Jump to content

Radiolinku pāris pa lēto


Smii
 Share

Recommended Posts

Man ir radusies pēkšņa vajadzība pēc radiolinka, kas vilktu kādu kilometru.

Pabakstīju aliexpress, bet īsti nespēju noformulēt savu vajadzību.

 

 

Vobšem divas antenas ar uztvērējiem / raidītājiem, pietiekami lētas, lai nebūtu sirdsēsti, ja kāds uzkāps uz jumta un noskrūvēts, bet pietiekami ātras, lai variants būtu labāks par LTC DSL variantiem (otrā galā ir optika)

 

Varbūt lūdzu varat man angliski uzrakstīt ko īsti meklēt, jo wireless transmiter dod ārā ne to, ko es tur vēlos ieraudzīt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Point to point 5.4ghz

Intereses pēc (jo nākotnē pašam būs svarīgi) – kā šajās frekvencēs ar licenču vai kādu citu atļauju nepieciešamību?

Link to comment
Share on other sites

Re kur ir pa lēto

 

Tur pat ir vēl šitāds biku lētāk. Šis neder?

p.s., uz pusi lēnāks gan, bet ātrums tā pat atkarīgs no apstākļiem.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

MT SXT Lite 2 būs zem 40EUR

 

P.S. Ja galīgi gribi žīdoties liec kaut kādus random WiFi rūterus, no kuriem viens spēj strādāt klienta režīmā, ietin tos prezervatīvā, lai ūdens neņem un uztaisi antenu no čipsu bundžas.

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

 

 

Varbūt lūdzu varat man angliski uzrakstīt ko īsti meklēt
Tad huliš jautā te ,bet ne forumos angļu valodā?

P.S. Runājam Latviski.

Link to comment
Share on other sites

kā šajās frekvencēs ar licenču vai kādu citu atļauju nepieciešamību?

Ja grib būt precīzi tad 5.4Ghz nav nelicencētā frekvenču josla (tur nepieciešamas atļaujas), bet tāda ir  5.5-5.7GHz

Principā izmantojot Eiropā atļautas radioiekārtas un pareizi tās konfigurējot nevarēs raidīt aizliegtās frekvencēs.

Tai pat laikā īsā attāluma point to point linku kaut kur pusnekurienē var jebkādā frekvencē raidīt, monitoringa stacijas neķers un nevienam netraucēsi...

Bet nu ja labi pacenšās un neievēro visas instrukcijas var doplera meteoradaram traucējums uztaisīt arī raidot atļautajā frekvencē, kā te dažiem foruma biedriem ir izdevies ;)

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

Saf tehnikā man viens bijušais kolēģis strādā, bet viņš nav tehniskais cilvēks. Gan jau dabūšu kādus kontaktus no viņa, lai man apstāsta, kas tajā visā padarīšanā ir būtiskais un kā nesa**** visu ar līkrocības palīdzību.

 

Paldies par ieteikumiem, pastudēšu!

Link to comment
Share on other sites

Cik tev lielu ātrumu nepieciešams izspiest? 

Ja kas, varu apstīties, kas man garāžā mētājas. Kaut kam A standartā būtu jābūt, ja tas der un nevajag N..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Autors nez vai ir informēts par wi fi standartiem. 

Ar a standarta aparatūru kādus 20 - 30 Mbit/s varēs dabūt. Ar n - līdz 100 Mbit/s

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Autors tā arī neatbildēja, vai ir tiešā redzamība, jo savādāk viss šis pasākums ir bezjēdzīgs.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu par tiem 100mbps, IMHO, Tu esi pārāk optimistisks

Nepilna km attālumā ar mikrotikiem esmu pat drusku virs 100 Mbps dabūjis. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nepilna km attālumā ar mikrotikiem esmu pat drusku virs 100 Mbps dabūjis. 

To Tu esi teicis arī vienā blakus tēmā. Kad palūdzu, lai Tu iepostē bandwith-testa rezultātus un parametrus, ar kādiem panāci 100+mbps vēlams ar tcp testu, tad sāki muldēt par to kā viens biedrs no foruma profesionāli nodarbojoties ar Mikrotikiem un kaut kur pazudi..  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bija gan tāda lieta. Labojos ;)

 

post-62913-0-02887800-1420957376_thumb.png

 

Protams ka ātrums nav full duplex - Ja sūta un saņem vienlaicīgi - ātrums 2x mazāks.

 

Skatos ir lost paketes parādījušās - liekas pie vainas būs apsardzes firma, kas neskatoties uz maniem protestiem salika 6 analogās kameras ar wireless pieslēgumiem.... Jāpēta vēl.


P.s 

 

Reku tauta palaidusi linku ar mikrotikiem 304 km attālumā

http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=2&t=16548

 

Tā kā 1 km ir pilnīgs sīkums ;) Tikai tiešai redzamībai jābūt. Un ieteicams arī freneļa zonai brīvai

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Fresnel_zone

Labots - ronalds_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ir redzamība, ir. Kad būšu nopircis un palaidis to visu, ielikšu atskaiti!

