Jump to content

Pulkstenis "Strela" (60ie gadi) - vajag "vadības" plati


Vilcinjsh
 Share

Recommended Posts

Nav vairs, ko aplūkot... Vienā zaļumballē salija lietutiņš iekšā un atskanēja skaļa krakse. Bija bungmašīna un izbija... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

 

 

ka tas tik tiešām izdarāms viena vakara ietvaros un te daži elektrodemagoģi smagi aplauztos
Neaplauztos, vecīt, neaplauztos, es nepļerkstu par lietām, par kurām nav priekšstata :) Kā jau teicu - pats kādreiz intensīvi ar "radiomīlēšanu" nodarbojos. Tai laikā - 100% visas šēmā redzamās detaļas būtu vienkārši no esošajiem krājumiem izvelkamas (domāju, ka tagad arī, ja nebūtu slinkums uz vecajām mājām braukt, un pa lādēm, kurās nu viss nesortēti sagāzts, parakāties). Barošanas trafus tinu pats, ja kas, ja nu nevarēju no esošajiem ko piemeklēt. Izkodināt plati - ja svaigs šķīdums, tur tak 15-20 minūtes, uzzīmēt plati -  ar nekāda raķešu zinātne, kā Didzis saka :) Dēlītis at divām naglām un striķi, šprices adata ar uzlodētu tvertni, nagu laka. Viss. Vēlāk vispār glaunais variants parādījās - celiņi, kurus varēja pārspiest uz plati, kā uzlīmi, no speciālām plēvēm. Nu ja - un tad jau nāca lāzerdruķieri un pletīzeris. Ja nu jātrasē pašam, tad gan bišķi papildus laiks aiziet.
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Baigais Janka

Cik visi ir gudri un spēj vienā vakarā uztaisīt jebko. Bet izdarīt arī - nevis kaut kad pagātnē jaunības gados, bet tagad un tūlīt?

 

Un kurš caurumus urbs? 

 

 

uzzīmēt plati -  ar nekāda raķešu zinātne,
 
Link to comment
Share on other sites

Man, piemēram, urbjamais stāv darba kārtībā. Ar visu 0,7 mm borīti iekšā. Vajag viņu varbūt pāris reižu gadā, bet lai ir !!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Neaplauztos, vecīt, neaplauztos, es nepļerkstu par lietām, par kurām nav priekšstata

Janka, tas bija domāts tiem, kas tur būra augšā tos 3-4 ciparu skaitļus, pus nedēļas darbu utt.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

 

 

Cik visi ir gudri un spēj vienā vakarā uztaisīt jebko. Bet izdarīt arī - nevis kaut kad pagātnē jaunības gados, bet tagad un tūlīt? Un kurš caurumus urbs?

 

Tagad un tūlīt to ir jāspēj izdarīt cilvēkiem, kas ar to šobrīd nodarbojas, un tieši viņi te sāka gudri spriedelēt par nepārspējamo šā darba sarežģītumu. Es 20 gadus vairs ar lodāmuru neņemos. Man augstākā pilotāža bija Radio-86RK stellēšāna un atladka, nu, kādas salodētas plates piecas vēl kauču kur mētājās, tā kā par šīm tēmām tomēr atļaušos spriedelēt gan. Un jap, ja tas būtu priekš manis paša vajadzīgs - uzlodētu arī, no vecajiem krājumiem, gan lēnā garā un bez steigas.

 

Par to caurumu urbšanu - tas bija joks vai? :) Man bija fātera taisīts urbis-rokturis, ko ar zapiņa spidometra trosi pie smirģeļa (ar fātera darbs - piecātrumu agregāts) metu klāt. Nu ja - Fāters man atkal ar bleķiem ņēmās. Tā saurbšana ar ir piecu minūšu darbs.

