Jump to content

Meklēju darbu - web programmēšana


kristerskz
 Share

Recommended Posts

Pašmācības ceļā apgūstu programmēšanu 3-4 gadus, ir prakses pieredze pie projekta http://auklem.marolind.com/(11 mēneši),

kurā uzprogrammēju visu no sākuma līdz galam pēc kompānijas Marolind sagatavotās specifikācijas.

 

Īsumā zināšanas:

 

Backendam - Laravel, Slim, CI, Twig, Blade, nedaudz Rails, Express

Frontendam - React, Backbone, handlebars, jade, Twig.js, sauja jQuery pluginu, Zurb foundation, Bootstrap, nedaudz Angular

Testēšanai - jasmine, phpunit

Versiju kontrolei - git

Datubāzes - mysql un nedaudz mongodb

 

Man ir 18 gadu; motivāciju, potenciālu apstiprina tik agri apgūtās zināšanas un izcilās sekmes skolā - vid.atz. 9.5, programmēšanā, matemātikā, angļu valodā - 10.

 

Sestdienās, svētdienās varu strādāt 6h, darba dienās 3h. Fiziski atrodos Valmierā, tāpēc interesē darbs no mājām. Gan ilgtermiņa, gan īstermiņa sadarbība.

 

e-pasts kristerskz@gmail.com, var arī PM tepat forumā. Paldies.

Labots - kristerskz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    14

  • MarisO

    8

  • Леший

    15

  • beryl

    9

Kapec lai neliktu atzimes, ja vinjam tas liekas svarigi, tie ir reali sasniegumi, plus nav jau tas zemakas

Labots - AndrisBB
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Lai būtu labs sludinājums, derētu piebilst, ko tad gribētu darīt. Mūsdienās to virzienu ir tik daudz tajos pašos webos.

Link to comment
Share on other sites

Ja spēj rukāt tā kā sevi reklamē, tad ieteiktu sākt apgūt kaut ko "unikālāku". 

 

Piemēram, Erlang speciem (http://en.wikipedia.org/wiki/Erlang_%28programming_language%29) maksā 1200 EUR stundā, un kadrs, kur mēs atradām ir ar mieru strādāt tikai 4h dienā, jo viņam citi projekti arī ir. Šī protams ir galējība, bet varianti ir. 

Link to comment
Share on other sites

Tas ir freelanceris, visu laiku jau viņš nestrādā un palaai par pašu valodu. Ļoti specifisks izstrādājums.

Link to comment
Share on other sites

Леший

 

 

visu laiku jau viņš nestrādā

Tad kādā sakarā te vispār vajadzēja mest to piemēru? Man piemēram vienreiz par gabaldarbu - Ctrl+0 nospiešanu - kam veltīju minūti, samaksāja 10 eur, es tak nestāstu, ka pelnu 1.2m EUR gadā.

Vidējstatiskais programmētājs Latvijā var pelnīt vidēji 1.3k EUR mēnesī. Anglijā šis cipars ir ap 3k.

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet topika uzsācēja plašais māku loks gan mazliet izbrīna - vai tiešām to visu var _kvalitatīvi_ apgūt 18 gados?

 

nu tu taču redzēji to piemēra lapu. tālāk spried pats cik kvalitātīvi apgūti freimworki.

Link to comment
Share on other sites

Freebump, kā teiktu D_L, aug jaunā indigo paaudze, epte :>

Bez sarkasma - mūsdienu padsmitnieku smadzenes attīstās savādāk, mums tēvi un vectēvi mācīja putnu būrīti sanaglot vai z-svētku eglītei kājiņu uzmeistarot (dažiem lampiņu virtenes lodēt, etc.), šiem jaunskungiem ir brīva pieeja netam un tehnoloģijām. Tāpēc nesaskatu tur nekādu oh un ah - ašpadsmit gados ja galva ir uz pleciem pie mūsdienu info apjoma var kaut no rokas CNC vai 3D uzbūvēt. Un būvēr ar :>

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

bet jau viņš ir tik uz izķeršanu, tad varētu arī rukāt 8/5 visu gadu

 

Viņš kā mākslinieks vairāk negrib, naudas acīmredzot pietiek.

