Jump to content

Likšu jaunu miniITX datoru - vajadzīgi viedokļi, ieteikumi


chubars
 Share

Recommended Posts

Manam patreizējam datoram drīz būs 6 gadi. Es izdomāju pirmo reizi salikt sev mazizmēra PC, ar šādām daļām: http://pcpartpicker.com/p/ZMrm7P

 

Kā tas izskatās?

 

Video karte pagaidām paliks vecā Geforce 650ti un divi parastie SATA2 cietie.

 

Es pamatā datoru izmantoju internetam un ofisa progammām, bet ik pa laikam arī uzspēlēju lielās prasīgās spēles. Vēl es ceru ka uz jaunā datora emulētās spēles (PS2 un Wii) ies labi jo uz patreizējā parasti iet ar dažiem kadriem sekundē. Mans patreizējais PC ir šāds:

- Core 2 Duo E8400

- 5 GB RAM

- OCZ 700W PSU

Labots - chubars
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kur tajā visā ir paredzēts piespraust vecos ide diskus? Citādi normāls setups, es gan personiski būtu izvēlējies cm elite 130 vai silverstone sg06/08, bet tas jau gaumes jautājums.

Link to comment
Share on other sites

Oj es sajaucu IDE ar SATA2. Neesmu pastirpināti sekojis līdzi dzelžu jaunumiem pēdējos 10 gadus.

Link to comment
Share on other sites

Iesaku Silverstone Sugo 05 vai 08 korpusu. Tie ir ļoti labi un tiešām mazizmēra..

Link to comment
Share on other sites

Tas ir tagadējais, jaunais būs 1x8 GB DDR3, es tač linku ieliku uz jauno komplektāciju.

 

Paldies par korpusa ieteikumiem, es skatīšos un domāšu.

 

Es izmainīju procesoru no Core i5-4670 uz 4690 jo tas ir tikai par 4 eiro dārgāks. Vēl es izdomāju ka man nevajag jaunu barokli jo parēķināju vatus šeit http://extreme.outervision.com/index.jsp

 

un man sanāk ka jaunais kompis patērēs pat mazliet mazāk kā patreizējais, bet patreizējais iet uz nebēdu.

Link to comment
Share on other sites

Vai ir jēga to visu saimniecību (+2 gab. sata diski) sabāzt m-itx kastē?

 

Man šķiet, ka m-itx kastes labāk noder mazjaudas (20-30w) fanless sistēmām.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Neticēsi, bet mITX ļoti labi noder arī diezgan pieklājīgas jaudas spēļu kārbai vai darbastacijai.
 

 

Pilnībā piekrītu... Es Thermaltake Element Q Mini-ITX korpusā dabūju iekšā RAID5 (4XHDD lielie), 1XSSD, DVD-ROM (lielais)... Nu vairāk gan tur nekam vietas nepalika. Ja izmet lauka 2 lielos HDD tad varetu dabut iekšā daudz maz normālu spēļu karti.

 

P.S. 4 gadus jau rūc un nepārkarst.

Link to comment
Share on other sites

Nu tam nu gan neticu, ka šinī kārbā var dabūt iekšā 4x3.5", 2.5" un vēl optikāli bez radikāla šķūninga, max 3 un arī tikai tad, ja izmet optikāli, un normālu video tur arī nevar iespraust, jo lien tikai 1 slot dzese. Bet vienkāršai ofisa kastei gan ir pietiekami...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu tam nu gan neticu, ka šinī kārbā var dabūt iekšā 4x3.5", 2.5" un vēl optikāli

+SSD

 

Ha... es tā arī domāju, ka nākošais posts būs "Nemuldi!". Pagaidām varu pateikt, ka nemūldu... vēlāk nofočēšu (kad taisīšu nākošo putekļu tīrīšanu). Pagaidām varu piedāvāt skrīnšotu:

 

SATA.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

posta autors gan raksta par MicroITX nevis MiniITX

 

Vispār jau ir tāds Mini ITX, bet Micro ITX nav, ir Micro ATX.

 

 

 

Vai ir jēga to visu saimniecību (+2 gab. sata diski) sabāzt m-itx kastē? Man šķiet, ka m-itx kastes labāk noder mazjaudas (20-30w) fanless sistēmām.

