Jump to content

Unattended Windows instalācija


Guest
 Share

Recommended Posts

Mezavecis

Priekš kam kas tāds ir vajadzīgs? Tiem kam, vajag identiskas sistēmas, izmanto jau uzinstalētas sistēmas klonēšanu. 

Link to comment
Share on other sites

Priekš kam kas tāds ir vajadzīgs? Tiem kam, vajag identiskas sistēmas, izmanto jau uzinstalētas sistēmas klonēšanu.

Apnicis jau klikšķināt next, next, finish, labāk reizi mēnesī tādu uztaisu un miers.
Link to comment
Share on other sites

Tad esi švaks admins, ka tik bieži nākas pārinstalēt.

 

Es piemēram turu vairākas VM testiem, kad tā ir sačakarēta vai piepildās ar drazu vienkārši ar chekpoint atlecu atpakaļ uz svaigo instalāciju viss :)

 

Savukārt, ja runā par darbastacijām, tad darbastacijas ir jāpārinstalē kad iznak jauns OS citādi atkal, švaki tās administrē.

Link to comment
Share on other sites

Nu tad nezinu kā tev palīdzēt, man piemēram ir nokonfigurēts PXE ar custom softu, priekš softu instalācijas.

BET to uzturēt aizņem daudz laika, jo visu laiku ir jāatjaunina softu MSI pakas, citādi kāda jēga no instalācijas, kurā būs kaut pus gadu veci soti+updeiti?

 

Man sanāk tā, ka caur PXE ierakstās windows unatended režīmā.

Pēc tam caur manu softu izvēlos rindu ar softiem kurus instalēt (Scala. Horizon, Office, Lotus notes, PDF creator utt.)

Pēc tam caur WSUS novelkas visi updeiti.

 

Un tā pat tam ir sava stunda jāvelta.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

To unatended uzstaisīt kārtīgi tev būs jāvelta vairākas dienas, ja neesi admins un ar to nenodarbojies....

 

Tavā gadījumā iesaku palikt pie manuālās instalācijas.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi unattend nesanāks, slinķiem nav domāc.

Easy way ir RT7lite. Oficiālā lapa pazudusi, bet nu ja var kautko sameklēt. Ja ne tad uzlikšu uz kāda servera.

Visupirms jāsakolekcionē visi updati. Neiesaku kačāt ikmēneša apvienojumus. Tie sūdi, kaukāda Bila lepras murga dēļ, nāk ISO failā un no tām gigām noderīgi ir daži MB.

Tad draiveri, visupirms SATAs, Chipsetus, tad LAN un Audio. Ja grib, var arī video, bet nu skatoties cik dažādiem dzelžiem izmantosi.

Obligāti izmēzt vajag liekos sūdus, kuri tie ir - nu to nejēgam nesaprast.

Un tad uz USB ar NTFS partīciju un testē vaļā. Kādu nedēļu tas viss aizņems kamēr tikti līdz pareizajam variantam.

Tikai neaizmirsti keyboard layout sabāzt iekšā, lai nu taka dauņiem Winlogi jāinstalē.

 

 

 

To unatended uzstaisīt kārtīgi tev būs jāvelta vairākas dienas, ja neesi admins un ar to nenodarbojies....

Nedēļa, katru dienu pa 4 stundām, neskaitot laiku kamēr softs liek kopā WIMus. Toties kautko iemācīsies. Sapratīs beidzot ka tad tur ir, nevis glupi klikos next next un prasīs par to "klientam" 30€.

 

 

Tavā gadījumā iesaku palikt pie manuālās instalācijas.

Tā var ieteikt tikai WSUS lietotājs. Tā vietā lai integrētu patchus, viņš ākstās kā klauns. Pasaki godīgi, tu caur pārķertu Windows update instalē vai no šāres ar scriptu un /nobackup .key ? :)

 

 

 

Savukārt, ja runā par darbastacijām, tad darbastacijas ir jāpārinstalē kad iznak jauns OS
Ā, ok, nu viss skaidrs ar tevi. Admins... "D Labots - McB
Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Repošana instalācijas laikā procesu nepaātrina?

Link to comment
Share on other sites

Ja vēlies, sauc "sysprep" par daļu no "unattended", bet sagataves process ir krietni vienkāršāks.

Savām vajadzībām turu vairākas win7 virtuālās instalācijas, kuras ir regulāri apdeitotas. Kad vajag, uztaisu sysprep ar ģeneralizēšanu un oobe. Ar Norčas ghostu uztaisu imidžu. Kad vajag pacelt kādu kompi (ar jebkādas konfigurācijas dzelzi), vienkārši ieklonēju diskā un uzstartēju. Viss, kas vajadzīgs, ir salikt tikai attiecīgā dzelža draiverus. Pārējais viss jau ir iekšā.

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

Jā bet ar manu metodi izmantojot windows PXE tu draiverus burtiski ievelc iekšā draiveru mapē un tie uz mūžu darbojas visām nākamajām instalācijām, kas ir vienkārši super ;)

Link to comment
Share on other sites

Jā, protams! Nav jau viena pareizā risinājuma. Katram metode, kas liekas ērtāka :) Jāizmēģina, lai saprastu, kas patīk. Papildu draiverus jau var ievilkt, izmantojot arī sysprepu.

 

Es personīgi apzināti izvairos no permanentas lieku draiveru integrēšanas, lai maksimāli palielinātu to dzelžu klāstu, kam der mani imidži un, pats galvenais, lai izslēgtu iespēju, ka cūcības un BSOD uztaisa kāds no tiem, vai bugaina versija. Kas integrērts, to ārā vairs tik viegli nedabūsi.

Link to comment
Share on other sites

Draiveri nav integrēti tie atrodas atsevišķa draiveru store, ko es varu smuki menedžet - vari iedomāties, kā folderi ar failiem.

 

Es arī varu atlasīt piemēram video draiveris un pēc vajadzības to dzēst :)

 

Ievietojot jaunākas versijas vecā automātiski likvidējās, jo sakrīt hardware ID

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...