Jump to content

Sildelementu regulēšana


Arnis89
 Share

Recommended Posts

Labdien,

man ir jaizveido sildkamera.

Sidkamerā būs 160 gab. keramiskie infrasarkanie sildītāji.

Katra sildītāja jauda 650 W.

Kopējā jauda 104 kW

 

Kādu regulēšanas ierīci man uzmeistarot lai varētu regulēt sildītāju jaudu. Teiksim samazinat to uz 500W.

Svarīgs faktiors ir arī tas lai nevis sildītajs tikai sildītu mazāk, bet la iarī patērētu mazāk elektrības.

 

Vel var rasties nepieciešamība samazināt apsildes zonu un darbinat teiksim tikai 100 sildītājus, tapēc jaudas regulēšanu gribu uzstadīt pirms drosinātājiem lai nebūtu jaliek jaudas regulatrs katram sildītājam atsevišķi.

 

Ko variet ieteikt ?

post-99363-0-73304700-1419436757_thumb.jpg

Labots - Arnis89
Link to comment
Share on other sites

Arnis89, Tu vispār saproti, kas ir 104kW jauda.Tev tak vakag savu apakšstaciju, lai to jaudu pavilktu. Parasti šādos sildītājos neizmanto tiristoru regulatorus. Tam vienkārši nav jēgas, jo Tu tak vari komutēt savus daudzos sildelementus. Ieslēdz pusi un būs tev 52kW jauda. Temperatūru vēl var regulēt slēdzot sildelementus iekšā un ārā pēc vajadzības. Sildelementiem ir liela inerce un temperatūras svārstības nebūs jūtamas. Tas būs daudz prātīgāl par tiristoru regulatoru un arī lētāk.

Vispār es piekrītu drunk_lizard, Tev vajadzētu sākumā mācēt daudz vienkāršākas iekārtas būvēt. Tāds sildītajs lai paliek profiņiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Svarīgs faktiors ir arī tas lai nevis sildītajs tikai sildītu mazāk, bet la iarī patērētu mazāk elektrības
Spriežot pēc šī teksta tev pašām ir maz saprašanas no elektrības! Labāk meklē elektriķi. 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tas pamata sildelements ir kāds - 240 voltiem domāts? Vai 400 voltiem?

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

:sarkasms:  :sarkasms:  :sarkasms:  :sarkasms:  :sarkasms:  :sarkasms:

 

Varbūt telpā iemet 500w kvarca sildītāju :) lētāk sanāks  :sarkasms:

Labots - ricijs
Link to comment
Share on other sites

Vispirms vajag noskaidrot, kas tajā kamerā tiks sildīts, kāda temperatūra tur ir vajadzīga un cik precīzai tā ir jāuztur.
Ir tomēr starpība vai kamerā tiks vienīgi apžāvēta krāsa mazām koka detaļām, vai lielām metāla konstrukcijām. Tāpat ir starpība vai vajag lai temperatūra būtu 60 °C vai 300 °C. Un arī ir no svara vai tā temperatūra var būt robežās 55-65 °C, vai tomēr tai ir jābūt ar 0.5-1 °C diferenci.
Vēl arī ir jāzina cik ilgā laikā temperatūrai kamerā ir jāsasniedz iestatītā vērtība. Ja temperatūra kamerā savu vērtību var sasniegt pēc pāris stundām, tad nevajadzēs tik lielu sildītāju jaudu, kā tad ja vēlamajai temperatūrai jābūt sasniegtai jau pēc 10 minūtēm.

Ja sildkamerai nevajag tos 104kW, tad sildelemnetu jaudu var samazināt saslēdzot daudzu sildītājus virknē.