 

Man spēļu kompis/hackintoš stāv Silverstone Sugo 05 kastē. Neliels mods, lai dabūtu ATX barošanas bloku iekšā, bet visādi citādi ir pat ļoti labi - 120mm ventilators priekšā, ATX izmēra barošanas bloks, 3 cietie diski (viens SSD, viens 2,5 collu un viens SSHD 3,5 collu), HD 7770 iekšā, Wifi karte. Nācās atteikties tikai no disku lasītāja, bet tādu neesmu izmantojis ilgu laiku.

Link to comment
Share on other sites

Jā, es biju sajaucis - tas ir nevis microITX, bet miniITX, bet topika nosaukumu vairs nevarēja izlabot.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jā, es biju sajaucis - tas ir nevis microITX, bet miniITX
 

 

Man neliekas logiski, ka mini ir mazāks par micro tāpēc jaucu...

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

4x3.5 HDD var salikt pavisam viegli. Man kā reiz ir. Nedaudz vajadzēja paspēlēt LEGO, bet salīda labi. Sanāk 3 HDD ar nobīdēm viens virs otra pa vidu un ceturtais sāniski MB VGA pusē. Ja izmanto VGA 3rd, tad gan ceturto HDD neiebāzīsi. Piekto SSD 2.5 var sāniski ielikt otrā pusē. Nekādu pārkaršanu nejūtu, bet katram gadījumam biju saurbis papildus caurumus.

 

No sevis varētu ieteikt lietot ārējos PS. Tas sadārdzina komplektu, bet ieguvumi to atsver.

Labots - it.kroplis
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nekādu pārkaršanu nejūtu, bet katram gadījumam biju saurbis papildus caurumus.
 

 

Es visādam gadījumam korpusam no arpuses (pie restes) uzliku ventilatoru. Izmantoju SAMSUNG EcoGreen F2 HDD, kas itkā mazāk patere un mazāk uzsilst.

 

Problēmas ar temperatūru nav novērotas. Kaut gan Torenti noslogo HDD diezgan intensīvi 24h dienā.

Link to comment
Share on other sites

Nu bāc nu es ticu, ka ar šķūningu un bleķu locīšanu/graizīšanu tur var iebāzt kaut 5x3,5", taču neapgalvotu, ka tas būtu labākais un drošākais variants failu glabātuvei, ir daudz piemērotākas kastes šādiem nolūkiem. Un jā, esmu licis tai kārbā dzelžus, tikai mani viņas dzesēšanas spējas nepārliecināja un nesajūsmināja pat ar vienu 3,5" sānā vertikāli, bet kā jau teicu, ofisa kārbai ir ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MakeMeGoAway

Arguably labākais ITX keiss šobrīd ir Corsair Obsidian 250D. Ja papētīsi izmērus un iespējas, sapratīsi, kādēļ.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Arguably labākais

 

Noteikti, jo sevišķi ņemot vērā, ka "izmēri un iespējas" nosaka "labākumu" visās dzīves situācijās.

Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

Arguably labākais ITX keiss šobrīd ir Corsair Obsidian 250D

Nez, Bitfēnix Prodigy ar tīri simpātisks izskatās, viņā var pilnā izmēra videokartes iebāzt un līdz 180mm augstus CPU kūlerus

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Pirms ~ pus gada salīdzināju ITX keisus. Tiesa, ka Obsidian 250D ir ierobežots kūlera augstums, bet tas arī šķiet bija vienīgais mīnuss gadījumā, ja vajag lielu dzesi. Visādi citādi - dzesēšanas iespējas iekš Obsidian 250D ir nesalīdzināmi labākas.

 

Es vienkārši piemeklēju labu low-profile - http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=46&lng=en

 

 

Bet izvēloties keisu jau lielu lomu spēlē arī izskats. Un Bitfenix Prodigy piedāvā salīdzinoši plašu krāsu spektru, kamēr Obsidian 250D ir vienkārši klasiski melns. Attiecīgi gan jau ir cilvēki, kuri izvēlētos Prodigy over 250D tīri no estētiskā viedokļa.

