Jump to content

Papildus siltinājums durvīm


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Tev jau Mežavecis ne tikai vienreiz skaidri un gaiši pateica, ka viņš netaisās pārbūvēt garāžu par kaut ko citu, ka vēlas nosiltināt tikai durvis! Tev tas, acīmredzot, nav pielecis!

Tagad kaut ko nejēgā runā par paletēm. Granulu paketi dzīvē, diemžēl, spriežot pēc komenta neesi redzējis, bet ..irst, tas neliedz.

Tiem, kas nezin kā izskatās granulu palete, varu izstāstīt, ka pa 1m durvīm to4no tāda cauri neiet. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    19

  • Ronalds

    17

  • Žaks Noriss

    10

  • Luke

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mezavecis

Neredzu loģisku pamatojumu, ka samazinot caurumu no 2.5m uz 1m, tik ļoti telpa kļūs būtiski siltāka, Tāpat vajag labas dubultās vai siltinātās durvis vārtu vietā, lai būtu kāda jēga un nemaksā tas dažus simtus EUR. 

 

Pašreiz no izteiktajiem variantiem reālākos uzskatu šādus:

1. Nopirkt 100mm putuplastu un sakrāmēt priekšā vārtiem.

2. Nopirkt porolonu vai kādu citu elastīgu materiālu vairākās kārtās un pielikt durvīm.  Skatam un lai nesavelk putekļus var pārvilkt ar kādu necaurspīdīgu plēvi. 

 

Nobeigumam, šim pasākumam vairāk pa 200 EUR negribu tērēt. 

Link to comment
Share on other sites

Tev tas, acīmredzot, nav pielecis!

 

 

Kas tad man nav pielecis?

Gribi lielus vārtus - samierinies ar aukstumu garāžā vai lielu apkures rēķinu! 

Diemžēl variantu kā nosiltināt lielus garāžas vārtus pa saprātīgu cenu nav! Savādāk servisos darbinieki nesaltu pa ziemu..... 

 

 

Pašreiz no izteiktajiem variantiem reālākos uzskatu šādus: 1. Nopirkt 100mm putuplastu un sakrāmēt priekšā vārtiem. 2. Nopirkt porolonu vai kādu citu elastīgu materiālu vairākās kārtās un pielikt durvīm.  Skatam un lai nesavelk putekļus var pārvilkt ar kādu necaurspīdīgu plēvi.    Nobeigumam, šim pasākumam vairāk pa 200 EUR negribu tērēt

 

Jebkurš no šiem risinājumiem nav ilgtermiņa....

Aizkrāmējot ar putiķu - tāpat vārti nav lietojami -principā tas pats kas aizmūrēt.

Porolons būs īstermiņa risinājums.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ronalds_

Es runāju pa 0 grādiem nevis +20, ja neesi pamanījis :) Laukos puse mājas ir neapkurināta un maz vajag siltumu, lai uzturētu nulli. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kas tad man nav pielecis?

:D :D :D Skatos rakstīt māki! Vai lasīt arī? :D

 

 

 

 

2. Nopirkt porolonu vai kādu citu elastīgu materiālu vairākās kārtās un pielikt durvīm. Skatam un lai nesavelk putekļus var pārvilkt ar kādu necaurspīdīgu plēvi.

 

Kā būtu ar ar voiloku pieliktu pie garāžas durvīm?

Link to comment
Share on other sites

Ja ir nesiltinātie paneļi, var saurbt caurumus un tipa iepūst ekovati iekšā kā ķieģeļu sienās :D

 

Man ir Ripo ņemti "siltinātie" vārti un paneļi ir ok, šķiet piepūsti pilni ar putām. Problēma ir, ka malas blīvējas ar gumijām no ārpuses un tās jau ātri vairs nespiežas klāt, ka vajag izdomu, lai atrisinātu to problēmu. Pie -15 FLIR uz paneļa iekšas rādīja 0, kas arī bija aptuvenā garāžas temperatūra.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kā būtu ar ar voiloku pieliktu pie garāžas durvīm?

Apšūt ar dermantīnu un misiņa naglām visu pienaglot :D 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kā būtu ar ar voiloku pieliktu pie garāžas durvīm?

HVz kur mūsdienās nopirtk voilaku.... 

 

Tā kā durvis lokās, viņu biezums lielāks par nulli, materiālam jābūt elastīgam- jāstaipās! Vienīgais pieejamais no man zināmiem siltumizolācijas materiāliem kas šīm prasībām atbilst ir porolons. Bet viņš ir draņķis pēc citiem parametriem.... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Problēma ir, ka malas blīvējas ar gumijām no ārpuses un tās jau ātri vairs nespiežas klāt, ka vajag izdomu, lai atrisinātu to problēmu.

Varbūt var lietot tā saucamos birstveida blīvējumus 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Apšūt ar dermantīnu un misiņa naglām visu pienaglot  

Jā, tas strādās! Bet kur mūsdienās dabūt dermantīnu un to mākslīgo vilnu ko CCCP laikā izmantoja siltumizolācijai? :D :D :D 

Link to comment
Share on other sites

 

 

HVz kur mūsdienās nopirtk voilaku....

