja slēdz klāt vēl kādu, tad B pārojas ar C un C ar D. Pēc idejas vajadzētu būt kā tu saki.

 

Šiem Poverline ethernet adapteriem ir arī adapteri ar uzreiz jau 3 ligzdām.

Link to comment
Share on other sites

Tīklu var, pa smuko, savilkt jebkurā vietā un jebkurā dizainā, tikai tas ļoti dārgi maksā, jo viena vada izvilkšana var pat dienu aizņemt. Tad vēl, vajag augstas klases meistaru, kurš  to izdarīs. Meistaram jāprot gan koka darbi, gan metāla lietas un vēl krāsotāja darbi arī. Parasts datorists jau maksimums prot vadus virs iekārtajiem griestiem ievilkt :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

@ieleja, tikai nevajag uzticēt celtniekiem LAN vadu vilkšanu ! Tie tos velk tāpat kā elektrības kabeļus  - no ligzdas uz ligzdu nevis no skapja atsevišķi uz katru ligdzu.

Viss ar pirkstu jāparāda. labāk tad es pats savelku vadus reizē ar celtniekiem,kad velk elektrības kabeļus.

Plus vēl visam ir tā - cilvēks/iestāde taisa remontu un gandrīz nekad nedomā par LAN.

pēc remonta tikai attopas .

tas viss no pieredzes.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...