Jump to content

Elektrību nerijoša spēļu kastes komplekts


myo
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

Mana esošā videokarte (HD 4850x2) briesmīgi rij elektrību un pa šiem 6iem gadiem jau šķiet esmu elektrībā samaksājis trīstik, cik pa pašu karti.

 

Es gribētu sakomplektēt jaunu datoru spēlēm, lai vismaz esošās spēles ietu uz max settingiem, bet ja detaļas ir briesmīgi elektrību rijošas, tad labāk lai ir high settingi. Budžets ir apmēram 900 eiro, var skatīties, ja ir kaut kas dikti labs nedaudz dārgāks, var arī palielināties.

 

Paskatījos apkārt, sapratu, ka GeForce GTX 770 ir topā, bet par procesoriem, ramiem, dzesēšanas sitēmām nav ne jausmas, ceru uz jūsu padomu.

Zinu tikai to, ka gribu priekš OS nopirkt SSD disku.

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Nvidia Maxwell (GTX 750 Ti un GTX 970/980) rij izteikti mazāk elektrības nekā attiecīgas veiktspējas konkurenti.

Link to comment
Share on other sites

Nu, bļin, kārtējais kurš grib "i ribku sjestj i nah*j sestj" - 900 Eur kastei nav žēl ziedot, bet elektrības patēriņš, redz, viņu uztrauc. Taisni jāsmejas! Tas apmēram tāpat kā nopirkt  BMW x6 un ielikt gāzes iekārtu....

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ņem kasti par 800 eiro, par pārējo naudu mierīgi kādus gadu, pusotru maksā elektrības rēķinu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Laikam jātaisa jauns topiks, ne tajā virzienā esmu aizstūrējis :D

Man patlaban elektrības rēķins ir virs 30 eiro ar savu veco kasti, tā ka tie ekstra 100 eiro man ir uz 3 mēnešiem. Es negribu, lai viņš ir vēl lielāks.

 

Man nevajag kaut kādu ūber-ekonomisko modeli, man vajag, lai nav jāpērk 1k vatu baroklis, kurš visu pavilktu.

Ja kāds varētu kaut ko salikt uz atbilstošo cenu, būtu ļoti forši.

 

Charlie - paldies, tikai GTX 970 ir par dārgu, bet 750 nedaudz par švaku, manuprāt.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ja tev puskilowats rukaa 10 h uz klapi tad tie tev ir 75 centi un javtas viss tev notiek 30 dienas, tad tavs elektriibas reekjins jau ir paari par 20 euro. Kaa jau biedri augstaak mineeja, ekonomisks un jaudiigs neiet kopaa. Ir vai nu ekonomisks, vai nu jaudiigs. Ja gribi ekonomisku panjem atomu :D

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

 

 

Man patlaban elektrības rēķins ir virs 30 eiro ar savu veco kasti, tā ka tie ekstra 100 eiro man ir uz 3 mēnešiem. Es negribu, lai viņš ir vēl lielāks.
ja jau piemini extra tad jau sanāk ka kaste tev to patērē un pieņemot, ka kasti slēdz katru dienu uz 8h tad tev viņa patērē 1kw. kas tad tev tā par kasti???
Link to comment
Share on other sites


Vai tad tev dators ir vienīgais enerģijas patērētājs ?!

 

Domāju ka neko daudz tāpat neietaupīsi....

 

Reku vari rēķināt patēriņu cik uziet - likt dažādas sistēmas pie reizes uzzināsi kādu PSU vajag:

http://www.extreme.o...culatorlite.jsp

ok, paldies par linku... vismaz kaut kas

Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Gan jau kāds 1xxw phenoms + jau pieminētā video :)

Atceros, kas man vienu mēnesi bija līdzīgas savārstījums, kurš pazuda pēc skaitītāja nolasīšanas (gandrīz visu mēnesi nostāvēja ieslēgts + spēles ar klikeriem vai botiem)

