Jump to content

Dators vairs neatpazīst dienu lietotu HDD


MārcisN
 Share

Recommended Posts

Labdien! Ir tā, ka stacionārajam kompim pēc 5 gadu lietošanas lēnā nāvē aizgāja bojā Seagate HDD. No 1a.lv pasūtīju šo brīnumu http://www.1a.lv/datoru_komponentes/cietie_diski_hdd/toshiba_dt01aca050_500gb_7200rpm_sata3_32mb_dt01aca050 , OS un viss pārējais uzlikās bez problēmām, cietais klusu nostrādāja vienu dienu. Un bez nekādām iepriekšējām pazīmēm uzmetās blue screen ar erroru PFN_LIST_CORRUPT . Mēģinot ieslēgt datoru, no cietā nāk dīvaina skaņa (klusi pīkstieni, tā kā kaut kas būtu iesprūdis) un nestartējas OS. Boot menu kompis cieto arī neuzrāda vairāk. Kādam ir pieredze ar kaut ko tādu, ka pēc 1 dienas saudzīgas HDD lietošanas tas atstiepj kājas vai arī variants kādēļ tā notika? Uz garantiju arī 150km negribās vest, bet, ja vajadzēs, protams būs jādara.

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

 

Iespējams uz garantiju esmu aizdevis pilnībā funkcionējošu HDD. 

Ir tā, ka dabūju citu cieto disku, to pat uzinstalēt nesanāca un mana datora (neatpazina). Pieliku pie cita datora, uzinstalējās bez aizķeršanās. Pielieku pie savējā, tagad atpazina, bet pie starting windows restartējās un tā visu laiku. PSU,HDD,RAM (domāju, ka procis arī), manuprāt, veseli, jāmeklē problēma mātesplatē, bet kads gudrāks par mani iespējams zin, kas par problēmu.

Labots - MārcisN
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Sāpīga problēma!

Var būt vainīgi gan dzelži, gan arī draiveri.

Var būt beigts disks vai operatīvā, bet pamatā jāsāk ar vīrusu kontroli un draiveru atjaunināšanu.

Varbūt sākt ar pārinstalēšanu - no jauna instalēt OS, čipsetam jaunākos draiverus, BIOS atjaunināt u.t.t., ja tiek instalēts antivīruss, var būt konflikts ar iebūvēto (Defender). 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Sāpīga problēma! Var būt vainīgi gan dzelži, gan arī draiveri. Var būt beigts disks vai operatīvā, bet pamatā jāsāk ar vīrusu kontroli un draiveru atjaunināšanu. Varbūt sākt ar pārinstalēšanu - no jauna instalēt OS, čipsetam jaunākos draiverus, BIOS atjaunināt u.t.t., ja tiek instalēts antivīruss, var būt konflikts ar iebūvēto (Defender). 

 

Bet tiešām draiveros varētu būt vaina, ja viss gāja perfekti līdz vienam momentam?  Par pārinstalēšanu - biosā vairs kompis natpazīst hdd, ko tur vairs var instalēt?

Vēlāk pamēģināsu ubuntu live cd, lai saprastu vai rams funkcionē, bet ļoti šaubos, ka atstiepis kājas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kā par to pārliecināties vai ir vai nav?

 

pieliekot citu vai ar testeri nomērot sprieguma kritumu uz 12V līnijas pie slodzes

pēc aprakstītajiem simptomiem izklausās, ka cietnis nespēj iegriezties, varbūt vērts piespraust citu barošanas štekeri

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Dīvaini, ka no cietā nāk pīkstieni, varbūt tomēr māmiņplate ko signalizē, jāskaita un jāskatās, ko nozīmē!

Link to comment
Share on other sites

Dīvaini, ka no cietā nāk pīkstieni, varbūt tomēr māmiņplate ko signalizē, jāskaita un jāskatās, ko nozīmē!

 

Pieliku ausi pie hdd, tiešām viņi nenāk no citas vietas ārā un nav tādi, ko mātesplate izdotu, ja kaut kas nestrādā. 

 

 

 

pēc aprakstītajiem simptomiem izklausās, ka cietnis nespēj iegriezties, varbūt vērts piespraust citu barošanas štekeri

Jau piespraudu šo hdd caur citu štekeri, nekas nemainās. Diemžēl neviens cits HDD mājās nemētājās un portatīvo arī vaļā skrūvēt nevēlos. 

 

 

Kādam ir pieredze ar garantiju iekš 1a.lv? Disks atsūtīts iepakojumā, kuru nav iespējams nesaplēst, lai tiktu pie cietā. Kā arī nekādu čeku, ne garantijas talonu līdzi neatsūtīja, tikai rēķins epastā. Bet zem preces ir rakstīts, ka 2 gadu garantija. Vienkārši domāju par to vai pa taisno uz kādu servisa centru (ja ir tāds Toshiba cietajiem) vai arī caur 1a.lv. Nav pieredzes šādās lietās, vienmēr viss ir izturējis garantijas periodu.

