Jump to content

Elektroenerģijas tirgošanas bizness


Dr. Watt
 Share

Recommended Posts

versatile
epērkam špani pa reālo

Beidz cirvi tēlot. Par kādu "reālo"?! Pēc tavas loģikas, desu ceham, kas ar rokām taisa mājas desas, vajadzētu tās tirgot par tādu pašu cenu kā cīsiņus centrāltirgū? Latvenergo ir savas izmaksas uz 1 mw/h, citiem ražotājiem - citas. Kur dabūt "reālo"?! Izzīst no pirksta? Piezvaņit tev un paprasīt?!

Eksportējam, starp citu, kādus ~3,5 tūkst gigavatstundu (2013.gads). Importējam, protams, arī, apmēram par 2tūkst gigavatstundu vairāk. Tas viss saistīts ar elektrības specifiku.

Lielajiem patērētājiem un ražotājiem tirgus jau sen ir atvērts. Ražotājiem, tam pašam Latvenergo, attiecīgi, no privātajiem klientiem ir vieni vienīgi zaudējumi.

tavs teksts skan nevis utopiski, bet tāds normāls Kaimiņa stila bazars, kam ar realitāti sakars tāls.

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CAP

    16

  • ivo

    19

  • vvv

    14

  • viesturs0711

    41

Top Posters In This Topic

Posted Images

Te jau bija runa par dubulttarifu, kas ar likumu ir noteikts. Kā vienreiz rakstīja viens kadrs- 1MW liela HES- tā ir mazā enerģētika. 1MW vēja stacija - tā vairs nav mazā energētika. Ja desu ražotāji būtu izbīdijuši likumi, ka viņu desu ir obligati jaiepērk par dubulto cenu, tad tas pats vien būtu.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Par kādu "reālo"?!

Kaut vai par videjo biržas cenu!

 

 

 

Eksportējam, starp citu, kādus ~3,5 tūkst gigavatstundu (2013.gads). Importējam, protams, arī, apmēram par 2tūkst gigavatstundu vairāk. Tas viss saistīts ar elektrības specifiku.

Lietas ar elektrības specifiku saprotu, bet beigās tomēr bilance sanāk negatīva priekš mums. 

 

 

 

Lielajiem patērētājiem un ražotājiem tirgus jau sen ir atvērts.

Vai tāpēc tirgus būtu jātaisa vaļā mājsaimniecībām? 

 

 

 

Ražotājiem, tam pašam Latvenergo, attiecīgi, no privātajiem klientiem ir vieni vienīgi zaudējumi.

LE tomēr strādā ar peļņu!

Piemēram Dzelzceļā kravu pārvadājumi dotē pasažieru pārvadājumus (šobrīd dēļ eiropas regulām ne vairs tiešā veidā, bet pastarpināti).  Kruti ir noēst desmaizei tikai desu... daudziem tā gribētos.

Link to comment
Share on other sites

 Arī uzskatu, ka tas dubultais, vai cik tur vēl, tarifs mazajiem HES un citām ES, par ko samaksājam mēs - gala patērētāji ir galīgi negodīgs pasākums, ko bandīti pie varas iestrādāja likumdošanā. Un kāpēc? Ar zaudējumiem viņiem tas bizness? Bija savulaik tuvāka saskare ar vienu tādu mazo HES iznākusi. Stāsts tāds, ka tajā konkrētā gadījumā investīcijas atnāk atpakaļ piecos gados, ar parasto tarifu, ja rēķina, ieguldījumi tāda HES uzturēšanā salīdzinoši mazi. Kāpēc, kāda hrena pēc, NAHUJAM tādu situāciju radīt, ka tādā veidā daži veiklāki (valdošajiem tuvāk stāvoši) sev izkārto dzīvi, ko ilggadīgi apmaksā visa tauta, tauta, kas dzīvo jostas savilkusi. Šitais man nav skaidrs.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Latvenergo jau vispār mājsaimniecības pēc regulatora noteikumiem apgādā ar palētinātu elektroenerģiju , kas ilgtermiņā ir neizdevīgi jo jāpelna tad ir uz uzņēmumu rēķina , kas atkal samazina mūsu uzņēmumu konkurentspēju . Patiesībā vajadzētu cīnīties pret šķēles/kalvīša OIK , kas sadārdzina elektroenerģiju nevis tirgus atvēršanu, kas nosaka elektroenerģijai objektīvu cenu ...