Link to comment
Share on other sites

kadrs, kur mēs atradām

     

 

iekš Manchester,  vai ne ?   Šeit pat forumā ir tāds Mežavecis, kas saka, ka Erlang/FP ir tikai priekš matemātiķiem - teorētiķiem.

 

 

1200 EUR stundā

 

 

varbūt dienā?   pazīstu erlangistu, kas strādā par 90k gadā.   

varējāt taču pārvilināt uz Manchester,  vai kādu citu,  (Londonā ir kantori, kas nodarbina erlang programmētājus)

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Pēc sludinājumu apsērfošanas, cik redzēju, no 60 k līdz 200 k per annum, visur prasīta pieredze ( liela).

Linku kaudzi nelikšu, katrs var atrast vēl vairāk kā es.

 

Tagad ātrs internets gandrīz visiem, ja no 13 gadu vecuma mācās, sanāk 18 gados pieci gadi pētīts.

Kam agri skaidrs, ko grib, var no 12 gadu vecuma pētīt un darboties.

Webiem algas sludinājumos mazākas.

 

Autoram diploms ir, nav nav tik kritiski, uztaisīs citu lapu, lielāku, sarežģītu un būs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Te ir stāsts analoģisks kā juristiem, kur 1 no 1000 pelna ļoti daudz, bet pārējā liela daļa sēž bez darba vai ne savā profesijā. Vai tagad uzskatīt, ka visi juristi ir ļoti labi atalgoti? Tas pats matemātiķis-teorētiķis var pelnīt daudz, ja nepieder pie kapātājiem un prot izmantot teorētiskās zināšanas. Tu vari zināt kaut visas, ieskaitot retās, programmēšanas valodas, bet tas absolūti negarantē, ka ar to varēsi daudz no pelnīt, ja neatradīsi īsto darba vietu. Naudu nes risinājums, nevis tas, ar ko tas risinājums uzbūvēts.

 

Šeit pat forumā ir tāds Mežavecis, kas saka, ka Erlang/FP ir tikai priekš matemātiķiem - teorētiķiem.
Link to comment
Share on other sites

Леший

Mežaveci, runa nav par naudu, bet par aizvēsturisku priekšstatu, ka funkcionālās valodas der tikai matemātiķiem-teorētiķiem. Šo apgalvojumu pats esi atskaņojis vairākas reizes.

Link to comment
Share on other sites

salīdzinoši labi pelna, ja ir ilggadīga pieredze. Juristam 60 gados vēl iespējams labi pelnīt. Viņi kā vīns, vecāks, dārgāks. Tas vairāk par konsultantiem. Juristu specializācija pēc bakalaura daudz nosaka. Ir advokāti ( tur jāliek eksis advokatūrai), juriskonsulti, notāri, tiesībsargājošo institūciju specialitātes - izmeklētāji, prokurori, tiesneši. Sāk ar palīga amatu, parasti.

 

Juriskonsulti un padomnieki, advokāti specializējas vietējās vai starptautiskās tiesībās, komerctiesībās, civillietās vai krimināllietās. Pēdējā laikā arī autortiesību lietās.

 

Absolvents, nu persona ar bakalaura grādu B.c.Iur vai B.A. Iur un viss...........

 

Diemžēl juristus gatavo daudz augstskolas un pārprodukcija bija jau pirms krīzes. Smaga, jo palīgiem parasti prasa pieredzi. IT tā nenotiek.

 

 

Tur situācija ir tāda, ka ja es izdomātu iegūt to bakalauru tiesībās, sāktu krāt naudu savas konsultācijas izveidei. Par advokātu no zila gaisa nekļūsi, tā ir reglamentēta profesija, juriskonsultam pietiek ar grādu tiesībās.

