Jump to content

Partīciju atjaunošana bojātam HDD


viesturs0711
 Share

Recommended Posts

Sveicināti godātie biedri!

 

Problēma sekojoša:

 

Dots: IDE HDD 2.5", Seagate momentus ST0120822A. Nonāca pie manis no radinieces. Uz diska virsū bijušas divas partīcījas, no kurām vienā dati (respektīvi bildes no bides no visādām dzīves situācijām), otra sistēmai. Ticis instalēts 7 logs (Win7). Instalācijas laikā formatēta sistēmas partīcija. Tiktāl viss ok. Sācies instalācijas proces, procesa laikā izmeties BSOD ar kļūdas paziņojumu0x05001309 un instalācja protams apstājusies. Pēc tam savukārt divu partīciju vietā palikusi - unallocated space 120GB apjomā un disks nonāca līdz manis. Noskanēju ar MHDD no hireens boot un jā, diska sākums pilns ar bēdām (aptuveni pirmie 3-5%).

 

Mēģināju ar pieejamajiem tūļiem meklēt nodzisušās partīcijas, bet pēc pirmajām minūtēm process apstājās un tālāk nekas nenotiek. Uzrīdiju HDD regenerator, šis tika videji līdz pusotram gigabaitam un apstājās izmetot paziņojumu HDD nav gatavs, lūdzu pārstartējiet sistēmu (sanāca kādas ~50 bēdas izlabot). Tālāk protams restartējot sistēmu un palaižot no jauna HDD regenerator, tas pastrādā kādu minūti divas un apstājas, izmetot paziņojumu - HDD nav gatavs.

 

Mēģinot atkārti skenēt ar MHDD, process notiek un nekas neapstājas un nenokaras. Tādēļ gribu lūgt jūsu padomu. Ko šajā situācijā būtu visprātīgāk darīt? Any ideas?

 

p.s. par Tritonu esmu lietas kursā :)

 

Pateicos!

 

Link to comment
Share on other sites

Mazāk klausīt dorņus un lietot GetDataBack.

Tikai pilnīgs deģenerāts var uzrīdīt HDreģenerātu diskam, par kuru ir kautvai tikai aizdomas ka mirst. Tur jābūt ir īpašam īpašam tipam.

Link to comment
Share on other sites

Tipiska situācija - dators bremzē- lameris ķeras pie pārintalācijas nepārliecinoties ka vaina nav iekš hdd. Rezultātā disks ar datiem tiek pilnīgi nobeigts.

 

McB -  hdd reģenerators ir vienīgais man zināmais neprofesionālais tūlis, kas šādās situācijās spēj palīdzēt! Viņa lietošana nekādi nav kļūda. Tik šajā gadījumā par vēlu - disks par daudz bojāts. Un GetDataBack vai cits līdzīgs tūlis te nelīdzēs, jo hdd fiziski nelasās. 

 

Tikai profesionāla datu atjaunošana. Nu ja tas par dārgu - var rīdīt ntās reizes reģeneratoru visū - varbūt izdodas salabot bēdas līdz līmenim, kad varēs ar getdataback vai r-studio nocelt datus. Bet varbūtība ka izdodies ir maza - drīzāk izdosies to disku tik tālu nomocīt, ka pat profi nevarēs palīdzēt.

Link to comment
Share on other sites

HDD regenerator ir labs tūlis, ir glābis pāris situācijās, BET to nedrīkst laist virsū pirms nav nocelti svarīgie dati, jo ,ja disks ir pilnīgs mirējs, tad HDDregenerator tikai visu pasliktinās.

 

 

izmetot paziņojumu HDD nav gatavs, lūdzu pārstartējiet sistēmu (sanāca kādas ~50 bēdas izlabot).

Tātad pilnīgs mirējs. Ja laidīsi otreiz pāri HDDregenerator, tad, tici man,  atkal visas vecās bēdas būs savās vietās :D

Datu/mapju/apakšmapju utt atjaunošanai no nograutām partīcijām ļoti veiksmīgi palīdzēja easeUS data recovery, bet to, protams, vajadzēja darīt pirms HDDregenerator.

