Jump to content

HDD atslēdzas


Sappy
 Share

Recommended Posts

Sveiki. Apstākļi un problēma sekojoša - cīnos ar saviem hdd, jo viņi regulāri izdomā atslēgties kamēr strādāju.

Ir 3 datu nesēji - HDD x2 un SSD. Parasti viens vai abi hdd atslēdzas bez nekādiem brīdinājumiem vai aizdomām kad tas varētu notikt. Viens HDD ir gadu vecs, otrs ~6mēn. Mēģināju mainīt sata portus, sata vadus. Turpina atslēgties tikai HDD.

 

Specifikācijas:
SSD: 120GB 6GB/S/SH103S3/120G KINGSTON
HDD: WDC 1TB 7200RPM 6GB/S/64MB WD10EZEX (x2)

Plate: MB B85 S1150 MATX/GA-B85M-D3H GIGA-BYTE

CPU: INTEL Core i7 4770
RAM: 8GB PC12800 DDR3/KVR16N11/8 KINGSTON (x2)

Link to comment
Share on other sites

kaa izpauzjas "atsleegsjanaas"?

Apmēram kā brutāli atraujot flešku no kompja. Ir un te vairs nav. My Computer 3 datu nesēju vietā vairs rādās divi, ja atslēdzas cietnis ar programmām tad visur ir crash (Fotošopi, wordi etc.)

Neminēji,kas par PSU iekšā stāv ?

ATX2.3 620W PFC/ACTIVE SUPERB E620 GIGA-BYTE

 

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kompi komplektējis un instalējis klauns?

Labots - McB
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Man ar taa tiko bija ar 1 HDD, lidzeja kaut kada universala polju vai kitajozu universala sata/barosanas no molex vada nomainja uz atseviskju molex sata barosana un atseviskju sata vadu ar fiksacijas klipsiem

Link to comment
Share on other sites

Jāatzīst ka izņemto videokartes un cpu kūleri nekā vairāk nav, bet cik esmu skatījies (arī pēc disku pazušanas), tad temperatūra pāri 40C nav bijusi HDD. Keisu turu atvērtu.

Neminēju, ka hdd uzreiz pēc restarta ir atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

Es nedaudz kritiski skatos uz mātes plati - viņai ir problēmas ar video izejām un cik palasīju, tad manas sērijas platei defekts esot izplatīts. Uzliekot driverus un pieslēdzot monitoru pie plates, pēc nākošā restarta garantēti zilie ekrāni. Kaut esmu pierunājis viņu strādāt ar DVI (hdmi un vga nemainīgs BSOD), tomēr neliekas viņa (plate) stabila.
Varbūt tikai paranoja, bet kaut kā neviļus gribas šīs abas problēmas saistīt.

 

Ja ir jautājums kādēļ izmantoju mātesplates dvi - priekš trešā monitora, jo videokartei ir dvi / hdmi / DisplayPort x2. Pagaidām vēl neesmu ticis pie monitora ar DisplayPort portu.

Link to comment
Share on other sites

hdd gļukains - tā tikai dažu procentu varbūtība, pieļauju tā kā manā kompī pie konkrēta elektrības kabeļa hdd nav jāliek un viss, tad problēmu nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Es nedaudz kritiski skatos uz mātes plati

ES ARĪ! Diezgan pavirša!

 

viņai ir problēmas ar video izejām un cik palasīju, tad manas sērijas platei defekts esot izplatīts.

Ne jau video... tā ir plnīgi cita IZEJA

 

 

 

Kaut esmu pierunājis viņu strādāt ar DVI (hdmi un vga nemainīgs BSOD)

Jā, tās ir pilnīgi neatkarīgas izejas un BSOD rāda katrs kernelis atsevišķi. Izskatās ka tev gļuko anālog-hādēemiskais kernelis, jo tas ir tiešajā propilglobilēna tiltā ar SATA portiem. Es tikko veicu LB (v.0.3) pētijumu un tas viennozīmīgi parāda trimplofūgas nepieciešamību kvazistacionārajā SATA-7 pakaļsaites cirkulī (feedback loop).

Labots - McB
Link to comment
Share on other sites

Varbūt kompi komplektējis un instalējis klauns?

Spriežot pēc posta #16, tas būsi Tu!