Link to comment
Share on other sites

Mikrotikam ir labi wiki un forumi. Sākumā palaid linku uz galda, tikai tad liec antenas ārā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

No savas puses iesaku - Ubiquiti NanoStation vai Airgrid. AirOS sistēma vieglāk uztverama būs kā RouterOS. 

Link to comment
Share on other sites

Nepilna km attālumā ar mikrotikiem esmu pat drusku virs 100 Mbps dabūjis.

Tiešām? Viņiem ir gigabit ether porti? Viņiem pa to cenu ir AF standarta PoE, ja? :)

 

P.S. Runājam Latviski.

 

 

Tufjord

Atrodos:Norway.

ghhh :D

 

 

Saf tehnikā man viens bijušais kolēģis strādā, bet viņš nav tehniskais cilvēks.

Apkopēja? Sekretāre? Grāmatvede? Vai storož Brrrdač caurlaidē?

 

Mikrotikam cena OK, tikai nevajag ar to jaudu pārcensties. 1,25W... my ass...

Nokonfigurēt vajag prast, jā, bet tikpat labi vajag prast nokonfigurēt arī Ubiquitijam AirOSu. Ne katrs tirliņš saprot kurus ķekšus vajag un kurus ne.

Var jau paprovēt jauno Nanobeamu bet nu kilometru normāli jāpietiek ar Nanostation M2 (neLoco!).

Labots - McB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Saf tehnikā man viens bijušais kolēģis strādā, bet viņš nav tehniskais cilvēks. Apkopēja? Sekretāre? Grāmatvede? Vai storož Brrrdač caurlaidē?

 

Tēlu veido :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Bruketajs

Šitie būs gana labi.

Router.lv pa maksu piedāvāja arī uzreiz uztaisīt bridžu, ja tas klientam nepieciešams.


UBNT iekārtas lai paliek Liepājniekiem un viņu EuroDK kantorim... ;)

Link to comment
Share on other sites

ricijs

 

 

Ja grib būt precīzi tad 5.4Ghz nav nelicencētā frekvenču josla (tur nepieciešamas atļaujas), bet tāda ir  5.5-5.7GHz Principā izmantojot Eiropā atļautas radioiekārtas un pareizi tās konfigurējot nevarēs raidīt aizliegtās frekvencēs.

 

Tad sanāk, ka šeit nopērkamās 5ghz ziepes http://www.1a.lv/tikla_produkti/access_point_piekluves_punkti/ubiquiti_nanostation_loco_m5_access_point  ir legāli uzstādīt ārpus telpām bez saskaņošanas ar vases (http://www.vases.lv/)?

 

Vēlreiz pārjautāju, jo šāds risinājums man arī ir aktuāls!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai tad tā prece ir ražota Latvijā?

Droši vien ka ne gluži .....

Bet Mikrotik ir Latvijas uzņēmums, savukārt UBNT 100% Chaina ...

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Linku solīja sataisīt pats provaiders, man tikai antena pie savas mājas būs pašam jāuzkar.

 

Pamērīju Balticmaps kartē, attālums vien nepilni 600 metri. Redzamība arī ir, visam vajadzētu būt tip top


Cik es lasīju, tad 5 ghz joslā stress ir tikai Lidostas Rīga meteoradaram. Savukārt viņi ir izsūtījuši smuku apkārtrakstu par to, kurās frekvencēs nevajag līst. Pagūglējot to instrukciju var atrast. 

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Tad sanāk, ka šeit nopērkamās 5ghz ziepes http://www.1a.lv/tik...m5_access_pointir legāli uzstādīt ārpus telpām bez saskaņošanas ar vases (http://www.vases.lv/)?

Jā, var pavisam legāli, ievērojot atļautās jaudas un režīmus (Ubnt, gan diezgan grūti kaut ko pārkāpt, ja izvēlas pareizo valsti un nelien "expert" iestatījumos; salīdzinājumā MT, viss pēc noklusējuma ir max un ir jāpārmaina vairāki parameteri, lai būtu likumpaklausīgs)

 

Ja gribi būt 100% drošs, uzraksti epastu Vases, pievienojot iekārtas nosaukumu, vienmēr ir snieguši atbildi pie reizes uzskaitot visus MK/EK noteikumus kas to regulē.

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

Mikhail
(labots)

Kādu provaideri izvēlējies? Kāpēc?

Labots - Mikhail
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

Vai tad tā prece ir ražota Latvijā?
t

 

Cik zinu mikrotikus Ogrē taisa. 

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Kādu provaideri izvēlējies? Kāpēc?

 

Vietējo  

 

Tādēļ ka labākais price / perfromance (13.5 eur / 50 Mbit) salīdzinot ar LTC (~18 eur / ~5 Mbit) un 4G (torrentu problēma, gļuki, utt)

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Ja iekārtas būs novērtētas, pareizajā joslā ar ieslēgtu DFS un mācēs aizlekt prom no meteoradara, tad viss būs labi. Iekārtas: http://www.vases.lv/lv/darbibas_virzieni/radioiekartu_atbilstiba/atbilstosas_iekartas_new/

 

Noticis VAS ES sadarbībā ar VSIA „Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (LVĢMC) rīkotais seminārs
21.01.2014.

