Jump to content

Mitruma savācējs/absorbētājs


Kitai
 Share

Recommended Posts

Man arī interesē šis jautājums. Un par ventilāciju, kaut vai atverot logus katru dienu uz noteiktu laiku. Kā rudenī, ja ārā visu laiku līst, samazināt mitruma līmeni?

Link to comment
Share on other sites

Vienīgais kaut cik reālais variants, kaut arī dārgs eksploatācijā ir kondicionieris.

 

Mitruma savākšanai der arī pārvietojamais, pat nevajag caurumu sienā pa ko pūst ārā silto gaisu. Ieslēdz, lej ārā kondensātu un maksā par elektrību.  Bet nu arī nav ļoti efektīvi.

Visi citi varianti ir buļla kakas vai reklāmas triki.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jāpavēdina, jāiekurina, lai pažāvē.

 

Nu elektriskos sildītājus neviens vēl nav aizliedzis. Bet arī dārgi. Šodien kad ārā salīdzinoši silts un sauss varētu šis palīdzēt. Bet jā ārā gāž lietus bezjēdzīgi....  

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jautājums - ko nozīmē mitrs? Kā tiek noteikts, ka ir par mitru. Nevajag palagus telpās žāvēt, no rīta izvēdināt saelpoto. Mirtajās telpās (vannas istaba, virtuve) slēdzam vienmēr iekšā ventilatorus, nosūcējus. Nosūcējam derētu izvadu ventilācijas trubā...

 

Man mitros rudeņos diezgan palīdz ieslēgt silto grīdu vannas istabā (apsildītā platība ap 3 kvm) un atstāt vannas istabas durvis pa dienu vaļā. Grīdas temperatūra tiek turēta ap 22 grādiem un ar to pilnīgi pietiek.

 

Kondicionieris vai tāda pat tipa mitruma savācējs ir super efektīgi, bet dārgi iegādē un ekspluatācijā.

Link to comment
Share on other sites

DEPO par salīdzinosi labām cenām kādu laiku bija Master mitruma savacēji. Pats pirku Master DH 720 (links), bet bija pieejami arī lētāki modeļi! Interesanti ka interneta veikalos tie maksāja par 1/3-1/2 dārgak nekā DEPO.


 

 

Mirtajās telpās (vannas istaba, virtuve) slēdzam vienmēr iekšā ventilatorus, nosūcējus. Nosūcējam derētu izvadu ventilācijas trubā
 

 

 

Pie mūsu klimata tas palīdzes minimāli, āra gaiss ir jau ar lielu mitrumu, ieslēdzot vannas istabas venilatoru tas, protams, lielu daļu no telpas izsūks, bet taja pašā laikā ievils no āra mitru gaisu!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tā kā dzīvoklī ir ļoti mitrs gaiss

 

Papildus jau Norisa teiktajam, jānoskaidro mitruma cēloņi. Jaunie logi - trūkst ventilācijas? Dzenam kandžu, neveram vaļā logus? Vai arī vissliktākais, būvkonstrukcijās - sienās un grīdās feileris, tās piesūkušās ar mitrumu, tad gan bēdz no turienes, kamēr Tu vai tavi bērni nav iedzīvojušies sēnīšu alerģijās.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

@@tapa, zināma publikas daļa virtuvē 24/7 kaut ko šmorē, vāra tējas un tur ir tāds klimatiņš, ka pat Amazones mūžamežu iemītnieki sapelētu. Arī vannas istabā neslēdz iekšā ventilatoru, jo redz auksti un mitrums ir tāds, ka vēl vakarā spogulis nav nožuvis pēc rīta dušas. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mhm, reti kuru dzīvokli var iekurināt.

 

ugunskuru var uzkurināt katrā.

Link to comment
Share on other sites

@@Žaks Noriss, tāpēc jau ar iesaku papildus ventilēšanai iegādāties vismaz mitruma savācēju. Pec definīcijas un instrukcijas jalieto  kad logi ir ciet, bet es esmu atradis par labu variantu , ka mitruma savācējs stāv tuvāk atvērtai gaisa pieplūdei, un laiž caur sevi daļu āra svaigo-mitro gaisu - līdz arto telpa kvalitatīvs gaiss (protams nav tik efektīvi sausināts).

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
ugunskuru var uzkurināt katrā.

