Jump to content

pēc tīrības - melna bilde


Ronalds21
 Share

Recommended Posts

Rakstīšu īsi un korekti. Biju jau sarakstījis eseju, bet back poga uzspiedās...

 

Iztīrīju pc šodien - izņēmu visu no pc. Vienīgais kas palika kastē - matene ar CPU..

Nezin kāpēc pat CMOS bateriju izņěmu pat...

 

Kad visu saslēdzu - uz monitora melna bilde. Ar monitoru viss ok, ar hdmi viss ok. Parčekoju visu 5x (ieskaitot kas kastē notiekās).

Ir tāda sajūta, ka audio, SW, PW utt. Pinos ir kaut kas ne takā vajag saspraust - kad pc ieslėgts - nevar ar pogu izslēgt.. moš no piniem varētu bűt problēmas?

 

Ceru, ka sapratāt.

Būšu ļoti pateicīgs par jebkuru ieteikumu! Lūdzu bez kaut kādiem jokiem.

Pašam maz laika ar pc ņemties, jo ir citas lietas darāmas svarīgas.

 

Liels paldies jau iepriekš!

 

*telefons - ceru ka var salasīt visu saturu :)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kāds velns dīdīja tā tīrīt, ka pat baterija bija jāņem laukā? Ar drāšu birsti vai trauku mazgājamo mašīnu tīrīji? Labākajā gadījumā neesi kaut ko pareizi saspraudis, sliktākajā gadījumā ar statisko elektrību esi piebeidzis mātes plati. Tak ne jau antistatiskajos cimdos darbojies?

 

Ir gan redzēts, ka pēc tādām "tīrīšanām" fiziski nolauztas CPU kājiņas vai izčakarēta ligzda. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ieteikums turpmākai dzīvei - neaiztiec to, kas strādā. Gribēji iztīrīt putekļus - nes ārā, ņem kompresoru un izpūt kārtīgi. Ja nav citu iespēju, tad kaut vai uz Statoilu. Bet ārdīt visu laukā? Priekš kam?

Ja pa tēmu - iespējams, ka esi kaut ko sabojājis jaucot. Vai ar statisko elektrību vai kā citādi.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Ronalds21

Piemēram? Cpu neesmu aizticis.

Jebkurā gadījumā - garantija ir vēl.

Labots - Ronalds21
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ir tāda sajūta, ka audio, SW, PW utt. Pinos ir kaut kas ne takā vajag saspraust

Tad skaties MB manuālī(ja nav uz plates rakstīts) ,vai esi pareizi saspraudis :).

Link to comment
Share on other sites

Ronalds21

Bet vai tie vispār ko ietekmē ar VIDEO? Smagi šaubos. Manuprāt, ka par visi varētu bűt ārā un bilde tāpat strādās . vismaz man tā liekas.

Link to comment
Share on other sites

Integrētā video ir? - pamēģini pieslēgt moni pie tās?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds21

Varbūt tāpēc, ka reizi gadā ir jāpatīra? Tas vairāk boja domāts tā, ka man nav laika visulaiku sēdēt pie PC, lai čekotu visus ieteikumus un teikt vai tas strādā/nestrādā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas vairāk boja domāts tā, ka man nav laika visulaiku sēdēt pie PC, lai čekotu visus ieteikumus un teikt vai tas strādā/nestrādā.

 

Nu bet tad jau uz servisu. Jeb tu gribi lai mēs telekinētiski tev to kārbu sataisam?

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Mani pat interesē kā šī tīrīšana norisinājās, jo pat it kā elementāras lietas daudzi dara savādāk. Tā kā tīriji to kasti?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pašam maz laika ar pc ņemties, jo ir citas lietas darāmas svarīgas.

 

ja pats nevar, tad jāsūta ar kurjerpastu uz tuvāko servisu! teci vien savos darbos, nedeldē laiku te forumā, palaidīsi vel ko svarīgu garām. :))

Link to comment
Share on other sites

 Gan uz MB (parasti), gan Power, Reset, HDD Led u.t.t. vadiem ir marķējums un ja acis rāda un rokas taisnas - nepareizi saspraust nevar, bet ja tomēr nav pārliecības - ir MB manuālis.

