Jump to content

Par jaunu ziemas riepu izvēli, kur un kā pirkt?


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Tādas atkal sacēlās jautājums par jaunu riepu pirkšanu. Paskatoties uz interneta piedāvājumiem, tie diži neatšķiras no sakarīgajiem riepu servisiem, kur daži piedāvā fīču - bezmaksas montāža un balansēšana, ja pērc pie viņiem uz vietas, tādejādi ietaupot 20 EUR, kas ir tradicionāls cipars pirms ziemas maiņas periodā. 

 

Ir jēga pirkt vispār internetā riepas? Šodien nočekoju kantori, kur stendā stāv ziemas Nokian 205/55/16 riepas pa 88 EUR. Tajā pašā populārajā reifen-direct šādas pašas riepas tirgojas pa 83,80 EUR, kas gandrīz tas pats vien sanāk, ja pierēķina montāžu.  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    13

  • Ronalds

    7

  • ggg97

    5

  • kicker

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nesapratu, tu izrēķinat nemāki vai tavā gadījumā ir jēga vai nav?

(88-83.80)*4 ?>? 20

 

salidzini.lv minētās riepas var iegādāties sākot ar ~70 EUR gabalā. Noliktāvā tjipo arī esot.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Cik pavirši esmu novērojis, tad reifendirektā Vācijā riepu cenas ir aptuveni par 10 eur lētākas, kā reifendirect Latvijas filiāle.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

salidzini.lv es neticu vispār, jo daudz kur piedāvājums ir tikai vienā eksemplārā, kur riepu pasūtot jau cena tiek koriģēta. Pirms mēneša meklēju vasaras riepas un paspēju uzdurties "tukšiem" piedāvājumiem.

 

Es labi māku rēķināt un konkrētais piemērs ir tie paši 20 EUR. 40 centi uz kopējā fona ir nekas. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nesapratu, tu izrēķinat nemāki vai tavā gadījumā ir jēga vai nav?
 

 

Iespējams, Tu neņēmi vērā, ka no reifendirekta tās riepas ir jāsagaida un jātransportē uz savu noskatīto servisu, bet savā noskatītā servisā tās jau ir uz vietas

Link to comment
Share on other sites

Reifen it kā garantē riepas, nevecākas par diviem gadiem. No LV interneta bodes es esmu redzējis arī jaunas piecgadīgas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

CAP

Es jau nezinu, jo līdz šim neesmu sūtījis riepas netā, tāpēc prasu, kādi tur bonusi :) Cik biju dažos servisos, tie nekādus riepu krājumus neveido un jaunās riepas parasti ir max kādi 5 varianti. 

Link to comment
Share on other sites

No LV interneta bodes es esmu redzējis arī jaunas piecgadīgas.

 

Ir tāda lieta. Iepriekšējās ziemenes, kad atveda, atteicos, lai ved atpakaļ un lieta beigta. 

p.s.  samaksas veids - uz vietas.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Manā skatījumā prātīgāk ir pirkt turpat, kur montē. Vot atnāks ar defektu, vai transportēšanas bojājumu, ilgi ņemsies, kamēr tiksi skaidrībā.

Otrkārt, Tev nekur nav rakstīts, vai konkrētā izmēra konkrētie Nokian nav ievesti no Krievijas, vai tomēr no kādas no Eiropas valstīm. (Nezinu par konkrēto ražotāju, taču savulaik ilgi meklēju, kamēr sataustīju dabā Barrumus kam skaidrā valodā rakstīts ka Made in Germany.)

Link to comment
Share on other sites

Cik redzu vairāki riepu tirgotāji visādus bonusus sola.

Goodyears atsevišķiem modeļiem - apdrošināšanu.

Bridgestone, 4 riepas pērkot, ragavas dod :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Galvenais ir nepārmaksāt par brendu. Savas riepas pirku exe.lv esmu apmierināts :D

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Var arī vienkārši aizbraukt uz teisim Juva un 15 min. pakaulēties no sirds ar piesaucot konkrētus interneta piemērus utt., nezinu vai visiem, bet nu man parasti sanāk šos pārliecināt ka atlaide 25-30% no tablo cenas ir tieši tas ko viņi man ir parādā par daudzgadīgu riepu iegādi viņu kantorī. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es pērku jau vairākus gadus no Jaunasriepas, piegāde līdz durvīm bez maksas. Cenas labas. Tā paša gada ražojums.

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Tu to jautājumu tā vispārīgi ņem ja? Firmas neskatot. Vienkārši riepu pirkšana internetā!

