Jump to content

Meklēju darbu - web programmēšana


kristerskz
 Share

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    14

  • MarisO

    8

  • Леший

    15

  • beryl

    9

Kaspars12

Bet vai Latvijas māja pa 200k būs tā pati kas UK ? Neredzu iemeslu tieši salīdzināt algas!

 

Latvijā labi pavadīt vakaru var krieti lētāk :drinks:

Labots - Kaspars12
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kad es dzīvoju LV, tad pat Javas "projekti" parasti tur bija kautkādi outsourced, mazkvalificēti darbi, piemēram, kļūdu labošana citu rakstītajās programmās.

- kā kļūdu labošana var būt mazkvalificēts darbs ? Tas ir viens no grūtākajiem uzdevumiem programmatūras izstrādē, un tikai pats programmas autors vislabāk sapratīs, kas tās par kļūdām ir. Vēlviens graujošs moments - ja autors izvairīsies no kļūdu labošanas, viņam būs problemātiski pacelt augstāk savu profesionalitātes līmeni, jeb viņš tās var atkal atkārtot citur. Visdrīzāk, ka neizdarība no vadītāja un/vai oriģināldarba autora.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, es piekrītu, bet diemžēl software maintenance industrijā tiek uzskatīta par mazkvalificētu darbu.  Nereti to liek darīt outsourcētiem, maz apmaksātiem IT strādniekiem. Par piemēru, tiem, kas strādā Latvijā dažādu ārzemju uzņēmumu nodaļās.

Link to comment
Share on other sites

Es vispirms devos uz augstskolu un ieguvu koledžas tipa izglītību IT (2 gadi) bet pēc tam, kad nespēju atrast darbu programmēšanā, tagad turpinu uz bakalauru. 75% no kursa pie prakses netiek. Tiesa gan zināšanas ir mazāk kā uzskaitījis šī topika autors. Tā kā varu tikai vēlēt viņam veiksmi..

Link to comment
Share on other sites

Saki, ka pārprodukcija? Kādu koledžu pabeidzi? Kā jāzina, ka pie prakses netiek??? Nav viegli?

persick pareizi saka. Liela darba kļūdu meklēšana un labošana prasa kvalifikāciju, katrs to nevar, IT vai tulks, visviens grūti.

yancis

Tā ir obligātā prakse, par ko jāiegūst kp? Ja tā, tad jau draud nesekmība un eksmatrikulācija, kad savāc kritisko parāda masu. To nedabūn vai ko citu domāji?

Labots - beryl
Link to comment
Share on other sites

Tā nav obligātā. Gluži vienkārši iespēju strādāt pēc tiem 2 gadiem nebija, tāpēc turpinu mācīties. Kāpēc nevar atrast? Nu nezinu, zināšanu par maz, darba devējiem nepatīk studenti bez pieredzes utt..

Link to comment
Share on other sites

Леший

Man gan liekas, ka pašlaik pat Latvijā nav pārprodukcija, bet reāls koderu trūkums. Problēma ar tikko pabeigušiem, ka visbiežāk tie neko nemāk un nesajēdz. Es pat nerunāju par praksi - elementāras lietas un loģiskā domāšana ir retums.

 

Mēs darbā dodam kandidātiem izpildīt 3 uzdevumus no projecteuler: https://projecteuler.net/problem=1, https://projecteuler.net/problem=15 un https://projecteuler.net/problem=19. Pagaidām nebija neviens, kas atrisinātu visus, un pat bija viens kadrs, kas neatrisināja nevienu. Pie tam, mēs pat neprasam atrast atbildi - vajag tikai izstāstīt, kā cilvēks to risinātu.

Link to comment
Share on other sites

Tu pats to vari atrisināt?

Ļeščij, kur tas notiek, tie testi kur tiek doti kandidātiem?

