Jump to content

Kur izdevīgāk nopirkt Windows licenci


wailjdii
 Share

Recommended Posts

 

 

Tagad jau MS arī elektroniskās licences tirgo

MS jau dara kā grib, bet, ja paši MS paziņo, ka viņi plikas atslēgas neizplata, tas nozīmē, ka pie jebkura cita tirgotāja, kas nav paši MS, jābūt tai atslēgai komplektā ar visu smuko drazu.

Link to comment
Share on other sites

taisīt 100 feikus e-maila kontus nav tas labākais risinājums.

Par aliasēm neko neesi dzirdējis? "Admins" blyat...

 

Un ja kantorim pāri 20 licenzēm veljoprojām nav VL, tad adminam ir jānocērt galva un jāmet bioreaktorā. Kā arī publiski jāsakropļo tas kas to losi pieņēmis darbā.

Labots - McB
Link to comment
Share on other sites

Kas tas par McB? Cik esmu redzējis viņa postus, tad kaut ko nodrišas ne pa tēmai un pazūd - visi duraki es vienīgais zinu kā ir pareiz, bet neteikšu... Kāpēc nenobano? Ā, viņš ir galma āksts?

 

Atceros kā gadus 8us atpakaļ palīdzēju paziņam legalizēt biroju ar tiem liegalizācijas kitiem. Paziņa skatījās uz tukšām DVD kastēm un pukstēja - par ko es 1000 ls samaksāju, pat instalācijas diska līdzi nav.

Labots - androidz
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Gan jau. Vismaz kādu brīdi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Par Ebay atslēgām neviens garantiju nedos, ka darbosies. Pat ja tās ir legālas, piemēram, juridiskai personai kaudze ar OEM licencēm, tālāk pārdot tās nedrīkst.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Mielestapa teica:

tālāk pārdot tās nedrīkst.

Muļķibas! Kopā ar dzelzi var! 

 

Tās ebay atslēgas ir pirātiskas! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Kopā ar dzelzi var OEM licenci pārdot, bet reāli pārdod tikai atslēgu, kas nav legāli. Jāpiekrīt, ka absolūtais vairums tur ir pirātiskās atslēgas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa
Pirms 17 minūtēm , Ruta Ļutkus teica:

Tad jau sanāk japērk tikai pie oficiāliem

Pirātisku atslēgu nav jēgas pirkt, naudas izsviešana. Ir divi ceļi - oficiālā licence, iegādāta legāli, vai arī 101 veids ar kreisajām aktivizācijām, kas ir par baltu velti.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
pirms 4 stundām , Mielestapa teica:

Par Ebay atslēgām neviens garantiju nedos, ka darbosies.

Vienīgā "garantija", ir ebay pircēju aizsardzība. Kaut kad pirku ofisa licenzi, bet pārdevējs nespēja atsūtīt strādājošu - lika čakarēties ar telefonaktivizāciju.

 

Beigās ebay atgrieza tos pāris €.

 

Par w10 piekritīšu, ar aktivātoru var mierīgi dabūt digital entitlement mātesplatei. Pēc tsm vairs nav čakara ar atslēgām.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Man gan liekas, ka mājas lietotājam labāk iegādāties lēto oem atslēgu (zem 20-10-5-3 euro) no patstāvīga pārdevēja ar labu repu, (ja neizskata variantu pirkt veikalā retail) nekā mocīties ar kreisajām aktivizācijām (ja vien ar to nav domāts os upgreids no vecāka windowsa, bet ofisam tas neder). Par 2-3 euro neko nezaudēsi, toties apziņa, ka esi nosacīti legāls (atslēga nav pirātiskajā sarakstā un oficiāli aktivizējas) un -  ja vien nav slimīga, kaut kur salasīta paranoja, ka aktivizācija pēc gada ļoti ticami pārstās strādāt vai esi reāli neveiksmīgi nopircis 'kreisajā' bodē - arī nosacīta drošība, ka produkts būs aktivizēts arī pēc vairākiem gadiem un pārinstalējot nebūs problēmas, atšķirībā no 'kreisajām' aktivizācijām (windows os upgreids - cita tēma!).