Nu es teiktu, ka starpība ir tajā momentā, ka nopircis esi internetā un tad montē viņas kādā servisā. Kaut kas noiet greizi un tad ir jāplēšas ar diviem. Bet, ja pērc uz vietas un montē, tad plēsies ar vienu - vinnē servisu, tad tas tālāk plēšas ar piegādātājiem vai hvz ko tur. Tas būtu tas sūdīgais scenārijs, bet parasti jau tirgo labas un noperk labas, un arī uzmontē labi labās riepas :D

Domāju uz vietas ņemt prātīgāk. Uz 5e starpību par riepas cenu, es neskatītos. (netā vs ...)

Nezinu, viedokļu daudz!

Labots - NeticuNevienam
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Cik agrāk esmu skatījies, tad refendirect ir jēga iepirkties 17''+ izmēra riepām.

Personīgi es izvēlos pirkt tur, kur uzreiz nobalansē un uzliek uz mašīnās. Vismaz ir lielāka iespēja piedzīt 'garantiju'.

Link to comment
Share on other sites

es pērn pirku ziemenes Mriepas. to bodi sameklēju caur esesu. man jau likās sakarīgas cenas . par 15 radžotajiem Good Year Ultra Grip Ice Arctic 59 laši. tagad ar viņas pa 80 eirikiem.

 ttava izmēra lētākās izskatās Sava, Eskimo HP, ziemas 205/55 R16 pa 70 . ir bijuša sava. patika. nokian 95. par montēšanu maksāju, tāpat kā autostartā par vasareņu.  bet trakas cenas nebija.

un cik novērots pa freju montē tika pabiezas riepas.

 http://latauto.lv/mriepas/sludinajumi/riepas-diski/riepas?fk_place_countries_id=0&order_direction=ASC&order_by=2&height_id=8862&radius_id=8930&type_id=8955&width_id=8959

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pagaidām vispārīgi. Pērkot uz vietas var pataustīt pašu riepu, turpat uzmontē un novērš brāķi. Savulaik, kad pirku atjaunotas riepas, viena no tā bija izmetama un serviss pats uzreiz nomainīju pret labu. Toties internetā nākas paļauties vairāk uz goda prātu. 

 

 

Tu to jautājumu tā vispārīgi ņem ja?
 
Link to comment
Share on other sites

... iepriekš jaunas 195 70 14 (citās zemēs parasts strādnieku vieglais auto) uz vietas (ne Rīga) atrast bija neiespējami , izdevīgāk un pie durvīm pieveda no ineta bodes , redzēs kā tagad

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Nu labi, vārdu sakot, kad pirku autiņu, tad dabūju ar pat sakarīgiem vissezonas apaviem. Ziemu nobraucu bez sūdzībām, tāpat arī vasaru. Pēc tam pirku internetā, bet ne kā fiziska persona - pirku "caur" firmu. Tāpēc ir grūti spriest, man, kā būtu, ja pirktu kā fiziska persona. (riepas ir labas, vienu ziemu nobraucu, braukšu šogad arī) Prestižs utt. spēlē kādu lomu tajā visā vai nē? Tagad radagabals bez "privilēģijām" arī meklē ziemenes netā - es nepiedalos. Redzēs ko šis atradīs, tad arī būs objektīvāka runa par šo lietu. Lai gan, sķiet, ka baigos uzmetienos masveidā tak nevar tirgotāji (netā vai uz vietas) atļauties.

Tev, Mežaveci, tas varētu būt jau par vēlu tad, bet nu viedokļi, pārdomas vismaz pēc tam.

 

Khmm - riepu tirgotāji, reklamētāji, man sķiet, neiederas šajā topikā! Jums ir savs lauciņš, te nav bezmaksas reklamēšanās postiem vieta!

Sludinājumi - >

Labots - NeticuNevienam
Link to comment
Share on other sites

Tikai tad ir jēga, ja labi zini kādu riepu modeli vajag. Un tas ir iepriekš aptaustīts servisā vai dajebkur. Un tad vēl jāskatās cik tad nu tas lētāk sanāks. Un vai vispār kopumā tas ir lētāk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 ttava izmēra lētākās izskatās Sava, Eskimo HP, ziemas 205/55 R16 pa 70

 

Tavā linkā viņas ir pa 75 eur, pie manis var dabūt pa 68, bet aptaustot, un arī pēc raksta nevieš īpašu uzticību, ka varētu būt viņas labas. Tad, ja tā Sava, tad domāju labāk eskimo stud modeli, cena tāda pati, bet, ja nav pretenziju pret šipiem, jo tās nāk jau ar sašautiem.