Tomēr, ja neko nemāk, nekas nav darīts, tad nav brīnums, ka negrib ņemt. Algas droši vien zemas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mēs darbā dodam kandidātiem izpildīt 3 uzdevumus no projecteuler: https://projecteuler.net/problem=1, https://projecteuler.net/problem=15 un https://projecteuler.net/problem=19. Pagaidām nebija neviens, kas atrisinātu visus, un pat bija viens kadrs, kas neatrisināja nevienu. Pie tam, mēs pat neprasam atrast atbildi - vajag tikai izstāstīt, kā cilvēks to risinātu.

 

forši uzdevumi, jāpamēģina izpildīt.

 

es darbu atradu nedēļas laikā, kad sāku meklēt 3. kursā, bet koderu trūkums ir pamatīgs. nav pat idiotu, kas neko nejēdz. 

Link to comment
Share on other sites

Ļešij, ja atrisināšu, ņemsi mani darbā?

 

Nu kur tad ir tas koderu trūkums, kur es varu pieteikties? Autors kaut ko ir atradis?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu kur tad ir tas koderu trūkums, kur es varu pieteikties? Autors kaut ko ir atradis?

 

nu klāt neviens nepienesīs. 

Link to comment
Share on other sites

tātad neko nespēj piedāvāt, ja es ielieku ss.lv sludinājumu, mēneša garumā 3x dienā zvani garantēti + pēc tam pus gadu no headhunteriem nevar atšūties

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ko tu vispār māki darīt?

 

 

bet kā neņem, tā neņem
 

 

Mūsu kantorī strādā vesels bariņš studentu, tikai ir viena nianse - viņi prot programmēt. Protams, ir jūtams, ka nav pieredzes projektos, darbu izpilde ir lēnāka, bet uz praksi/darbu nāk jau ar pašapgūtām zināšanām, kas ietver prasmi programmēt kaut vienā valodā un spēju strādāt komandā. 

 

Te gan dod prakstiskākus uzdevumus katram programmētājam individuāli (webs, devaisi, mobilās aplikācijas u.c.), kas būs nepieciešami tālākā darbā, jo visu nevar izmērīt pēc vienas mērauklas.

Link to comment
Share on other sites

Tad ej pie mežveča lai notestē ko proti. Cerams tā liela firma, tad labāk.

. Pēc bakalaura var santehniku tirgot vai kompjus, ja nepatīk kodēt, testēt vai vadīt projektus ( tagad viss aktuāls). Daudzi meklē sisadmina vietu, ļoti populāras vakances.

Link to comment
Share on other sites

Леший

nevertell, atsūti CV.

 

 

 

 

Algas droši vien zemas

Strādājam pa taisni ar diezgan lielu EU uzņēmumu, tā ka algas ir vienas no labākam Latvijā. Plus prēmijas utt. Ir vesela bezmazvai formula kā veidojas alga, un tā formula tev ir pieejama.

 

 

 

Tu pats to vari atrisināt?

https://github.com/ivanovsaleksejs/ProjectEuler


 

 

Ļešij, ja atrisināšu, ņemsi mani darbā?

Tos uzdevumus mēs dodam tikai tiem, kas tiek līdz intervijai. Un arī nav garantijas, ka tiksi, ja atrisināsi. Skatamies aŗī uz to, ko cilvēks ir kodējis, kā viņš komunicē utt.

Prasību pie mums nav daudz, ļoti labi jāzin OOP un angļu valodu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

. Pēc bakalaura var santehniku tirgot vai kompjus, ja nepatīk kodēt, testēt vai vadīt projektus ( tagad viss aktuāls). Daudzi meklē sisadmina vietu, ļoti populāras vakances.

 

 

tagad jau visus pa devOpiem mēģina pataisīt un tikt vaļā no sisadminiem. 

Link to comment
Share on other sites

izpildīt 3 uzdevumus no projecteuler

 

 

Tie ir ļoti vienkārši uzdevumi, es divus pirmos esmu atrisinājis ( 233168  un 137846528820 ).

Kad man vajadzēja intervēt kandidātus, tad es viņiem lūdzu uzrakstīt fibonacci rindu iekš clojure.  Tas ir one liner, bet daudzi to nevarēja (pat javā ne).