Labots - Dils
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Skaidrībai. Es nekādā veidā neatbalstu dubultos tarifus un pārspīlētos maksājumus zaļajai enerģijai.

Un te varat gaudot cik gribat par Dombrovska valdibu, bet tieši viņa valdības ministrs D.Pavļuts šo iespēju samazināja, cik nu vien iespējams.

Pretējā gadījumā, jau šobrīd tiktu celti pāris mega elektroprojekti, pēc kuriem elektrības cena aptuveni dubultotos.

Liela daļa zaļās enerģijas projektu neatmaksājas pat 20 gados (kas ir objektīvi paredzamais efektīvais kalpošanas laiks iekārtām, jeb tā saucamais ekonomiskās dzīves ilgums), toties, kad tika ieslēgta viena otra kompensāciju un piemaksu shēma, atmaksāšanās jau pēc 3-5 gadiem.

Visu pārejo Dils pareizi pateica.


 

 

Ja desu ražotāji būtu izbīdijuši likumi, ka viņu desu ir obligati jaiepērk par dubulto cenu, tad tas pats vien būtu

Varbūt kļūdos, slinkums pārlasīt, bet, ja pareizi saprotu, pēc pilnīgas tirgus atvēršanas, Latvenergo varētu neko vairs neiepirkt (vismaz pēc esošo līgumu beigām) un visiem būtu jātirgojas biržā?

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā - atmaksāšanās jau pēc 3 - 5 gadiem. Parādiet man vēl vietu, kur godīgs bizness garantēti 3 - 5 gados aiziet nenovēršamos, garantētos plusos.

Šķēlem nāvessodu vajadzētu...

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

bet tieši viņa valdības ministrs D.Pavļuts šo iespēju samazināja, cik nu vien iespējams.

Un pareizi izdarija! :) 

 

 

 

Liela daļa zaļās enerģijas projektu neatmaksājas pat 20 gados (kas ir objektīvi paredzamais efektīvais kalpošanas laiks iekārtām, jeb tā saucamais ekonomiskās dzīves ilgums), toties, kad tika ieslēgta viena otra kompensāciju un piemaksu shēma, atmaksāšanās jau pēc 3-5 gadiem.

 

Tieši tāpēc lielākā daļa ir vienkārši jāklapē ciet! Mazie HES nav sabiedriskais transports vai veselības aprūpe no kā dotācijām labumu gūst iedzīvotāji. Nē nu gūst jau labumu, tikai atsevišķi indivīdi!


 

 

Šķēlem nāvessodu vajadzētu...

 

Tas jau pa bargo! :D Labāk izolēt no sabiedrības aizsūtot uz kādu vientuļu salu, kur kuģi garām nebraukā. 

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Tieši tāpēc lielākā daļa ir vienkārši jāklapē ciet!
Tiesiskā valstī neviens nevar tā aiziet un aizklapēt normālu biznesu, kas veidots atbilstoši likumdošanai. Iedomājies, tu atver bodi laukos, tirgo šņabi - atnāk vietējās vecenes un nodedzina, jo, redz, veči nodzeras. Uzcel no jauna, netirgo šņabi, tirgo šmotkas - atnāk vietējie veči un nodedzina, jo, redz, vecenes visu piķi,ko varētu nodzert, notērē šmotkās. :) Tāpēc nav jāklapē, paši aizvērsies, kad atbalsts beigsies.
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Tiesiskā valstī neviens nevar tā aiziet un aizklapēt normālu biznesu, kas veidots atbilstoši likumdošanai.

Tad teiksim saudzīgāk - ar steigu jāpārtrauc atbalsts (pieļauju gan, ka līgumi tur saslēgti/sashēmoti par 20 gadiem uz priekšu!) un kā minimums neatbalstīt jebkādu jaunu mazo HES dotēšanu! Na to viņi tur saimē ir simts gudrās galvas, lai domā kā izdarīt! 

