Jump to content

4G Internets


dsks
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Vai nav kadam sobrid savilkts puslidz videja atskaite par Lmt 4G internetu - ir lietojams,cik stabils? Lieta sekojosa - esmu lattelekom klients jau ilgus gadus,sobrid ekonomiskais pieslegums.Max ko sobrid telekom piedava ir lidz 10mbit ( ~25eur ).Optiku vini neplano vismaz tuvakos paris gadus ievilkt un vai vispar uz privatmaju sektoru lidis.Isti preti ari nenak ar nekadiem ieteikumiem.Citas alternativas ari nav.Lekat tikai lekasanas pec ari negribas.Bet ar esoso atrumu sobrid ir par maz.Lokacija - Liepaja.

Link to comment
Share on other sites

LMT tak piedāvā 14 dienu bezmaksas testēšanu - kāpēc neizmantot?

Labots - itanium
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

LMT 4g zona ir diezgan plaša. Problēma parasti ir torņu noslodzē. Pa lielam dotajā brīdī 4g strādā krietni sliktāk uz downloadu nekā DSL.

Link to comment
Share on other sites

no kaut kādiem 16:00 - 23:00 parasti ir DL problēmas, aka skolēni mājās nāk un rubī iekšā torentus.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Brīvdienās un vakaros man DL ātrums 1 - 2 mbit/s..... 

Pa nakti gan virs 20. Pa darba dienām- kā kuro reizi, bet tāpat reti kad virs 10. Uploads gan labi iet -ap 20 mbit/s gandrīz visu laiku.

 

Es būtu priecīgs, ja LMT piedāvātu prioritāru servisu - skaids ka par lielāku maksu un ar apjoma irobežojumu! Es maksātu - man internetu vajag darbam, bet citu alternatīvu nav.

Link to comment
Share on other sites

4G bija ideāla izvēle vēl pirms kāda gada, (pašam ir un starpību labi jūtu). Tagad, kad tur saradušies kačātāju bari, vakaros ātrums reizēm pat švakāks kā 3G. Sevišķi vakaros. Pēc pusnakts un vismaz līdz pēcpusdienai ātrums labs. Tiesa, viss atkarīgs no konkrētās vietas un kačātāju daudzuma. Bet Liepājā pilnīgi noteikti nebūsi vienīgais :grin: .

 Par testa laiku - ja tornis pārslogots, nekas tev tur nebūs ātrāks, pat ja pārbaudes laikā nekas nav piegriezts.

 Tīri teorētiski - varētu būt, ka šobrīd teļiem ir labāks ātrums, jo tie tikai nesen sāka 4G un tur vēl nav tādi bari 4G pieslēguši - bet tas arī nav uz ilgu laiku.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Tīri intereses pēc, kā ir 4G pārslodzes brīžos ar augšuplādēšanu? Man kolēģei vajag darban videofailus likt uz FTP un tur apjomi desmitos gigabaitu. Kačāšana pilnīgi pofig, jo ir DSL.

Link to comment
Share on other sites

 Diemžēl arī augšuplādēšana bremzējas. Pašam arī nereti sanāk kaudzi bilžu vai kādu videomateriālu šurp/turp dzenāt, tiesa, parasti dažu GB robežās. Cenšos rīta pusē vai pēc pusnakts, ja nav steidzami, jo vakarā gigabaits var aizņemt pat stundu :(.  Tev labi, vismaz DSL, bet man vai nu 4G, vai Lattelecom free WiFi (kas ir vēl lēnāks).