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Леший
233168 un 137846528820

Tas nevienam nav vajadzīgs. Svarīgs ir risinājums un kā cilvēks pie tā nonāk.

Ja apskatīsies manus risinājumus, tad redzēsi, ka atrisināt var visvisādi, pirmajam uzdevumam pat ir O(1) risinājums.

Labots - Леший
Link to comment
Share on other sites

Леший

būtu jārisina kā matemātiķa ... vai arī kā programmistam

 

Tavā gadījumā - kā ielejai. Mēs skatamies kā cilvēks domā. Ja esi spējīgs domāt kā matemātiķis, tas vienmēr ir labāk. Bet tas netiek prasīts.

 

Ja cilvēks vismaz ir spējīgs uzrakstīt rekursīvu algoritmu, kas meklēs ceļus, un tas algoritms strādās, tas jau ir sasniegums. Bet ja cilvēks ir spējīgs abstrahēt soļus uz 0 un 1 un dačuhnīt, ka risinājums ir (n*2)! / (n!)^2, tas jau liecina par diezgan labām analitiskām spējām.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ir dažādi uzdevumi ar dažādu nolūku. Nekad neesmu varējis ciest visus šos ciparu matemātiskos uzdevumus, it sevišķi, kas līdzīgs diskrētai matemātikai. Līdz šim pa n gadiem izdevies no tā visa izvairīties, jo visas šīs teorijas reālā dzīvē praktiski ļoti minimāli nepieciešamas. Nekad nedotos uz vietu strādāt, kur man liktu Deikstras algoritmu realizēt.

 

Pēdējās darba vietās bija ļoti praktiski uzdevumi, piemēram, SQL izveidot rekursiju, ASP.NET izveidot vienkāršu web lapu vai pēc specifikācijas izveidot bināru failu no XML datiem. Vismaz ir skaidrs, ko meklē darba devējs. 

Link to comment
Share on other sites

Леший

Mežaveci, šie uzdevumi ir diezgan praktiski. Starpība ir tāda, ka cilvēks, kas ir "praktisks" un ienīst domāšanu, raks grāvi ar lāpstu 10 dienas pēc sistēmas "ot sjuda i do obeda", bet cits veltīs pusstundu domāšanai un atradīs kādu citu risinājumu, piemēram ekskavatoru, vai varbūt, ka to grāvi vispār nevajag. Kam tu labprātāk maksātu?

 

"Stulbie nevajadzīgie" matemātiskie uzdevumi labi noder, lai iemācītu cilvēku meklēt dažādus, efektīvākus risinājumus.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Леший

Tieši teorētiķiem tāpat kā birokrātiem ir taisnvirziena domāšana - ka viņa teorija ir vienīgais un pareizais ceļš. Grāvi var rakt ne tikai ar lāpstu vai ekskavatoru, kas ir lielākais teorētiķu trūkums - ieciklēties uz risinājuma meklēšanu aizmirstot par pamatuzdevumu. To te forumā var labi redzēt, ka dažiem tik ļoti patīk vienu un to pašu uzdevumu ģenerēt n progammēšanas valodās, lai arī ritenis sen izgudrots, tā vietā lai izgudrotu kaut ko jaunu. Šo pieeju es neskaitāmas reizes esmu dzīvē redzējis. Tam nav sakara kapāšanu jeb nevēlēšanos domāt, bet darba stilu.  Ir uzdevumi, kur tas der, bet citos tas kavē mērķa sasniegšanu. Tāpēc, lai izlemtu, kādu cilvēku ņemt darbā, ir jāvērtē, kur un kas būs jāprogrammē.

 

To stulbo matemātisko uzdevumu laiks ir skolā nevis visu atlikušo dzīvi kā mantru popularizēt. Esmu augstāko matemātiku izmācījies un otrreiz to darīt vairs nevēlos.

Link to comment
Share on other sites

Леший

 

 

Esmu augstāko matemātiku izmācījies un otrreiz to darīt vairs nevēlos.

