Jump to content

Papildus siltinājums durvīm


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Bonifacijs

Nu tad 4 lieli taisnstūri no 20 cm bieza putoplasta + pie sienas 4 vietās ar 1 skrūvi pieskrūvējams metāla stiprinājums krusta veidā lai vējš nenorauj + vizuālais noformējums pēc vēlmēm + tipo lupatas vai kas cits blīvējumam pa malām un tas viss no ārpuses pirms aizvērtiem vārtiem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    19

  • Ronalds

    17

  • Žaks Noriss

    10

  • Luke

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Garāžā nav autiņš

 

Patīk ledu ziemā no stikliem skrāpēt? Viens no iemesliem kāpēc būvējām garāžu, bija lai ziemas rītos varētu uzreiz braukt nevis vingrot ar ledus skrāpi rokās. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Teiksim tā, kaimiņiem ir lielās divvietīgās garāžas un neviens netur autiņu tur un viss piekrauts ar dažādiem krāmiem.  Laukos ir garāža priekš autiņa, bet tur arī ir 10x lielāka zemes platība, kur var izvērsties ar būvēm priekš visa kā. Pilsētvidē cilvēki neaizraujas ar lielu saimniecības ēku būvniecību saprotamu iemeslu dēļ. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bet ja durvis na jāvirina, tad no iekšpuse aili taču var aizpildīt ar putuplastu, vasarā tos bokus glabāt garāžas stūrī.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Porolons neder? Diezgan elestīgs materiāls!

Link to comment
Share on other sites

Ko tu tam sūknim dari!? Man 10 gadus, kā uzliku, neesmu pieskāries. Sen jau būtu iepakojis kastē ar siltumizolāciju un miers. Galu galā, kasti var taču ar vāku vai durtiņām uztaisīt, ja nu dikti gribās to sūkni bieži apmīļot.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Skatoties uz  bīdāmo vārtu konstrukciju, man liekas ka otrie vārti sienas iekšienē nav nemaz tik nereāli. Zem pirmo vārtu konstrukcijas uz griestiem jāuztaisa rāmis - feikie griesti no koka brusiņām + riģipša un pie tā varēs stiprināt otros vārtus. Būs gan glīti, gan gana siltumefektīvi.


 

 

Patīk ledu ziemā no stikliem skrāpēt? Viens no iemesliem kāpēc būvējām garāžu, bija lai ziemas rītos varētu uzreiz braukt nevis vingrot ar ledus skrāpi rokās.

 

Vingrojumus ar ledus skrāpi var viegli novērst daudz lētākos veidos kā garāžas būvniecība. Bez tam garāžā pa ziemu auto pastiprināti rūsē.

 

Viens variants - uzsegt segu uz stikla + nojume. Otrs - izskriet no rīta ārā, iedarbināt auto un atstāt lai rūc un sildās, kamēr pats dzer rīta kafiju.  

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Piepumpēju gaisu un šad tad automātika iestrēgst. Tagad sūkņa bedre ar dēļiem noklāta, lai var staigāt pāri. Sūkņa bedres sienas ir siltinātas, bet pie lieliem mīnusiem vajag kaut ko papildus klāt virsū.

 

Ko tu tam sūknim dari!?

 

Ja runā par putuplastu blokiem, tad fiziski tos blīvi var noklāt tikai no ārpuses, ko es nekad nedarīšu tizlā skata dēļ. Iekšpusē tikai pie pašām durvīm var kaut ko piestiprināt un šķirbas papildus siltināt. Par porolonu jāredz dabā, jo biezāku par 5mm neesmu manījis. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par porolonu jāredz dabā, jo biezāku par 5mm neesmu manījis. 

 

Tajā pašā depo ir 50 mm biezi poroloni. Bet nu viņi kā celtniecības materiāli ir tizli bez gala. Sakrāj netīrumus, uzsūc mitrumu.... Ar porolonu nolīmētas durvis izskatīsies anāli bez gala.... :D :D :D  

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, gaiss jāpiepumpē. Tā kā man nav zem zemes, tad es tur ieliku pretī tādas speciālas durtiņas. Varbūt var tai pumpēšanai pielikt kaut kādu pagarinājumu, lai caurulīte iznāk ārā, kur pieslēgties? Bet automātika visus šos gadus strādā godam.

 

Par durvīm.

Varbūt jāpasūta kaut kur lai uzšuj durvju izmērā tādu kā segu, piepilda ar sinteponu, cik nu biezu vajag, un tad nostiprini pie durvīm. Gan jau kaut kā varēs pieķert. Piemeklējot atbilstošu ārējo materiālu, varētu pat sakarīgi izskatīties.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ju, nez, visas šīs automātikas 100% mitrumā nestrādā normāli. Laukos akas bedre sūknim ir ārā un reizi 2 gados automātiskas kaste iziet no ierindas, kas pārsvarā izpaužas kā izdeguši/sakusuši kontakti. Tāpēc gaisa piepūšana ir mazākais. 

