Jump to content

VDSL Vectoring no Lattelecom


zulus
 Share

Recommended Posts

1) 2 gadus atpakaļ bija viņiem piedāvājums, ka jaunie klienti maksā 50% mazāk kā esošie (lai piesaistītu jaunus klientus) - es šiem zvanu - kas pa H, dodiet man ar to cenu - šie ni un ni, es saku - OK, rubījiet man nost, rīt slēdzam uz sievu līgumu - viņa jauns klients, būs man jauna cena - beigās piekāpās un teica - OK,OK, lai nv čakars - iedosim tev (2 gadu līgums obligāts - tas mani nekrata   tāpat cita neta tad nebija:D); Tagad nāk termiņa beigas tam līgumam, nāca ziņas par VDSL2 Vectoringu - rakstīju, prasīju - būs vai nebūs, ja nebūs - eju nah prom, ja nesaglabā esošo cenu man (atlaide bija uz 2 gadu līguma termiņu)+pateicu, ka vispār plānoju pāriet uz 4G; Nu i šodein saņēmu ziņu, ka man būs VDSL+cena 20EUR mēnesī - 18EUR nets+Televīzija+2EUR par 2 dekoderiem iTV! Lūk kaut kā tā :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DJWoX

    5

  • ggg97

    12

  • zulus

    13

  • Pirkss

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kad es gāju prom no LTC uz 4G man neko nepiedāvāja. Gan pa oficiālajiem gan neoficiālajiem kanāliem 2x noskaidroju ka manā ciematā, neraugoties uz jaunām, 2005. gadā vilktām drātīm (48 māju ciematā 2005-2006. gadā celtā!), VDSL2 nespīd, nav plānots un nebūs. Punkts un basta!

Tad vēl interviju ar Gulbi izlasīju un pieliku punktu no savas puses optikas līdzfinansēšanai hruščenēs.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Ak tad vecais klasiskais variants tomēr, mani sasodīti besī šī augstprātīgā attieksme un nepieciešamība pēc cenu diņģēšanas, vēl jo vairāk ja esi sens klients. Bet nu laikam savādāk šie pilsoņi nemāk biznesu bīdīt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ak tad vecais klasiskais variants tomēr, mani sasodīti besī šī augstprātīgā attieksme un nepieciešamība pēc cenu diņģēšanas, vēl jo vairāk ja esi sens klients. Bet nu laikam savādāk šie pilsoņi nemāk biznesu bīdīt

 

Kāpēc te diņģēšana - Tu uzskati, ka 40EUR par 10/0.7 netu ir adekvāta cena? Es nē :) To atzina arī Lattelecom, ka, lai noturētu klientus, viņiem cena jāpazemina, bet nejau visiem masveidā - man samazināja un neuzskatu, ka esmu izdarījis ko nepareizi vai vēl jo vairāk augstprātīgi! 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kas jauns ar vdsl vectoring, kādam jau ir 60mbit  :mrgreen: Varbūt kāds ticis pie VDSL 20 mbit virs 1 km no centrāles?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

nu tad man arī šodien tika tas ''prieks'' pievienoties pie VDSL , pirmie iespaidi ir nekād, uzlika lielu un neparocīgu rūteri kuru tagad nav kur likt. pirmais starts bija salīdzinoši labs uz telefona speedtestā parādija 12 down un 1.5 up , tas jau būtu pat pieņemami, bet pēctam cik sapratu mani centrālē pārslēdza uz citu līniju un tagad ir augsts pings ( agrāk 8-10ms tagad no 15+) un ātrums pat mazāks kā bija ar dsl. rīt zvanīšu lamāties 

Link to comment
Share on other sites

Pagājušajās brīvdienās pie mučas Slokā palaidu speedtestu. down ~15Mbit/s, up~1,5Mbit/s, pings ap 50ms. No tehnikas nekas nav mainījies, tas pats pelēkais Tehnicolors. Informācija no LTC arī nekāda nav nākusi vai gājusi. Datorīts gan tur pašvaks, procis testa laikā uz pilno.

Link to comment
Share on other sites

Mājās pieslēdza VDSL 40mbit  no parastā10mbit bet saglabājot vecos atlaides cenu kopā ar tv un telefou 

attālums man līdz centrālei ir 600m vadi pirms ~10 gadiem mainīti last mile. 

