Jump to content

[Projekts] Klons.Net (grāmatvedības programma)


camel
 Share

Recommended Posts

Krāsu shēma psihedēliska, taču tas laikam vienkārši Tavs windows. Iesaku skrīnšotus taisīt no accounta ar defaulto Windows krāsu shēmu.

 

Citādi grūti pateikt. Jautājums - Tu šito sava prieka pēc (vai arī vienai konkrētai vajadzībai), vai arī gribi tirgot apkārt un naudu pelnīt? Ja otrais, tad kā plāno konkurēt ar eksistējošajiem risinājumiem (kuru netrūkst gan lielu, gan mazu)?

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Krāsu shēmu aizņēmos no VS dark tēmas, nav mans windows.

Access versiju sāku taisīt, kad pats strādāju par grāmatvedi un konkrētā piestādītā programma (Kentaurs) nebij gana laba.

Par naudas pelnīšanu esmu skeptisks, ... daudzu iemeslu dēļ..

Labots - camel
Link to comment
Share on other sites

Vai mūsdienās vēl ir kāds racionāls pamatojums šādus IS taisīt kā desktop aplikācijas? Nebija tā, ka, lai VID pieņemtu kāda softa veidotas atskaites, tur vajadzēja iziet kaut kādu procedūru?

 

.NET/C# ir MS tehnoloģijas par kuru izmantošanu vienā brīdī jāsāk maksāt. Kaut vai par servera licencēm. 

 

Kā jau pats teici, naudu pelnīt diez vai sanāks, bet pieredzes gūšanai un nostiprināšanai pašā laikā 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Access versiju sāku taisīt, kad pats strādāju par grāmatvedi un konkrētā piestādītā programma (Kentaurs) nebij gana laba.

No vietējiem produktiem tirgū ir pieejams arī Tildes Jumis. To lieto daudzi.

Link to comment
Share on other sites

Lejuplādei: versija 0.1, versija 0.1 kods

Kodu gan ieteiktu likt uz Github. Gan pašam vieglāk uzturēt pēc tam, gan pārskatīt, gan arī citiem teorētiski labojumus iesniegt.
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

.NET/C# ir MS tehnoloģijas par kuru izmantošanu vienā brīdī jāsāk maksāt. Kaut vai par servera licencēm.

Not really. Gan Visual Studio, gan MSSQL ir arī bezmaksas versijas. Ar saviem ierobežojumiem, protams, taču tādiem maziem projektiem kā šis pilnībā pietiek. Pfft, mums viss lielais Horizon spēj strādāt uz SQL Server Express (mazajiem lietotājiem, kuriem nav naudas lielajai SQL Server licenzei).

Vai mūsdienās vēl ir kāds racionāls pamatojums šādus IS taisīt kā desktop aplikācijas?

Es sapratu, ka biedrs to savai ērtībai taisa, nevis lai VIDam atskaites dotu. Grāmatvedība jau nav tikai priekš VID. :D Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Es domāju ka vispirms vajadzētu mēģināt to progu piešķilt LibreOffice!

Tas būtu tāds loģisks solis. Jo nav nekādas jēgas no kautkā, kas strādā Office(Windows)-only. Konkurētspēja*ticamība=0 (ticamība tapēc ka noname softs).

Tālāk izdomāt kādu export veidu lietot lai datus varētu ieimportēt Hanzā/Jumī/Navīzijā/C5. Un tad jau ir reāls pielietojums šim softam.

Piemēru?

Ir kantorītis ar 1 grāmatvedi. Bet rēķinus var izrakstīt arī cehā/servisā/kioskā/veikalā sēdošais. Lai lietotu esošo programmu - uzreiz vajag papildus licenzes, gan windows, gan grāmatvedības softa (>1000€). A ja ir alternatīva, kura strādā Librē/www/hvz, tad darbstacijas izmaksas ir 300€.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Mana programma varbūt izskatās maza, bet ar kaudzīti papildinājumu tā būtu pietiekama priekš lielas daļas nelielo uzņēmumu. Teorētiski, līdzīgā veidā varētu uztaisīt, gan algu, gan noliktavas moduļus un ja tas viss vēl ir open source, katrs var iztrūkstošo piekodēt klāt.