 Savukārt torrentu "lielveikalu" ļoti reti kad vajag(apmēram reizi pāris mēnešos) - filmas neinteresē vispār (jo nav jau nekā skatāma) un labas kvalitātes mūziku varu dabūt citādi.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pašam man ir gan optika, gan DSL, bet tagad vajag kolēģei. Gan jau uzlikšu viņai radiolinku uz optiku, bet ziemā to izdarīt gandrīz nereāli. Jācērt koki, jaliek masts un jārok kabelis zemē. Tapēc domāju pagaidām ieteikt mobilo internetu. Laikam lai pamēģina tās divas nedēlas, tad redzēs. Uzmaukšu kārtīgu virziendarbības antenu uz torni, tā lai mans signāls visstiprākais  :sarkasms:  un lai mēģina.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Viss atkarīgs no sakariem, jo vismaz tajā laikā, kad testēju ar ļoti lielu antenu - download sasniedza 20Mbit/s, bet upload limitējās ~1MBit/s. Ja gribēs gigabaitus krāmēt, nāksies mūžību gaidīt. 

 

Tīri intereses pēc, kā ir 4G pārslodzes brīžos ar augšuplādēšanu?

 

Un kā operators var zināt, ka tu internetu testē?

 

 

Par to testu 14 dienas ... dzirdets,ka tiesi taja bridi vins strada nevainojami
 
Link to comment
Share on other sites

 

 

Par to testu 14 dienas ... dzirdets,ka tiesi taja bridi vins strada nevainojami

mitoloģija


 

 

Un kā operators var zināt, ka tu internetu testē?

līgumā ir iedrukāts testa beigu termiņš

Link to comment
Share on other sites

Mežavecis, tapēc jau es prasu, kāda ir reāla pieredze ar upload pie noslodzes. Es protams saprotu, ka man specifiskas prasības, kuras tikai optika var pilnībā apmierināt. Par cik tagad visi fano par mobilo internetu, tad arī radās doma varbūt var izlīdzēties ar to. 1MBit/s tas man apsolūti neiekačā.  Tad jācērt koki un jāliek radiolinks uz optiku.

Link to comment
Share on other sites

Cik ja nekļūdos, tas UP un down ir citi kanāli izdalīti. Un vismaz man pat max noslodzes laikā uploads ir tuvu 20 mbps. 

Didzi, tavā gadījumā problēma varētu būt ar attālumu līdz tornim. Kad ķēru ar parabolisko antenu ~7km attālo ikšķiles 4g torni, tad Down bija ap 10 Mpbs (atkarīgs no laika apstākļiem - ja sniegs sniga vai lietus, tad mazāk.) Bet Up bija ne vairāk kā 2Mbps., bieži vien pat vēl mazāk un pat 10 MB dažreiz uploadot bija problēmas.  Cik sparatu, tad raidītājs usb puļķi ir krietni mazjaudīgās nekā bāzes stacijā un tāpēc DOWN kanāls gāja ar krietni "lēnāku" modulāciju. Bieži ja vajadzēja ko uploadot slēdzos uz 3g, nekas dižš, bet gāja ātrāk. Man ir metrīgs 2.4 ghz frekvencei paredzēts paraboliskais režģis no  tplink. Tagad šī konstrukcija pagriezta uz tuvējo torni, kāda 1 km attālumā, LTERSRP:-79,-10

Link to comment
Share on other sites

Laikam jau tie ātrumi katrā tornī savādāki un bez "labratorijas darba" pateikt, kā strādā, nevar.

Link to comment
Share on other sites

Nu lūk - vakars pienācis (19:45) un jautrība sākas :(.

post-602-0-90478500-1422380485_thumb.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Manos laukos ar LMT 4G(tornis 5km)

Pieslēgums no 20.08.13

Ping 13ms 86Mbit/s; 36Mbit/s (no rīta)

Ping 13ms 76Mbit/s; 26Mbit/s (tagad)

Link to comment
Share on other sites

Bauskas pusē arī patīkami lietot 4G, maza noslodze.... 

Tagad kad ievilka optiku gan vairs neuztrauc ......  ja kam vajag varu notirgot 4G puļķi no LMT

Link to comment
Share on other sites

es arī tad "laukos vienīgais", jo esmu super apmierināts ar ātrumu. Web lapas veras vaļā momentā, uz torrentiem varu arī mazliet pagaidīt, nav mirstamā kaite.