 

Pazīstama pabeidza juristus, dabūja darbu samērā pazīstamā iestādē, bet alga ir ļoti, ļoti zema. Lielākā daļa viņas kursabiedru profesijā nestrādā, tikai daži. Bezdarbnieki nav, bet profesijās nestrādā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Леший

Nu bet loģiski. Latvijā šīm valodām praktiskas nozīme ir ļoti minimāla, jo es nezinu mūsu kantori, kas kaut ko tādu izmantotu. Pasaules līmenī stipri jāpameklē, lai atrastu vietu.  Pilnībā neatbalstu mērķtiecīgu gatavošanos emigrēšanai, jo MarisO netieši to arī propagandē, ka lūk Londonā programmētājs var būt īsts programmētājs, jo redz citur nevar pelnīt labāk un tur lūk dzīvo īstie funkcionālo valodu speci.

Link to comment
Share on other sites

Erlang un clojure izmanto daudz lielo sistēmu taisīšanai - palasot kaut wiki, redzams, ka nopietnas lietas nopietnai ikdienai var taisīt. Piemēru daudz.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Mežaveci, te ir ne tikai nauda. Latvijā tu vari maksimāli taisīt lapeles uz php pa 2k mēnesī, un diez vai kādam programmētājam šis ir dzīves mērķis. Ja esi izaudzis no mājlapu "vecuma", tad brauksi uz UK, jo Latvijā vienkārši neviens neko nopietnāku nedara.

Link to comment
Share on other sites

Tik traki nav, var .NET kodēt, Javā!

 

Nav jau LV tik traki, ka tikai lapas kodētu.

 

Par to Londonu.

 

Uzziņai, U.K ir progresīvs nodoklis algai, DD.

 

Tās sistēmas, piem G Sachs, FB, nu nav taču kaktu kantori un tā.

 

Beļģijā, Luksemburgā, Šveicē tās algas uz rokas un papīra var sanākt lielākas kā U.K.

 

Skatoties, ko kodē.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja tu tā tiešām domā, tad neesi tālāk ticis no tiem pāķiem, kas vietējā miestā nav neko redzējuši. Man jau nav žēl, ka visādi dīvaiņi aizbrauc, bet ļoti kremt, ka šie paši ķēmi no smirdīga 1-istabas dzīvokļa vai barakām ar 5 čubrikiem vienā ūķī Londonas pievārtē stāsta jaunatnei, ka LV neko nevar sasniegt un viss ir slikti.

 

Mežaveci, te ir ne tikai nauda. Latvijā tu vari maksimāli taisīt lapeles uz php pa 2k mēnesī, un diez vai kādam programmētājam šis ir dzīves mērķis. Ja esi izaudzis no mājlapu "vecuma", tad brauksi uz UK, jo Latvijā vienkārši neviens neko nopietnāku nedara.

P.S. Par dzīves mērķiem parunāsim tad, kad izaudzināsi bērnus, kas būs sasnieguši to līmeni, par kuru tu runā.

Labots - Mežavecis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Леший

Tb, tavs arguments tagad ir "esmu vecāks, tātad gudrāks"? Varbūt 3. reizi atkārtošos, bet runa vispār nav par naudu.

 

Mans arguments - Latvijā ļoti maz interesantu programmēšanas projektu, un laikam neviens projekts, kur tiktu pilnvērtīgi pielietota funkcionāla programmēšana.

 

Un kāds sakars dzīves mērķiem ar ģimeni? Tās ir divas dažādas lietas.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Леший,

Runa nav par naudu, bet iespēju normāli dzīvot, uzturēt ģimeni un piedalīties sabiedriskā dzīvē. Ja vienīgā vieta, kur var programmēt izvēlētajā virzienā ir Londona un nepacelties vairāk par vidējo emigrantu, tad atvaino, tas nav pareizais ceļš uz attīstību. Priekš sevis hobijam vari daudz ko darīt. Taču programmētājs ir profesija ar algu nevis vaļasprieks? Parasti šīs lietas nesaistītas ir 20-gadniekiem, kam vēl viss priekšā un var skriet pa pasauli.

