Jump to content

Kādas IDE's izmantojat priekš Python?


Sasa
 Share

Recommended Posts

Vim ar syntastic, YCM, un pārējais jau pēdz sirds patikas. 

Bet tā nopietni pieejot tai lietai, IDLE lietot nevajadzētu nekad. Eklipsei ir normāls plagins priekš pitona, intellij ir laba pitona IDE. 

Link to comment
Share on other sites

un kuras no šīm IDE nodrošina debug pa tiešo uz servera (Remote Debugging ) ?

Atvainojiet , es tikai pāreju uz python no php , interesē kā ar šo apstāv lietas pyhton.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
(labots)

Aptana Studio (Java)
Eclipse + PyDev mods.
Milzīgs monstrs un brīžiem lēns kā gliemezis, bet iekšā ir viss, sākot no versiju kontroles un beidzot ar refaktoringu. Būs gan jāizlasa arī manuālis. Vismaz vienreiz.

PyScripter (Delphi)
Ātrs un funkcionāls. Labākais variants ko lietot uz Windows. Manuāli var tikpat kā nelasīt. Par ļaunu gan nenāks. Palaid un strādā.

Emacs (Lisp)
Es esmu pārliecināts, ka šis rīks ir ļoti labs, bet vēl tikai sāku ar to darboties.
Manuālis ir jālasa nepārtraukti un no jauna jāmācās darboties ar datoru tā, kā to darīja Richard Stallman un pārējie kaut kad ļoti sen pagājušajā gadsimtā. Jāmācās Lisp.

Remote Debugging šķiet ir visiem nosauktajiem - jāskatās manuālī.
 

Labots - HIGH-Zen
Link to comment
Share on other sites

MarisO

 

 

kaut kā zem OSX ļoti pietrūkst Linux bash (jā it kā tas pats bash arī tur, bet kaut kā daudz kas pietrūkst)
 

 

Kas tad OSX bashā nav tāds, kas ir zem Linux ?   

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Klausies, MarisO, tu varētu zināt kur ir priblēma un varbūt palīdzēt.

 

 Man ir gļuks uz OSX 10.9.5 – es nevaru pieinstalēt pitonam PyObjC http://pythonhosted.org/pyobjc/install.html

 

ar

$ easy_install -U pyobjc 

un arī ar piedāvāto workaround

$ easy_install -U pyobjc 

jamais met ārā šādas bildes

 

pit3.png

pit2.png

pit1.png

Atradu apliecinājumu, ka jā, pēc 10.8 tā esot. Bet kā pieinstalēt, neatradu.

post-57031-0-08752200-1425633911_thumb.png

post-57031-0-67171400-1425633913_thumb.png

post-57031-0-59100500-1425634017_thumb.png

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

binary
(labots)

Man gan nav īsti pieejas fiziskam mac ar mc, bet caur putty ielienot macā un palaižot mc, viss tur strādā lieliski…

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Uzliec jau gatavu pluginu paku

 

O, kāda pluginu paka noderēs. Bet tas būs pēc kāda mēneša varbūt, kad būšu apguvis kas tur un kā un "uzkačājis" muskuļu pirkstu atmiņu iekš Emacs.

Pagaidām esmu pieskrūvējis tikai Cygwin un Mingw32, lai darbotos bash, diff un citi *NIX rīki.

 

Nebūtu slikti izmantot Emacs kā failu menedžeri. Ir kāda pieredze ar to? Apskatījos ir dired mode un vēl kaut kāds Sunrise Commander. Galvenais, lai ir divi paneļi ar navigāciju un varētu kopēt/pārvietot failus starp mapēm, arhivēt/atarhivēt .zip .7z.

Link to comment
Share on other sites

MarisO
(labots)

manuprāt konsolē ir ērtāk strādāt,  nevajag nekādus putty vai mc

lietoju zshell ar oh-my-zshell un tmux

 

failus menedžēt var daudz efektīvāk konsolē rakstot komandas un skriptus

nevajag nekādus grafiskos "failu komandierus",  tie ir draņķi

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Un kopējot failus, turēt visu direktoriju struktūru galvā un drukāt komandrindā pilnus ceļus līdz failiem?
Ja failu un direktoriju ir daudz, tad komandrinda diez vai būs tas labākais variants.

Link to comment
Share on other sites

MarisO
(labots)

Jebkurš cilvēks, kas nav slinks/dumjš, ir spējīgs iemācīties tās pāris komandas.

 

Neviens profesionālis nelieto kautkādus mc.  Piem. devopši un admini visi prot menedžēt failus bez mc   un  neviens neies instalēt  mc uz katra servera /  vm   kuru adminē.

