Jump to content

Gudrā māja pa lēto


it.kroplis
 Share

Recommended Posts

Kādreiz gludināmie dēļi no koka. Tagad parasti no metāla režģa, turklāt audumam, ar ko pārvilkts režģis, vai tik nav jābūt nedegošam / slikti degošam pēc standartiem.


Es sev plānoju apkuri un līdz ar to radušies daži jautājumi.

 

Es esmu nolēmi sistēmu veidot tā, lai katrā isbabā radiators būtu ieslēdzams /  izslēdzams sasniedzot optimālo istabas temperatūru. Līdz ar to, uz radiatoriem būs nevis termogalvas, bet gan elektriskie vārsti, kurus ieslēgs / izslēgs temperatūras  iestatīšanas pults istabā pie sienas padodot / atslēdzot špani atkarībā no istabas T

 

Te es redzu divus variantus:

Viens ar trīsceļu vārstu, kas pārslēdz visu plūsmu vai nu caur radiatoru, vai pa apeju - otrs ar parastu vārstu, kas atslēdz / pieslēdz tikai radiatoru. Kā būtu pareizāk?

 

radiators.png

 


Un vēl jautājums - atstāt temperatūras mērīšanu regulācijas pultij, vai vilkt no tās atsevišķi temperatūras devēju (zīmējumā kļūdaini apzīmēts kā termostats)?

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Firza

    6

  • Aigars

    11

  • persick

    9

  • jema

    6

Top Posters In This Topic

Ronalds

Apeju parasti realizē ar regulējamu pārspiediena vārstu. 

 

 

 

Es esmu nolēmi sistēmu veidot tā, lai katrā isbabā radiators būtu ieslēdzams /  izslēdzams sasniedzot optimālo istabas temperatūru.

 

Bet šo takš dara termogalvas! kam lieki sistēmu sarežģīt? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Termogalvas regulē paša radiatora temperatūru. Es gribu regulēt gaisa temperatūru istabā.

 

Līdzībās runājot tas ir kā auto bez klimata kontroles un ar.


Saliec katrā istabā cik grādus pēc celsija gribi un aizmirsti. Plus vēl iespēja regulēt pa dienām un diennakts stundām.

Link to comment
Share on other sites

Stāsti lūdzu vairāk. 

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Knaabis

Smii, apkure Tev nav apgaismojums - ieslēgsi, izslēgsi. 

Telpas apsildīšanu ļoti ietekmē gaisa cirkulācija tajā un tā nenotiek tā - on, off!

Komforta pamatā ir apkārtējās temperatūras vienmērīgums un ar ON, OFF darbībām Tu to nepanāksi.

Šo vienmērīgumu var panākt ap plūdenu T maiņu apkures radiatorā, kuru attiecīgi vada termoregulators.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Termogalvas regulē paša radiatora temperatūru. Es gribu regulēt gaisa temperatūru istabā.
Termogalvas tieši regulē arī notur ielikto istabas gaisa temperatūru , atkarībā no ārējiem faktoriem regulelējot radiatora temperatūru. Nebūs zudumu tas regulators nolikts radiatoru uz nulli. Nesaprotu ko vēl tu gribi panākt?

Saliec katrā istabā cik grādus pēc celsija gribi un aizmirsti. Plus vēl iespēja regulēt pa dienām un diennakts stundām.

Nu tad liec šādu termogalvu un viss:  http://santehnika24.lv/upload/INSTRUKCIJAS/schlsser_programm.pdf

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

Termogalvas regulē paša radiatora temperatūru. Es gribu regulēt gaisa temperatūru istabā.

Kļudies! Termogalvas strādā tieši no gaisa temperatūras! Tiesa gan no temperatūras tieši pie radiatora, nevis no temperatūras istabas otrajā stūrī.

 

Ja ir vēlme turēt istabā temperatūru ar ļoti augstu precizitāti, tad protams ka elektromagnētiskais vārsts + temperatūras devējs + kaut kāds vadības devaisis (piem arduino) būs labāks!

 

Tomēr izmaksas ir neslīdzināmas - termogalvas strādā, un elektroniskais varinats kaut ari nodrošinās nedaudz labāku komfortu un vairāk vadības iespēju būs par pakāpi dārgāks!

Isti neredzu jēgu!  

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...