 

Bet liekas savādi,ka veidojas "noslodzes". Aparatūra un optikas tehnoloģija mūsdienās ir tik jaudīga, lai to pasākumu varētu pavilkt normāli. Arī bezvadu daļai - kaut gan tur varbūt vienkārši pietrūkst "frekvenču joslas" - nezinu!  Laikam jau izmaksu jautājums, protams,ka izdevīgāk pārslogot līniju, nevis padarīt to platāku. Atkarīgs no vairākiem faktoriem.

Link to comment
Share on other sites

Fizikas likumus nevienam nav izdevies apiet un ar bezvadu radiosignālu var noraidīt ierobežotu datu daudzumu. Protams, attīstās tehnoloģijas un modulacijas veidi, bet bezvadu interneta pieslēgums nekad nevarēs konkurēt ātrumā ar optiku. Izmaksu jautājums arī, jo uz katru mobilo torni pievilkt optiku ir ļoti dārgi. Es domāju, ka ar mobilo internetu paliks tikai sliktāk. Kamēr lietotāju bija maz, tikmēr bija eiforija, bet tagad dzīve parāda, ka nemaz tik kruta nav. Tas tāpat, kā radiolinku pirmsākumos uz 2,4GHz. Toreiz arī bija saukļi, nafig vilkt vadus, bet tagad Wi Fi labi ja pāri istabai velk, jo radioēters vienkārši pārslogots.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es gan tā nedomāju, jo bāzes staciju skaits arī nestāv uz vietas un tās kapacitāte arī pastāvīgi progresē. Pēc šīs analoģijas mums joprojām būtu jālieto GPRS ar 64kbit/s. Kaut kā drūmais scenārijs nekad nepiepildās un bezvadu internets attīstās lēcienveida, kas bija novērojams pēc 3G ieviešanas, kā arī 4G. 

 

 

Es domāju, ka ar mobilo internetu paliks tikai sliktāk.
 
Link to comment
Share on other sites

Es domāju, ka ar mobilo internetu paliks tikai sliktāk.

 

Es gan domāju, ka paliks arvien labāk un labāk, jo tehnoloģijas nevis regresē, bet progresē un kā tiek fiksēta kāda problēma (piemēram noslodze, signāla kropļojumi), tas tiek risināts, nevis atstāts kā ir.

 

 

 

Toreiz arī bija saukļi, nafig vilkt vadus, bet tagad Wi Fi labi ja pāri istabai velk, jo radioēters vienkārši pārslogots.

 

Nu nu, tie kas dzīvo dzīvokļos zin, ka WI-FI ēters ir pārbāzts, bet nav problēmas ne ar WI-Fi tīklu, ne ar mobilajiem sakariem, ne ar FM radio, takā pārāk drūmi tu visu uztver :yahoo:  

Labots - AVilks
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pēc šīs analoģijas mums joprojām būtu jālieto GPRS ar 64kbit/s

 

Ir tāda lieta kā maksimālā teorētiskā kanāla caurlaides spēja kādā noteiktā frekvenču diapazonā. Šo nosaka fizika un nekādi ne tehnoloģijas. GPRS izmantoja tikai daļiņu no potenciāla. 4G jau ir diezgan tuvu maksimālai teorētiskai caurlaides spējai.  Bet nu sasniegta viņa nav, tā kā varam sagaidīt 5G kaut kad ;) Bet šis progress nekādi nevar būt bezgalīgs! 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja 4G caurlaides spēja ir tuvu maksimumam, tad torņu jauda ne tuvu nav izsmelta, lai pie tā varētu pieslēgties vismaz 1000 kačātāji.

Link to comment
Share on other sites

Vai kaads nan meegjinaajis apvienot divi operatoru 4G "puljkjus" viena Wifi hotspotaa? Savulaik, speeleejos ar connectify softu, kad tas veel tiko paraadiijaas, bet interesee citu pieredze.