Labots - Koalīcija
Link to comment
Share on other sites

 

 

hdd reģenerators ir vienīgais man zināmais neprofesionālais tūlis, kas šādās situācijās spēj palīdzēt!

Mans pienākums ir tevi informēt - tu esi dīvainis.

 

var rīdīt ntās reizes reģeneratoru visū - varbūt izdodas salabot

Izskatās ka nepietiekami attīstīts, pret izlietni atsists, un varbūt pat ānusā mīlēts.

 

 

atcereejos, kaa pie viena klienta ceelu nost datus no spraagusja hdd:> garsj ide kabelis un spainis ar laacju ledu. hdd izdevaas notureet pie dziiviibas ap 20 min un visus datus noraut nost. tas gan bija ljoooti sen...

Tas bija ~20Gb Fujitsu laikā. Gultnis no kakām taisīts, kontakti no punķiem u.t.t. Es esmu arī jozis uz veikalu pēc lāča ledus un celofāniem.

Link to comment
Share on other sites

Tad kad nebūs ko zaudēt, ietin celefānā un ieliec saldētavā uz diennakti. Tad izcel un rīdi programmas virsū. Vienreiz pus dzīvu mironi izdevās piedabūt atdot datus.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

 

 

HDD regenerator ir labs tūlis, ir glābis pāris situācijās, BET to nedrīkst laist virsū pirms nav nocelti svarīgie dati, jo ,ja disks ir pilnīgs mirējs, tad HDDregenerator tikai visu pasliktinās.

 

Mana pieredze ir pilnīgi pretēja - disk pilnībā nelasās. Pieslēdzot pie pc viss pakaras,,,  kāda datu nocelšana??? Pēc reģenertora - viss normāli - pat bez speciālām programmām visu var nokopēt. Šādā veidā  esmu ne no viena vien hdd datus nocēlis. 

 

 

 

Tātad pilnīgs mirējs. Ja laidīsi otreiz pāri HDDregenerator, tad, tici man,  atkal visas vecās bēdas būs savās vietās
Nav teikts! Disks iespējams uzkaras, kad mēģina lasīt atkātoti sliktos blokus. Reģenators daļu bad bloku ir remapojis, pastāv iespēja, ka vairākos piegājienos tiks pāri bojātai vietai.  Bet ja dati ir svarīgi, tad nekāda čakrēšanās paša spēkiem, bet tritons, jet.lv vai dap.lv. 

 

Un Koalīcija - ja jau dati nokopēti, kam vēl reģenerators? Lai mironi varētu kā jaunu pārdot? :D 

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Ronald, labāk ļauj lielajiem puikām bazarēt, tev sajēga nekāda.

Lāču ledus strādā pārsteidzoši labi, arī mūsdienīgiem tikšķētājiem dažiem palīdz. Bet muhļīties ar kautkādiem indigo softiem ar nav  gudri, labāk nodabūt nost no tā cietā cik daudz vien var ar ddrecovery un tad ar diska imedžu var muhļīties cik grib.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ronald, labāk ļauj lielajiem puikām bazarēt, tev sajēga nekāda.

 

Ak šitā???? 20 gadi pieredze ir nekas pēc dažu domām?????

 

Labi, nav ko līdz betona līmenim nolaisties!

Izmantojot hdd reģnertoru esmu nocēlis datus no daudziem diskiem - tādiem kurus logi normāli neatpazina un datu atjaunošanas  un imagu ņemšanas softi vienkārši uzkārās - piem r-studio no 320gb diska pa 2h bija 1% images nokopējusi....  Nez ko šādā situācijā darītu viedais Mcbetons? (userim nav naudas datu atjaunošanas kantoriem)  

 

Bet  nu ja nav mana pieredze svarīga..... 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ak šitā???? 20 gadi pieredze ir nekas pēc dažu domām?????

Tas ir tāpat, kā ar tiem "Da ja 40 ļet za ruļom !" ?! :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un Koalīcija - ja jau dati nokopēti, kam vēl reģenerators? Lai mironi varētu kā jaunu pārdot? :D

Ronald, situācijas mēdz būt dažādas... :)
Disks var būt ar pāris nejaušām bēdām un var būt ar lielu un ļoti strauji augošu bēdu skaitu. Pirmajā gadījumā uzlaidīsi HDDregenerator - tas visu salabos un disku lietot varēsi vēl n gadus. Otrajā gadījumā HDDregenerator tikai paātrinās bēdu vairošanās procesu un rezultātā zaudēsi vēl vairāk informācijas no cietņa.