Taisu protams savai ērtībai (un aiz garlaicības) un atskaites arī varēs iesniegt, xml faila veidā.

Labots - camel
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Apsveicu, tu neesi pirmais, kas par to ir aizdomājies. Nav jāizgudro ritenis, kurš jau ir izgudrots. Ja ir pieredze un zināšanas, var taisīt dažādus tūļus importam/eksportam, bet ļoti šaubos, vai kāds bez atbilstošas testa vides spēs kaut ko realizēt. Tildes Jumī noteikti, jo tur gan DB vienkārša, gan arī datu apmaiņas interfeiss diezgan vienkāršs. 1C gadījumā vajag 1C specu, arī NAV bez atbilstošām zināšanām un pieredzes var skriet pret vēju utt. Jebkurā gadījumā izmaksas būs daudz lielākas vairāk nekā šāda vienkārša grāmatvedības proga, kas atmaksājas tikai tad, ja vajag vismaz 5 kases licences.  

 

 

zdomāt kādu export veidu lietot lai datus varētu ieimportēt Hanzā/Jumī/Navīzijā/C5
 
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ieliku nākamo versiju (0.2).

 

Nākamais punkts plānā pārcelties uz firebird - firebird embeded izskatās interesants. Varbūt kāds, kam ir bijušas tuvākas attiecības ar firebird/interbase, pakomentēs sagaidāmās problemas.

Link to comment
Share on other sites

Kamēr tā programma neiet uz Linux caur Wine, vai vismaz Libre/OpenOffice vai Firebird - neviens nekādu interesi neizrādīs.

Projektam ir perspektīva, bet ja 1 netiek galā ar testēšanu - jāuzrunā vel kādi kadri, kas var testēt. Un reālos kompjos, nevis VM.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Nākamais punkts plānā pārcelties uz firebird - firebird embeded izskatās interesants. Varbūt kāds, kam ir bijušas tuvākas attiecības ar firebird/interbase, pakomentēs sagaidāmās problemas.

Firebird ir ļoti smuka un stabila datubāze/dzinis ar lieliskām snapshot iespējām kaut vai reizi katras piecas minūtes. Nu un atšķirībā no Mikromīkstā, nav nekādu ierobežojumu.


 

 

No vietējiem produktiem tirgū ir pieejams arī Tildes Jumis. To lieto daudzi.

..un šī iemesla dēļ licenču un abonēšanas cenas ceļās un celsies. Nu un Microsoft aromāts no šī produkta mēdz stipri nāsī iesist.


 

 

Nebija tā, ka, lai VID pieņemtu kāda softa veidotas atskaites, tur vajadzēja iziet kaut kādu procedūru?

Vidam galvenais lai ir iespējams izdrukāt veikto operāciju žurnālu auditam.  

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nākamais punkts plānā pārcelties uz firebird - firebird embeded izskatās interesants. Varbūt kāds, kam ir bijušas tuvākas attiecības ar firebird/interbase, pakomentēs sagaidāmās problemas.

 

Manis rakstītās uzskaites sistēmas strādā uz firebirdu jau kādus gadus 10. Produkcijā. Problēmas? Nu firebird 1.0 bija šādi tādi ierobežojumi un bagi. Tagad tas viss ir izlabots. Ir ļoti labs bezmaksas tūlis menedzēšanai  IB Expert. Mana pieredze ir tikai pozitīva!

Man ir svarīgi tas ka firebirdam ir ļoti, ļoti  labi piekļuves komponenti priekš delphi http://www.devrace.com/en/fibplus/

Tik labus neesmu redzējis nevienai citai db. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izskatās, ka ar manu ieceri izmantot firebird, nekas nesanāks. Izrādās, ka iekš dataset designer nevar nokonfigurēt insert/update komandas, lai tās atgrieztu jaunās vērtības. Iespējams, ka man līkas rokas, bet pagaidām risinājums nav atradies. Vispār jau baigā vilšanās par to, ka tādi sīkumi samaitā visu prieku.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kaut ko tu dari ne to. Jau sen atpakaļ biju taisījis .NET aplikāciju ar Firebird 2.5 un viss darbojās analoģiski kā MS SQL. Protams, es nekādus mistiskus "dataset designer" neizmantoju un visas transakcijas pats kontrolēju.  