Iemesls būtu to darīt otrreiz? Tā nav tā lieta, ko vajag iegaumēt, to var vienu reizi saprast un viss.

Abstrakta, matemātiskā domāšana man ne reizi vien ir palīdzējusi ne tikai darbā, bet arī citās jomās. Bet tā nekad nebūs "vajadzīga" tiem, kam tā nepiemīt.

 

 

 

stulbo matemātisko uzdevumu

Matemātika ir valoda, ar kuru tiek aprakstīts viss, kas notiek mūsu pasaulē (kā arī citās, teorētiskās pasaulēs). Ja kaut ko nevar izteikt matemātiski, tad tā ir filozofija, mistika, reliģija utt, kam nav nekāda sakara ar realitāti.

 

Nevajag stāstīt jauniem prātiem, ka "stulba" matemātiskā domāšana nekad dzīvē nenoderēs, tikai tāpēc, ka tev tā nav noderējusi (precīzāk, neprati to pielietot).

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Ja kaut ko nevar izteikt matemātiski, tad tā ir filozofija, mistika, reliģija utt

+1 

Link to comment
Share on other sites

Nu es matemātiku arī nevaru ciest, lai gan uzskatu sevi par advancētu programmētāju (man vēl nav lietas, ko atrādīt pasaulei, bet gan jau kaut kad palielīšos). Manas stiprās puses ir spēcīga loģika + strukturālā, abstraktā un vizuālā izpratne par jebkādu lietu uzbūvi, un tā arī ir, ka programmētājam, lai būvētu lietas, parasti matemātika tiešā veidā nav nepieciešama.
 
Matemātika ir mazliet par sarežģītu pasniegta, ar visiem simboliem un tādām lietām. Kur ir metodes, kas ļauj matemātiskas problēmas atrisināt nematemātiķiem ? Protams, izmantojot datorus. Jeb citiem vārdiem sakot, nepieciešams ērts interfeiss matemātikas patērētājam. Nevis zinātniekiem! Tas ir iemesls, kāpēc cilvēkiem ar ne-eksaktiem prātiem skolās klājas grūti. Svarīgi jau tikai, lai tiktu atrisinātas real-world problēmas, nevis tas, kā tās tiek atrisinātas, detaļās, simbolu līmenī... Tas ir, ar datora palīdzību ir iespējams visas šīs detaļas apslēpt zem viena ērta interfeisa.
 
Tāpēc es pats esmu apņēmies tādu izstrādāt. Ideja šausmīgi vienkārša. Apkārt mētājas dažādas formulas - tā ir esošā cilvēku iegūtā pieredze par dažādām pasaules sakarībām, ko var izteikt matemātiski. Es šīs formulas paņemu, sakombinēju kopā (parasti tur ir relācijas - vairākas formulas caur mainīgajiem var kombinēt kopā, veidojot sistēmu). Padodu mainīgos, ko zinu. Un izvelku rezultātu par man interesējošiem mainīgajiem. Pamatā, šīs ir tas, ko matemātika sauc par "integrēšanu" - atceros,kā skolā mācīja, vairākos soļos un tas viss process bija lēns. Kāpēc es to nevaru izmantot ar datoru, neuztraucoties par detaļām, ja man tās neinteresē...
 
Integrēšanai pretējā darbība "diferencēšana" - vēl neesmu padziļināti izpratis, bet arī izkodīšu, kā to pasniegt ērtā interfeisā, gan kā GUI ko weblapā/aplikācijā izmantot, gan kā programmēšanas valodu API.
 