Link to comment
Share on other sites

Šito uz maketplates, tās, ar daudziem caurumiem, var savākt, nekas nav jāurbj. Kādreiz iekš krievu žurnāla Радио bija rubrika, ķipa "konstrukcija brīvdienas pēcpusdienai". Tur sarežģītākas lietas bija. A urbīši man mājās arī ir, ja kas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tagad un tūlīt to ir jāspēj izdarīt cilvēkiem, kas ar to šobrīd nodarbojas,

 

tiem, kas ar šīm lietām šobrīd nodarbojas, neglabājas atvilknēs okupācijas laiku draza kaudzēm. mūsdienās ļoti daudzi moduļi ir pieejami gatavi, nav vairs tāda deficīta kā pie krieviem un tāpēc lielākā daļa lodē tikai specifiskas lietas, nevis visu.

Link to comment
Share on other sites

Man vēl ir šis tas ir no tiem laikiem. Kā nekā par radioregulētāju radiorūpnīcā  dažus gadus pastrādāju.  Bet nu šitā mikrene, diez vai. Problēma, ka vajag minūšu impulsu, citādi varētu impulsu no jebkura ķīnieša paņemt un attiecīgi caur releju palaist. Bija man kādreiz polarizētie releji čupiņa, tie - taupīgi, bet šeit tik smalku nevajadzēs.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tas nav joks. Esmu redzējis, kad viens kadrs mikserpultij visu vakaru urbināja caurumiņus nevis 5 minūtes. Jebkura neprecizitāte nozīmē, ka mikrene vai relejs fiziski iekšā nelīdīs vai arī nāksies čakarēties ar kāju locīšanu. 

 

 

Par to caurumu urbšanu - tas bija joks vai

 

 

Ja reiz vairs ar to nenodarbojies, kāpēc tev liekas, ka šis darbs ir tik elementārs? No malas visi gudri. Arī skaldīt malku izskatās tikai vienkārši, bet pie lielākas kaudzes vairums sprēgātāju pakritīs bezspēkā ar tulznām vai dabūs pa pieri uz kāda niknāka kluča. Te jau reiz bija diskusija, ka kāds spēj uzkodēt strādājošu CRM vienā nedēļā, bet kaut kā rezultātus neesmu dabā redzējis. 

 

 

Tagad un tūlīt to ir jāspēj izdarīt cilvēkiem, kas ar to šobrīd nodarbojas
Link to comment
Share on other sites

Faktiski autoram viss ir pateikts priekšā. Tagad viņam ir izvēle - vai nu pašam nedaudz pačakarējoties uzlodēt (nav nekāda raķešu zinātne galu galā), var arī atrast, kas to izdarīs, bet skaidrs, ka pa simboliskām naudām neviens neņemsies - bez 30-40 EUR + detaļu izmaksas nu nekādi nesanāks. Es gan drīzāk potenciālo lodētāju meklētu Elfa forumā nevus šeit.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vilcinjsh

Kungi, paldies par grandiozo diskusiju.. saprotu no Jums, ka šī ir gandrīz raķešu zinātne un neviens bez 100EUR un pusnedēļas nopietnas koncentrēšanās ar to ķēpāties negrib - paldies par atklātību! Šāds cipars, protams, man šķiet neadekvāts pretstatā plānotajiem ~30EUR..

 

Redziet, tā īpatnējā lieta ir, ka es neesmu radiotehnikas guru un pat ne iesācējs, man pagultē nestāv krājumi ar vecām mikrenēm, kondensatoriem u.tml., trafus pats netinu un diez vai visu to kādreiz arī darīšu, tāpēc iedomājos, ka moš vēl kādam interesē sava hobija ietvaros ko šādu uzražot vai šāda plate jau mētājas starp miljons citiem krāmiem..

 

Varu piedāvāt barteri - vēl vienu tieši šādu pulksteni apmaiņā pret strādājošu sistēmu tā darbināšanai - lieliska iespēja tikt pie 50 gadus PSRS sakaru bunkurā nostāvējuša pulksteņa, kas visticamāk tā arī nav ne reizi lietots..

