Jump to content

Ierīces, kas bloķē iespēju lietot mobilos telefonus telpās


DeUld
 Share

Recommended Posts

Vai pastāv vienkāršā mirstīgā maciņam pieejamā cenu kategorijā ierīces, kuras bloķētu iespēju lietot mobilos telefonus kādā konkrētā telpā, piem., lai atvieglotu pedagoga darbu klasē, izslēdzot iespēju audzēkņiem stundas laikā saziņai lietot mobilos sakarus? Atceros, nesen par ko tādu minēja aviokompānijas, kuras nodrošinās pret mobilo tel. lietošanu sakariem lidmašīnas pacelšanās laikā..

Link to comment
Share on other sites

Pat, ja atradīsi kur nopirkt tādu ierīci, legāli to tik un tā nevarēs izmantot, bet nelegāli to varēs lietot tikai līdz brīdim kamēr ieradīsies "vīri melnā" no Elektrosakaru inspekcijas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tām ierīcēm nav tik liela tā jauda, lai "vīri melnā" kaut ko vispār ievērotu. Cita lieta, ja kāds nostučī.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Legāla ierīce ir minētais faradeja būris. Jebkurš platjoslas signāla izstarotājs būs nelegāls.

Link to comment
Share on other sites

ierīcei, kas reāli bloķēs visu diapazonu mobilo signālus 20m radiusā ir vismaz 10W izstarotā jauda, tā būs pāris kg smaga kaste ar aktīvo dzesi.!

Link to comment
Share on other sites

 

 

A domā tie kuriem vairāk nedarbosies klusēs visi 100%.http://www.alljammer...tion--p-58.html Patestē.

Nu pie jums tur 100% visi stukači, man jau nu nezināt. Norvēģijā esmu bijis daudz reizes... :)

Link to comment
Share on other sites

canis_lupus

jammeri tikai starpbriizhos jaaizsleedz, lai mammas un papuchi neraatos par atvasiites iekrishanu mobilo sakaru bedree!

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Bet , kas gan tāds būtu skolniekam starpbrīdi jāpaziņo , ko nevar atlikt līdz stundu beigām ?

Link to comment
Share on other sites

Par šito, kā jau rakstīju šorīt no rīta, bija runa Rīta panorāmā. Vaicā mācītājiem, viņi ir kursā. Bet neaizmirsti arī par sakaru inspekciju.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Lieliski līdz sekojoš vingrinājums - dārgie bērni, izstiepiet rokas uz priekšu un novietojiet uz sola tā lai man būtu ērti ar kartīgu atvēzienu ar lineālu pa pirkstu galiem iemaukt

Link to comment
Share on other sites

 

 

ierīcei, kas reāli bloķēs visu diapazonu mobilo signālus 20m radiusā ir vismaz 10W izstarotā jauda, tā būs pāris kg smaga kaste ar aktīvo dzesi.!

 

tu gribi teikt,ka ierīces kas stāv mobilajos torņos,lai raidītu 20km,sver 20 tonnas :shok:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man brīžiemir gribējies tādu jammeri turēt kabatā,kad nevar ar cilvēku normāli parunāties, jo sarunu visu laiku pārtrauc viņa telefona zvani.

 

Man arī tas pats. Savu telefonu by default turu klusajā režīmā

Link to comment
Share on other sites

Vidusskolas klasēm varbūt der paskaidrot ka vidējā izglītība nav obligāta. Vidējā un prof kvalifikācijas tādas nav. Pamatskolai trakāk, kamēr nav 18 var darīt ko grib, ja pamatene nav beigta, jāmokas ar tādu.

Labots - beryl
Link to comment
Share on other sites

Ieleja, es neesmu fizikas skolotājs un cūku kūts man arī nav ,bet ja kādam ir interese, tad labprāts par radio lietām varu parunāties. Lai,vienā telpā,  notraucētu mobilo telefonu signālu  nemaz lielu jaudu nevajag. Viss atkarīgs no attāluma līdz tuvākajam tornim. Jo tas lielāks, jo vajag mazākas jaudas traucētāju. Rodas problēmas ar visādiem 4G signāliem, jo vajag noklāt plašu frekvenču spektru, bet sačakarēt dzīvi selfiju sūtītājiem var gan. Protams, internetā var nopirkt jaudīgu traucētāju visiem dzīves gadījumi, bet var ari pats tādu verķi savērt. Tur jau nekā nav, kantainu impulsu ģenerators ar nežēlīgām harmonikām.

Link to comment
Share on other sites

Man spalvas uz muguras saceļas, domājot par skolēniem un skolotājiem, kam liela dienas daļa jāpavada telpā, kas izkrāsota ar metālus saturošu krāsu... Nelasīju aprakstu baigi sīki, bet tas varētu būt vienīgais variants, ne?

Gan jau nekā kaitīga nav... bet tomēr. Brr.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Manuprāt, efektīvāks risinājums ir grozs uz pedagoga galda, kur katrs atstāj savu telefonu. Vienkārši un bez ieguldījumiem. 

