Jump to content

"Avene" Pi


beckham9
 Share

Recommended Posts

Šovakar sāka kārties portatīvais dators, kaut kas jau kārtējo reizi viņam čakarējas ar power portu. 

Nodomāju, ko darīšu, ja šis nobeigsies .. un tad.. Nonācu līdz Raspberry Pi. 

Pārdesmit euro par mini datoriņu (kas arī mani, iespējams, pieradinātu daudz vairāk apgūt kaut ko , ne tikai izklaidēties internetā, jo gluži vienkārši neko uzspēlēt es tā arī nevarētu). Sakarā ar to ir arī daži jautājumi tiem, kuri ir testējuši šo mazo plati.

 

Kā ir

  1. ar interneta pārlūkošanu, kurā vienā laikā atvērtas, teiksim, 4 cilnes? 
  2. filmu skatīšanos HD kvalitātē? 
  3. mūzika atskaņošanu?
  4. ofisu, dokumentu rakstīšanu un prezentāciju veidošanu, skolai? 
  5. un visu iepriekšminēto darīšanu kopā?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

visu uzskaitīto var darīt, bet padomā pats cik produktīvi tas būtu, ka , piem. lai atvērtos libreoffice jāgaida minūte un vairāk, tas pats uz jaunu tabu un t.t.... līdz ar to, ķirzakas atbilde ir tieši vietā "nekā"

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

Respektīvu uz šīs ierīces tu vari darīt gandrīz visu, bet tikai 1 lietu vienlaicīgi. 

 

Teiksim, ja tev būs atvērts ofiss, kas tik tiešām ilgi ielādēsies, tu nevarēsi paralēli sērfot netā utt.

 

Daudz labāk būs pa to pašu naudu paņemt kaut vai P4 garantēju būs labāk strādāt!

Link to comment
Share on other sites

Reiz biju nonācis līdzīgas dilemmas priekšā un daudz interesantāks variants man likās pie Nexus 5 pieslēgt monitoru un ievades ierīces. Bet nu pareizi te cilvēki saka - darīt var, bet čakars baiss.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Šovakar sāka kārties portatīvais dators, kaut kas jau kārtējo reizi viņam čakarējas ar power portu. 

Kas ir domāts "power ports"? barošanas ligzda? :D

Vispār normāls topiks - tā vietā lai aizstieptu kompīti uz remontu un salabotu, domāt par kaut kādas f%^king avenes iegādi, kas paredzēta pavisam citiem mērķiem. Telefons tavām vajadzībām būs 10x piemērotāks par to sūda aveni 

Link to comment
Share on other sites

biedri saka, ka visu varēs ~ kā ar 10 gadus vecu datoru:

es droši vien pats aizietu, ja priekšniecību uzskatītu ka labāk ir pist kapeikas kā nodrošināt normālus darba apstākļus.

ARM procesoru kodoli ir savādāka arhitektūra, kodolu skaits un frekvence neizsaka visu.   protams ka ARM un parastie CPU ir pilnīgi dažādas lietas, bet tāds 50 EUR vērts raspberry pi mazliet OC ar savu vienkodola 800 mhz proci, var tīri sprigani pavilkt pielāgotu debian vienkāršai interneta pārlūkošanai uz FHD ekrāna apmēram tādā pašā tempā kā 10+ gadus vecs XP. atvērt kaut kādus draugus un tvnet var zem 4-10 sekundēs.

http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/160312-cik-lielam-pamuļķim-jābūt-lai-liktu-xp/page-5#entry1735290

 

mans personīgais ieteikums:

1) nelietot LibreOffice (kurš pat uz i7 ir jāgaida atveramies), bet tā vietā izmantot Google Docs. Būs stipri mierīgāka dzīve. Video skatīties var.

2) Avenēm ir dažādi distributīvi - es ieteiktu kādu, kuram ir Blackbox tipa logu menedžeris + paskatīties, kurš ir iemācījies floating point smukāk izmantot

3) aveni pašu ņemt TIKAI 512MB RAM versiju, ja ņem. bet labāk uz Intel bāzes paskatīties. ja gribas projektiem, tad http://www.minnowboard.org/meet-minnowboard-max/, bet ja nopietnām lietām, tad Intel NUC drīzāk. un tad būs laime.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nu ko, tagad ir jau parādījusies 2. versija ar kvadkore 900mhz un 1Gb, mēģinājums to aizstāt kaut vai nedaudz, tagad šķiet reālāks. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...