Jump to content

Win 7 64bit uz 4TB diska un pilna vietas izmantošana uz mātenes kam nav UEFI.


MIGs
 Share

Recommended Posts

Proti ir Seagate 4TB disks(vienīgais disks datorā)

Jāinstalē Windows 7 pro 64BIT.

Ir Gigabyte mātes plate kura neatbalsta UEFI. BIOS updeiti nav pieejami - pat fanboy modificētajos BIOSos nē.

 

Tātad, kā vislabāk uzinstalēt Windowsu, lai varētu izmantot pilnībā visu diska vietu nevis tikai 2TB ?!

Var vienā, var vairākās partīcijās.

 

* BIOS nemāk saprast sistēmas diskus lielākus par 2TB.

* BIOS nemāk ielādēt GPT

* UEFI nav pieejams.

 

Opcija pielikt citu disku uz kura ir sistēmā un šo likt GPT īsti nederēs.

Upgreidot MB arī īsti nederēs.

 

 

Itkā visloģiskāk būtu, ka jāliek kāds boot-loaderis kuru var ielādēt BIOS, bet kurš pats spēj ielādēt GPT. BET vajag kaut ko kas spēj iestartēt to GPT sistēmu no BIOS, jo by default BIOS to nemāk.

 

Kādi risinājumi ?

 

Hibrīdie varianti kur uz diska ir, gan MBR, gan GPT izskatās baigi "nasty" un gana sarežģīti.

 

Provēju, bet neveiksmīgi(rīt jauna diena) instalēt septīto uz diska, tad šo disku konvertēt no MBR uz GPT un pēc tam čakarēties ar Windows boot loaderi.

 

Padalieties pieredzē.

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

9 grami ir 1 usd, cits MB 40 EUR   izvēlies nu pats

Link to comment
Share on other sites

(labots)

9 grami ir 1 usd, cits MB 40 EUR izvēlies nu pats

Boņuk - par gramiem un banknotēm šeit nav runa. ;):D

Cita mb par 40 EUR nav īsti risinājums ko meklēju.

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

sports???

Link to comment
Share on other sites

sports ???

Nē - odekalons.

 

Protams, ka sports un tā tālāk.

Es vienmēr varu uzklepot uz tiem 2TB, vai ielikt mazāku cietni, ctnu māteni utt, bet sports ir un pie tā paliekam..

 

Tāpat, kā reizē, ka piespiedu 32BIT serveri pilnvērtīgi izmantot visus 8GB RAM.

To var un es to izdarīju. Sīkāk te: http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/114230-pamaciba-windows-server-2008-standart-32bit-4gb-ram-limita-apiesana/

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

tas ir pilnīgi OK, un uz kādu brīnumu Tu atļaujies cerēt? nu ir tak kaut kāds teorētisks plāns, kā?

Link to comment
Share on other sites

Vispirms ir jānosaka vēja virziens !

 

Pēc tam, internetā lasījos par iespējām lādēt loaderus vai pat ko līdzīgu simulētam UEFI no hārda, un tad būtot to visu windows7. Bet no visa lasītā man tikai apmēram tapa nojausma,tāpēc gribēju lai citi sportisti padalās pieredzē.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

ūūū, nu tad gan vēlu veiksmi, cik nu man ir bijušas sportiskas idejas, atbildes uz jautājumiem virs ikdienas... nulle. Es pat atļāvos nospriest ka pa lielam te tusojas vien tādi kā es - ar kaut ko citu ikdienā aizņemti un PC ir vien hobijs

Link to comment
Share on other sites

Seagate piedāvā softu DiscWizard kurš vismaz pēc apraksta risina autora problēmu.

Link to comment
Share on other sites

Iespējams, ka tas ir tas pats ko ronalds_ tikko minēja, bet atceros, ka sīks būdams savam Pentium 1 datoram lai piestūķētu 10GB HDD, pirms Win likšanas bija disks jāsagatavo ar kkādām pāris disketēm, kas saturēja diska ražotāja special softu.

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pēc tam, internetā lasījos par iespējām lādēt loaderus vai pat ko līdzīgu simulētam UEFI no hārda, un tad būtot to visu windows7

Varētu būt, ka Tavu problēmu atrisina vienkāršs SATA kontrolieris uz PCI-E slota.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

 

 

jo vairaak lasu tavus skriceleejumus, jo vairaak saprotu, ka tu esi prasts, stulbs plaatiizers.

 

Nu ko nu uzēdies uz mani? Nu šī jau nav pirmā reize.

Tak paskaties ko es te rakstu bez aizspriedumiem - man viss dzīvē ir atrisinats, tais skaitā tehnikas un PC jomā, es šeit vispar neprasu padomus un ja esmu paprasījis, tad nu nav saņemti padomi ar kuriem būtu izdevies atrisināt konkrēto problēmu un es te nerunaju par vienkārši pļāpāšanu kur uzprasa kādam telefona nummuru, vai kur var dabūt to vai šito nu tā tīri lai paostītu gaisu uz labāku izdevīgaku piedāvajumu. Kad ir konkrēts jautājums par lietu ko nevar, nezinu kā, atrisināt nu nav tās atbildes, neviens nezin.

Parsvarā es šeit izklaidejos, diskutēju pļāpāju, iedodu kādu padomu tieši no savas pieredzes kā alternatīvu citiem variantiem, un ja arī konkrētais padoms Tev nešķiet pareizais, tas taču galīgi nenozīmē ka tā nevarētu izdarīt un ka tas nestrādātu. Nekad nesniedzu padomus programmēšanā vai citā sfērā kuru nu galīgi nepārzinu vai apzināti kaitīgus. Te taču arī itkā nopietni biedri sniedz manuprāt galīgi greizus padomus nu kaut vai visi te bļauj ka internetu vajag pēc iespējas padot pa vadiem un nah WiFi, jo redz pa WiFi ātruma nav un vispar priekš kam tev 54 vai 300, vienalga neies un sēdi uz 14 jo vairak tacu nevajagm, un tai pat laikā pilnīgā nopietnībā grib par katru cenu straumēt video no PC uz TV pa gaisu, neskatoties uz to ka parsvarā visiem nekas normāls un stabils no tā nesanāk, un ieteikums izmantot bezproblēmu USB flaš tiek nolikts

No malas skatoties starp citu ne reizi vien liekas ka te ir kaut kāds nenormālo un psihiski nenosvērto forums - cenšas izarīt tehnikas jomā to kas nedarbojas, cenšas par katru cenu panākt tehniski sarežģītāko risinajumu kaut ir elementāras gadiem pārbaudītas alternatīvas. Ta vispār var izdzīt no foruma arā visus kas nav programmētāji vai PC remontētāji un vārīties savā sulā, tik pašiem garlaicīgi būs.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...