 

Es tieši arī domāju, kaut kādu segveidīgu materiālu, ko piestiprināt pie durvīm. Šķirbām gar malām jāpaliek, lai kaut minimāla ventilācija paliek, lai tīrot granulu katlu, piedūmojums neiet uz istabu, bet garāžu. 

Link to comment
Share on other sites

segveidīgu materiālu jāstiprina nevis pie durvīm, bet ar kādu 5-10cm spraudziņu. lai veidojas gaisa starpkārta. tad būs daudz siltāks, nekā vienkārši uz durvīm segu. pie griestiem piesit vai piekarini lai karājas. pavasarī sarullē un plauktā iekšā.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ieteiktu šādu pielāgojumu gadījumā izslēgt vārtu automātiku (izraut to puļķi/bremzi), lai pats vai kāds rads nesačakarē kaut ko netīšām aktivizējot vārtu pacelšanu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Manā gadījumā nav nekādas automātikas un vārti ar roku paceļas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Teiksim tā, kaimiņiem ir lielās divvietīgās garāžas un neviens netur autiņu tur un viss piekrauts ar dažādiem krāmiem.

He, he - tas jau mūsdienu stils, izbūvēt garāžu autiņam, tad secināt, ka lieks čakars viņā katru dienu braukt iekšā un izmantot kā noliktavu.

Laikam pie mums arīvarētu aiziet tas bizness, ko vakaros pa Discovery rāda - kā džeki pelna naudiņu iztīrot garāžas un pārdodot tajās atrastās mantas :D 


 

 

nav nekādas automātikas un vārti ar roku paceļas

Lūk arī atbilde, kādēļ autiņu netur garāžā. Ja vēl papildus sētas vārti, ar rokām virināmi... 

Link to comment
Share on other sites

Mode turēt autiņu garažā nāk no krievulaikiem, kad mašina bij luksuslieta. Bija cilvēki ,kuri uz ziemu autiņu uz klučiem pacēla un visas durvis turēja vaļā, lai atsperes un gumijas nenosēžas :sarkasms: . Mūsdienās garaža ir pilnīgi lieka un būvēt to ar lieliem vārtiem ir pilnīgi garām. Autiņam visabāk ir nojume ar četriem stabiem. Tad vējš velk cauri, sniegs nesnieg virsū un autiņs vismazāk rūsē. Savukārt, kā cilvēki dzīvo tā sauktajās smukmājiņās, kurām nav nevienas palīgēkas. es saprast nevaru. Kautkur tak zāles pļavējs,velosipēdz, bērnu ratiņi,lāpsta, grābeklis, spainis, u.t.t. jāglabā. Tad nu garaža pārvēršas par palīgmāju, lai gan  tam galīgi nav piemērota.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ivo, tā nav atbilde. Kādu laiku autiņš tur tika novietots, līdz brīdim, kad tika savestas granulas. Kaut kad nākotnē tiks uzbūvēta speciāla novietne.  To tu paprasi māju projektētājiem, kā ēkai ar cieto kurināmo var aizmirst vietu kurināmā glabāšanai. Varbūt tu novieto pie gultas zāles pļāvēju, bet es to nedaru. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

un visas durvis turēja vaļā, lai atsperes un gumijas nenosēžas

Jā, tikai tad nosēdās pašas durvis :D 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja runā par putuplastu blokiem, tad fiziski tos blīvi var noklāt tikai no ārpuses, ko es nekad nedarīšu tizlā skata dēļ.

 

Gan jau var arī iekšpusē aizklāt - П veida kasti salipināt .

Link to comment
Share on other sites

Vairākas reizes piesauktā gaisa atstarpe kā siltumizolācija darbosies ja būs hermēmētiska vai vismaz ja tur neveidosies gaisa plūsma.

 

(vvv, Follija neko daudz matpakaļ betonā neatstaro un siltumpārvade alumīnijam ir laba. Follija zem siltās grīdas neko labu nedod.)

Link to comment
Share on other sites

Savukārt, kā cilvēki dzīvo tā sauktajās smukmājiņās, kurām nav nevienas palīgēkas. es saprast nevaru.

 

Kad mans paziņa projektēja māju, viņam prasīju kur turēsi saimniecībā vajadzīgas lietas (tačka, zāles pļāvējs, lāpsta, utt, utjp) ?