Labots - MārcisN
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

14 dienu laikā preci var atdot atpakaļ veikalam, ja neapmierina. Pastāv arī citi varianti, jāsazinās ar pārdevēju.

Link to comment
Share on other sites

Kādam ir pieredze ar garantiju iekš 1a.lv? Disks atsūtīts iepakojumā, kuru nav iespējams nesaplēst, lai tiktu pie cietā. Kā arī nekādu čeku, ne garantijas talonu līdzi neatsūtīja, tikai rēķins epastā.

 

Pazvani uz 1a.lv, piesaki ka būs, sūti pa pastu uz Mūkusalas ielu 41, Rīga, LV-1004. Iepako cieto disku kastē, orģinālais iepakojums nav obligāts. Klāt pievieno izdrukātu rēķinu. 

 

Protams uzraksti uz kādas lapas kas par vainu un savus kontaktus, tā ies ātrāk.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pazvani uz 1a.lv, piesaki ka būs, sūti pa pastu uz Mūkusalas ielu 41, Rīga, LV-1004. Iepako cieto disku kastē, orģinālais iepakojums nav obligāts. Klāt pievieno izdrukātu rēķinu.    Protams uzraksti uz kādas lapas kas par vainu un savus kontaktus, tā ies ātrāk.
 

 

Ātri uzmetu aci Latvijas pasta mājaslapā, izskatās, ka šis prieks sūtot kā paku izmaksātu vismaz 5 eur (cik saprotu, ka man neviens sūtīšanas izdevumus neatmaksās). Uzzvanīšu un pajautāšu kā ir, ja cieto nodod cita personu (radiniekam ir braukšana uz Rīgu) vai arī pats nākamās nedēļas beigās aizvedīšu. 

Link to comment
Share on other sites

Ar Latvijas pastu neesmu neko suutiijis bet 5eur par mazas pacinjas suutiishanu lv robezhaas? No kjiinas pacinjas suuta par velti, no Polijas uz LV 17pln (4 eur)... Psc...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ātri uzmetu aci Latvijas pasta mājaslapā, izskatās, ka šis prieks sūtot kā paku izmaksātu vismaz 5 eur

 

Muļķības. Man paziņa sūtīja putekļu sūcēju uz 1a.lv, izmaksāja 4.55€, tad par cieto disku jau vairāk par 2-3 eiro nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Nu tā iet ka grib ie3,14st kapeikas. es tapēc pērkos vietējā bodē, lai jau viņiem tiek tie pāris € uz virsu. Toties garantij nekad nav problēm, un kamēr disks garantijā - man iedod citu vietā.

Link to comment
Share on other sites

Arcus, LDC, gan jau BalticDatā ar varētu sarunāt. Bet nu tas pie mums, laukos, kur visi datorspeci dzer kopā, neatkarīgi vai konkurenti vai nē :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

es tapēc pērkos vietējā bodē, lai jau viņiem tiek tie pāris € uz virsu.

 

Jāpiekrīt, ja vien nav milzu ietaupījums, vienmēr jāpatur prātā garantijas variants.

Link to comment
Share on other sites

Lielā firmā jau var turēt rezerves daļas server/admin telpā, bet tādai vidējai vai mazai tas neatmaksājas. Var arī sakomplektēt rezervniekus, sainstalētus, ar visiem printeru draiveriem un softiem, un nolikt plauktā. Ja ir kautkāds vel Windows domains - vispār nekāda steiga, jūzeris kamēr kafiju taisa, admins nomaina kasti un darīts.

Link to comment
Share on other sites

Iespējams uz garantiju esmu aizdevis pilnībā funkcionējošu HDD. 

Ir tā, ka dabūju citu cieto disku, to pat uzinstalēt nesanāca un mana datora (neatpazina). Pieliku pie cita datora, uzinstalējās bez aizķeršanās. Pielieku pie savējā, tagad atpazina, bet pie starting windows restartējās un tā visu laiku. PSU,HDD,RAM (domāju, ka procis arī), manuprāt, veseli, jāmeklē problēma mātesplatē, bet kads gudrāks par mani iespējams zin, kas par problēmu.

Link to comment
Share on other sites

Bez katras komponentes testēšanas neviens neuzzinās. Mātes plati var norakstīt, ja visas pārējās daļas darbojas nevainojami.

Link to comment
Share on other sites

Pielieku pie savējā, tagad atpazina, bet pie starting windows restartējās un tā visu laiku.

Uz cita datora instaleets windowzis tev straadaas bez aizkjershanaas tikai, ja maatesplate ir pilniigi identiska un BIOSa uzstaadiijumi sata kontrolierim arii identiski.

 

Visos citos gadiijumos restarti meegjinot palaist citur instaleetu windowzi ir normaala paraadiiba.

Atsleedz autorestartu un meegjini izlasiit info no zilaa loga.

Link to comment
Share on other sites

Jānogādā kompis kādam kas saprot ko dara, nevis jāvaino un jānoraksta visas detaļas. Beigās būs visu izmetis gružkastē un atjēgsies ka SATA kabelis pie vainas :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...