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

Didzis Man ir savs trafiņš ar 200 kw jaudu. Man ir jāsilda konkrēts laukums nevis telpa, tāpēc jastradā visiem sildītajiem vai arī tik daudziem lai sildītu konkrētu laukumu pēc nepieciešamības. Laukums jāsilda aptuveni 5 minūtes. beryl  220 V,  650 W katrs, 250 x 250 mm

drunk_lizard

kapēc gan neizmantot divus šādus ? http://my.rs-online.com/web/p/thyristor-power-controller-assemblies/6696051/

un no tiem jau aizvilkt vadus attiecīgi uz 80 sildītajiem katram ?

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
Sidkamerā būs 160 gab. keramiskie infrasarkanie sildītāji. Katra sildītāja jauda 650 W. Kopējā jauda 104 kW

 

32 grupas pa 5 sildelementi katrā. Lielākā jauda ir 104kW - visas grupas visu laiku pieslēgtas.

lai nodrošinatu vienmērību - 1. līmenis, kas zemāks par pilnu jaudu - sekundes piecdesmito daļu (viens sinusa cikls) tās 32 grupas secīgi tiek atslēgtas. Siltuma inerces dēļ sanāk vienmērīga sildīšana. Summā kopistiski sanāk, ka 1/32 daļa jaudas ir atslēgta. sanāk 3.125% solis.

Mazākā jauda - attiecīgi pa rinķi tikai viena no 32 grupam ir ieslēgta, 3.125% no pilnas jaudas.  3.25 kilovati

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

redz. kāpēc man vispār vajag regulēt jaudu ?

jo pastāv iespeja ka tiks pielietoti dažādi sildamie materiāli.

Vienam jāsasniedz 150 grādi, citam 170 grādi. Bet viņus nevar parāk strauji uzsildīt, tāpēc man jabūt iespejaj regulēt sildītāju jaudu. Te vienkarši ar ieslēgšanu un izslēgšanu nevarēs.

Protams pastāv iespēja regulet attālumu starp sildelementu un sildamo materiālu, taču tad būs lieks elektroenerģijas patēriņs. Tieši elektroenerģijas patēriņa jautājumu pašlaik censos risināt.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tanī brīdī, kad tas silditājs uz vienu sekundes piecdesmito daļu ir atslēgts no strāvas, viņš neko nepatērē. Protams, ka to dara speciāli tavai iekārtai konstruēta elektroniska iekārta.

11111111111111111111111111111111 - visiem 32 loģiskais 1, visi ieslēgti

01111111111111111111111111111111 - viens silditājs izslēgts 

10111111111111111111111111111111 - cits viens silditājs izslēgts

11011111111111111111111111111111 - un tā tālāk.

11101111111111111111111111111111

 

tā temperatūras regulācija jau arī ir tā izslēgšana uz 2 simtdaļām sekundes. Vai piecām, vai desmit simtdaļām.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

bet man vajag uztaisī vienkāršu iekārtu ar kuru varēs arī vienkārši strādāt,

tāpēc gribu regulēt kopējo jaudu, lai ieslēdzot visus sildītajus no 104 kW varētu noregulēt teiksim uz 80kW

Link to comment
Share on other sites

Bet ja sildītājus izvieto grupās pēc šaha dēļa principa - Vai tad būs būtiski ka katrs otrais strādās?  

Ja būtiski, nevar katru otro atstāt ieslēgtu, tad tikai d_l ieteiktie tiristoru regulētāji. Var pa lēto - sadalām grupās pa 3 sildītāji  un 54 sadzīves dimmeri, 2kw paredzēti. :D

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Pats tu to kopā nesaliksi, tur vajag kādu, kas to ideju saprot un visu pareizi salodē un saprogramme.

Protams, ka beigās tur ir slēdzis katrai grupai un temperatūras iestatijums katrai grupai vai visām kopā un viss. 

 

104 - 80 = 24

24/3.25 = apmēram 7 

 

pēc tas 32 grupu sistemas 7 grupas secīgi atslēdz.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Cik tad to problēmu...?