BET !  Ja kaste ieslēdzas, nav bildes un  izslēgt nevar - vaina nebūs šajos vados, bet kautkas stipri nopietnāks, bet tur variantu daudz - gan kautkas uz īso, gan tieši otrādi - nekontakts, gan statiskā elektrība (skaidrs, ka nekādu aproci neizmantoji, bet vismaz vienu roku pie korpusa turēt vajadzēja) un vispār - Rubenis jau pareizi pajautāja - ko un kā darīji?.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Ronalds21

Nu neko darīt. Es par statisko elektrības eksiscenci pat biju aizmirsis...

Rīt paskatīšos sīkāk, kas tur iekšā darās lācim. Varbūt ko sįku tomēr esmu palaidis.

Liels paldies raiviic.

 

Bet ja nu... Parasti bojājumi ir uz matenes? Ja? Nu pie cpu es 100% neesmu licis klāt pirkstus. Tā vismaz věl trūka.

Nu neko darīt. Es par statisko elektrības eksiscenci pat biju aizmirsis...

Rīt paskatīšos sīkāk, kas tur iekšā darās lācim. Varbūt ko sįku tomēr esmu palaidis.

Liels paldies raiviic.

 

Bet ja nu... Parasti bojājumi ir uz matenes? Ja? Nu pie cpu es 100% neesmu licis klāt pirkstus. Tā vismaz věl trūka.

Link to comment
Share on other sites

 Nu paga, cik saprotu, ieslēgt vari, bet bildes nav. Kā ar pīkstieniem (ja vispār pīkstulis ir) vai ar Windows ielādes skaņu tumbās ?

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Iztiiri veelreiz tiesi taapat un pec tirisanas kopa liekot dari visu pratigi un skaidraa praataa

Sasprauzot nepareizi ka reizi atsakas ieslegties, pats nesen pamanijos cpu barosanu acgarni iebazt un bolit acis kapec nesledzas ieksaa, nu neko apspraudu otradi un viss aizgaja

Link to comment
Share on other sites

Ronalds21

Ak jēziņ. Un izskatăs, ka šeit Jums patīk dažiem tik brukt virsū. Izskatās, ka Jūs šeit tik mākta braukt. Nu nesaprotu.. Kāda jēga? Izskatās, ka arī Jums nav bijusi muļķīga rīcība pieļauta nekad...

 

Lai kā arī būtu - Rami abi iesprausti perfekti, cpu pasta ir.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un izskatăs, ka šeit Jums patīk dažiem tik brukt virsū. Izskatās, ka Jūs šeit tik mākta braukt. Nu nesaprotu.. Kāda jēga? Izskatās, ka arī Jums nav bijusi muļķīga rīcība pieļauta nekad...
Kādā klasē Tu mācies? Pēc teksta, no 3-5 klase. 
Link to comment
Share on other sites

1. 3x pārbaudi MB manuālī, ka power pogu un pīkstuli esi pareizi pievienojis.

2. Slēdz iekšā un klausies pīkstienus.

3. Ja pīkst, tad klausies un meklē manuālī, kas par vainu.

4. Ja nekas nepīkst, tad vai nu #1 vai arī mātene pagalam.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

No teksta var saprast, ka datoru var ieslēgt, bet nevar izslēgt, turklāt melns ekrāns.

Izskatās pēc beigtas māmiņplates!

Kad dators tika tīrīts un raustīti vadi, vai barošanas bloks bija atslēgts no tīkla?

Link to comment
Share on other sites

No rakstītā es saprotu, ka neieslēdzas vispār.

Ja kaut ventilators būtu iekustējies, gan jau autors pieminētu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

No rakstītā es saprotu, ka neieslēdzas vispār.

 

kad pc ieslėgts - nevar ar pogu izslēgt.

Ja nevar izslēgt,tad jau ir ieslēdzies :).

Link to comment
Share on other sites

Da autors cirvis, ne māk formulēt normāli problēmu ne arī kaut ko izdarīt. Lai nes uz servisu un basta.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

 

 

Ar amurīti iesiti ?