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Geimings un ekonomija galigi nejiet kopā? Kur šitādi dīvaiņi rodas? Negribi 30 eiro teret ekeltriba menesi? Tere 15 eiro bet spele speles uz low iestatijumiem ar intel vienkodlnieku divkodolnieku un kadu low videokarti

 

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

Kaut kādi muļķi dažs labs ir. Setaps ar GTX980 un kādu neklokotu i5 + monitors pa 5h norīs nepilnas 2kwh. Un tas ir zem pilnas slodzes, dzenājot visu laiku no vietas. 5h dienā, 30 dienas - nav pat tuvu 10€. Reti kurš normāls cilvēks atrastu vairāk par 5h dienā spēlēm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Kaut kas neiet kopā. Dators 30eur mēnesī netērēs.

 

Pēc pieredzes un mērījumiem reāliem jaudas, ne tas, kas uz kastēm preču rakstīts sanāk apmēram tā: monitors ap 30w, vga slodzē ap 150w un CPU vēl ap 120w, tas tiešām ja visu laiku iet renderēšana kāda. ok, piemetam pa virsu 100w, drošumam :D sanāk 0,4kw/h

 

Ja neesi zombijs, vairāk par 8h diez vai sanāk uz 100% slogot, mēnesī tie ir nepilni 15eur, bet tad tiešām, katru dienu jāšēž tās 8h uz 100%.

Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Tādu diemžēl ir daudz: visādi urāli, kuri sēž uz pabalstiem, čavas aka ruberoīdi kā arī pieaugušie bērni, kuri līdz 40 gadiem dzīvo pie mammuča un kāš viņai naudu kārtējam stīma sale laikam.

 

Kristap ļoti vienkārši man piemēram griezās vairāki aac mu online (tas bija sen- takšto nenosmiet) uz low exp serveriem, tur pat citreiz pa sutku nepieejot neko nezaudēsi, jo ress bija vidēji reizi nedēļā :p

Labots - atkarigais
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja tev puskilowats

Nu neticu, ka tur puskilovats rukā.

 

 

 

ok, paldies par linku

Nevadies pēc tiem vatiem, tie nav tie, kas no rozetes tiks patērēti. Droši dali ar 2-3, lai kaut ko aptuvenu saprastu, cik ēdīs pie pilnas slodzes.

Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

Charlie - paldies, tikai GTX 970 ir par dārgu, bet 750 nedaudz par švaku, manuprāt.

Ja tev budžets tiešām ir tie 900€, tad GTX970 tur var iegrozīt. Dataleksā ir pa nedaudz virs 300€. Ja ņem vidējā gala i5 ar H97 māteni (pieļauju, ka klokot netaisies), tad tur viss kopā tieši sanāk ap tiem 900

Link to comment
Share on other sites

 

 

Dataleksā ir pa nedaudz virs 300€
 

 

Nav gan. Zini kādu, kas tur ir nopircis kādu no tām 'pa nedaudz virs 300€' ? Nē? Nu tad neko.

Link to comment
Share on other sites

Tagad jau jaunās kartes is divtik ekonomiskākas, protams, maksā biš dārgāk, bet augstāk pieminētās jaunās gtx kartes ēd daudz mazāk. Bet visiem dzelžiem ir jau limits, savāksi ekonomiskāku kasti, tātad arī performances ziņā vājāku un nebūsi apmierināts, jo galu galā mož kādi pāri euro mēnesī ieekonomēsi, bet vai tas ir tā vērts? Tad jau labāk saliec normālu kasti, bet tēju nevāri elektriskajā čaiņikā, bet uz gāzi, un mēnesī to starpību jau atpelnīsi nelietojot čaiņiku!

 

man pašam vecā gtx770 2gb ēd gandrīz divtik cik jaunās gtx 970, bet nu tā rēķina svārstība nav tik liela, lai tagad pirktu papildus karti ar tādu pašapziņu, ka pēc 3-4gadiem jaunā videne atpelnīs vecās zaudējumus :)

 

Pats esmu atkarīgi zombēts gamers, bet man ar visu projektoru labi ja 7-10euro mēnesī par gamošanu sanāk, ja tā rupji atrēķina visas citas elektro iekārtas. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kāds te kaut ko sadomājis. 30 eur datoram ir ļoti grūti nodedzināt. Nav kāds USB 2.0 čaiņiks un USB 3.0 siltā grīda pieslēgta?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kad es vasarā skatījos videokarti tieši no enerģētikas viedokļa, Nvidia 750 šķita visticamākā.