Trīs gabali šādi(ja 400V):ANLY ELECTRONICS ASR-90RA-H(Relay: solid state; Rin:0-1MΩ; 90A; 48÷480VAC) un 120EUR +radiatori, regulē no (0-100)kW uz velna paraušanu...

http://www.tme.eu/en/details/asr-90ra-h/one-phase-soild-state-relays/anly-electronics/

Ja aut. regulēšana ar 4-20mA ieeju, tad:

http://www.tme.eu/ru/details/asr-90ca-h/rele-ssr-odnofaznye/anly-electronics/#

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Nu man neder atslēgt kaut ko vai pieslēgt procesa gaitā.

man vajag lai iekārta būtu ieregulēta un 500W ,  650W vietā un lai darbiniekam vajadzētu ieslēgt tikai vienu centralo slēdzi un pēc materiala vajadzīgās temperatūras sasniegšanas izslēgt vienu centrālo slēdzi.


jacobs

viņš ir uz 90A, tātad man vajag 5 gab.

 

bet es tur neredzu regulēšanas iespējas ?

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Es tā sapratu, ka tur vēl ir vēlme dalīt to sildāmo gabalu zonās. Ar iespēju nevajadzigās pat atslēgt. Ar slēdzi.

----------

Tā silditāja atslēgšana uz pāris simdaļām vai desmitdaļām sekundes apraksta elektronisku procesu, ko realizē elektroniska shēma, nevis cilvēks ar slēdzi.

Link to comment
Share on other sites

Dureņ! Tev vajag termoregulatoru, kurš vadīs sildelementu ieslēgšanos/ islēgšanos pie noteiktas temperatūras. Tas tā divos vārdos pasakot.

 

Jauki fantazē par kaut kādām jaudām vēl. appizdetj !

Link to comment
Share on other sites

mafijs, nelamājies !

cik zinu, tad Thermou K iestradā pašā sildelementā, bet vai kontrolieris var bū viens vai jāliek uz katru sildītāju ?

Link to comment
Share on other sites

Mafij, kā saprotu sildāmelementu slēdzelēšana nenodrošinās vajadzīgo temperatūras vienmērību.

Link to comment
Share on other sites

Man tāds noskaņojums, lamāties :)

 

Bet kas liedz telpā izvietot temperatūras devējus un attiecigi vadoties no tiem regulēt telpā temperatūru ?Tā būs pareizāk .  Ar automātiku, protams, nevis rokas režīmā.


 

 

Mafij, kā saprotu sildāmelementu slēdzelēšana nenodrošinās vajadzīgo temperatūras vienmērību.

 

Kaut kādam tmperatūras dēvējam jābūt, jo ar pliku jaudu jau nezināsi cik ir T telpā.

Lai aftars pats domā. Ideja ir iedota. Karogs viņam rokā.

Link to comment
Share on other sites

Mafijs,

man ir jāsilda nevis telpa, bet gan konkrets priekšments, līdz konkretais temperatūrai, un konkretu laiku,

lielāka vai mazāka temperatūra ilgāks vai mazāks sildīšanas laiks un materials metams miskastē.

Protams sākumā materiāls tikuntā būs metams miskastē, jo būš vajadzīgi ekperimenti, bet lētāk ir uzstādīt sildītāju regulēšanas iespēju nekā pēcāk pirkt jaudīgākus vai mazjaudīgākus sildītājus, jo tie izmaksā ap 10 000 EUR

Labots - Arnis89
Link to comment
Share on other sites

Vairākus temperatūras devējus, of course.

d_l ieteiktie visreālāk.

Bet obligāti VISI jāieslēdz un 104kW vietā 80 kW jādabūn???

Teorētiski sanāk, ja visem jābūt ieslēgtiem un jauda jābūt 80?

Ar autotransformatoru samazinat barošanas spriegumu? Tikai tad visi ieslēgtie vienlaicīgi silstošie patērēs 80 104 vietā. Vai iekārtas ar samazinātu spriegumu normāli sildīs?

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Pasūti regulatoru modelim no 5 vai 10 sildītājiem un atstrādā algoritmus regulācijai.