 

Kamēr kāds nesāks kaut ko darīt, tikmēr arī nebūs projektu. Mūsdienās no LV strādāt globālā mērā nav nekāda problēma, tikai jāgrib un jādomā ar galvu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ieleja

Es vienkārši neticu, ka Londonā dzīve programmētājam ir labāka, zinot to, ka par māju var nesapņot ar vai bez kredīta. Sabiedriskā dzīve ietver labvēlīgas vides veidošanu apkārt sev, ietekmēt notikumus novadā un valstī. Ko tu vari ietekmēt citā valstī kā citas valsts pilsonis svešā valstī? 

 

Forumā es neapspriežu savu profesionālo darbību, tāpēc diskutēju, kā siltināt garāžu. Ja neinteresē, tad nelasi, te pietiekami daudz citu tēmu, kur var izvērsties.  

Link to comment
Share on other sites

Erlangā kaut vai lielās sistēmas darbojas, tāpat kā Scala - nišas valodas abas, BET speciālistu tiešām trūkst - tagad viens vienīgs erlang cilvēks uztur daļu erlangā, daļu parastajā javā (kopā ar vēl dažiem kolēģiem), bet nu ir nolemts sūtīt erlang daļu dillēs un portēt uz javu tieši tā iemesla dēļ - cilvēku, kas CV ierakstījuši pēhāpē, ir vesels mikrorajons, kamēr erlang - nu nav vienkārši adekvātu.

   Ar Android tas pats - nu kādi 50 kandidāti bijuši pēdējā gada laikā. bet 3 cilvēku komandu sakomplektēt nevar - nu nav nopietnu cilvēku. ir tādi, kas "gribētu pamēģināt", "vienu appu uztaisījuši", pagājšgad sāka vispār kodēt" utt.

Cilvēki nemācās eksotiskās valodas, jo tas nafig nav vajadzīgs. Pat javā/skalā taisīt mājaslapas - priekš kam? Pēhāpē ir daudz fiksāk nokačājams kaut kāds cms un uzliekams. Apburtais loks. 

 

 

Te tiešām ir pavisam maz projektu, kas spēj nodarbināt kaut ko ievērojami vairāk par PHP - atmetīsim finanšu apkalpotājus, kas paliek? Odnoglazņiki ir lielākais, kur TIEŠĀM lielas tehnoloģijas pielieto, nevis uzskaites sistēmas lipina atsevišķiem pasūtītājiem. Vēl kaut kas tāda mēroga, kur minētās tehnoloģijas atmaksājas un var iesist roku ar tām?

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Labs jautājums, ko vispār mācās? Tie paši C# speciālisti nav tik biezā skaitā, cik viņus vajadzētu.

 

 

Cilvēki nemācās eksotiskās valodas
 
Link to comment
Share on other sites

Леший

 

 

ka par māju var nesapņot ar vai bez kredīta

Sorry, bet tev nav taisnība. Kursa biedrs kopā ar sievu un bērnu pārbrauca pirms gadiem 5, ātri dabuja PHP darbu ar 50k/y, dzīvei terēja ap 2k mēnesī, pārejo lika kaut kādā krājkontā ar % vai tml. Tagad ir māja (ar kredītu protams), bet nav problēmu to maksāt.

 

usver, vari pastāstīt sīkāk, kur jums tiek izmantots erlang, un kāda bija motivacija to izmantot?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Māja Londonā? Es runāju par dzīvošanu ilgtermiņā, nevis dažus gadus aizbraukt peļņā. MarisO tur taisās palikt uz visiem laikiem, tikai nestāsta, cik maksā normālu cilvēku vajadzības.  