Neko neatbildēja. Šķūnītis arī nav paredzēts jo nesmuki izskatoties. Pagaidām tur zālēs pļāvēju nepabeigtajā viesistabā.... :D

 

Attiecībā uz spiediena releju - viņu takš var jebkurā vietā ūdens apgādes sistēmā pieslēgt. Ja sūknis mitrā vietā - nav obligāti relejs tur jāatstāj. Labāk viņu likt katla telpā vai kaut virtuvē zem izlietnes  - nav viņš liels un troksni nerada. Un sausā vietā strādās gadiem bez problēmām!  

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Neapkurināmā garāžā kas tieši tur vairāk rūsē? Kondensāts arī neveidojas, un tāpēc nekas nepiesalst. 

 

Un tagad pastāstiet man kā šeit uzlikt dubultos vārtus, tā lai tur vējš nestaigātu. Izmaksu ziņā tas ir pilnīgi bezjēdzīgi.

 

door-operator.jpg

Link to comment
Share on other sites

post-62913-0-51880300-1416484481_thumb.jpg

 

Pa sarkano līniju uztaisām karkasu, siltinām no iekšpuses ar putiķu. Sanāk kaste priekš pirmajiem vārtiem un feikie griesti. Zem viņiem liekam otros vārtus. 

Protams, ja garāžā zemi griesti vai durvis kā foto kas veras uz garāžas pusi, tad nesanāks.   

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc stāstīt nejēdzības. Tēmas autoram ir nesiltināti vārti, kas laiž cauri aukstumu. Tā tas izbūvēts, jo tā laikam bija paredzēts - auksta garāža. Ja grib siltu garāžu, jāliek siltināti vārti veco, nesiltināto vietā. Nu sakiet, priekš kam muģīt kaut ko, priekš kam atstāt esošos? Vecos ārā, jaunos iekšā. Un viss būs smuki.

Link to comment
Share on other sites

VVV, par tiem "siltinātajiem" vārtiem. Cik viņiem ir siltumpretestības (vai siltumvadāmības) koeficients? Labākajos ko esmu redzēji iekšā ir 50mm putiks.  (Nē nu var jau būt ka ir labāki arī...)

Ņemot vērā pamatīgo vārtu laukumu vai ar 50mm pietiks... Diez vai!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Var kāds ieliekt, kādi izskatās siltināti vārti un kā viņus nemainot esošo konstrukciju var aizvietot? 

Link to comment
Share on other sites

Ir garāžu siltinātiem vārtiem siltuma zudumu pretestība līdzīga logiem. Siltumizolējošais materiāls tur poliuretāna putas, kas ir ar labākām termoizolējošām īpašībām nekā putupolistirols. Jebkurā gadījumā tas lielais vārtu laukums būs vieta, caur kurieni siltums zudīs, sevišķi, ja bieža iekšā ārā braukāšana. Ja to garāžu nav doma izmantot mašīnas turēšanai, nafig tad tā aile tik liela vajadzīga, aizmūrēt ciet, atstāt normāla izmēra durvju aili un būs siltāk. Siltinātie sekciju vārti nav lēts prieks. Ar visu automātiku uz pusotru tūkstoti var izmaksāt, nezinu, varbūt no.

Link to comment
Share on other sites

Es te drusku pagoglēju, atradu šo http://www.melderiv.lv/

 

Vienplaknes siltināti ar 30 mm poliuretāna putām, "lokanie" ar 15mm .... No sore, bet LV klimatam tas nav nopietni! Sievastēvam ir paštaisīti masīvi divviru garāžas vārti ar 100mm vates pildījumu. Tāpat siltumu švaki tur, tur gan 90smito gadu vate iekšā - varētu būt sasēdusies.... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Var kāds ieliekt, kādi izskatās siltināti vārti un kā viņus nemainot esošo konstrukciju var aizvietot?
 

 

Siltinātie izskatās tieši tāpat kā nesiltinātie, tikai profilā gaisa spraugas ir aizpildītas poliuretāna putām. Aizvietošana elementāra, sliedes nav jāmaina. Es domāju, ka Tavējie ir siltinātie, papēti uzmanīgāk. 2005. gadā, siltinātie vārti bija ap 800 Ls un nesiltinātie ap 600. 

Link to comment
Share on other sites

Var kāds ieliekt, kādi izskatās siltināti vārti 

Izurb caurumu un paskaties.

P.S. Ja ir rokturis cauri panelim un nevēlies caurumu urbt atskrūvē rokturi un paskties caurumos.

 

 

 

No sore, bet LV klimatam tas nav nopietni!

Tā ir garāža nevis istaba, ir milzīga atšķirība, ja vēlies +20 un ārā -10 tad caur kvadrāmetru tiešām aizplūdīs milzīgi kW salīdzinot 15mm un 100mm siltnājuma, betlai uzturētu nelielus plusus, biezs siltinājums ir naudas izšķiešana - ~1kW ar 100mm gadā vai 3kW gadā ar 30mm.