"Neausto audumu fabrikā" par smieklu naudu.

 

 

 

Tā kā durvis lokās, viņu biezums lielāks par nulli, materiālam jābūt elastīgam- jāstaipās!

Nevis jāstaipās, bet gan jālokās.

Link to comment
Share on other sites

Luke, gan jālokās, gan jāstaipās! Kad durvis vienā plaknē - iekšējās plaknes garums maksimāls, kad viņas tiek paceltas/nolaistas durvis apraksta pusloku - iekšējā mala paliek īsāka, ārējā garāka! Elementāra pamatskolas ģeometrija! 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Ē, vai tad Tu biji domājis no abām pusēm siltināt? Es biju iedomājies, ka runa gāja TIKAI par siltināšanu no iekšpuses kā Mežavecis bija iepriekš topikā arī norādījis.

Link to comment
Share on other sites

 Cik var ņemties. Vārti nav siltināti. Ko tur izspiedīsi. Neko. Ieliekot siltinātus vārtus, būs labāk. Mežavecis negrib likt jaunus vārtus. Kas atliek. "Samūrē" no iekšpuses putuporistirolu ailei priekšā, būs labāk. Paskaties, kad veikalā akcija, paņem 20 cm biezumā, da vienalga kādu, un saliec kā klucīšus. Viegls, kad vajadzēs aili atbrīvot, pastumdīsi tik malā. Vismaz jēga būs no tāda siltinājuma. Tas ieguvums no poroloniem, voiloka, PEPI būs tik niecīgs, ka neatsvērs tev to vārtu sačakarēšanu.

 Vajadzētu man datoru sadaļā jautājumu, tipa, sūdīgs man cietais disks, ko viņam pielikt vai pieskrūvēt, lai viņš būtu labāks. Tak apņirgtu mani visi. Ja sūdīgs, nomaini ar labu. A te, sūdīgi vārti, siltumu laiž cauri, ko darīt... Jaunus labi siltinātus vārtus, un viss bumbās.


 Vēl iedomājos. No iekšpuses ailei granulu maisus sakraut priekšā. Arī jutīsi uzlabojumu. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Savādāk servisos darbinieki nesaltu pa ziemu.....

 

Servisu nevajadzētu jaukt iekšā. Tur tomēr cita specifika. Visu dienu iekšā / ārā auto brauc, tad vēl aukstumu izdala pats sasalušais auto. Tad vēl ledus / sniegs, kas gāztās no riteņu arkām.

Nepavisam ne tuvu tā kā mājas garāžā, kuru nelieto.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

He, nu pat kā piezvanīju brālim, kuram ir tādi pat garāžas vārti. Jams mani nomierināja- mums tie esot siltinātie. :)

Nu jautājums, protams, varētu būt par to, cik labi tie ir siltināti..

Bet kā jau teicu, man galvenā sāpe ir tāda, ka ļooti jūt kā pūš pa šķirbām. Tā nu būs laikam jāpapēta kādas iespējas ir "piešaut" pie vārtu apakšās kādu voiloka kārtu vai tamlīdzīgi, kas to apakšu labāk noslēdz..

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Makroflekss!

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
Vēlreiz, kas ir normālas garāžas durvis?

 

Normālas garažas durvis ir tādas kā Tev vai arī ar vērtnēm veramas līdzīga izmēra, BET, atrodas patstāvīgi neapkurināmā saimniecības ēkā pirms kuras ir laukumiņš ar nojumi uz kura tad arī auto stāv ikdienā...

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

VVV, sapuvušajos rietumos tā siltina gaisa spraugu ķieģeļu dubultsienas mājām. Energo efektivitāte pieaug par kādiem 25 %. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

lai telpā noturētu temperatūru ne mazāku par -5, kad ārā -30

 

Arī temperatūra garāžā minimums bija kādi -7 grādi, kad ārā bija pie -30, jo apkures katls tad kurās vienā laidā un liekais siltums aiziet uz garāžu.

Kā ar iespēju iztaisīt kādu ventilācijas caurumu starp katla telpu un garāžu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Mezavecis

Pacelšu savu mironi, jo iespējamais problēmas cēlonis atrasts. Biju izstādē pie durvju ražotāja un tur pateica, ka manējās jau skaitoties siltinātās durvis.

 

Šovasar bija vajadzība palūrēt virs garāžas riģipša griestiem, bet tur izrādās liels tukšums bez jebkāda siltinājuma - jumts spīd cauri retajiem dēļiem, un loģiski, ka var kaut ar 500mm garāžas durvis aizkraut un nebūs jēgas. Norāvu šodien nost visu riģipsi. To daļu, kas zem istabas, jau nosiltināju ar 100mm vati (mājas viena telpa dēļ tā auksta), bet virs piebūves būs 200mm vates kārta + izbūvēju jumta telpā krāmu glabātuvi ar lūku būtiski atbrīvojot vietu.

 

Caurums uz katla telpu un garāžu ir ieplānots, bet tikai lai savienotu skursteņa ventilāciju, jo kāds aizmirsis tādu izveicot. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...