Link to comment
Share on other sites

Dotajā brīdī daudzkur torņa noslodzi ierobežo radiolinku caurlaides spēja no viena torņa uz nākamo. Radiolinkiem jau tās pašas problēmas, nu nevar konkrētajā frekvencē un joslas platumā izgrūst vairāk datus un viss. Jā, tur arī mainās modulācijas, bet fizikas likumi darbojas vienalga. Radiolinki jau varētu iet arī uz augstākām frekvencēm, kaut 100GHz, bet atkal fizika. Jau pie 12GHz satelīts, lietus laikā, nerāda , kur nu vēl augstāk. Radiolinkam tāpat, kā augsta frekvence, tā radiosignalu slāpē migla, sniegs un lietus. Vārdu sakot,tur arī brīvu frekvenču vairs nav. Vienīgais variants ir katram tornim pievilkt optisko kabeli. Lai gan arī tas neglābs situāciju. Operātoram ir dota kautkāda frekvenču josla un tajā var pārraidīt konkrētu datu plūsmas daudzumu. Vārdu sakot, ir truba, pa kuru tek ūdens un ja visi sadomā reizē dārzus laistīt, tad ūdens pietrūks vienalga :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paturpinot savu domu - TL-R470T. Ar sho teoreetiski var sasneegt kopaa 4G LMT, 4G Tele2 3G un veel DSL tiiklus kopaa :).

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz paturpinot - ka vispar LMT skatas uz hotspot? Nebus atslegsanas moments,utt. ?

Uz laiku alternativa varetu atstat esoso pieslegumu + papildus telefona 'neatkariba' ... faktiski ar to pat pietiktu sobrid

Link to comment
Share on other sites

Ārpus Rīgas, Rīgas rajonā, Garciemā, LMT internets ātrs un stabils. Nav vērojami lieli ātruma zudumi un citas problēmas. Par to naudu, kura tiek atdota LMT par internetu, viss ir vairāk kā labi. 

Link to comment
Share on other sites

Ādažu novadā šobrīd arī apmierinoša situācija. Pavasarī, kad varēs tikt pie antenas, tas patestēšu vai uz citiem torņiem ir labākas alternatīvas. Vidēji ap 15/15, reizēm (20/20) turās.

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

mana skatijuma ja gribas stabilu interneta pieslegumu labak tomer ir izveleties dsl ,

vel vispar tam vdsl diezgan normali konkure ar savu stabilo internetu kas nekonkure ta paslaik ir cena ,

Labots - Roberts3
Link to comment
Share on other sites

Manā gadījumā kabeļi nespēja nodrošināt vairāk par 4/0.5, pie lielākiem ātrumiem sāka pazust sinhronizācija. Arī attālums līdz centrālei nepieļauj nekādus uzlabojumus.

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

Tā nu tas ir un telefona drāts nav paredzēta lieliem datu pārraides ātrumiem. Būtu vismaz DSL 5/5mbps, tad jau varētu dzīvot. Interesanti, vai Lattelekoms vēl kautkur parastos vara kabeļus velk? Man, pirms gadiem desmit, visu pārvilka pa jaunu ar vara drātīm un skaidrs, ka tagad nekas cits nespīd.

Link to comment
Share on other sites

DSL 5/5 eksistē - saucas SHDSL. Bet uz telefona rēķina, tur tiek aizņemtas arī balss frekvences.

LTC to deva tikai biznesa klientiem. Ar diviem pāriem - 10/10

LTC varu nekur vairs nevelk, pat esošo nereti sapūdē.

 

VDSL2 nav pieminēšanas vērts jo spīd tikai īso līniju - līdz 1km īpašniekiem.

 

Ja pareizi atceros, tad LMT ar bezlimita tarifu hospotošana nepatika.

Link to comment
Share on other sites

Lattelekoma biznesa klientu abonešanas maksa ir baigi liela un parastam loetotājam tas galīgi garām.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...