2014. gada 17. janvārī notika informatīvs seminārs par bezvadu piekļuves sistēmu (WAS/RLAN) radioiekārtu izmantošanas tehniskiem un juridiskiem aspektiem 5 GHz koplietošanas frekvenču joslā.
Seminārā piedalījās speciālisti, kuru darbs saistīts ar bezvadu tīklu ekspluatāciju un konfigurēšanu.
Semināra laikā VAS ES un LVĢMC speciālisti sniedza informāciju par meteoroloģiskā radara darbības principiem, tā lomu un nozīmību, kā arī informēja par normatīvo bāzi un standartu attīstību, kam būtu jānodrošina meteoroloģiskā radara darbs bez traucējumiem. Radara datus savā darbībā izmanto aviācijas dienesti, ceļu uzturētāji, transporta, būvniecības nozarē strādājošie, bruņotie spēki u.c. Radiotraucējumi izpaužas kā radiāli stari attēlā, kas neatspoguļo faktisko nokrišņu intensitāti.
VAS ES eksperts Vilnis Tauvens informēja semināra dalībniekus par standartiem un nosacījumiem, kuru izpilde ir obligāta, strādājot koplietošanas frekvencēs, kā arī par darbu pie radiotraucējumu novēršanas, situāciju radioiekārtu tirgū un juridiskajiem aspektiem. V.Tauvens norādīja, ka datortehnikas veikalos tirgotās bezvadu datu pārraides iekārtas individuālai lietošanai iekštelpās parasti nerada problēmas. Interneta veikalos, kur bez iepriekš minētajām iekārtām var iegādāties dažādas komplektējošās daļas – maršrutētājus, radiokartes, antenas - atbildība par komplektāciju un rezultāta atbilstību būtiskajām prasībām faktiski tiek pārcelta uz radioiekārtu lietotāju.

 

Prezentācija: http://www.vases.lv/files/textdoc/Prezentacija_visa_17-01-2014.pdf

 

Varbūt noder. ;)
 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Te gan īsti nav skaidrs kāpēc radars strādā publiski pieejamās frekvencēs? Takš varēja lietot kādu licenzējamo frekvenci un bēdu nezinātu! Vai meteoradaram obligāti vajag šo frekvenci un ne gramu uz vienu/otru pusi? 

Link to comment
Share on other sites

Cik zinu meteoradaram vajag +/- šo frekvenci, bet frekvenču spektrs ir tik cik viņa ir un nomainīt(iedalīt) visā pasaulē meteoradiem jaunu frekvenci varētu būt grūtāk, kā mācīt pārdevējus un lietotājus.

Iespējams, ka šī gadsimta sākumā, kad šo frekvenču joslu piešķira brīvai lietošanai, cerēja, ka spēs izkontrolēt ražošanu un tirdzniecību, lai tirgū nenonāktu iekārtas, kuras neatbilst prasībām. Un kurš pirms 15 gadiem iedomājās, ka bezvadu iekārtu par 50eur varēs nopirkt uz katra stūra.

Kā jau iepriekš minēju, mūsu mīļais Mikrotik grēko - pēc noklusējuma, radioiekārta būs  nokonfigurēta kreisā frekvencē, jo valsts vari neizvēlēties, pārsniegs atļautās jaudas, pie veiksmes vēl ielīdīs metoradara frekvencē. Tai pat laikā ar Ubnt nav problēmu, pirmo reizi palaižot iekārtu liek izvēlēties valsti, automātiski ir radara detektēšana, kā arī jaudas ir "saprātīgās" nevis tuksneša apviediem paredzētas.

P.S. ronald, savam MT esi pareizi sakonfigurējis šos parametrus: frequency-mode, country, antenna-gain un DFS mode? :)

Link to comment
Share on other sites

Mikhail

par provaideri pat nav ko piebilst. tieši elektronu arī gribēju ieteikt :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
(labots)

Vakar verķi pieskrūvēju pie mājas, šodien piedarbinājām. Viss iet, max DL ap 40 Mbit, UL ap 60, kas interesanti. Uz pašas antenas zonas indikators rāda pilnu ciparnīcu. Pieslēgums ISP galā ir 50 Mbit.

 

Pieļauju, ka DL mazāks varētu būt dēļ rūtera, kas man ir tāds visnotaļ lēts  :butcher: un no Ķīnas - lai gan līdz šim nekādu sūdzību man par viņu nav bijis. Vīkendā palienēšu Airport Extreme un paskatīšos, ko tas teiks.

 

 

Jautājums – kā pieslēgties tai mikrotik antenai, lai apskatītu paša savstarpējā linka ātrumu? Jamie strādā kaut kādā caurspīdīgā bridge modē un rūteris redz tikai ISP rūteri otrā galā... kā iepriekš minēju, konfigurēja tos verķus ISP

 

Ā, antenas turētājs man ir Kolhoz edišen :)

 

post-57031-0-75247400-1432127000_thumb.jpg

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...