Tad varēs domāt tālāk, kad darbosies mazais modelis.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

patlaban neiet runa par sildama priekšmeta temperatūru, es vispār nesaprotu kapēc Jūs domajiet ka gribu žāvēt laivas :D

 

beryl,

nut tur var būt dažādas nepieciešamības,

var gadīties ka vajag lai no 160 sildītājiem strādā tikai 100, tad ta būtu vienkārši izdarāms ar parasto automātu palīdzību.

bet var rasties samazināt sildītaju jaunu līdz kādiem 80% vai 85%, citam izstrādājumam varbūt vajadzēs 90%

Link to comment
Share on other sites

Ta žāvē kaut vai prezervatīvus ! Bet tu joprojām neesi sapratis ka ar tupu silditāju skaita mainīšanu pareizo temperatūru un vēl vienmērīgu nepanāksi.

 

man apnika.

Link to comment
Share on other sites

mafij,

ja man ir jāsilda priekšmets 1 x 1 m , tad es ieslēdzu 16 sildītājus (250mm x 250mm),

ja jāsilda priekšmets 2 x 1 m, tad es ieslēdzu 32 sildītājus, utt

 

bet ja vienam materiālam ir viens biezums, tad tas jāsilda vienu laiku ar konkrētu temperatūru, ja materiālam ir cits biezums, tad tas jāsilda ar citu temperatūru un citu laiku. Ja ir savadāks laiks, tad visi iepriekšminetie faktori ir savādāki.

Tāpēc man jābūt iespējais regulēt siltumu kuru izdala sildītāji, nevis slēgt tos iekšā un ārā. Bez tam man nemaz nebūtu laika slēgāt tos iekšā un ārā lai tie silda vairāk vai mazāk, jo kopējam sildīšanas procesam jābūt no 4 - 8 min.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Paklau, tu pats te jaucies. Tad tev jāregulē sildāmā ķermeņa temperatūra, tad pārmeties uz sildītāju temperatūru. Pa ceļam vēl visādi murgi par daļēju izslēgšanu. Tas viss izklausās pēc Foxconn apgriezieniem. Diez vai iegūsi vienu slēdzi on/off ko var pamuļķis par minimalku operēt.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

To dara automātika.

Tai automātikai kāds  ir salicis iekšā loģikas shemas vai mikrokontrolieri ar programmu.

Vēl tam visam vajag atgriezenisko saiti - temperatūras devēju, kas piekoriģe tās sildītāju jaudas, ja temeperatūra ir par lielu vai par mazu.

 

teiksim, tu esi ar slēdžiem regulējot un temperatūru mērot uzķēris šitādu te programmu - tagad 2minūtes 25% jaudu, tagad 15 minūtes 100% jaudu un tagad 4minutes 25% jaudu. Un temperatura tev ir samērīta  un smuki sarakstīta tabulā ik pa 20 sekundēm visa procesa gaitā.

 

Tad kāds to visu ieliek shēmā un viss. Tev ir poga - pirmā programma. 1 kvadrātmetrs, 16 sildītāji. 

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

es jau pašā sākumā rakstīju ka var rasties nepieciešamība samazināt apsildes zonu, respektīvi nelietot daļu no sildītajiem.

 

Logiski ka runa iet par temperatūru līdz kurai uzsilst sildamais priekšmets, bet liekas ka to var regulēt tikai uz vienīgi ar temperatūru kuru izdala sildelements ? Vai ne ?

Link to comment
Share on other sites

Tur ar pliku tiristoru regulatoru nepietiks. Vajag tak uz katru sildelementu komutātoru, lai, pirms sildīšanas, ieslēgtu vajadzīgos sildelenentus. Ne jau ar parastiem tumbleriem to mūsdienās darīs. Autors tak skaidroja, ka vajag dažādus laukumus sildit. Pareizāk laikam būtu uz katru sildelementu savu tiristoru regulātoru likt un kopēju vadības bloku, kurš dod komandas. Tad tiristoru regulātors veiks gan komutātora, gan regulātora funkciju. Domaju, ka 650W regulātori nebūs problēma, bet vadības bloks laikam gatavs nebūs nopērkams. Es to saprotu tā, atnak strādnieks uz displeja norāda, kuri elementi sildīs, kādu temperatūru vajag un cik ilgi jāsilda. Tālāk jau viss automātiski. Būtībā jau nekāds kosmoss tas viss nav.