Jebkurā gadījumā, primārais ir backups par jebkuru cenu. Kad tas izdarīts, vai tiešām neizdodas ar nevienu tūli, tad var uzrīdīt HDDregenerator.

 

 

Ak šitā???? 20 gadi pieredze ir nekas pēc dažu domām?????

Domāju, ka tas bija sarkasms no nevertell puses. BTW, es neesmu no "lielajiem puikām" un naudu nepelnu ar datoru remontu...

Labots - Koalīcija
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Imidžu jātaisa ar DD vai analogu tooli, kas kopē sektore pē csektora un necenšas kompresŗt failsistēmas līmenī. Sabojātu failsistēmu loģiski nevar sakompresēt.

 

Tālāk jau šo imidžu va rmontēt vai likt uz vesala CD un cīnīties uz vella paraušanu.

Kāpēc provē vispār kaut ko rakstīt uz diska kurš sprāgst nost ?!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paziņa santehniķis tādus vecus HDD liekot ledusskapī uz 1 stundu, tad sakrata un uzsilda ar fēnu. No 8 HDD nevienam dati neesot izgūti.

regenerator un kratīšana nelīdzot.

Link to comment
Share on other sites

@beryl   Tas tev nav nekāds Martini.. Vajag samaisīt, nevis sakratīt!

Link to comment
Share on other sites

Nez, liekas par katru cenu jādabūn sakopēt cik spēj. Tikai pēc tam kādus tools, jo kā jau te rakstīja, rakstīt uz diska, kas sprāgst nost nav OK.

Link to comment
Share on other sites

Imidžu jātaisa ar DD vai analogu tooli, kas kopē sektore pē csektora un necenšas kompresŗt failsistēmas līmenī.

 

Protams! Bet es runāju par gadījumiem, kad šie tūļi nav spējīgi disku nolasīt. Tūļu, ar ko var paņemt imagi (nekompresētu) ir diezgan daudz.Katrs var izvēlēties sev tīkamāko. Bet ja bojājumu ir daudz, viņi neko nespēj padarīt!  

Un tad kādos 50% gadījumu palīdz hdd regenerator.  

 

(Un ja diska images ņemšanas tūļi spēj imagi noņemt, tad 90% gadījumu datus var vienkārši nokopēt) 

 

Par to diska saldēšanu - ir lasīts un dzirdēts ka tas var palīdzēt. Bet cik ir provēts pirms hdd izmešanas, man nekad nav palīdzējis.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ar to regenerator laikam esmu pārsteidzies.

 

 

 

labāk nodabūt nost no tā cietā cik daudz vien var ar ddrecovery un tad ar diska imedžu var muhļīties cik grib.

 

Kaut kā sākumā bija klusa doma, varbūt Imāgi jāizveido...

Link to comment
Share on other sites

Vari pamēģināt šo tūli: "Raw Copy 1.2
This program copys a disk as a raw image from one drive directly to another. This utility is designed for people who have faulty drive and want to transfer the data directly to another drive without doing a file by file copy. This saves the need for operating system re-installs and allows drives with an unknown file system to be copied (including from console game machines, data recorders, mac etc). The program has a built in data recovery function which will attempt to recover data from bad sectors to ensure all the available data is restored from the drive.
(Download Size: 59 KB)"

 

RawCopy.zip

Link to comment
Share on other sites

 

 

Protams! Bet es runāju par gadījumiem, kad šie tūļi nav spējīgi disku nolasīt. Tūļu, ar ko var paņemt imagi (nekompresētu) ir diezgan daudz.Katrs var izvēlēties sev tīkamāko. Bet ja bojājumu ir daudz, viņi neko nespēj padarīt! Un tad kādos 50% gadījumu palīdz hdd regenerator. (Un ja diska images ņemšanas tūļi spēj imagi noņemt, tad 90% gadījumu datus var vienkārši nokopēt)

Principā Dr. Levina magnētgiskās saites arī palīdz ! :sarkasms:

 

JA ar DD veidīgajiem nevar nolasīt, tad ne ar ko nevarēs.