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Vispār jau baigā vilšanās par to, ka tādi sīkumi samaitā visu prieku.

Katram programmistam tādi sīkumi ir vismaz 10 pa dienu, bet neko - tiek galā un dzīvo tālāk. ;)

Lai veicas kodēšanās un lai atrisinās sīkumi! 

Link to comment
Share on other sites

Uzmet vēl aci internetos no sērijas "firebird vs X". Es paskatītos kaut ko citu - esmu gan ar Kentaurs, gan Ankrava brīnumiem čakarējies gan corrupted datubāzes čakarējis, gan saskāries ar to ka FB backups aiziet ok, bet restore nestrādā.

Link to comment
Share on other sites

Pievienoju versiju 0.3.

Programma salīmēta kopā ar FireBird embeded, MS SQL server nav vajadzīgs.

Vajadzētu tagad darboties arī uz WXP.

Saliku arī installeri, kas pieinstalēs ReportViewer.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es paskatītos kaut ko citu - esmu gan ar Kentaurs, gan Ankrava brīnumiem čakarējies gan corrupted datubāzes čakarējis

 

Vismaz pāris gadus atpakaļ kentaurs tika darbināts uz aizvēsturiskās 1.0 firebird versijas... Kā jau teicu - tur bija bugi, bet sākot no versijas 1.5 lielākā daļa ir izlabota.  

Link to comment
Share on other sites

Ta nē, sen jau 1.5 un tagad arī 2.x. Var jau būt, ka man tā "nepatika" dinamiski, vēsturiski, kroplīgi saveidojusies dēļ Latvijas savdabīgās grāmatvedības savdabīgo programmu čakarēšanas, kam nav nekāds tiešs sakars ar FB kā tādu. Varbūt.

 

Nē, tomēr arī Delphi, Borland, Interbase varētu būt pie vainas - asociējas ar w98, kapenēm, putekļiem, 256Mb Ram.

 

Subjektīvs pēc suņa tas viedoklis, tādēļ jau saku: "es paskatītos kaut ko citu". :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Esmu nedaudz pie programmas vēl piestrādājis un ir gatava nākamā versija (0.4).

 

Šo arī likšu publiskai paņemšanai savā web lapā. Ne jau tāpēc, ka viss būtu super gatavs, vienkārši ziema, tumš, auksts, depresija :). Reizēm izlec kautkāds Fatal error, bet iemeslu nemāku atrast, iespējams tas kautkur manos combobox utt paplašinājumos.

 

Papildus moduļus (alga, pamatlīdzekļi) laikam tik drīz neuztaisīšu, neiet tik raiti kā gribētos (prātiņš par īsu). Plāns ir paņemt kādas citas programmas demo versiju un no tās šo moduļu funkcionalitāti noklonēt vienkāršotā veidā.

 

Programma visticamāk paliks kā bezmaksas, arī bez maksas tā nevienam nav vajadzīga. To es secinu no vēstures ar programmas iepriekšējo MS Access versiju, kas itkā tika diezgan daudz lejuplādēta, spriežot pēc web servera log, bet feedback = 0.

 

Čau.

Labots - camel
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Posta virsraksts: Murdziņš ar Jumi

Mēģinu lēnām strādāt pie šī sava pet-projecta. Pašlaik esmu apstājies pie algu aprēķina moduļa salikšanas. Par izejas punktu tam tika ņemts tildes jumis ar mērķi uztaisīt savu versiju - labāku un ērtāku. (Liela varbūtība, ka tas arī izdosies.) Bet viss apstājās pie tā, ka nevar saprast, kā jumis konkrētus ciparus rēķina, un dokumentācija ir viennozīmīgi nepietiekama.

Problēmas sākās mēģinot saprast darba laika uzskaiti jumī.
Kāda atšķirība starp darba laika plāna kodiem S, SD un fakta kodu S?
Kā ievadītie plāna dati ietekmē fakta aprēķinus?
Kā un kāpēc fakta dati ietekmē plāna darba laika summējumus?