Diemžēl nepalīdzēs, jo atklāta liesma telpā palielina absolūto ūdens daudzumu gaisā.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

aparapacis

Es savu laik iegādājos Artel ražoto mitruma savācēju. Protams aparātam "mazliet garšo" elektrība, bet rezultāts ir labs. Pēc gabarītiem arī nav nekāds lielais :)

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Dzīvoju lietuviešu projektā, bloku māja un no visa tā izrietošās sekas. Rudens sezona, kad nekurina un ārā ir mitrs ir traks laiks. Šobrīd vēl pa dienu var pasist mitrumu uz leju, tādiem nolūkiem noziedoju ap 20eur un iegādājos diģitālo barometru, labi var redzēt katras procedūras efektivitāti/jēgu. Šobrīd istabā turas ap 54% mitrums, kas ir ok. Pietiek ar logu pavēdināšanu un durvis vaļā uz vannas istabu, jo dvieļu žāvētājs jau arī ko uzsilda, ja nav nokrauts ar dvieļiem, kā lielākajā daļā gadījumu.

 

Ziemā otra galējība, par sausu, ap 30% mitrums, atverot logu, lai pārvēdinātu gaisu mitrums krītas vēl vairāk, nopirkts ir elektriskais mitrinātājs, bet smagi tam, vienu istabu vēl var, bet visu dzīvokli par traku!

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

No pieredzes varu NEieteikt mitruma savācējus, kur tiek izmantota tablete, jeb elements un apakšā vienkārši trauks ar savākto ūdeni. Dārgi un neefektīvi. Tad labāk to naudu elektrībā nokurināt sildot/sausinot gaisu.
 

Elektriskie gaisa sildītāji/pūtēji šķiet ka diezgan labi sausināja gaisu.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Smieklīgi, bet regulāra istabu pārsūkšana ar putekļusūcēju un sievai matu fēnošana šo situāciju arī diezgan ok uzlabo!

Link to comment
Share on other sites

Nu man šajā lietainajā laikā ir pat 72-80% mitrums, ka istabā pat noliktās smaržīgās ziepes noraso.

Link to comment
Share on other sites

Iesaku skatīties pirmkārt uz trokšņa līmeni un obligāti izvēlēties klusu aparātu! Domā - tik klusu, lai netraucē pat tad, ja ieslēgts visu dienu, vai varbūt pat nakti, ja tik klusi ir!

No jaudīga bet skaļa nav jēgas - jo tu negribēsi ar viņu uzturēties vienās telpās, ieslēgsi tikai promejot. Sauss gaiss būs tikai tad, kad neviena nebūs mājās.

 

EDIT es protams runāju par elektriskajiem mitruma savācējiem, no ķīmiskajām tabletēm nav pilnīgi nekādas jēgas. Elektriskais vienā dienā savāks tik daudz mitruma, cik ķīmiskais pusgadā.

Labots - Sky_High
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

 

 

ir pat 72-80% mitrums

 

Tas ir nopietni, jo man vannas istabā pēc kārtīgas nomazgāšanās tikai līdz 84% uzsita mitrumu!

 

Pie tāda mitruma sēnes neaug stūros un aiz skapjiem ?

Link to comment
Share on other sites

skat šeit

http://www.klimatapasaule.lv/index.php?route=product/category&path=59_64

 

man te pagājšruden bija līdzīga bēda pirms kurināšanas sākšanās, kad rel mitrums sita pāri 90%.

pasūtīju modeli kas tagad tur viņiem nav, maksāja biki virs simt latiem.

pēc kārtas izžāvēju visas istabas - kādās 3dienās bij sauss.

 

principā var arī dajebkurā internetveikalā, tikai tur parasti ir +1 diena piegādei, kamēr viņiem no vairumniekiem pienāk.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es vasarā lietainās dienās iekurinu, lai nekrājas mitrs gaiss, jo tad kļūst nepatīkami. Dzīvojot pie meža ārā ir pastiprināts mitrums. 

 

Vannas istabās ir jābūt kaut kādam siltuma avotam ne tikai ziemā, lai nebūtu jākaro ar mūžīgo pelējuma sēni visās malās ar visām izrietošām sekām (veselības problēmas utt.). Ventilators der tikai gaisa atsvaidzināšanai, bet mitruma problēmu nerisina. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu man šajā lietainajā laikā ir pat 72-80% mitrums,

Visticamāk, ka tev nāk mitrums un vēsums no pagraba, ja jau esi pirmajā stāvā.

Ko līdzēt pagrūti ātrumā šadā situācijā.

Siltināt pagraba griestus? siltināt likt izolāciju zem grīdas?