 

Es izvēlētos 250D tīri vietas optimizācijas un dzesēšanas iespēju dēļ. http://www.legitreviews.com/corsair-obsidian-250d-mini-itx-pc-chassis-review_134352/5

Labots - MakeMeGoAway
Link to comment
Share on other sites

Man vislabāk patīk Thermaltake Mini izskats un lielu lomu spēlē arī sāna logs =P Vecajam kompim es vispār noņēmu sāna paneli un pieliku organiskā stikla plāksni.

Link to comment
Share on other sites

Atmiņu gan ieteiktu ņemt dual channel (2x4GB, 2x8GB)

Korpuss gaumes lieta. Izmērs jāizvēlas ņemot vērā cik daudz HDD un kādus (2.5" or 3.5") krāmēs iekšā kā arī vai būs ārējā video karte vai nebūs. Savā vecajā korpusā, piemēram, pārbūvēju 1x 3.5" + 1x 2.5" uz 4x 2.5".

Ja gribēsi likt custom dzesi CPU, tad ne visi ventilatori un radiatori derēs, bloķē PCI Express slotu, dēļa tā ka CPU ligzda ir ļoti tuvu tai.

 

Pats pēdējos 5 gadus esmu mITX cienītājs, un iesaku to arī citiem. Pati grūtākā izvēle parasti bijis piemērots korpuss kā arī atbilstoša mātes plate (pašlaik šāds)

Labots - zaabaks
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Es esmu iegādājies tikai Thermaltake Mini keisu, pārējo nolēmu atlikt jo nav vēl tādu jauno spēļu kas man baigi interesētu. Kad iznāks Carmageddon Reincarnation tad laikam ņemšu visu pārējo =P varbūt līdz tam par to pašu naudu varēs dabūt kaut ko bišķi labāku.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Es tomēr saliku jauno pc jau šonedēļ. Es iegādājos šādas daļas:

- Mātesplati Asrock B85M ITX

- CPU Intel i5-4570

- SSD Crucial MX100 256 GB

- RAM Crucial 8 GB DDR3

 

Kopā visas daļas ar Thermaltake Mini keisu izmaksāja ap 440 eiro.

 

Saliku un viss iet, ātrumi iespaidīgi, bet kaut kā gandrīz nožēloju ka izvēlējos ITX jo biežņa ar vadiem ir liela, un ir daži ierobežojumi, piemēram jādomā kā pieslēgt keisa kūlerus jo mātesplatei ir tikai viens konektors.

 

Ja kādam interesē šeit ir bildes un pirmajās var atrast fotobombu http://imgur.com/a/yy2em

Link to comment
Share on other sites

ITX ir ir intresanti buildi palikuši mazās vietas un AMD apu jauno proču parādīšanās iespaidā. Var mierīgi iztikt bez video kartes, pati sev saliku, ar brāļa palīdzību, uz FM2 socketa bāzētu kompīti,daudz nav jārēķina,cik ietaupās elektroenerģija intel plus diskrēta videokarte vs AMD 7850K.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Var paņemt NZXT Grid vai ko tamlīdzīgu - http://www.nzxt.com/...23-grid-fan-hub-fan hubs, kas slēdzas pie barokļa, var pieslēgt līdz 10 veņķikiem, ātrumus gan nevar regulēt, bet za to tik 10€ maksā tāds 
 

 

Varbūt ka man to vajadzēs. Es vēl atradu šādu http://www.ebay.com/itm/PC-FAN-HUB-temperature-controlled-supports-4Ports-12v-3pin-4pin-Fan-Cable-/161447023325?pt=US_Computer_Case_Fans&hash=item2596fe12dd

 

Es esu ļoti apmierināts ar jauno PC. Windows palaižas dažās sekundēs. Pie 100% noslodzes, kad dekodēju video, proča 4 kodoli uzsila tikai līdz 70 grādiem. Mātesplates softs ļauj regulēt ventilatorus. Playstation 2 emulācija darbojas lieliski. Pieslēdzu bezvadu PS3 geimpadu caur bluetooth puļķi. Vienīgi vajadzēs sakārtot vadus iekš keisa un ielikt kādu led lampu citādi tumsā kompis ir neredzams un no sānu loga nav jēgas =P

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...