 

UG ice arctic, ja var dabūt tajā izmērā pa 90eur, tad ļoti laba cena 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ņemot vērā, ka 95% pārvietojos pa šoseju, kur praktiski ceļš vienmēr ir nopucēts un nokaisīts ar sāli, līdz ar to vajag ziemas riepas, kas stabili turas uz slapja asfalta un izsviež ūdeni. Radžotām uz šāda ceļa nav nekādas jēgas. Respektīvi, vismaz riepas ar efektivitātes C klasi uz mitra asfalta. 

 

Pašlaik atradu Nokian WR D3, Goodyyear Ultragrip 9, Continental WinterContact TS 850, kas varētu iekļauties manā budžetā ap 100 EUR/gab un vismaz vizuāli pēc protektora atbilst.

Link to comment
Share on other sites

Vel tajā cenu kategorijā ir UG ice2, bet UG9 tas raksts interesantāks un lētākas,diezgan labi pērk tās UG9, abām saķerē uz slapja ceļa C klasē

Vel ar tādu rakstu, dunlop wintersport 3d, ļoti mīksts gumijas sastāvs, pat salīdzinot ar UG2 vai UG9, bet tas dunlops tikai E klasē, ja turpinam par saķeri uz slapja asfalta, tāpat arī goodyear ir ultra grip ice+ 

Tevis norādītais Nokian arī ielien C klasē un cena samērā ievērojami zemāka par tiem UG

Izvēle  baigi lielā, vel no GY ir tie paši UG8, UG7 kas ielien kritērijos.

Labots - kicker
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vairāk es sliecos uz UG9, jo salīdzinot ar iepriekšējiem modeļiem, esot uzlabojuši degvielas patēriņa problēmu nemainot pārējos parametrus. 

 

Nokian ir lētākas, bet šitais te tests liek aizdomāties, vai ir iespēja iepirkt kaut ko labāku. Tas gan ir pagājušā gada tests un riepas var atšķirties.

http://www.pkp.lv/lv/jaunumi/riepu-testi/teknikens-varld-20555-r16-izmera-ziemas-riepu-tests-2013/

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Tagad aizgāja konkrētāk. 

 

Vairāk es sliecos uz UG9, jo salīdzinot ar iepriekšējiem modeļiem, esot uzlabojuši degvielas patēriņa problēmu nemainot pārējos parametrus.

 

Tālāk tēmā nejaukšos, jo aiziet par kokrētiem modeļiem. Vienīgi interesē, kā var uzlabot degvielas patēriņa problēmu - respektīvi samazināt degvielas patēriņu, izmantojot konkrētas riepas? Man sķiet, ka uzmanības pievēršana spiedienam riepās ir lielāks ieguvums degvielas patēriņam, nekā vienkārši riepu/protektora izvēle. Kāds sakars ziemas riepu izvēlei, ekonomijai ar drošību uz ceļa?

 

Katrs atbild sev! Arlabunakti! :)

Link to comment
Share on other sites

kicker , es jau nespiežu, dalijos ar info . lētāk ,ok, bet man sava patika. es ar viņam norges aizpērno ziemu labi izbraucu. dilst gan , ja nedomā , kā brauc, bet kalni paliek kalni.

 par Ultra Grip Ice Arctic  , es tik ātri pa ceļu Jaunjelgava - Valle vasarā tā nebraucu , kā pērnziem. neesmu no trakotājiem.

Link to comment
Share on other sites

K'ads ir izkalkul'ejis cenas un performance optimumu? Man itkā naudas nav žēl, bet par skaistu nosaukumu tērēties negribās...

Link to comment
Share on other sites

 

 

kicker , es jau nespiežu, dalijos ar info

Neko jau nesaku, tātad, ja saki, ka ir ok tas eskimo hp modelis, tad par to Sava būšu kļūdījies ;) 


 

 

K'ads ir izkalkul'ejis cenas un performance optimumu? Man itkā naudas nav žēl, bet par skaistu nosaukumu tērēties negribās...

Par nosaukumu būs jāmaksā jebkurā gadījumā,  no atsevišķa konkrētā ražotāja nāk viens otrs labs modelis, dēļ kuraiem ir vērts samaksāt par 'nosaukumu', jo tajā gadījumā tas nav tikai 'nosaukums', bet arī ļoti labs produkts kurš savu funkciju pildīs teicami.

Kādu iztēlojies price/performance optimumu?

Link to comment
Share on other sites

Price/perfomance ->

 

Objektīvais variants: Kaudzēm ir veikti riepu testi. Ir zināma to cena. Var kalkulēt cik maksā "viens riepas labums" (kādas nu tās mērvienības kā riepas vērtē).