 

Piemēram, ši gada jūnijam jumis saskaita plānam divas kompensējamās svētku dienas, es pamainu faktu, ieliku vienu papildus brīvdienu, čiki-briki, plānoto svētku dienu skaits izmainās uz 0 ...

 

Pirmais dabiskais iespaids bija tāds, ka es laikam par maz saprotu algu uzskaites nianses. Kā rezultātā manas programmas progress jau kādu mēnesi galīgi apstājies. Tagad sāku sliekties uz to, ka jumis, kas nav nemaz tik lēts un ir diezgan populārs, laikam ir drusku murgains un būs vis jātaisa kautkā savādāk.

Varbūt kāds var ieteikt, kur dabūt vēl kādas grāmatvedības programmas demo versiju. Mēģināju gūglēt, bet neko labu neatradu.
 

Link to comment
Share on other sites

Šāda veida jautājumi ir jāuzdod grāmatvedim! Un vispār grāmatvedības softs jātaisa ciešā sadarbībā ar grāmatvežiem.

Runājot jumi, tad daudziem grāmatvežiem viņa nepatīk. Ta jau labāk no horizon špikot! 

Link to comment
Share on other sites

Kas tad Jumim vainas?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kas tad Jumim vainas?

 

 

Tehniskais izpildījums! Programmēts iekš ms access - vēl debilāku izstrādes vidi grūti iedomāties. Vēl grāmatveži sūdzējās par nepilnībām virsgrāmatā un rēķinu izrakstīšanā.  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pamazām top mana algu uzskaites programma, līdz beigām vēl patālu, bet garlaicīgi savā nodabā čubināties, tapēc atrādīšu te ko pašlaik esmu pietaisijis.

Lejuplādei:
progrmma: https://drive.google.com/uc?export=download&id=0B1YPMpSiuUE4VVZSYTd6NlFSRkE
kods: https://drive.google.com/uc?export=download&id=0B1YPMpSiuUE4Wk5XWGpOTWJGRkk

Dažas bildītes:

wsrhlhwjpwkvsj3ou7v9.jpg

 

yd5q4e0w4gv9y3vklyw.jpg

 

gbudim1jqndoh8cqmwwn.jpg

Labots - camel
Link to comment
Share on other sites

Camel - varbūt vajag palīdzību pārnest uz kaut cik mūsdienīgu dizainu tjipa pod Ribbon UI?

office-2016-preview-search-box-100575726

 

Un pievienojos AndrisBB sacītajam - iesaku ielikt aplikācijas sourcie iekš Git'a, lai interesenti varētu efektīvām collaborate'ot izstrādes peocesā.

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

Ar ko slikts ne-mūsdienīgais dizains? Man personīgi ribbon nekad nav paticis, tapēc savām vajadzībām izmantoju veco office 2003. Papildus programmā ir iespēja izskatu pamainīt, piemēram, uz šādu:

 

y4e16gudxqvogalt0.jpg

 

Problēmais vairāk sagādā tas, ka nekomerciālie .net winforms komponenti ir retums, ja es nebūtu atradis to sourcegrid, iespējams ka nekas normāls nebūtu sanācis.

 

 

 

Git nelieto?

Gribi kautko labot vai papildināt?

Labots - camel
Link to comment
Share on other sites

Gribi kautko labot vai papildināt?

Ne pārāk, bet apskatīt kodu būtu interesanti. Tik tas ka tu piedāvā lejupielādēt kā zipu liekas mazliet jokaini.

Apskatot zip,u gan nākas secināt ka nekāda koda tur nav :D

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Gadijumā, ja nu kādam ir interese, atrādīšu te cik tālu mana algu uzskaites programminiņa ir sataisīta. Gluži gatava vēl nav, bet daudz nav atlicis. Kautkas darbojas, kautkas vēl nē, bet ir ko paskatīties un paspaidīt.

 

Programmas instalācija: http://klons.id.lv/f/setup_klons-A.net.zip

 

Viedie komentāri un neatsveramie ieteikumi - vienmēr gaidīti.
 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Piemēram Darbinieku saraksts. Man nepierasti liekas tas, ka kreisajā pusē ir saraksts, labajā pusē labojas... parasti labu atsevišķā logā... bet tas tikai es gan jau :)

 

Jā, darbu esi ieguldījis :good: Lai izdodas :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...