Ok, tu vari alokēt citu sektoru bojātā vietā, bet informācija tur tāpat būs sabojāta.

 

Lasot ar to pašu DD tu norādi cik reizes provēt nolasīt sektoru līdz to izlaist.

Tev ir iespēja nocelt failsistēmu vismaz to daļu ko var nolasīt un pēc tam provēt labot failsistēmu vai viltk no tās arā datus.

Link to comment
Share on other sites

kaut kādu bilžu dēļ to ir vērts darīt tikai par lielu naudu.

Radiniekam, kurš neko nesaprot, var pavisam viegli izskaidrot kāpēc šos datus atgūt nav iespējams.

Link to comment
Share on other sites

JA ar DD veidīgajiem nevar nolasīt, tad ne ar ko nevarēs.

Ticētu, ja man nebūtu citas pieredzes!

 

 

 

Lasot ar to pašu DD tu norādi cik reizes provēt nolasīt sektoru līdz to izlaist.

Tik tāds sīkums ka dd un citi tūļi izmanto opsistēmas draiverus diska lasīšanai. Un draiveri mēģina vairākas reizes nolasīt sektoru, līdz tiek kļūda lietotāja programmai atgriezta. Ja esi DD norādījis ka piemēram 3x mēģināt lasīt bojāto sektoru, tad fiziski šis sektors tiks mēģināts lasīt krietni vairāk reižu! Diska kontrolieris (hdd firmware) mēģinās lasīt sektoru vairākas reizes, tad atgriezīs kļūdu draiverim, tad draiveris vēl pāris reizes pamēģinās un tikai tad atgriezīs kļūdu DD. Kurš nu mēģinās nākamo reizi lasīt. Šī rezultātā pie liela daudzuma beigto sektoru lasīšana nejēgā ievelkas, ne uz stundām, bet pat uz diennaktīm. Un pasākums parasti uzkaras....   

 

 

 

Ok, tu vari alokēt citu sektoru bojātā vietā, bet informācija tur tāpat būs sabojāta.

Nepareizi - cik saprotu hdd reģenerators izmanto iekšējās diska komandas sektoru pārvietošanai. Un bieži izdodas sektoru pārvietot bez datu zuduma.

Kā precīzi strādā reģenerators es nezinu, nekur neesmu atradis aprakstu. Protams ka šis rīks nav panaceja! Bet fakts kā tāds - viņš bieži palīdz nocelt datus, pie kuriem savādāk tikt klāt bez speciālas aparatūras nevarēja.  

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

Bet es runāju par gadījumiem, kad šie tūļi nav spējīgi disku nolasīt. Tūļu, ar ko var paņemt imagi (nekompresētu) ir diezgan daudz.Katrs var izvēlēties sev tīkamāko. Bet ja bojājumu ir daudz, viņi neko nespēj padarīt!   Un tad kādos 50% gadījumu palīdz hdd regenerator.  

Ja no cietņa ar dd/ddrescue (pēdējais ir pilnībā open source un vēl tiek aktīvi developēts) nevar vairs neko izdabūt, tad vai nu neprotam apieties ar dd vai cietnim pilnīgs pisec, un pēdējā lieta, ko vajadzētu darīt ir ņemteis ar kautkādiem HDD reģeneratoriem, kas pārrakstīs/pārkārtos sektorus. Ja tu pat nolasīt nespēj, kāpēc tu domā, ka varēsi sekmīgi pārkārtot sektorus ? Jebšu, ja HDD deģenerators tev strādā, tad dd točn strādās.

Link to comment
Share on other sites

Vienīgais, ko varu iedomāties - reģenerātors ģorgā to disku un vienkārši paveicas kādā brīdī. Tādu piegājienu var izmantot tikai, kad ir izmēģināts nocelt raw kopiju un ja tas nav izdevies, izlemts, ka nav vērts maksāt speciālistam par laboratorisku ņemtni.

 

Tas ir likums, ffs, neveikt izmaiņas sprāgstošā diskā, eksperimentēt ar kopiju.

 

 

 

Un tad kādos 50% gadījumu palīdz hdd regenerator.