 

ne tik Objektīvais variants: Katram lietotājam savas prasības (kādam piekāst decibelus, kādam degvielas patēriņu.. utt.... ) un vajadzības līdz ar to katram savs Objektīvais variants :mda:

 

....  tikai cenšos izvēlēties riepas vizinātos no Rīgas uz Liepāju..  vari lasīt un kalkulēt, bet vot dabūtu notestēt 20EUR 50EUR un 100EUR riepu  un tad 'īzī pīzī nopirkt" ... :pooh_honey:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Gunxx

Riepas ir ļoti dažādas un lielākoties to īpašības atduras pret elementāru fiziku. Ideālas ziemas riepas priekš ledus/sniega nebūs tik labas uz slapja asfalta, jo mīkstāka gumija vairāk slīd slapjumā. Ja gribi vālēt pa bāņiem uz 200km/h, tad arī nederēs jebkura riepa. Ja riepas pirksi kravas busiņam, attiecīgi jāpērk riepas vajadzīgam svaram.

 

Tāpēc ir jāizlemj, kādas tev nepieciešamas riepas īpašības un tā arī būs gala cena. Es nerunāju par 17" un 18" disku īpašniekiem ar zemprofila un/vai ūberplatajām riepām, kuri maksā praktiski tikai par smukumu. 

 

Vissezonas riepas var salīdzināt ar vissliktākajām ziemas riepām - plusos kalpo labi, bez uz sniega/ledus ar neko neizceļas. Vasarā savukārt ēd vairāk degvielu. Ir ietaupījums uz riepu komplektu, bet visās citās pozīcijās krietni atpaliek. 

Link to comment
Share on other sites

Nez, es cik palasīju par riepām, paskatījos testus gan vietējos, gan ārzemju - ņemšu Sailun Ice Blazer WSL2 ! Patreiz man nepieciešamais izmērs 225/55 R16 ir pa ~62 EUR !

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Bija pirms 2 gadiem uz sitiena jāpērk tačka, jānoservisē, jāsaliek vasaras riepas un pēc 2 mēnešiem jau ziemas riepas. Abām bija jāņem jauni diski.

 

Lietos diskus kalto cenā atradu iekš pkp.lv, riepas ņēmu no Dalans. Tur piedāvāja zināmu ražotāju mazāk zināmos brendus. Off-sezonā bija izcila cena pie viņiem montāžai.

 

Uzskatu ka internetā var uz šo tēmu ieberzties. Kur pērc riepas, tur arī montē uz diskiem.

Link to comment
Share on other sites

Es teiktu, ka vissezonas riepas labi der tiem, kuri brauc ļoti maz un ziemā pavisam maz.

Kādus 5000km gadā vai vēl mazāk.

Link to comment
Share on other sites

Arī šogad bija nepieciešamība pēc ziemas riepām. ilgi skatījos, domāju , pētīju. Beidzot paņēmu Good Year UG9. Riepa jauna, tests tikai ražotāja. Cerams ka nebus sliktākas par veciem modeļiem. Pētiju cenas netā. Internetveikalos bija vislētāk (septembrī). Intereses pēc apskatījos cik veikalā maksā, un opā.  vienā no autoveikaliem tieši septembrī akcija uz tām riepām un cena tāda pati ka internetveikalā. Protams nopirku veikalā. Cerams problēmu nebūs. Pirms tam braucu ar Michelin A4 . Riepa laba. Vienīgais ar laiku parādās tā saucamā sānslīde. Bet ar bremzēšanu un braukt uzsākšanu nav problēmu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vissezonas riepas var salīdzināt ar vissliktākajām ziemas riepām - plusos kalpo labi, bez uz sniega/ledus ar neko neizceļas. Vasarā savukārt ēd vairāk degvielu. Ir ietaupījums uz riepu komplektu, bet visās citās pozīcijās krietni atpaliek. 

 

Nu ietaupījums sanāk tikai uz montāžu vai otriem diskiem. Jo vissezonas ir salīdzinoši mīkstas un vasarā viņas ātri dilst. Man patīk pa grants ceļiem "atvilkt" tāpēc uz auto vasarā stāv lietotas, pavecas ziemas riepas. Pa šo vasaru esmu nobraucis protektoru no 4mm līdz apmēram 1,5mm. Uz nākošo vasaru būs jāņem citas.

 

Ziemai man ir pagājušo gadu pirktas nokian hakkapeliitta 7. Bet pagājušajā "ziemā" no viņam praktiski nekāda labuma nebija... Pilnīgi žēl bija šipus pa asfaltu deldēt.....   

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Šipenes gan nav diži jēga ņemt ja dzīvo Rīgā. Te ir šļura, bet pliks ledus ļoti retu reizi un ja nebrauc kā idiots, tad šipenes nav nepieciešamas.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...