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

Man ir 1:1 tāda pat problēma kā Mežavecim ar vienīgo atšķirību, ka man garāža beigu beigās sanāca apsildāma. (vienā galā atrodas granulu katls).

Man IMHO vislielākā sāpe ir, ka pa šķirbām burtiski svilpo vējš, it īpaši gar apakšu.. Esmu vairākas reizes domājis gar apakšējo malu līmēt vai piesist kādu porolona, mīkstas gumijas vai lupatas gabalu.. Nez, arī būtu interesanti uzklausīt viedokļus..

Nez vai kaut ko dotu biezi, smagi aizskari līdz zemei kā kādreiz kultūras namos?

 

 

..Njā, no iekšpuses aizkarus arī nebūtu tik vienkārši iekarināt..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

industriālās gumijas gabalus var nopirkt Latvijas ķīmijā. tādus, ko var durvīm apakšā piesist.

Link to comment
Share on other sites

 

 

biezs siltinājums ir naudas izšķiešan - ~1kW ar 100mm gadā vai 3kW gadā ar 30mm.

 

Maize, tu iespējams jauc kw ar kwh.... Tehniskam cilvēkam tā kā būtu jāsaprot atšķirība.

 

Bet pie mūsdienu kurināmā izmaksām, ja vēlme siltu garāžu, pie durvju siltinājuma stipri jāpiedomā. Visos servisos, kur esmu bijis ziemā ir knapi virs nulles un tiek pamatīgi kurināts ar malku, ar jotulveidīgām krāsnīm.

Bet kā saprotu Mežavecis netaisās tur turēt un labot auto, tā telpa tiek izmantota kā pieliekamais. Šogad - aizkraut durvis ar putiķa blokiem. Pa vasaru aizmūrēt, nosiltināt un normāla izmēra durvis uzlikt. 

Link to comment
Share on other sites

Es domāju, ka Mežavecis, tāpat kā es, netaisās ne ko ne kur mūrēt!

Savai mājai varēsi mūrēt kaut visus logus ciet, ja vēlēsies!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vēlreiz, kas ir normālas garāžas durvis? Netaisos ķerru un zāles pļāvēju stumt pa 50cm durvīm, lai tikai būtu silti. Vēl jo vairāk sanest pa šīm durvīm 5 tonnas granulu. Pilnīgi un noteikti neesmu gatavs mūrēt ciet garāžu, jo kaut kad gribu tur braukt iekšā un arī kaut kad remontēt autiņu. Lai dabūtu 0 grādus garāžā nevajag 100mm siltinājumu un nestāstiet kaut kādu fantastiku. Es taču neprasu istabas temperatūru +20. Garāžas vārti ir tikai 2.5m platas un 15mm biezumā.

 

Atkārtošos vēlreiz, ka pašlaik tur atrodas kaudze ar granulām un fiziski ietilpinās tikai kaut kāds Smarts, kura man nav, tāpēc to neizmantoju kā garāžu.

Link to comment
Share on other sites

Putuplasts ir arī ruļļos nopērkams, tas ko liek zem grīdām vai tapetēm. Pietiekami elastīgs lai varētu vairākās kārtās pielīmēt un ļoti lēts.

Link to comment
Share on other sites

Saprotu! 

 

Bet ja "garāža" netiek turēts auto - kur loģisks pamatojums atstāt tik pamatīgu robu mājas siltumizolācijā un par to gadiem ilgi maksāt? Vai samierināsiet ar ledusskapi pieliekamajā? 

 

Mežaveci, tev tās durvis visticamāk jau ir siltinātas - gan jau ka ar 15mm poliuretāna putām. Bet ka jau pats saki - siltuma zudumi ir (un būs!) ievērojami! 

kāpēc 50cm durvis? Var takš 1m platas durvis uztaisīt -  ies iekšā bez problēmām gan ķerra, gan zālēs pļāvējs!

 

Iespējamie risinājumi:

 

1. Samitrināties ar  ledusskapi pieliekamajā, siltināt ūdens sūkni.

2. Likt radiatorus garāža, maksāt par apkuri.

3, Taisīt normālas siltumizolācijas vārtus - dārgi un(vai) nesmuki.

4. Samazināt ieeju.  


 

 

Putuplasts ir arī ruļļos nopērkams, tas ko liek zem grīdām vai tapetēm. Pietiekami elastīgs lai varētu vairākās kārtās pielīmēt un ļoti lēts.

Tikai diemžēl nestaipās, tāpēc te nederēs. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

kāpēc 50cm durvis? Var takš 1m platas durvis uztaisīt - ies iekšā bez problēmām gan ķerra, gan zālēs pļāvējs!

Vai tonnīgā granulu palete arī, Tavuprāt, būs par tām durvīm iestumjama? :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...