Link to comment
Share on other sites

 Par mazajām HES. Daudzus piemērus zināsiet, kur tāda mazā HES sačakarē vidi pamatīgi. Un kāds tad ir īpatsvars mazo HES saražotajai enerģijai? Procents. Palabojiet, ja zināt precīzi. Kopumā ieguvumi no tādām mazajām HES neatsver zaudējumus.


 

 

Tiesiskā valstī neviens nevar tā aiziet un aizklapēt normālu biznesu, kas veidots atbilstoši likumdošanai.

Kāpēc tad pie mums var tā vienkārši MUN palielināt: http://financenet.tvnet.lv/viedokli/534505-kas_nakamgad_notiks_ar_mikrouznemumu_nodokli 

Daudzos gadījumos tas arī ir aiziet un aizklapēt normālu biznesu. Ko tad tie vairāki desmiti mazo ES īpašnieki kādi izredzētie. Vienkārši aiziet un aizklapēt to viņu biznesu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

uzskaites iziet vairaaki aizejoshie kabelji.

Tas nav pareizi un pēc būtības to nedrīkstētu pieļaut. Vajag vairākus aizejošos - liec blakus savu "kasti" un tur arī savieno kā vajag. Iemesls vienkāršs - standarta uzskaites sadalnēs aizejošās spailes ir paredzētas viena kabeļa pieslēgšanai. Skrūvējot tur vairākus ir slikta savienojuma un slikta kontakta risks ar visām izrietošajām sekām.


 

 

kāds tad ir īpatsvars mazo HES saražotajai enerģijai? Procents.

Nevis procents bet krietni mazāk. Mazo HES ēra (paldies dievam) ir beigusies. Vēl daži gadi un gan jau pamazām viņus sāks jaukt nost.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Iemesls vienkāršs - standarta uzskaites sadalnēs aizejošās spailes ir paredzētas viena kabeļa pieslēgšanai.

 

Paršo es ar galvu lauziju, jo vienā būdā man no sadalnes nāk laukā  gan alumīnijs gan kapars! Teorētiski var jau sarunāt, ka ieliek tavas spailes ar vietu vairākiem vadiem, bet tad gan jābūt ne pirmo dienu ar pīpi uz jumta! :)

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Kāpēc tad pie mums var tā vienkārši MUN palielināt
Nodokļi ir īpašs gadījums. HES gadījumos, cik zinu, ir slēgts LĪGUMS par kaut kāda veida atbalstu - un līgums ir jāpilda. Savukārt nodokļus nosaka ar likumu un likumi jāpilda uzņēmējam.
Link to comment
Share on other sites

Viestur, kas tev traucē pašam visu kārtīgi sataisīt...?

Manā uzskaites sadalē ielas malā ienāk no blakus cilpu kastes 80A drošinātājiem 10mm² Cu uz 40A ''D'' automātu, tālāk uz 20(120)A 3f skaitītāju, no tā 10mm² Cu uz 6÷95mm2 spailēm(MOREK VC05-0019) no tām uz māju Al 3x70+35(krievu laiku ievada mantojums).

Vēl aiz sadales kastes no tās pat izvests ar 2.5mm²Cu 3f+1f kontakts.

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Viestur, kas tev traucē pašam visu kārtīgi sataisīt...?

 

Tad man aiz uzskaites papildus kaste jāliek, jāsauc inspektors un tādā garā. Šobrīd viss ir savienots iekš uzskaites! 

Link to comment
Share on other sites

to NeticuNevienam Pievienots 08 November 2014 - 21:38,

Man ari ir tagad domas, ka kautkas lidz galam tirs tur nav. LE jau muzigi muzos bus par diviem soliem prieksa, kamer kautkadi kakta pardeveji, kam neka nav, vares tipa tirgot.

Es agrak domaju, var tirgot LE energiju, bet ja iepirkt, tas bus vajadzigs kapitals. Un kurs dos?

Pec aplesem vajadzes no 100000 lidz pusmiljonam. Un kada pelna? 3 kapeikas. Kurs dos pravu summu, ja mierigi depozita vares iegut to pasu.

Sakuma es domaju - bizness, tipa LE agents, mekle klientus, sobrid nak atzina, neka tur nav.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jau esat sākuši izvēlēties pakalpojumus?  Es pieteicos Elektrum Ekonomiskais, jo liels patēriņš nav.