 

 

Un

Es tikko veicu LB (v.0.3) pētijumu

man pat pēc LB 0,5L šitādas glupības prātā neienāk!

Labots - Zuxters
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

100% varbuutiiba, ka neesi pat topic izlasiijis.   bet taa, es liktu uz maati.

 

Nē, izlasīju gan topiku! Skaidrs ka arī mātes dēlis  var būt pie vainas. Tomēr man nav gadījies beigts mātes dēlis, kurš šādi zaudētu diskus! Kā arī neesmu sastapis defektīvus SATA vai barošanas vadus, kaut teorētiski tas ir iespējams. Bet beigti HDD ir kaudzēm!

 

 

 

Turpina atslēgties tikai HDD
 

 

Te vajag HDD ar hdtune vai citu utili notestēt! Ļoti liela varbūtība ka HDD gļukains! 

Link to comment
Share on other sites

Varbūt tur tomēr kaut kas pārkārst, ja jau kaste vaļā. Ja kaste vaļā, tad tur ventilācijas režīms nav vairs normāls. Bieži vien barokļa ventilators nodrošina gaisa apmaiņu visā kastē.

Link to comment
Share on other sites

 

 

tu saproti, ka atsleedzas DIVI hdd randomaa! un divi hdd ar vienaadiem gljukiem vienaa vietaa ir maza iespeejamiiba :> izlasi veel reiz :>
 

 

Ir bijuši gadījumi, kad hdd nokarās un nokarina visu sistēmu.  

Bet nu skaidrs ka neredzot varam tikai zīlēt kafijas biezumos. 

 

Es atslēgtu HDD un paskatītos vai tad gļuki paliek vai saglabājas.   

 

Manējam PC bija "interesants" gadījums - sistēma uz SSD, dati uz hdd. Pēc hibernācijas vai sleep dators modās kādas minūtes 5! Hibernācijas fails uz SSD. Nu sviests kaut kāds.... Beigās izrādījās pusmiris HDD uz kura page file atrodas. Tā ka gadījumi var būt visādi!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es atslēgtu HDD un paskatītos vai tad gļuki paliek vai saglabājas.

 

Un ko tas līdzēs? Gļuki loģiski ka pazudīs, jo nebūs kam atslegties doh.

Link to comment
Share on other sites

 Kāpēc gan neatslēgt pārmaiņus pa vienam HDD un kādu dienu padzīvot bez tā ?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un ko tas līdzēs? Gļuki loģiski ka pazudīs, jo nebūs kam atslegties doh.

 

Atslēdzam datu HDD. Ja sistēmas SSD turpina pazust tad pie vainas mātes dēlis.  Savādāk datu HDD. 

Link to comment
Share on other sites

^

Atslēdzam datu HDD. Ja sistēmas SSD turpina pazust tad pie vainas mātes dēlis. Savādāk datu HDD.
100% varbuutiiba, ka neesi pat topic izlasiijis.
Labots - Koalīcija
Link to comment
Share on other sites

D_L Tas takš ir skaidrs! (Lasīt māku... ;), nesatraucies ) 

 

Bet ja pie vainas mātes dēļa sata kontrolieris, tad kāpēc nezūd SSD? 

Vai kontrolieris atšķir kas ir pieslēgts -  ssd vai hdd ;) 

(D_L - cik tavā praksē ir bijuši mātes dēļi ar nobirušiem SATA portiem?) 

 

Nē nu vēl varētu būt problēmas ar PSU - konkrēti 12v līnija. Ssd 12 neizmanto atšķirībā no HDD. Bet nu tad vajadzētu arī citiem gļukiem būt.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

 

 

Beigās izrādījās pusmiris HDD uz kura page file atrodas.
A huļi page file uz HDD uzliki? Tipa, vietu uz SSD atbrīvot?
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tas kaut kā nejauši sanāca. Nepievērsu uzmanību, kamēr nesākās problēmas. 

Link to comment
Share on other sites

Ja neprot notetēt cietņus ar Smartctl un ražotāja progu tad vajag samaksāt kādam kas to prot. Vai arī pašam iemācīties.

 

 

 

A huļi page file uz HDD uzliki? Tipa, vietu uz SSD atbrīvot?