 

Vismaz pirms pieciem gadiem kad skatījos, tad nekas mūsu likumdošanā neliecināja par šādu ierīču aizliegumu (vismaz maza darbības rādiusa - līdz 20m)

Link to comment
Share on other sites

baigo verķi vajag :D no 800 līdz 2.4 ghz :D visiem 2g, 3g, 4g tīkliem, kā arī iespējams wifi. 

P.S mācījos skolā, kad mobīlo telefonu skolēniem nebija un ticiet vai nē, ja nepatika mācību viela, jeb garlaikoja skolotājs bija simt un viena izklaide, lai atslēgtos no stundas :D (kaut zīmēšana pierakstu kladē)

Link to comment
Share on other sites

Kurš negribēja mācīties, tas arī akmens laikmetā stundās ar akmentiņiem spēlējās. Visādu selfiju un īsziņu sūtīšana traucē arī ziņojumu saņēmējiem. Galvenais efekts no traucētāja ir iemācīt bērnam, ka bez mobila  telefona, kādu brīdi, var tīri labi iztikt. Labāk lai, ķīmijas srundā, pierakstu kladē zīmē ķinķēziņus. Varbūt dienās mākslinieks sanāks :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Nebakstīs īsziņas un nesūtīs selfijus, tajā pašā laikā stādīs lielgabalus mazdārziņā vai slaktēs zombijus. Atrast izklaidi mūsdienu mobilajos bez tīkla arī var atrast itin vienkārši. 

Vienīgi pamanīs gan zonas neesamību konkrētajā vietā, ja iepriekš tur zona ir bijusi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Savukārt, vīri melnā mobilā diapazonus kontrolē tikai tad, ja ir sūdzība un neviens uz Mazpisanu skolu nebrauks. Nu, ja arī atbrauks, tad izrau štepseli un to Jammeri tad ir bezcerīgi atrast.

 

Neesi tik kategorisks, arī nomalēs ātri jammeri tiek atrasti, jo jamie nav saregulējami tā lai pietiekami efektīvi šancētu nepieciešamajā teritorijā un netraucētu apkārtējiem. ;) Slinkums meklēt vecākus stāstus, bet reku viens (mazliet par citu tēmu), kur pievērs uzmanību piezīmei par jammeri baznīcā... :)http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/11.09.2014-arpus-es-iegadatas-ieriices-trauce-mobilajiem-sakariem.id35035/ Un vispār - par jammeriem ir pieņemti speciāli normatīvie akti, tāpēc labāk ni un ni. :)

Link to comment
Share on other sites

Neviens jau neapšauba, ka direkcija var atrast jammeri, bet es arī saprotu skolotāju, kuram tie selfiju sūtītāji traucē stundai. Uzskatu, ka stundās, dažādās sapulcēs, koncertos un kaut vai taja pašā baznicā mobilais telefons ir jāizslēdz. Cik gadsimtus dzīvojām bez mobilajiem sakariem un nekas, a tagad aug vesala atkarīgo paaudze, kura, piecas minūtes ar izslēgtu mobiļņiku, nevar izdzīvot. Man jau vairāk tehniskā puse interesē un ar virziendarbības antenu mierīgi var notraucēt sakarus  kaut vai konkrētā telpā, kā baznīca. Nebūs ne pretenziju nomobilā operātora, ne no draudzes, jo cilvēki domās, ka biezajos mūros vienkārši nav zonas. Tas nenozīmē, ka iesaku ko tādu savērt, vienkārši tas ir iespējams. Nu jā, atkal kvalifikācijas jautājums. Parasts dziedāšanas skolotājs, vai mācītājs, neko tādu nepratīs pareizi izdarīt, bet radiotehnikā zinošs cilvēks likumu nepārkāps un neko tādu netaisīs. Taisnība vien Racer, labāk nevajag ar jammeriem ņemties. Lai gan es labi zinu , kā tiek pielietoti GPS jammeri un to dara valsts darbinieki. Kautkā nav dzirdēts, ka vīri melnā kādu būtu pieķēruši. Nu jā, neviens no tiem darboņiem jau nesūdzas, ka GPS nestrādā un brauc tik ar kantora mašīnu meitās :sarkasms:

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vajag normāli, interesanti mācīt, iesaistot bērnus diskusijā, dodot piemērus iz dzīves, stimulējot ar iespējām kaut kur piedalīties ārpus stundām. Tagad ir milzīgi plašas iespējas sagatavot interesantu materiālu un džammeris pats par sevi atkritīs no dienas kārtības.