Link to comment
Share on other sites

Mani no Latvenergo piedāvājumiem atbaida vairākas lietas:

Nemainīga cena 24 mēnešiem (paredz, ka pēc gada cena varētu kristies),

Maksa par līguma pirmstermiņa izbeigšanu

Mēneša maksa (Elektrum 200+, kas man it kā būtu izdevīgākais)

Cena, kas sastāv no kaut kādām mistiskām komponentēm...Gala cenas 1kWh nekur nav.

Laikam būs jāriskē un jāpāriet pie cita operatora

http://220energija.lv/220-garanteta-cena-12-menesiem/

Izskatās, ka varēs ap 1EUR mēnesī ietaupīt :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Izvēlējos paspēlēties un izvēlējos Elektrum Dinamisko.

 

@@Rudiger, beidz melot.. Elektrum katram tarifam ir GALA cena un norāde par katru komponenti, kā arī, ne visiem elektrum ir līgumsoda nauda.

 

p.s. https://www.energija24.lv/un http://www.elektroenergija.lv/ varat paspēlēties ar kalkulatoriem :D

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Elektroenerģijas cena 0.06284 EUR/kWh Mēneša maksa (skatīt sīkāk) 1.00 EUR Obligātā iepirkuma komponentes Vienības cena no ražotājiem, kas elektroenerģiju ražo izmantojot atjaunojamos resursus 0.0114 EUR/kWh no ražotājiem, kas elektroenerģiju ražo koģenerācijā 0.02102 EUR/kWh Sistēmas pakalpojumi Vienības cena Pārvades un sadales sistēmu pakalpojumi

0.06824 EUR/kW

 

Un kur Latvenergo lapā ir cena par 1kWh?Šeit http://www.elektroenergija.lv/

gan ir.  Jā, ar kalkulatoru būs jāpaspēlējas, pirms izdarīt galīgo izvēli.

220enerģija lapā ir skaidri un gaiši rakstīts  Summa EUR centi par 1kWh 16,382

Labots - Rudiger
Link to comment
Share on other sites

@@Rudiger, tur ir tāda poga "Aprēķināt", kuru nospiežot parādās vieta, kur ievadīt savu patēriņu.. ievadām to, tad nospiežam aprēķināt ikmēneša... un būs viss smuki ar visām summām.

 

Ja tu būtu autorizējies portālā, tad sadaļā Produkti jau automātiski rādītos pēc vidējā patēriņa sarēķināti piedāvājumi, kā arī Elektrum piedāvājuma sadaļā, Tev piedāvātais viņuprāt izdevīgākais tarifs.

 

brīnums, ka tāds IT cilvēks nespēj ieraudzīt tekstu un nospiest podziņu un aprēķināt :)

 

p.s. labāk piereģistrējies portālā, būs vienkāršāk.. arī līgumu tur varēsi noslēgt.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Nu mana izvēle ir ierobežota. Jo gribu lieto izlīdzināto maksājumu. Katru mēnesi atskaita automātiski vienu summu no konta, pielabo mēneša maksājumu pēc reālā patēriņa. Man pašam pilnīgi nekas nav jādara! Un ja arī kāds cits tarifu plāns piedāvā kādu eur mēnesī ieekonomēt, uzskatu ka tas eur ir sīka samaksa par ērtībām. Tāpēc paņēmu ELEKTRUM IZDEVĪGAIS 200+ ko man latvenergo piedāvāja. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Paspēlējos .... secinājums - jābrauc uz mežu , jādedzina skali :shok:

Link to comment
Share on other sites

Nu nu... Mana izlīdzinātā maksājuma summa ir apmēram tāda pati kā bija pirms tirgus atvēršanas. Nu jā - ir drusku vairāk bet ne jau jūtami. Pamatīgi cena pieaugs tiem, kas iekļāvās starta tarifā.

 

Mani vairāk uztrauc mikrouzņēmuma nodokļa palielināšana.... 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es laikam palikšu pie tā paša Latvenergo vismaz pagaidām un tad redzēs, vai ir jēga kaut ko mainīt. Manā gadījumā izlīdzinātais tarifs nav izdevīgs, jo vasarā lielākais elektrības patēriņš (dārza laistīšana, boileris).