 

Anonīmniek, kur problēma aktivizēt pa telefonu, saspaidi automātiskajā atbildētājā pieprasītos ciparu kodus un aktivizē, vismaz ar windows nebija problēmu vēl pagājušajā gadā, ja offisam savādāk, tad saprotams.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/5/2020 at 1:47 PM, broox said:

Man gan liekas, ka mājas lietotājam labāk iegādāties lēto oem atslēgu (zem 20-10-5-3 euro) no patstāvīga pārdevēja ar labu repu, (ja neizskata variantu pirkt veikalā retail) nekā mocīties ar kreisajām aktivizācijām (ja vien ar to nav domāts os upgreids no vecāka windowsa, bet ofisam tas neder). Par 2-3 euro neko nezaudēsi, toties apziņa, ka esi nosacīti legāls (atslēga nav pirātiskajā sarakstā un oficiāli aktivizējas) un -  ja vien nav slimīga, kaut kur salasīta paranoja, ka aktivizācija pēc gada ļoti ticami pārstās strādāt vai esi reāli neveiksmīgi nopircis 'kreisajā' bodē - arī nosacīta drošība, ka produkts būs aktivizēts arī pēc vairākiem gadiem un pārinstalējot nebūs problēmas, atšķirībā no 'kreisajām' aktivizācijām (windows os upgreids - cita tēma!).

 

Anonīmniek, kur problēma aktivizēt pa telefonu, saspaidi automātiskajā atbildētājā pieprasītos ciparu kodus un aktivizē, vismaz ar windows nebija problēmu vēl pagājušajā gadā, ja offisam savādāk, tad saprotams.

Mājas lietotājam labāk vispār Windows nelietot, bet darbināt savu datoru uz Linux. Nebūs vīrusu, sistēma ir stabila, nerij datora resursus, ir pietiekami plašs programmu klāsts. Ja jāstrādā uz kādas ļoti specifiskas programmas, kas ir tikai uz Windows, tad kā otru sistēmu var turēt Windows, vai arī vispār uzinstalēt Windows uz virtuālo mašīnu. Kaut gan Linux ir gana daudz programmu un, piemēram, tik, cik liela daļa lieto tā paša Photoshop iespējas, pietiks ar GIMP. Jautājums ir tikai vēlmē iemācīties GIMPā strādāt. Mājas lietotājam nekas labāks par Linux nevar būt drošības ziņā.  Es nezinu nevienu cilvēku, kurš, sācis strādāt ar Linux, būtu pārgājis atpakaļ uz Windows. Sākumā Linux šķiet neierasts, bet kad esi pie tā pieradis, atpakaļ uz Windows iet negribās nemaz. 

  • Patīk 1
  • Haha 1
  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Mateushs teica:

Mājas lietotājam labāk vispār Windows nelietot, bet darbināt savu datoru uz Linux. Nebūs vīrusu, sistēma ir stabila, nerij datora resursus, ir pietiekami plašs programmu klāsts. Ja jāstrādā uz kādas ļoti specifiskas programmas, kas ir tikai uz Windows, tad kā otru sistēmu var turēt Windows, vai arī vispār uzinstalēt Windows uz virtuālo mašīnu. Kaut gan Linux ir gana daudz programmu un, piemēram, tik, cik liela daļa lieto tā paša Photoshop iespējas, pietiks ar GIMP. Jautājums ir tikai vēlmē iemācīties GIMPā strādāt. Mājas lietotājam nekas labāks par Linux nevar būt drošības ziņā.  Es nezinu nevienu cilvēku, kurš, sācis strādāt ar Linux, būtu pārgājis atpakaļ uz Windows. Sākumā Linux šķiet neierasts, bet kad esi pie tā pieradis, atpakaļ uz Windows iet negribās nemaz. 