 

Tas ir - vai nu palīdz vai nē, ja? :D 

Link to comment
Share on other sites

Par hdd reģeneratoru - pašam radās interese noskaidrot kā šis softs strādā. Atradu krievu saitos.

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=11:38592-11

http://nazyura.hardw.net/Part01.htm

 

Iznāk ka bez gala tups softs. Mēģina nolasīt sektoru vairākas reizes, ja bad tad pārraksta viņu pēc kārtas ar nullēm, tad vieniniekiem, tad nullēm. Beigās ieraksta atpakaļ nolasīto vērtību (ja ir izdevies nolasīt) Principā viņu var mēģināt tikai kā pirmspēdējo līdzekli (pirms saldēšanas ;) ) pirms diska izmešanas. 

 

Bojātu disku lasīšanai krievu forumos iesaka 

http://dmde.com/

 

Bet profi lietojot http://www.acelaboratory.com/data-extractor-express.php Bet šis nejēgā dārgs ir. Mājas lapā cenas nav norādītas lai uzreiz cilvēkus neatbaidītu. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Radiniekam, kurš neko nesaprot, var pavisam viegli izskaidrot kāpēc šos datus atgūt nav iespējams.

 

Aptuveni tā arī tika pateikts! Klāt piemetinot, ka varbūt Tritons kaut ko varētu izvilkt, bet nu tas tā as is.

 

Par regeneratoru viedokļi dalijās, viens saka tā otrs, ka šitā. Betons klāt nestāvēja, nebija kam padomu pajautāt. Redz biedrs ronalds_ palasijās un šo to atrada par to regeneratoru, ieviesās kāda neliela skaidrība. Sanāca neliela pieredze. :(

 

 

 

Vari pamēģināt šo tūli: "Raw Copy 1.2

 

 

Pamēģināšu, jo zaudēt jau vairs nav ko!

Link to comment
Share on other sites

Viestur, mēģini labāk krievu ieteikto dmde. 

 

Tritons, tāpat kā jet visticamākais datus izvilks. (Bet nu cipars - vismaz 300 eur....) Reģenerators palīdz ja viss kārtībā ar diska galvām un motoriem. Ja galva beigta - tad reģeneratos tikai visu sajās līdz pēdējam..... (un te izskatās ka tieši galva ir beigta...) 

 

Vienu vārdu sakot ir izstrādājis algoritms ko darīt, ja disks gļuko:

 

1. Mēģināt nokopēt datus ar OS līdzekļiem. Ja disks nav galīgi nojāts, tad liela iespēja ka izdosies. Bet nekādā gadījumā nelaist chkdsk vai citus failu sistēmas labošanas tūļus! 

2. Mēģināt taisīt pilnu diska imagi ar dmde, dd/ddrescue  vai līdzīgiem tūļiem.

3.Ja nav izdevies tālāk divi varianti:

3.1 Nest pie datu atjaunošanas profiem tritons, jet.lv, dap.lv - lēti tas nebūs. (tie ir vienīgie, cik es zinu, kuriem LV ir attiecīgā aparatūra)  

3.2 Ja nest pie profiem dārgi, tad var laist hdd regenerator - ir situācijas kad šis softs palīdz. Bet nekādi nelaist hdd regenerator pirms nešanas pie profiem. (Pamēģināsim reģeneratoru un ja nesanāks - nesīs pie profiem - tā nedarām!) 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bojātu disku lasīšanai krievu forumos iesaka http://dmde.com/

Šis ir nežēlīgi labs, ja jāatjauno dati no NTFS ar nograutām partīcijām, daļēji pārrakstītai/sačakarētai failsistēmai (piemēram, noņemts image ar kļūdām no pusdzīva diska).

Link to comment
Share on other sites

Kas tur iekšā darās es nez, bet darbojas labi, divreiz ir reāli izpestījis.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kas tur iekšā darās es nez, bet darbojas labi, divreiz ir reāli izpestījis.

Man uzreiz sagribējās pie tevis hostēties. Un visiem ieteikt!

Link to comment
Share on other sites

tik daudz čakara tikai tāpēc, ka iepriekšējais "datorspecs", pienākot pie datora "paskatīties", nav zinājis par S.M.A.R.T eksistenci. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...