 

Un nestāstiet, ka nomainot mehānismu uz Ķīnā ražoto, tas mehāniski ik pēc minūtes kustinās smagos metāla rādītājus līdzīgi kā to dara 50g smagais oriģinālais metāla mehānisms.. Ja neatradīšu oriģinālam tuvu risinājumu, tad, protams, ravēšu iekšas ārā un likšu to Ķīnu, kas garlaicīgi nemitīgi kustās uz priekšu..

 

Paldies par atbildēm, visu man interesējošo tiešām esmu uzzinājis! :)

Link to comment
Share on other sites

Varu piedāvāt barteri - vēl vienu tieši šādu pulksteni apmaiņā pret strādājošu sistēmu tā darbināšanai - lieliska iespēja tikt pie 50 gadus PSRS sakaru bunkurā nostāvējuša pulksteņa, kas visticamāk tā arī nav ne reizi lietots..

 

Vot šitas jau ir reāls dīls. Pats neņemos, jo autoram nāktos gaidīt, kamēr es izkašāšu mikreni un es līdzīgi, kā Janka esmu mazliet atgājis no tā visa.

 

 

 

Un nestāstiet, ka nomainot mehānismu uz Ķīnā ražoto, tas mehāniski ik pēc minūtes kustinās smagos metāla rādītājus līdzīgi kā to dara 50g smagais oriģinālais metāla mehānisms.. Ja neatradīšu oriģinālam tuvu risinājumu, tad, protams, ravēšu iekšas ārā un likšu to Ķīnu, kas garlaicīgi nemitīgi kustās uz priekšu..

 

 

Da ne ķīnas mehānisms grozītu tos ceierus, bet elektrisko impulsu paņemt. Tikai, kā jau minēju augstāk, vajadzīgs ir minūtes impuls, bet parastie ķīnieši dod sekundes impulsu, tātad atkal mikrene vajadzīga.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Vilcinjsh

 

 

Vot šitas jau ir reāls dīls. Pats neņemos, jo autoram nāktos gaidīt, kamēr es izkašāšu mikreni un es līdzīgi, kā Janka esmu mazliet atgājis no tā visa.

 

Man nav steigas - varbūt tad veicam konkrētu publisku darījumu, lai nav tukšu runu? ;) Tev mēnesi laika vajag?

Link to comment
Share on other sites

Nu Tu paņēmi mani aiz "olām" gan ;)  Bet es negribu ņemties ar to visu. Mans lodāmurs ir atdzisis. Es zinu, ka te ir čali, kuri pat šobrīd osta kanifoliju. Viņiem tas tiešām būtu nesteidzoties pāris dienu darbs pa pīpauzēm.

 

p.s.

 

aizčāpo uz elfas forumu, tur toč kanifolijs kūp.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Vot šitas jau ir reāls dīls.

 

atrodi vispirms kādu, kuram interesē prasti okupācijas laiku atkritumi un kurš ir gatavs tur kaut ko lodēt.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Ja šobrīd es nebūtu ieracies darbos, tad to veco "tomariņa stacijas" pulksteni iehavotu labprāt. Man dzīvoklī nebūtu tas jāliek. 

Link to comment
Share on other sites

Vilcinjsh

 

 

atrodi vispirms kādu, kuram interesē prasti okupācijas laiku atkritumi..

 

Šitais gan nebija smuki - domāju, ka lielākā daļa no šī foruma biedriem ir raksturojami tā, ja Tu visu vērtē tikai pēc izgatavošanas gada.. tā ir vēsture, pagaidām vēl nenovērtēta, abstrahējoties no jebkādas politikas un cita tā laika kretīnisma..

 

tipa sapratu - šitais ir forums runātājiem, bet elfa darītājiem!? ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

tipa sapratu - šitais ir forums runātājiem, bet elfa darītājiem!?
Par elfu neko nezinu, bet pirmā daļa atbilst patiesībai.
Link to comment
Share on other sites

z

Labots - janka71
Link to comment
Share on other sites

ieleja - parādi linku uz tādu ģeneratoru kurš dos vajadzīgo impulsu - kādu autors minēja iepriekš ?