 

Gribu redzēt, kā te šeit Coronas vīrusa mērķauditorija instalēs Debian, liks klāt "unofficial repositories", piešķils wifi, kur nu vēl xlogus palaidīs, ja pavisam gemars. Un jaunajiem - minecraft, pubg bliezt uz labākajiem iestatījumiem.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Fruzz said:

 

Gribu redzēt, kā te šeit Coronas vīrusa mērķauditorija instalēs Debian, liks klāt "unofficial repositories", piešķils wifi, kur nu vēl xlogus palaidīs, ja pavisam gemars. Un jaunajiem - minecraft, pubg bliezt uz labākajiem iestatījumiem.

 

Nav obligāti jāinstalē Debian. Ir citas Linux distribūcijas. Uzinstalē un tās ir gatavākas darbam nekā svaigi uzinstalētais Windows. Ja kāds grib ļoti spēlēt, paralēli var turēt Windows. 

Link to comment
Share on other sites

OK, ar mint vai MX cike smu testējis - nekad nav problēmu bijis ar wifi vai ko citu. Cita lieta ka man tikai uz linukša dzīvot nesanāk dēļ dažiem softiem kuri nav uz linuxa..ar vine ar nekas jēdzīgs tur nav, bet tā jā  win10 ar 3 eur keyu ir ok home userim.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Pirms 7 minūtēm , Mateushs teica:

     

    Nav obligāti jāinstalē Debian. Ir citas Linux distribūcijas. Uzinstalē un tās ir gatavākas darbam nekā svaigi uzinstalētais Windows. Ja kāds grib ļoti spēlēt, paralēli var turēt Windows. 

    Kad sāku tusēt bootā, tad te par Gentoo bija starā. Varbūt vajag precizēt?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, osscar said:

OK, ar mint vai MX cike smu testējis - nekad nav problēmu bijis ar wifi vai ko citu. Cita lieta ka man tikai uz linukša dzīvot nesanāk dēļ dažiem softiem kuri nav uz linuxa..ar vine ar nekas jēdzīgs tur nav, bet tā jā  win10 ar 3 eur keyu ir ok home userim.

 

Ja Tev ir jāstrādā ar kādu specifisku programmu, kura ir tikai Windows sistēmai, tad Tu vairs neesi mājas lietotājs. Mājas lietotājs ir lietotājs, kas lieto datoru prieka pēc vairāk. Windows, manā skatījumā, vispār neder nekam citam kā vien tieši darbam specifiskās programmās, jo kā sistēma Windows ir nedroša un ēd datora resursus. Es neredzu nevienu iemeslu, kāpēc mājas lietotājam būtu jāstrādā Windows. 

Link to comment
Share on other sites

prieka pēc man vajag sketchup (bezmaksas)  (linux alternatīvas ier maigi izsakoties pajēlas) . LTSpice (bezmaksas elektronikas simulators) un vēl pāris bezamkas softi. Gimps/libre office  man ir  uz windas - ir ok, esmu apradis sen jau ar šiem.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Fruzz said:
  • Kad sāku tusēt bootā, tad te par Gentoo bija starā. Varbūt vajag precizēt?

 

Gentoo nav domāta mājas lietotājam. Tur ir jābūt zinēmiem skiliem, lai to sistēmu saliktu. Ir daudz distribūciju, kuras ir gatavas darbam uzreiz; Mint, Xubuntu u.t.t.

 

 

3 minutes ago, osscar said:

prieka pēc man vajag sketchup (bezmaksas)  (linux alternatīvas ier maigi izsakoties pajēlas) . LTSpice (bezmaksas elektronikas simulators) un vēl pāris bezamkas softi. Gimps/libre office  man ir  uz windas - ir ok, esmu apradis sen jau ar šiem.