 

Da nē tā plastmasa kaut kāda mīksta un staipīga tur izrādās bija, nu dikti šaura vieta, knapi aizsniegt ar pirkstiem varēju, milzīgs cooler traucēja normāli klāt tikt, redzet neko nevar, nu neko ar pirkstu galiem itkā uzspraudu un tad bij tā kā drusku jāuzspiež lai ieiet līdz galam, vienalga  vieglāk nekā MB barosanu iespraust līdz galam, bet.... izrādījās ka otrādi, kam negadās.... :sorry:  :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Nav jau jāpūš ar piespraustu vadu, kamēr aizbrauksi no tanka līdz mājām sen jau viss kondensāts būs gaisā.

Link to comment
Share on other sites

Laikam jau nav jēga runāt par kondensātiem bet es tā nedarītu nekad un arī citiem neieteiktu.

Nav jēga runāt gan. Es, atšķirībā no tevis, tā regulāri daru un citiem iesaku. Tiesa gan, mājās ne statoilā, bet kompresors vecs un prasts un mētājas ārā pie garāžas stūra. Neemu manījis nekādu kondensātu. Bet lai pavisam droši, nevajag jau uzreiz pēc izpūšanas slēgt pie špāņa - pagaidi 10-15 minūtes lai nožūst.

 

 

Pārbaudi barošanas bloku,apskati vai kondensatori nav uzpūtušies.

Jā, jā tīrot viņi parasti mēdz uzpūsties :D 

Labots - ivo
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ar kompresoru tīrot, iesaku nobloķēt kulerus (kaut vai iespraužot skrūvgriezi). Es šitā nobeidzu vienu PSU. Ar gaisa strūklu no kompresora vents iegriežas nenormālā ātrumā un ventilatora motoriņš strādā kā ģenerators - ražo špani. Un ne jau 5 vai 12 V bet daudz vairāk. Un pēc šitādas tīrīšanas izrādās ka kompis mēms.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds21

Draugi, nedraugi! Liels paldies!
Lādiņš izgāja no mātenes! Nekas nav cietis!

Šodien biju atstājis PC visu kā bija pa nakti - un re...
Šodien VISS aizgāja! Neko neesmu aizticis. Biju gatavs jaukt ārā, bet pamēģināju pēdējo testa reizi. Un aizgāja!
 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ar komresoru tīrot uzpūšas?

Tas bija sarkasms, kuru tev nebija lemts saprast 

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Pavisam piemirsu pabriidinaat! Kad riepas pumpee vajag obligaati akumulaatoram klemmes nonemt, citaadi tas no parlieku liela spiediena paarlaadeejas un tad spuldzes aatri izdeg un nobremzeet laiciigi nevar

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds21

Ivo. Tas nebija sarkasms. Bet tas kompresors ir kā parodija kompresoram. Tas, ar ko pumpē visus piepūšamos matračus. Utt.
Ar viņu tikai pūtu CPU dzeses redeli, kur ar nekādu putekļu sūcēju tu visu neiztīrīsi un kastes priekšejās daļas stūrus, kur grūti piekļūt.
 

Link to comment
Share on other sites

Bet tas kompresors ir kā parodija kompresoram.

Ar tādu jau toč neko nevar iztīrīt. Es lietoju paštaisītu verķi, kur pats kompresors no trolejbusa (laikam), kuru piedzen kārtīgs ~1.5-2 kW trīsfāžu elektrodzinējs + vēl 2 resīveri pielikti, katrs pa kādiem 50l. Uzkačāju līdz kādām 3-4 atmosfērām un ar šauro uzgali kārtīgi visu izpūšu. Viss spīd un laistās pēc tādas apstrādes. Esmu arī pūtis uz ventiem, lai kārīgi iegriežas, nekad nekādu problēmu nav bijis. Pat lapsi esmu tīrījis tādā veidā.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

 

 

Esmu arī pūtis uz ventiem, lai kārīgi iegriežas, nekad nekādu problēmu nav bijis.
 Es vienreiz tā ventilātoru nokāvu, kopš tās reizes es kā Lapais, ventilātoru bļoķēju un tad pūšu. :shok:  
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...