 

pozitīvi ir tas kad ping līdz centrālei ar ir samazīnajies iepriekšejo 25ms vietā uz 8ms

post-61919-0-52516500-1434565039_thumb.png

post-61919-0-41311200-1434566309_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Vadus man arī apmēram pirms 10 gadiem LTC mainīja uz to melno kabeli ar daudzām sīkām dzīsliņām. Neesmu skatījies, ko rutera iekšas rāda. To 40Mbit/s tev pieslēdza pēc tava pierasījuma vai automātā? Es ne kādu komunikāciju ar LTC līdz šim veicis nebiju. Tikai šodien, komunicējot ar LTC kādā pavisam citā jautājumā, apvaicājos, un viņi teica, ka tiem, kuriem līnija un modems atbilst, tiem automātā pārslēdzot uz VDSL un bišku piemetot klāt.

Link to comment
Share on other sites

Tas LTC melnais kabelis ar želeju, tas bezgala kruts! Nu nav krutāka!

Link to comment
Share on other sites

Tik cik martā par atlaidi runāju, un tagad mans ltc parādījas jauns līgums par pārslēgšanu, un viss pies jau pielslēgts neko nejautājot, patīkami. :)
screens no rūtera būtu forši 
 
citi ar var ielogoties un iepostēt šeit ko rāda. 
jo pēc wiki Vectoring būtu jabū  ITU-T G.993.5 nevis 993.2 
iepriekš kad bija 10mbps tad bija ITU G.992.5

Link to comment
Share on other sites

man rāda 

 

    spacer.gif DSL Type: ITU-T G.992.5 Annex A (ADSL2+ over POTS) spacer.gif Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 893 / 10.993 spacer.gif     spacer.gif    
Link to comment
Share on other sites

Man Slokā kaut kā šitā rāda. Datorīts gan te vecs, P4, Pings atkarīgs no bruzera, IE pings uz šitā vecīša ir mazāks, kā Cromei.

post-64762-0-41857200-1434969484_thumb.png

post-64762-0-32455500-1434969495_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

pozitīvi ir tas kad ping līdz centrālei ar ir samazīnajies iepriekšejo 25ms vietā uz 8ms

Njā es centrāli gandrīz pa logu redzu, ~100m bet pings tā ap 20ms (tas protams ir ļoti labs rādītājs, ja salīdzina ar mobilajiem tīkliem).

Link to comment
Share on other sites

protams ka nē :) 

bet no centrāles līdz GW visticamākais ir optika un aiztures tur ir <=1ms ;) 

Link to comment
Share on other sites

 

 

tev vajadzeetu attureeties dajebko spriest par tiikliem...

 

Labi, labi, lohanulsja  es, un vispār mana piebilde no manis  bija ne gluži pa tēmu. Bet jebkurā gadījumā interneta lapas vaļā veram ar interneta pārlūkiem, nevis CMD.

Link to comment
Share on other sites

bet no centrāles līdz GW visticamākais ir optika

Atkarībā no tā, kur ir DSLAMu saits. Var būt radiolinki, var būt optika, kas nu kur.

 

Ja var ielīst modema menedžmenta lapās, tad tur var redzēt līnijas mērījuma rezultātus un arī savas vara drāts garumu. Nopingot centrāli var, bet tas nav IP pings, tas ir ATM pings un atkal - ne visi modemi to var un prot.

Principā gala lietotājam ar to vispār nav jānodarbojas.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Jebkurā gadījumā tā Tricolor modema lapa uzrāda telefona līnijas parametrus līdz centrālei, kas ir potenciāli vājākais posms.

Link to comment
Share on other sites

Ja kas, ir dzirdētas baumas, ka ltk sāks 800 mhz frekvencē kaut ko piedāvāt lauku rajoniem. Tīri baumas vai tiešām kāds konkurents 4g plānojas?

Link to comment
Share on other sites

Un šo baumu skarā, kā arī vispār, LTE 800MHz ieviešanas sakarā, man šķiet, LTC arī automātā pārslēdz visus, kurus var, uz VDSL un bišku piemet klāt. Mani 15/2 iet par to pašu ikmēneša abonēšanas maksu, kā līdz šim 10/0,7.

Link to comment
Share on other sites

Jebkurā gadījumā vajadzēs torņus vai augstceltnes, lai izvietotu antenas. Tagad jau pa lielam visas augstceltnes ir aizsitas ar esošo mobilo operatūru antenām.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai ta LTE un 4G nav viens un tas pats?