Tas ir vienīgais ko viņš izdarijis pareizi! Kādam jābūt loham lai čakarētu SSD ar pagefile? Moš vel hiberfil.sys ar uz SSD ? Āksts.

Link to comment
Share on other sites

tad kāpēc nezūd SSD

Vienu reiz arī tas atbira, bet tas bija tik random un nekad vairs nav atkārtojies, ka nelikās vērts pieminēt.

Žēl ka nepaņēmu skrīnu ar My Computer bez cietajiem. Tikai cdrūms un viss. Pat bez bsod.

 

Ja neprot notetēt cietņus ar Smartctl un ražotāja progu

Neesmu šādu forumu pārāk biežs viesis, jo lielākoties cenšos visu iztestēt un izglūglēt pats. Šī nu ir tā reize kad zināšanas par īsu. Bet par testiem runājot - viss ok.

 

 

Update par situāciju kopumā - atslēdzu dvd-rūmu (bija slinkums līst  pie sata porta) un tagad nav bijis brīnumu ar hdd.

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Update par situāciju kopumā - atslēdzu dvd-rūmu
 

 

 

Es teiktu ka problēmas ar barošanas bloku.

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

ronald, cik tad dvd rij idlējot? es vairāk lieku uz dvd, ne barokli

Link to comment
Share on other sites

 

 

ronald, cik tad dvd rij idlējot

Maz, bet ja baroklis gļukains ar to var pietikt.

Link to comment
Share on other sites

Mana teorija - ņemot vērā ka manam CPU, video kartei, ramam un kūleriem ir drastiski mainīgs noslodzes režīms. No vientuļa taba online poola spēlēšanai, līdz pat 3d renderēšanai un paralēli video montāžai.
Neesmu spec, bet pieņemu ka pie lielākām jaudām attiecīgi ir lielākas prasības no barokļa un tajā brīdī nogļuko baroklis / par īsa jaudas buferzona. Manā teorijā ir kāds grams taisnības?

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

panem testeri nomeri spriegumus baroklim

Link to comment
Share on other sites

Šaubos, ka šinī gadījumā testeris spēs uzrādīt kaut kādas īslaicīgas fluktuācijas. Kas par videokarti? Jo neskaitot to tā sistēma patērē labi ja 150W pie nereālas 100% noslodzes, un tam gigabaitam iekšā it kā normāls OEM. Varbūt ir vērts papētīt eventviewer laikos, kad pazūd tie cietņi?

Link to comment
Share on other sites

Video karte: Gigabyte GV-R777OC-1GD AMD Radeon HD 7770

Saliekot pc PSU Wattage kalkulatorā sanāca apmēram 340 - 400 W /min-max/ (CPU vien ir 84 vati). Kas ne tuvu nav 620W robežai, lai pat neteiktu ka baroklis ir gandrīz neefektīvs. Mistika.

Link to comment
Share on other sites

 

 

panem testeri nomeri spriegumus baroklim

Tu neproti Laacz apostroph uzinstalēt, bet kautko ļurksti par testeri?

 

Varbut ari bidmer panemt un izmers notesteti?

Link to comment
Share on other sites

 

 

PSU Wattage kalkulatorā sanāca apmēram 340 - 400 W /min-max/

 

Kaut kāds jocīgs tas kalkulators, man sanāk 73/240W idle/load, bet jebkurā gadījumā barokļa defekts ir visai mazticams. Šobrīd gigabaita lapai kaut kāda globālā bremze, bet es apskatītos kas ar svaigākiem BIOS un atslēgtu tur sata hotplug, tas tā iesākumam.

Link to comment
Share on other sites

svaigākiem BIOS un atslēgtu tur sata hotplug

 Mēģināju - bios updeits neko nelīdz un hotplug arī ieslēgts / izslēgts neko nemaina.

 

Bet tagad dzīvojot pāris dienas bez tā rūma - izskatās ka diezgan stabili.

Link to comment
Share on other sites

Zābakam ir pareizais "avatārs", ar to bildi šis nav nošāvis greizi, pat sevi pareizi nosaucis.

Bet ja pa īstam, tad cilvēkam liekās, ka viņš ir viskrutākais, viszinošākais un visi pārējiei ir muļķi, kuri neko nejēdz, un tikai "uzstāstit", ir prātīgākais viņa paurī.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...