Link to comment
Share on other sites

Laminātu liekot liku izolācijas, siltinājuma materiālu.

 

Nē, sēnes nav. Cik noprotu problēma ir tikai sezonā, kad nav apkures. Pats vasarā tikai ievācos.

Labots - Kitai
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Negribās biedēt, bet sēnes ļoti iespējams saradīsies, pēc svaiga remonta, ja kimikālijas ir lietotas, piebremzē augšanu.

 

Mani arī ieinteresēja ervie ieteiktais mitruma savācējs.

Link to comment
Share on other sites

 

 

http://www.klimatapa...d=516&filter=23 kāds varētu būt šis? man telpas 13 un 16 m2.

12V ? diez vai. :)

 

izvēlei svarīgie parametri -

kondensāta trauka lielums - tā kā 3 litriem būtu jābūt minimāli (mitrā istabā tādu var piepildīt mazāk kā pa dienu)

kastes izmērs un izskats - ja nu interjērā neiederas

antiaizsalšana (aparāts izslēdz saldēšanu, bet tikai ventilē, kamēr radiators atsalst)

iebūvēts mitruma sensors (parasti visiem ir)

jauda - gan jau ka ar 600w būs atliektiem galiem pietiekami vienas istabas žāvēšanai

 

es toreiz šādu iepirku, bija akcija.

http://www.klimatapasaule.lv/index.php?route=product/product&manufacturer_id=5&product_id=153

Link to comment
Share on other sites

 

 

Laminātu liekot liku izolācijas, siltinājuma materiālu. Nē, sēnes nav. Cik noprotu problēma ir tikai sezonā, kad nav apkures. Pats vasarā tikai ievācos.

Gribi teikt ka visu grīdu (zem lāgām)  noklāji ar hidroizolālijas mastiku?  Puķiks, un betons ir tavs glābiņš!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Žaks Noriss

Esmu ķēries pie savas teorijas pārbaudes un vēl arvien pastāvu uz to, ka izdodas rudenī tādā kā šis iztikt ar silto grīdu vannas istabā un ventilācijas kruķīšanu.

 

Shēma sekojoša. No rīta 6:00 līdz 8:00 siltā grīda ir darbībā. Izlikta uz 24 grādiem. Pēc tam slēdzas iekšā vakarā no 18:00 līdz 21:00. Pa nakti atstāju ventilatoru vannas istabā. No rīta viss sauss un smuks. Citreiz ir bijis mitrums logu apakšdaļā, bet ne pie šādas kurināšanas.

 

Drīz jāslēdz ir apkure iekšā. Tad arī nedrīkst piemirst vēdināt. Pirmās nedēļas tāpat no konstrukcijām nāk ārā vasaras mitrums.

 

Visu žāvējamo veļu karu vannas istabā, durvis šķirbā, grīda silta un ventilācijas griežas vismaz 24h no vietas. Citādi mitrums ir istabās.

Link to comment
Share on other sites

Pieredze liecina, ka lētākie elektriskie (bez kompresora) ir labāki par ķīmiskajiem (ar tabletēm), bet īsta manta ir dāgākie, kuriem sola spēju savākt 10+ litrus diennaktī. Tie ne tikai ir spējīgi izpildīt ko līdzīgu solījumam (jo lēto rezultāts, par spīti specenei, tik tā atgādina ķīmisko efektivitāti), bet arī mēdz būt apgādāti ar mitruma mērītāju un attiecīgi - ar spēju "uzturēt līmeni".

Protams, ja budžets ir nepielūdzams, tad var domāt par mazajiem "labāk, kā nekā". Piemēram http://689.lv/lv/product/64794/

Attiecībā uz lielajiem, salidzini.lv piedāvā arī mazāk nežēlīgas cenas aparātus - vien no pirmajiem piemēriem ir šis http://www.klimatapasaule.lv/index.php?route=product/product&product_id=52

Attiecībā uz šo - http://www.klimatapasaule.lv/index.php?route=product/product&product_id=516 tas ir overpraisots dranķis. Tas ir analogs pirmā linkā minētajam un tā vienīgais pārākums ir dizains. Vai dizains ir 50 eiro vērts?...

Link to comment
Share on other sites

Es neesmu nožēlojis ne mirkli, ka nopirku šo verķi.

Ar mitrumu tiek galā teicami.

It kā ir kluss, bet naktī, kam "caurāks" miegs, tas varētu traucēt.

Ieslēgšanās brīdī kompresors mazliet patrokšņo, bet pēc tam paliek klusāks.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...