 

Nevajag jaukt profesionālu darbu ar specifisku programmu un datora lietošanu mājas režīmā, kas paredz filmas, internetu, ziņas, savu bilžu glabāšanu utmldz

Labots - Mateushs
Link to comment
Share on other sites

tās nav nekādas specifiskas programmas, uzzīmēt istabas plānu vai putnubūra 3d modeli ar prastu 3d softu. tas nav nekas neparasts. Daudzi ar to nodarbojas, ar dažādiem hobijiem. Es nerunāju par audocad vai solidworks:threaten: Ok to var ar kaut kādiem linux softiem arī izdarīt, bet nu psc viņi ir..ērtum un apgūšanas vienkāršumā.  Ne jau tikai filmām un mūzikai izmanto kompi mājās.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , osscar teica:

Es nerunāju par audocad vai solidworks

Es visulaiku lietoju onShape ir ir OK. Darbojas visur.

Pirms 19 minūtēm , osscar teica:

LTSpice (bezmaksas elektronikas simulators)

Ka ir ar  https://www.partsim.com/simulator salidzinot ar desktop versiju?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Mateushs teica:

Nevajag jaukt profesionālu darbu ar specifisku programmu un datora lietošanu mājas režīmā, kas paredz filmas, internetu, ziņas, savu bilžu glabāšanu utmldz

Savā ziņā tev ir taisnība. Tomēr priekš Windows būs krietni labāks visādu ierīču atbalsts. Piemēram, savai pelei apskatījos, Windows draiverim regulāri iznāk jaunākas versijas, visādas jaunas iespējas parādās..., pēdējā versija bija šogad februārī, Linux draiveris ir, tik svaigākais no 2014. gada.

Link to comment
Share on other sites

nē tas nav tik "nopietns" - tas online simulators

 

on shape neesmu testējis, bet neizskatās tik vienkārš kā ketčups

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, es jau kādus 10 gadus dzīvoju tikai ar Linux, pat jau esu aizmirsis kāds tas Windows izskatās. Vēl OSX ar šad tad palietoju.


Pirms 1 minūtes , osscar teica:

on shape neesmu testējis, bet neizskatās tik vienkārš kā ketčups

Viņs vairāk kā SolidWorks, protams ar daudz mazāk iespējām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Nezinu, es jau kādus 10 gadus dzīvoju tikai ar Linux

Tu to vari atļauties, trūkst kāds draiveris, pats uzraksti, gan jau atbilstoša softa trūkums tev arī nebūtu problēma, ja vajadzēs, pats uzrakstīsi. :)

Link to comment
Share on other sites

Muterītei kādu laiku atpakaļ uzliku uz kompīša linuksu. Ziņas paskatīties, pa gūgles karti pasauli apceļot, mazbērna bildes apskatīties. Tad vienreiz savajadzējās viņai uztaisīt dažas bildes papīra formātā, piesprauž karšu lasītāju, liek iekšā trīs kartes pēc kārtas, nevienā nevar ierakstīt. Zvana man. Nu hvz, nu nezinu es par linuksu neko (praktiski). Vakarā mēģinu, neatceros vairs kādus tur paziņojumus sviež ārā, bet fakts, ka ierakstīt nevar. Protams, nospļāvos, iedevu šai lapsi, lai saliek tajā kartē, ko vajag. Jā, skaidrs linuksists atvērs konsoli un čiki-čiki ierakstīs dažas komandas katru pa kādiem 200 simboliem un viss čikiniekā. Pilnīgi tīrs, nevainīgs, var teikt, ubuntu. Kāda suņa pēc kaut kādas rakstīšanas aizsardzības defaultā. (Un nē, kartes nebija locked?). Ja godīgi, tad nenoskaidroju, kas tur bija par vainu. Parasti līdzīgos gadījumos aizrokos līdz saknei. ?Tas tikai nostiprināja manu viedokli - lai cik tas win sūtīgs un indieši dibenzeļļi, bet mājās linuksu man toč nevajag. ? Piedodiet, linuksisti.