Link to comment
Share on other sites

Ir taisīts kautkas līdzīgs 1 vecai skolai. vecais mehanisms bij nobrucis/sapuvis. Kadrs uzeidoja uz kaukāda mazā Atmel.

Domāju ka softs viņam vel saglabājies. Sameklē skaipā "doomed_the" un uzprasi.

Link to comment
Share on other sites

Pulksteņa shēmas un iešuves uz AVR, PIC var atrast internetā, bet IMHO vienkāršāk un lētāk šādu „primāro pulksteni” ir uztaisīt uz gatava Arduino un 2 releju moduļa, ja vien releju klikšķēšana netraucē. Bez barošanas bloka tas izmaksā vien $ 5,27. Par tādu cenu te točna neviens netaisīs, pat ja visas detaļas varētu dabūt par velti un plate nav jātaisa.
Bet pati Arduino programmēšana ne pārāk sarežģītiem projektiem tagad ir palikusi pavisam vienkārša. Ir tāda programma FLProg (tikai krievu valoda un programmas interfeiss nav unicode), ar kuras palīdzību Arduino projektus var taisīt izmantojot vizuālo programmēšanu LAD un FBD valodās, pat nezinot paša Arduino programmēšanas valodu.

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

 

 

Montāža apmēram šitāda - 1792_900.jpg

 

Sacēlās jautājums - kurš man varētu uzdāvināt/iemainīt/pārdot tos smukos vadiņus ar rozā nekūstošo teflona izolāciju kādus pāris metrus?

Link to comment
Share on other sites

Šitādus vadiņus kabeļa izpildījumā vairs nevar normāli nopirkt? Atceros, kaut kad sen atpakaļ tādus mutē ņemu, bija diezgan nepatīkami izolācijas nograušanai. Neatceros, no kurienes man toreiz viņi nāca. Tagad laikam vairs nav.

Link to comment
Share on other sites

 

 

smukos vadiņus ar rozā nekūstošo teflona izolāciju kādus pāris metrus?

Iekš www.latgalite.gov.lv nava?

Link to comment
Share on other sites

 

 

ar rozā nekūstošo teflona izolāciju

Sasapņojies.....

 

Kad es intensīvi ņēmu mutē, tie bija parastie, smukie, krāsainie vadiņi no telefona kabeļa. Tagad tak vinils atkal modē, grauz tos pašus.

Link to comment
Share on other sites

Kad es intensīvi ņēmu mutē

Par cik profila dzimums nav norādīts, bet vienmēr licies, tu vīriešu kārtas.., tad.. :mrgreen:

Labots - Zuxters
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

vienmēr licies tu vīriešu kārtas

Mūsu dienās jau visādi darās un pat praidos staigā :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par cik profila dzimums nav norādīts

 

Nav nemaz jābūt profam, pietiek, ja esi tikai preses sekretāre...  

 

Sorry, par offtopics

Link to comment
Share on other sites

Nav zināms vai tēmas autoram dotais projekts vēl ir aktuāls, bet es atļaušos mazliet paspamot šajā tēmā.
Tātad „vienkāršā shēma” divu releju klikšķināšanai ar 1 minūtes / 1 sekundes intervāliem uz FLProg man sanāca tā:

 

Uz FBD šādi:post-1008-0-34698000-1412871084_thumb.png

Uz LAD šādi:post-1008-0-09790000-1412871095_thumb.png

Gan jau, ka to var uztaisīt arī savādāk un kompilējot šos FDB/LAD iegūtais Arduino kods nav optimizēts, bet dotajā gadījumā nav jēgas neko optimizēt, jo kods i tā strādā, un brīvās vietas uz Arduino paliek pāri atliektiem galiem.

 

Pašu sekundāro pulksteni nekur neatradu, bet pie Arduino pieslēgtā 2 krāsu LED mirgoja tā kā vajadzīgs šada pulksteņa darbībai.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...