 

Tagad ir māja
Link to comment
Share on other sites

Rix Technologies

C.T.Co

IdeaPort

ZZ Dats

DPA

Exigen

Tieto

Accenture

MediTec

Cytec

 

AFAIK šitie (bet ne tikai) lieto C#. Daļa no šiem ir milzīgas fermas. Un vēl kaudze mazāku uzņēmumu. Neteiktu, ka baigi mazā cilvēku masa tur ietilpst. Lai gan, protams, vienmēr var gribēt vēl dažus. Bet nu C# ir projekti realizēti ar tūkstošiem ikdienas lietotāju un daļa cilvēku vismaz pie šārepointa tiek degunu apsildīt.

 

 

@@Леший, tā ir servera puse, ko es nepārzinu. Pajautāšu vēlāk.

 

 

Māja Londonā - nu 200k £ izmaksā ~. Daļa dzīvo ārpus Londonas, kur komjūtings uz darbu ar vilcienu sanāk ne vairāk kā no Ādažiem atbraukt uz Rīgu. Vispār tur ir ļoti attīstīts sabiedriskais transports - ar autobusu aizstumties no centra līdz nomalei ir vājprāts, kamēr ar metro vai "overground" - īzī pīzī.


Un ja esi speciālists savai apkārtnei krutā vietā ar 60..120k/yr algu, tad kur problēma? Latvijā diez vai mājas izmaksā 3 mēnešu algu un pērkamas lielveikalā pa ducim gabalā, neņemot kredītus.

 

@Леший : algas sludinājumos (junior 30k, vidēji 40k, labi 60k) ir uz rokas vai uz papīra? ja uz rokas, tad brīnišķīgi.

Link to comment
Share on other sites

Es pārrakstījos, kadrs saņem 900 GBP dienā nevis stundā un ir no Londonas, Mančestrā tādi neganās. Tā kā vajadzēja izpildīt darbu pēc iespējas ātrāk, tad lētāku specu neviens nemeklēja.

 

usver, tie cipari ir pirms nodokliem. No 30k uz rokas mēnesī ir ap 1900, lai dzīvotu Londonā vajag ap 3k uz rokas. 200k Londonā maksā vienistabas dzīvoklis sliktā rajonā.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Mežaveci, ko nu tirs. Pazīstu cilvēku, kam vecāki pelnīja zem minimālās, dzīves apstākļi nekādi. Cilvēks izkūlās cauri vidusskolai stipri virs vidējā līmeņa, tika ne pašā sliktākajā Skotijas universitātē, atrada darbu uz puslodzi- pelnīja tā, ka var izdzīvot normāli uz vietas un vēl sūtīja nedaudz atpakaļ. Tagad praksē. 

Pašam man līdzīgs stāsts, vienīgi man kā zadrotam-programistam nedaudz riebj, prakse te kruta, labi atalgota, strādāju pie interesantiem projektiem ko Latvijā točn neviens nedara, bet izglītība te sūkaināka. 

Tas, ko mēģinu tev pateikt, ir tas, ka ne visi, kas pamet Latviju, brauc vergot un dzīvot barakās ar citiem zemeņu lasītājiem. Domā tā meiča latvijā varētu atļauties īrēt savu dzīvokli un paēst un savilkt LU 40h nedēļas ? Un darbs viņas nišā pēc tam Latvijā arī nekādu lielo atalgojumu nenesīs. Ja vecāki var palīdzēt, tad jau ir OK, visur vari izvilkt pa studentu gadiem. Ko pēc tam iesāksi ar 500 eirām ? 

Ir cilvēki, kas knapināsies vairāk paliekot Latvijā. Accenture prakses alga ir 3x mazāka kā tas, ko es saņemu praksē. Lai tiktu accenture, tev ir jāgānās uz kursiem, būtkempiem un jāiztur konkurs. Man bija jāparunā ar gudriem cilvēkiem par to, kas ir kešs, kā kods tiek izpildīts uz pāris platformām un jāpastāsta, kāpēc viss neskeilojās smuki. Un viss. 