Ja jauda šķiet par mazu, saliec SLI režīmā vai paņem mazākas izšķirtspējas monitoru.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Pie kontaktligzdas ir pieslēgts elektrības skaitītājs.

Sistēma ar nedaudz virstaktētu procesoru I5-3570 bez sprieguma kāpināšanas (4,1 Ghz), videokarti GTX 770, māmiņdēli MSI Z77A-G43, 2X4 GB Operatīvo, cietais disks un SSD 250 Gb, 9 ventilatori,  + monitors+ modems+ skandas Vigoole 2X25W patērē smagākā spēļu režīmā (Rome II, Shogun) maksimums 350W. Tādas spēles kā Skyrim, Battlefield 3 vēl krietni mazāk.

Patlaban interneta pārlūka režīmā skaitītājs rāda 130W. 

Ikmēneša elektrības rēķins ir neliels, automātiskais maksājums kaut kur padsmit eiro mēnesī.

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Interesants gadījums. Gribas maksāt mazāk par preci/pakalpojumu (elektroenerģija), kas savu vērtību ilgākā laika posmā (pieminētie 6!! gadi) maina salīdzinoši maz pretēji kompja vērtībai, kas tikai krītas, bet komponentes paņem savu kā kompja pirmajā gadā, tā sestajā.

Maksimāli sekot attīstībai un lietot tikai jaunākās, ķipa energoefektīvākas komponentes, tikai palielinās kopējo tēriņu kā tādu, bet rēķins par elektrību samazināsies minimāli. Domā - pļe sanāca, iet tā lieta, bet īstenībā ir tikai akcijas prece smadzenēs.

 

Te sajūta, ka cilvēks jau drusku par ilgu aizspēlējies virtuālajā pasaulītē. Plus, protams, salīdzinājumi no citiem biedriem.

 

Es teikšu tā - fiziku apmānīt nevar un nevajag censties mainīt lietas, kuras nevar izmainīt.

 

Reāli, ko tu vari darīt 1) - saprast, cik tiešām TIEŠI KOMPIS norij un kas visu parējo. Ja kompim par daudz, tad sāc dzīvot vairāk reālajā pasaulē un mazāk kapā geimas, vai atrodi ienesīgāku darbu! (bet nu 900e kompim tā mierīgi vari atļauties?)

2) atrast veselo saprātu un arī patieso elektrības rīmu (kompis tas toč nav)

Labots - NeticuNevienam
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Manas divas gtx 760 ir diezgan rijīgas, bet softs rāda ka pie crysis 3 spēlēšanas sistemā tikai 415w lieto, pie idle rāda 100w. Tās ir pilnīgas muļķības ka baigi vairāk jāmaksā par labāku/rijīgāku vga... Pārējos pc spec var redzēt parakstā, nav nekāda ekonomiskā kaste. post-70985-0-69916700-1413220176_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nvidia 750 šķita visticamākā. Ja jauda šķiet par mazu, saliec SLI režīmā vai paņem mazākas izšķirtspējas monitoru.

 

GTX 750/750Ti nav SLI iespēja.

 

Autoram - Xeon E3 procis,GTX 970, SSD, RAMS, plate.Vai arī nomaini veco ledusskapi uz jaunu, jo pavecs ledusskapis noēdīs lielāko daļu no 30€ elektrības rēķina.

Link to comment
Share on other sites

750 Ti Low profile - kā reiz 60W pie pilnas slodzes. OK, hardcore gamingam neder, bet var vismaz neēd...

Labots - martinno
Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Brīnos,ka neviens nepiemin AMD APU procesorus,tur Max 100w!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...