Šeit bilde ar formulu relācijām (iesākta). Trijstūri reprezentē zināmo reizināšanas trijstūri, bet ir vēl papildus info. Tur tos kombinējot visus kopā, veidojas kaut kāda struktūra, ko tad programma var izmantot kā pamatu, lai darbinātu šo ideju. Šeit ir savienotas šādas tādas formulas no elektronikas tēmas. Mērķis ir izprast elektrības uzvedību ikvienā momentā, un kā parametri izmainās dažādos momentos, starp komponentiem (savādāk es kaut kā nedroši jūtos, pirms kāpju elektronikas lauciņā):
 
math_model.png

Labots - persick
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ir teorija un prakse, un kā redzams, no abstraktās vides daudzi nespēj izlīst ārā un ieraudzīt, kam paredzēts gala produkts. Ļoti labi atceros mācību process, kur viss tiek mācītas pēc sistēmas - sistēmiski mācīties, sistēmiski domāt un sistēmiski dzīvot. Šī paša sistēmiskā domāšana tiek atražota lielajos kantoros, kur nr.1 ir ir nevis cilvēks, bet process. Tāpēc nestrādāju tādos kantoriem kā Tieto vai Accenture, kur rullē masu domāšana nevis individuālisms un kreatīva pieeja uzskatāma par nevēlamu parādību.

 

 

Matemātika ir valoda, ar kuru tiek aprakstīts viss, kas notiek mūsu pasaulē (kā arī citās, teorētiskās pasaulēs). Ja kaut ko nevar izteikt matemātiski, tad tā ir filozofija, mistika, reliģija utt, kam nav nekāda sakara ar realitāti.

 

Tev problēmas ar manis rakstītā saprašanu? Kur es teicu, ka matemātiku nevajag? Es tikai saku, ka šie te darba uzdevumu sastādītāji, kas dot potenciāliem darba ņēmējiem kaut kādas figņas risināt, vai nu neko nezina par kopējo darba procesu vai nemaz nezina kādu darbinieku vajag, vai arī meklē kārtējo standartizēto programmētāju nr.242, kurš dziedās vienā korī ar uzdevuma sastādītāju. 

 

Nevajag stāstīt jauniem prātiem, ka "stulba" matemātiskā domāšana nekad dzīvē nenoderēs, tikai tāpēc, ka tev tā nav noderējusi (precīzāk, neprati to pielietot).
Link to comment
Share on other sites

Леший
Nu es matemātiku arī nevaru ciest ... Manas stiprās puses ir spēcīga loģika + strukturālā, abstraktā un vizuālā izpratne par jebkādu lietu uzbūvi ... parasti matemātika tiešā veidā nav nepieciešama.

Tas, ko tu aprakstīji, kā stipro pusi, ir viens no 4 matemātikas pamatelementiem. Matemātika nav 2+2=4, tā ir algebra.

 

 

 

Tāpēc nestrādāju tādos kantoriem kā Tieto vai Accenture, kur rullē masu domāšana nevis individuālisms un kreatīva pieeja uzskatāma par nevēlamu parādību

Es arī tādos nestrādāju. Bija pieredze strādājot lielajās korporācijās - paldies nē. Tur man liekas jāstrādā tieši tiem, kurus aprasktīju pašā sākumā - kad ir pabeigta augstskola, bet nav nemazākas sajēgas, kā darīt lietas. Un tici vai nē, cilvēkam var ļoti palīdzēt teorija, ja viņš no izprot, nevis iemācas no galvas pirms eksāmena, bet pēc tam aizmirst.

 

 

 

 

Tāpēc es pats esmu apņēmies tādu izstrādāt.

Tu gadījumā negrasies izgudrot divriteni? Jo ir tak wolframalpha.

 

 

 

Integrēšanai pretējā darbība "diferencēšana" - vēl neesmu padziļināti izpratis, bet arī izkodīšu

Diferencēšana, jeb atvasinājumi ir vispār elementāri

function derive (f, x) {
   c = 0.00001;
   return (f(x+c) - f(x)) / c;
}
Labots - Леший
Link to comment
Share on other sites

Tu gadījumā negrasies izgudrot divriteni? Jo ir tak wolframalpha.