 

Beidzu skolu pirms gadiem 15, tad iezīmējas kurš ir vecā kaluma sakārnis un kurš skolotājs iet uz priekšu, pats domā un dod skolniekiem papildus informāciju un iespējas attīstīt sevi. Pieļauju ka tagad ir līdzīgi. Vieni māca tikai no dotās grāmatas, citi dod papildus informācija, kas turklāt ir ļoti interesanta.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Lai gan es labi zinu , kā tiek pielietoti GPS jammeri

 

Didzi, nejauc zirgus ar knīpstangām - ir milzīga starpība vai Tu mēģināsi slāpēt GPS vai mobilos sakarus (GSM, UMTS utt.). Pats esmu nopietnus eksperimentus veicis un mērījis šitās lietas ar dažādu jaudu un diapazonu jammeriem pirms kāda laiciņa. Ja atceries pirms daži gadi bij trādirīdis ar cietumiem, kur ārzemnieki aplauzās ar jammēšanas pakalpojumu sniegšanu. :) Pēcāk parādījās "Noteikumi par speciālo radiolīdzekļu izmantošanas kārtību un tehniskajām prasībām to darbībai"     http://likumi.lv/doc.php?id=225274

 

Par tēmu - man domāt, ka ar audzināmajiem un viņu vecākiem ir jāstrādā, lai nepieļautu visādu gadžetu lietošanu nodarbību laikā. Daudzās mācību iestādēs ir arī iekšējās kārtības noteikumi, kur šī lieta ir atrunāta un ar parakstiem apstiprināta. Ar tehniskiem līdzekļiem īsti nebūs līdzēts.

Link to comment
Share on other sites

Nevarēs netā sēdēt, spēlēs spēlītes. Piekrītu, ka signāla bloķēšana ir pēdējais, par ko domāt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kādā ziņā praktiskāks? Tad, kad ir sācies mācību gads, pārkrāsot visu klasi?

 

Man jau liekas pilnīgas pupu mizas - logus ar jākrāso? :D Metāla mērkabīnei 3x4m visiem paneļiem starpā gāja metāla "zeķes", ar aizvērtām durvīm signāla slāpēšana ~110dB līdz (ja nemaldos, jo īsti vairs neatceros) 3 GHz. Rīgas centrā ar atvērtām durvīm GSM strādāja, aizverot - pazuda. Kādreizējā darbavietā bij uz blakus mājas bāzes stacija, tad lai samazinātu starojumu, džeki uz logiem  lika metāla režģi, kas par ~30 dB mazināja lauku, bet par šitādām krāsām esmu dikti skeptisks, lai gan saskāries neesmu ar to pielietošanu praksē.

Link to comment
Share on other sites

Neaizmirstam to ka jebkurā laikā mūsdienās notiek viss kaut kas. No vienas puses jā, nav vajadzīgi mobīlie sakari kamēr mācies utt. , bet ja kaut kas ir noticis...

Link to comment
Share on other sites

Es arī esmu skeptisks par radioviļņu slāpējošo krāsu. Amerikāņi tak arī lielijās ar savu radaros "neredzamo" lidnmašīnu, bet Dienvidslāvijā  notrieca to ar sešdemito gadu novecojušu krievu raķeti, jo izrādijās, ka nemaz tas krutais lidmašīnas pārklājums neslāpē radioviļņus. Tur ta kādas tehnoloģijas, a te ieies Depo un, pa lēto, nopirks radioviļņus slāpējošu krāsu :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Bik jāvīpsnā par to mobilo telefonu traucēšanu lidmašīnās. Tas traucētājs vel vairāk traucētu tai lidmašīnai :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Racer->[Pats esmu nopietnus eksperimentus veicis un mērījis šitās lietas ar dažādu jaudu un diapazonu jammeriem pirms kāda laiciņa. Ja atceries pirms daži gadi bij trādirīdis ar cietumiem, kur ārzemnieki aplauzās ar jammēšanas pakalpojumu sniegšanu.]

 

 

Cik es zinu, ārzenniekus aplauza (nevis paši aplauzās). Valsts nemaksāja, cietumi čakarēja iekārtas....  

Link to comment
Share on other sites

starp citu es arī tādu ierīci gribu - kopš viedtālruņu parādīšanās darbā bieži jāgaida uz ateju. un tas nemaz nav smieklīgi. Jāliek glušaks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cik es zinu, ārzenniekus aplauza (nevis paši aplauzās). Valsts nemaksāja, cietumi čakarēja iekārtas....  

 

 

 

Nu... Tad Tu vienkārši nezini... :pooh_go:

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/221684-prasa_lauzt_ligumu_par_mobilo_talrunu_slapesanu_latvijas_cietumos_video

 

http://www.delfi.lv/news/national/politics/strida-par-mobilo-talrunu-signala-slapesanu-latvijas-cietumos-pieprasa-ekspertizi.d?id=24766825 

 

http://www.db.lv/laikraksta-arhivs/citas/cietumos-sakaru-slapesanai-uzstada-tuksnesos-paredzetas-tehnologijas-275285   

 

Īsumā - viss bij pilnīgi garām, pie tam pēc būtības. :thumbdown: .

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...