Protams ka ir!

 

Bet nu lte nav vienīgā tehnoloģija, kas 800 mhz strādā. 

Link to comment
Share on other sites

Es nerunāju par tv! Runāju par datu pārraidi. It kā ltk nopirkusi daļu no 800 mhz un konkurēs ar lte/4g. it kā... 

Link to comment
Share on other sites

800MHz LTC redzēs tikai vienā gadījumā - ja aprīs LMT :mrgreen:

Esošie operatori vienkārši izmantos šo frekvenci lai uzlabotu 4G pārklājumu un arī ātrumu - ja būs rūteri un telefoni, kuri spēs dragāt visās frekvencēs vienlaikus.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Lattelekom dīvainais reklāmas laiž, iespējams ka tomēr kaut ko piedāvās pa gaisu.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

iespējams ka tomēr kaut ko piedāvās pa gaisu.

Wimax un CDMA telefonlīnijas jau kādu laiku ir pa gaisu :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ricij, ko brīnies - te ir Latvija! 

 

Man piemēram nav skaidrs kā krievu laikos varēja laukos elektrību savilkt, ja tagad sadales tīkli grib apmēram 2k eur par 100m līnijas!

 

Skaidrs ka varēja vilkt optiku pa esošajām gaisa elektrības līnijām!

Link to comment
Share on other sites

Īstenībā Lattelekoms visu dara pareizi. Ierīkot kabeli zemē protams izmaksā dārgāk, bet tā eksplotācija vēlāk ir bez kādiem izdevumiem. Cik bija LTC montieru-stabos kapēju un cik tagad. Visiem alga jāmaksā, tad līnijas jātīra no kokiem, transporta izmaksas,u.t.t. Tagad vienreiz ieroc un miers. Ja kabeli pārrauj ekskavātorists Vasja uz pohām, tad pats arī maksa par remontu. Vecos laikos , kā vētra, tā vadi pušu, bet Dievam rēķinu nepiestadīsi.

Ja kas, Latvenergo, jaunos kabeļus uz klientiem, tagad rokzemē un daudzkur arī 20kV līnijas rok zemē

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Lieta ir vienkārša, Latvenergo nevēlas vēl kādu "svešo" uz saviem stabiem. Tas apgrūtina apkalpošanu, tas prasa jabkādu darbu saskaņošanu ar "svešo" un galu galā "svešais" var paprasīt kompensēt viņam radušos zaudējumus, ja kaut kas noiet ne tā. Starpcitu, maģistrālā optika jau sen iet par augstsprieguma balstiem.

 

 

 

Skaidrs ka varēja vilkt optiku pa esošajām gaisa elektrības līnijām!
  Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kad Latvijā notiek kārtējā vētra un mežos tiek izgāzti koki, un tie sakrīt virsū uz gaisvadu līnijām, cilvēki lielā neapmierinātībā lamā Latvenergo (ST) par to, ka kāpēc mums vispār ir gaisvadu līnijas, un kāpēc visi vadi nav sarakti zemē. Tad nu saproti – vai mums vajag gaisvadu līnijas, pie kurām varētu piestiprināt arī optiku, vai mums tomēr vajag rakt visu kabeļus zemē. Un par optikas stiprināšanu pie gaisvadu līnijām, vēl varētu saprast, ja tā tiktu uz stiprināta stabiem, kuros atrodas zemsprieguma izolēto vadu (AMKA) līnija, bet kā to varēs izdarīt uz stabiem kuros ir neizolēti zemsprieguma, augstsprieguma vadi? Līdz ko kādam klientam vietējā interneta firma sadomās aizvilkt optiku, tā pārējie iedzīvotāji paliks bez elektrības, jo strādāt stabos, kuros vadi ir zem sprieguma nav īpaši droši. Un ko darīt, ja tādu interneta firmu būs vairāk par vienu?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja kas, ir dzirdētas baumas, ka ltk sāks 800 mhz frekvencē kaut ko piedāvāt lauku rajoniem. Tīri baumas vai tiešām kāds konkurents 4g plānojas?

Tās nav baumas, bet likumdošana.

Link to comment
Share on other sites

Tas būs tad, kad Lattelecom ar LMT apvienosies? Jo uz doto brīdi laimīgajā licenšu ieguvēju trijniekā LTC neredz.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...