- zinu par wolframalpha, taču es to nesauktu par intuitīvu interfeisu. Ierakstu tekstu, un izvadās teksts. Tas ir primitīvs interfeiss. Man vajag skaistu, reaktīvu UI, kur es varu dažādus parametrus ar ērtiem kontroļiem pamainīt, pabīdīt un redzēt realtime grafikus (ja zini ko tamlīdzigu, lūdzu saki), šis ir tas "intuitivitātes" moments - kad kaut ko pamainu, un redzu sakarības, kas tieši ir pamainījies, kā vispār līdz jaunajam rezultātam nonāku. Tā pati formulu kombinēšana - sakombinēju tās un redzu sistēmu, kurai ir mainīgo "gali", pa kuriem varu kaut ko padot, un citos galos dabūt datus ārā. Es saprotu, ka kaut kur dziļi kaut kādos matemātikas softos šitas ir aprakts, bet man vajag ļoti vienkāršu "izvilkumu", tā lai jebkuram cilvēkam ir tas pieejams un saprotams, kas tas par zvēru.

Labots - persick
Link to comment
Share on other sites

Problēmas ar matemātiku daudziem ir tāpēc, ka tā tiek pasniegta kā atdalītu simbolu kaudze. Konekcijas cilvēkiem jārada savās galvās. Kāpēc jāpiepūlas, ja konekcijas uzreiz var redzēt caur vizualizācijām.

 

Jeb citiem vārdiem sakot - matemātika jāmāca no otra gala - vispirms vizualizācijas un "aha" momenti šajā līmenī. Un pēc, ja kādam interesē/vajag, var rakties iekšā simbolos.

Labi, dzīvosim, redzēsim.

 

edit: re, kur viens labs vizualizācijas piemērs:

Labots - persick
Link to comment
Share on other sites

 

 

kaut kādas figņas risināt
 

 

tās eilera problēmas ir awesome ,  nav nekādas "figņas"

ja kāds nevar atrisināt, tad ir dumjš

 

cilvēkiem patīk tādas risināt,  jo tas attīsta domāšanu (un spēju kodēt) vairāk nekāda kautkādu web lapu uzcepšana

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

esmu beidzis pirmo ģimnāziju, LU fizikas maģistrus, bet tiešām nesaprotu par ko tu runā - kādas simbolu kaudzes, kādas konekcijas?!

- tur ir man savs skatījums, bet es nevēlos skaidroties, es jau savu viedokli pateicu par tēmu "programmētājs un matemātika". Es zinu, ko man vajag un kad radīsies blakusprodukti, kas var noderēt arī citiem, tad padalīšos. Mani tikai mulsina formulas, gribu tās izmantot, bet ne iedziļināties tajā, to pierakstā, utt. Input dati -> formulu kopa -> output dati. Viss.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kuriem cilvēkiem tas patīk? Personīgi šo visu esmu izrisinājies skolas laikos un nav vēlmes darīt.  Tāpat arī principa pēc nekad nezīmēšu web lapām dizainu, lai arī praktiski to varētu izdarīt. Varbūt skolniekiem vai studentiem to var likt darīt, bet ne jau programmētājiem, kas daudz vairāk redzējuši par teoriju. 

 

 

tās eilera problēmas ir awesome ,  nav nekādas "figņas" ja kāds nevar atrisināt, tad ir dumjš   cilvēkiem patīk tādas risināt,
 

 

 Iespējams, ka kāds to nevar arī izdarīt nevar, jo mums no skolām nāk ārā tādi indigo.  

Link to comment
Share on other sites

Kuriem cilvēkiem tas patīk?

 

 

Londonā rīko seminārus, kur šādas problēmas risina.    Visi nāk ar laptopiem un ļoti ilgi (long hours) strādā brīvdienās  vai pēc darba.   Viņiem dod par velti  picu  un alu !!!

Par piemēru - naturālo skaitļu implementāciju iekš lambda calculus - church numerals

 

 

kādas konekcijas?!
 

 

iekš grafu isomorfisma ?

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Ar "konekcijas" biju domājis latvisko apzīmējumu "sakarības". Ja man ir objekti A un B, pa vidu var būt kaut kāda saikne jeb sakarība. Formulu gadījumā A un B ir mainīgo vērtības.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...