@osscar, starp citu, tagad MicroCap ir par brīvu. Vismaz man salīdzinoši likās kudi ērtāks kā spice, bet tas, protams, ir gaume un pieradums.

Link to comment
Share on other sites

jā pieradumam spēks, tapēc man patīk tāds vienkārši toolis kā sketchup = kur var mērogā sazīmēt, īzī salikt izmērus, faktūras. Protams nebūs tāds renderis kā solidworks. Bet pilnīgi pietiekošs mājas jūzerim. Galvenais viegli apgūstams. LT spicei esmu kaut kā piešāvies..citu negribas apgūt ...būtībā tie 3 softi arīir tas, kā dēl bez windas nevaru. A vīrusi ? kas tas tāds - 20gadu laikā neviens nav bijis uz windas bez nekādiem antivīrusiem, krakus neinstalēju, dhl zip epastus vaļā neveru :D

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vvv said:

Savā ziņā tev ir taisnība. Tomēr priekš Windows būs krietni labāks visādu ierīču atbalsts. Piemēram, savai pelei apskatījos, Windows draiverim regulāri iznāk jaunākas versijas, visādas jaunas iespējas parādās..., pēdējā versija bija šogad februārī, Linux draiveris ir, tik svaigākais no 2014. gada.

 

Par to ierīču atbalstu ir 50 uz 50, manuprāt. Man skenerim ir draiveris priekš Windows 10, tikai jēga no tā draivera ir maza, jo skeneris zem Windows 10 nedarbojas. Toties ar Linux viss ir vislabākajā kārtībā. Cilvēkam atlido jaunākais skaņas plates draiveris priekš Windows 10, un skaņa pazūd. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , vvv teica:

Tu to vari atļauties, trūkst kāds draiveris, pats uzraksti

Nekad neesu rakstijis nevienu draiveri priekš x84, ja neskaita kautkādus projektus. Vienīgos draiverus ko rakstu ir piekš visādiem ARM boardiem.

Tā visa draiveru trūkuma problēma ir vairāk izdomāta nekā reāla, vienkārši nevajag pirkt visādus kreisos laptopus. Nav nekad neviens draivers man trūcis vai nestrādājis.

Esošajam laptopam pašā sākumā bij problēmas ar pilnu Thunderbolta atbalstu, bet tas jau bij gadus 5 atpakaļ un diezgan ātri tika atrisināts.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Jurkins said:

Muterītei kādu laiku atpakaļ uzliku uz kompīša linuksu. Ziņas paskatīties, pa gūgles karti pasauli apceļot, mazbērna bildes apskatīties. Tad vienreiz savajadzējās viņai uztaisīt dažas bildes papīra formātā, piesprauž karšu lasītāju, liek iekšā trīs kartes pēc kārtas, nevienā nevar ierakstīt. Zvana man. Nu hvz, nu nezinu es par linuksu neko (praktiski). Vakarā mēģinu, neatceros vairs kādus tur paziņojumus sviež ārā, bet fakts, ka ierakstīt nevar. Protams, nospļāvos, iedevu šai lapsi, lai saliek tajā kartē, ko vajag. Jā, skaidrs linuksists atvērs konsoli un čiki-čiki ierakstīs dažas komandas katru pa kādiem 200 simboliem un viss čikiniekā. Pilnīgi tīrs, nevainīgs, var teikt, ubuntu. Kāda suņa pēc kaut kādas rakstīšanas aizsardzības defaultā. (Un nē, kartes nebija locked?). Ja godīgi, tad nenoskaidroju, kas tur bija par vainu. Parasti līdzīgos gadījumos aizrokos līdz saknei. ?Tas tikai nostiprināja manu viedokli - lai cik tas win sūtīgs un indieši dibenzeļļi, bet mājās linuksu man toč nevajag. ? Piedodiet, linuksisti.

@osscar, starp citu, tagad MicroCap ir par brīvu. Vismaz man salīdzinoši likās kudi ērtāks kā spice, bet tas, protams, ir gaume un pieradums.