Jā, un sildelementi obligāti jādaka pa grupām simetriski uz fāzēm. Pie tādām jaudām , ja nebūs simetriski noslogots transformātors, aizpeldēs nulles spriegums un attiecīgi arī spriegums uz sildelementiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja jāregulē katra sildelementa jauda pa zonām, vai katram elementam atsevišķi tad vajadzēs tiristoru regulatorus. IMHO lielākā problēma šajā projektā būs temperatūras regulēšana. Ja tā sildkamera būtu konvekcijas tipa (sildītāja sasilda kameras gaisu, kurš tālāk silda pašu priekšmetu), tad tur nebūtu nekādu problēmu – viens vai vairāki temperatūras sensori kamerā un viss notiek. Bet infrasarkano staru kamerā, kur primāri tiek sildīts pats priekšmets, bet gaiss sasilts tikai sekundāri būs problēma ar temperatūras sensoru izvietošanu. Vai nu temperatūras sensori būs jāstiprina pa tiešo klāt pie sildāmā priekšmeta (strādniekam čakars nenormāls), vai jāizmanto kādi citi temperatūras devēji, nevis parastie RTD vai termopāra. Nezinu, iespējams, ka ir stacionāri montējami IR sensori ar standarta signālu izejā, kurus var izmantot par devējiem termoregulatoriem.

Labots - Firza
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jāmēra izstrādājuma temperatūra. IR sensori ir, bet pasākums dārgs temperatūras mērīšanai. Jāmeklē aparatūras firma, kas ražo industriāliem klientiem. Cik liela kļūda temperatūras mērījumiem drīkst būt?

Pašu elementu regulācija ar drunk_lizard ieteikto risinājumu izskatās laba.

Link to comment
Share on other sites

es vispār domāju, ka tur ir vajadzīgs samaksāt naudiņu kādam, kurš aizbrauks un pacietīgi klausoties no autora murgiem beidzot izpratīs ideju un tad zinās ko tieši un cik vajag nopirkt, salikt un kā saslēgt. un tas būs lētāk un ātrāk, nekā pašam iepirkt kaudzi pēc tam nekam nederīgu dzelžu, no kuriem pusi nokurinās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Ideja ir pilnīgi skaidra.

Tikai autors domā, ka viņam te pateiks un viņš pats saliks.

Tā gan nebūs.


 

 

ja man ir jāsilda priekšmets 1 x 1 m , tad es ieslēdzu 16 sildītājus (250mm x 250mm), ja jāsilda priekšmets 2 x 1 m, tad es ieslēdzu 32 sildītājus, utt

 

Labāk

būtu nevis 4x4 bet 4x6 sildītāji uz 1,5 kvadrātmetriem.

24 sildītāji smuki sadalīti uz 3 fāzēm pa 8 uz fāzi. 

piemeklē tilta taisngriežus http://lv.rsdelivers.com/catalogue/category/bridge-rectifiers/9178.aspx#PI-201

pārīti uz fāzi ar rezervi

un tad ar tiristoriem  http://lv.rsdelivers.com/catalogue/category/thyristors/9836.aspx vai kādiem piemērotiem IGBT smuki to visu izmēģina, samēra temperatūras, saraksta grafikus, to visu ieliek programmā, saregulē un aiziet.

Slēdz uzreiz 3, 6 vai 12 sildītājus kopā - simetriski pa 1, 2 vai 4 uz katras fāzes. zero cross shēmiņa katrai fāzei - nosaka ieslēgšanas vai izslēgšanas brīdi.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...