Link to comment
Share on other sites

Par angliju piekriitu. Esmu tur bijis un straadaajis gan kaa zemenu lasiitaajs gan kaa offisa darbinieks. Abos gadiijumos var nopelniit un veel paari paliek saliidzinot ar latviju.

 

2x pazinas ir programmeetaaji un suudzeeties par algu nesuudzas. Cik zinu katrs sanem 3k paundus meenesii uz rokas dziivo aarpus pilseetas un tikai iiree istabu pa 40 maarcinaam nedeelaa, kas ir smiekliiga nauda....

 

Iireetaa dziivesvieta ir saliidzinaama ar riigas jaunajiem dziivokliem.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
nevertell

Tu arī esi viens no tiem, kas nesapratu manu domu. Es nerunāju par studentu gadiem, stažēšanās periodiem, kad vēlams maksimāli daudz ko redzēt un gūt pieredzi un miteklis un visas citas ekstras ir nav prioritāras.

 

Kritika bija veltīta programmētājiem ar vismaz 10 gadu pieredzi, kas joprojām dzīvo barakās vai mūžīgi blandās apkārt stāstot pasakas par rožaino dzīvi Londonas pievārtē. 

Link to comment
Share on other sites

dažiem vienkārši patīk darīt vienu (kaplēt vienā jomā) un par citu neko neuztraukties, daži ir entuziasti, kam patīk un aizrauj daudzas dažādas lietas - no IT līdz būvniecībai un dārzkopībai. tie kas brauc uz ārzemēm parasti ir pirmais variants :) tas mans subjektīvais

Link to comment
Share on other sites

Леший

rokijs, sorry, bet tavs subjektīvais viedoklis šoreiz absolūti neatbilst realitātei. Protams, patīkami tā domāt, jo pats neesi aizbraucis.

 

Mežaveci, māja Anglijā.

 

usver, uz rokas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

usver, vari pastāstīt sīkāk, kur jums tiek izmantots erlang, un kāda bija motivacija to izmantot?
 

 

Pajautāju par pielietojumu: konekciju uzturēšana ar klientiem + sadarbība starp sistēmas komponentiem. Tā vispārīgi. Atmaksāšanās punktu nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Kad es dzīvoju LV,  tad pat Javas "projekti" parasti tur bija kautkādi outsourced, mazkvalificēti darbi,  piemēram, kļūdu labošana citu rakstītajās programmās.  

 

Tas bija galvenais iemesls, kāpēc es pārcēlos uz UK.  Šeit ir visādu green field projektu cik uziet.   Arī  iekš clojure/scala un pat erlang, ja ir tāda vēlme un prasmes.

 

Vairāk iespēju darīt kautko vairāk advancētu par PHP web lapām vai C# windows formām.

 

Kautvai noSQL datubāzes - es domāju, ka Latvijā programmētāji tādas nelieto, jo tas ir kautkas progresīvs.  Vai ta tā nav?

 

algas sludinājumos ir uz rokas vai uz papīra?

 

papīra

 

 

erlang - nu nav vienkārši adekvātu.

 

Man kāds vīrs no s-market stāstīja, ka viņi pieņem darbā absolventus un apmāca iekš erlang.  Neesot problēmu. 

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Леший

 

 

Latvijā programmētāji tādas nelieto, jo tas ir kautkas progresīvs

Lieto, bet ne vienmēr tu vari izmantot bāzi bez relācijām. Nav jau tā, ka NOSQL (kas ir, cerams zini, Not Only SQL), ir vienīgais pareizais veids kā darīt biznes loģiku. Biežāk tomēr SQL risinājumiem nav alternatīvu.

Link to comment
Share on other sites

Vai ta Latvijā vidējs IT strādnieks var mierīgi paņemt māju uz kredīta ?

 

Ir dzirdēts, ka 200k kredītam vajagot vismaz 3k algu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...