 

Līdzīgas problēmas ar to, ka atmiņas kartē neko nevar ierakstīt, ir bijušas arī uz Windows; vieta ir, a ierakstīt neko nevar

Labots - Mateushs
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mateushs teica:

Līdzīgas problēmas

Cik sapratu, tā nevis problēma, bet fīča.

Un inkskeipu un gimpu (izmantoju un kaut ko protu) ir radījis subjekts, kurš cilvēkus ienīst vairāk par mani?.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Mateushs teica:

skeneris zem Windows 10 nedarbojas. Toties ar Linux viss ir vislabākajā kārtībā.

Protams, protams. Neviens nav ideāls. Tik nevajag domāt, ja kādreiz kādam uz Windows «skaņa pazūd», tā visi uzreiz atteiksies no Windows un pāries uz Linux.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Cik sapratu, tā nevis problēma, bet fīča.

Un inkskeipu un gimpu (izmantoju un kaut ko protu) ir radījis subjekts, kurš cilvēkus ienīst vairāk par mani?.

jā kad - lai saglabātu kā  jpegu vajag exportēt failu ?  nevis vienkārši - save as

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, vvv said:

Protams, protams. Neviens nav ideāls. Tik nevajag domāt, ja kādreiz kādam uz Windows «skaņa pazūd», tā visi uzreiz atteiksies no Windows un pāries uz Linux.

 

Pirmkārt, es tik atbildēju uz tekstu par it kā labāku ierīču atbalstu Windows. Otrkārt, ko darīt mājas lietotājam, kuram šitā salūzt kaut kas tikai atjauninājumu dēļ? Uz remontu nest, naudu maksāt. Tad priekš kam ir vajadzīga sistēma, kura ir par maksu, kura nenodrošina lietotāja datu drošību pietiekamā līmenī un kurai ir problēmas, kuru dēļ cilvēkam ir jātērē laiks un nauda?!! Tāda sistēma, manā skatījumā, neder nekam citam kā vien darbam ar kādu specifisku programmu, kuras nav citās sistēmās. 


18 minutes ago, osscar said:

jā kad - lai saglabātu kā  jpegu vajag exportēt failu ?  nevis vienkārši - save as

 

Tas ir drausmas, vai ne?! 

Link to comment
Share on other sites

drausmas ne drausmas...bet ja kādu laiku nepalieto, aizmirstas - un tad uz kādu mirkli ir - wtf....vecajās versijās bija pie save as - jpegs...pēc tam pazuda, tikai ar pluginiem varēja dabūt...autortiesības vai hvz kapēc tāda "loģika"

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Mateushs teica:

ko darīt mājas lietotājam, kuram šitā salūzt kaut kas tikai atjauninājumu dēļ? Uz remontu nest, naudu maksāt. Tad priekš kam ir vajadzīga sistēma, kura ir par maksu, kura nenodrošina lietotāja datu drošību pietiekamā līmenī un kurai ir problēmas, kuru dēļ cilvēkam ir jātērē laiks un nauda?!!

Es sevi par mājas lietotāju uzskatu, nenomāc mani W10 problēmas, viss ir daudz maz OK. Neko nesaku, gan jau ļaudīm gadās ar W10 aizķeršanās, tad, saprotams, ir abidna. Ja gribi ko vairāk par W10 problēmām, tad Boņuks tev daudz var izstāstīt.

Link to comment
Share on other sites

Man tik uz win 10 viena bēda - mana vecā labā emu usb 0404 nestrādā korekti...bet tā bez problēmām - pat nodegušam kompim iespraužot 10 gadus jaunāku AMD proci un  plati - bez kādas bļaustīšanās un pārinstalēšanas viss notika. Biju pat izbrīnīts. un lai veco HP printeri pedabūtu drukāt bija kaut kas tur admin modē jāsadara :D neatceros vairs.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...