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@@Mezavecis, bet tur jau visa sāls izlīdzinātajā, ka maksā cauru gadu vienādi, nevis vasarā/ziemā daudz un ziemā/vasarā maz.. konstanta summa, kuru pēc vēlmēm vari arī koriģēt. Reizi gadā pārrēķins utt..

Link to comment
Share on other sites

 

Tāpēc paņēmu ELEKTRUM IZDEVĪGAIS 200+
ronalds_ - kāds tad tev mēneša patēriņš ir? Man zem 600 mēnesī nesanāk!  :sorry:
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kas par kantori ir 220 ENERGIA?

Eesti poisi. Zemo cenu aviosabiedrība. Cena tuč lētāka, bet servisa nekāda. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

CAP

Sāls ir citur - ziemā cipars griežas par cieto kurināmo, vasarā par elektrību, līdz ar to veidojas korekts izlīdzinājums. Starp ziemu un vasaru sanāk kaut kur 150kW/h starpība, ko var labi just. Dzīvokļiem ir pretēja situācija, jo patēriņš aukstajā/tumšajā periodā lielāks, it sevišķi ja kāds lieto sildītājus.  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@@ricijs, vai tad igauņiem tik viens uzņēmums? un vispār.. 220.. ir tāds kā igauņu/somu privāta kapitāla uzņēmums.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Sakuma es domaju - bizness, tipa LE agents, mekle klientus

 

Pfff visas mājsaimniecības jau ir LE klienti, ko tur meklēt. Ja nu vienīgi kādu lielo klientu/uzņēmumu.


Un vispār, es negribu maksāt OIK, nu naturāli negribu (atbalstīt Šķēli, Kalvīti & CO)! Kādi ir risinājumi?  :mrgreen: 


 

 

Eesti poisi. Zemo cenu aviosabiedrība. Cena tuč lētāka, bet servisa nekāda.

 

Vpi...du visus tos kantorus pārējos. Tāda santīm3,14šana vien tur sanāk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

es negribu maksāt OIK, nu naturāli negribu (atbalstīt Šķēli, Kalvīti & CO)! Kādi ir risinājumi?

Risinājums ir. Pašam savs ģenerators, tobiš naturālā saimniecība. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

ronalds_ - kāds tad tev mēneša patēriņš ir? Man zem 600 mēnesī nesanāk! 

 

Man ap 600 kwh mēnesī sanāk. Latvenergo atsūtīja piedāvājumu ar  Elektrum 200+. Es viņiem noticēju, ka tas man vislabāk derēs. 

 

Izlīdzinātā maksājumu lielākais pluss ir tas, ka NEKAS pašam nav jādara. 

Agrāk, kad nebija šāda pakalpojuma, regulāri aizmirsu nolasīt skaitītāja rādījumus un samaksāt, atcerējos tikai, kad nāca brīdinājumi par atslēgšanu. Dažu reizi pamatīgas summas bija iekrājušās.... Kā latvenergo šādu fīču sāka piedāvāt, uzriez pieslēdzu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Pašam savs ģenerators

 

Tad jau es vienā brīdī varētu kļūt par OIK saņēmēju, nu atkarībā no ģeneratora paveida :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un vispār, es negribu maksāt OIK, nu naturāli negribu (atbalstīt Šķēli, Kalvīti & CO)! Kādi ir risinājumi? :mrgreen:

Iet poļitikā un taisīt savus ļikumus :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Nāk ziema.. sniegi.. vēji.. aizdomājos.. Latvenergo nebūs melnais saraksts- ja nepērc elektrību no viņiem, tad sēdi tumsiņā ilgi, ilgi :D

Link to comment
Share on other sites

Man pa pēdējo gadu vidēji 624 kWh. Atsūtīja, ka izdevīgākais piedāvājums ir 600+. Parēķināju, ja neliekos ne zinis un līgumu par 600+ neslēdzu, tad gadā rēķins ~30 euro lielāks. 

 

Būs jāpapēta tas 220energia piedāvājums, izskatās intersantāk.

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...