Labots - MarisO
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi nemuļķi lieto telnet rakstot vajadzīgās komandas bināri ssh protokolā.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Es patiešām neesmu saticis nevienu nopietnu sisadminu/programmētāju, kas ikdienā lietotu mc lai menedžētu failus. 

Bash taču ir tik jauks un skriptējams un būtībā visu var rakstīt inlainā, ka spaidīt pogu priekš katra faila ir lieki. 

Link to comment
Share on other sites

Es pieņemu, ka tie, kas lieto mc, to lieto tāpēc, ka nav pazīstami ar Linux komandām un/vai direktoriju struktūru (pats tāds biju), bet ir pazīstami ar old-skūlīgiem DOS faiku menedžeriem - norton/volkov commander, dos navigator, etc... Tāpēc arī mc. Pieradumam liels spēks. Tas pats ir arī uz otru pusi - ja tu to pašu nopietno Linux/bash sisadminu ieliksi Windows vidē, tad pirmā lieta, ko viņš izdarīs, ir dabūs linuksīgu šellu ar visām grep/awk/sed utilītām (cygwin/msys2 etc..) jo ar tām viņš ātrāk izdarīs visas lietas, nekā ar Windows Explorer vai švakajām cmd.exe fīčām. 

Link to comment
Share on other sites

MarisO

Linux command line ir katra IT strādnieka basic skill,  kas tiek prasīts darba intervijās.

Piemēram, atrast kopējo koda rindu skaitu jūsu ruby/java projektā.  Redirektēt programmas std un err streams.

 

Ja to negrib prast  vai nevajag ,  tad tā ir katra izvēle.    

 

Vismaz var uzlikt samba uz linux un bīdīt failus no MacOS/Windows logiem, nevis kautkāda DOSiska interfeisa.


 

 

Ja failu un direktoriju ir daudz, tad komandrinda diez vai būs tas labākais variants.

 

find  prot rekursīvi atlasīt failus  un ar tiem kautko darīt,  cp,  mv,  grep  utml.   Vienalga ar cik daudz failiem.   :)  


 

 

ir pazīstami ar old-skūlīgiem DOS faiku menedžeriem
 

 

tā ir ļoti nopietna atpalikšana no dzīves    :)

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Ko dara find, cp, mv, grep utml. tas man ir skaidrs. Tāpat kā *NIX vai Win direktoriju struktūra. User-a direktoriju un failu čupu struktūra ir lielāka problēma.

 

Es pieņemu, ka tie, kas lieto mc, to lieto tāpēc, ka nav pazīstami ar Linux komandām un/vai direktoriju struktūru (pats tāds biju), bet ir pazīstami ar old-skūlīgiem DOS faiku menedžeriem - norton/volkov commander, dos navigator, etc... Tāpēc arī mc. Pieradumam liels spēks.

 

Nē, runa nav par pieradumu.

 

Kas man nav skaidrs, tas ir - kāds ir jūsu workflow vienalga Win vai *NIX, piemēram vienkāršā gadījumā. Teiksim viena no simtiem direktoriju

cp -R /home/useris/dokumenti/mape/vēlkautkādamape/vēlvienamape /home/useris/mape1/mape2/mapeutt


Tas nozīmē, ka vismaz viens ceļš ir jāpatur prātā, ja esi atradis vajadzīgo mapi un nonācis līdz "vēlvienamape"

cp -R vēlvienamape /home/useris/mape1/mape2/mapeutt


Failu menedžerī abas mapes būs pretī un jānospiež divas pogas F5 un ENTER
Total Commander klonos jebkurā panelī var izstaigāt visu direktoriju koku ar vienu roku izmantojot tikai bultiņas, kas ir ļoti ātri. TAB un to pašu var izdarīt arī otram panelim. Uzreiz var apskatīt jebkuru failu, kas gadās pa ceļam. Tikpat ātri ar bultiņām var pāriet uz jebkuru citu mapi

Piemēram:
no /home/useris/dokumenti/mape/vēlkautkādamape/vēlvienamape
uz
/home/useris/dokumenti/mape
/home/useris/dokumenti/mape/vēlvienamapearfailiem

un nokopēt jau citus failus uz otru direktoriju, par kuras ceļu vairs nav jādomā. Utt.utjp.

Jebkuram failu menedžerim apakšā ir arī komandrinda, nekādu problēmu lietot arī to, ja tam būtu kaut mazākā jēga. Arī ceļu līdz mapei var rakstīt ar rokām, Alt+D ceļš ENTER un esam klāt.
Ja lietotāja direktorijā ir tikai 5 mapes un 20 faili par kuriem ir viss zināms, kas tur ir iekšā, tad jā, tad failu menedžeris varbūt ir lieks.
 

Link to comment
Share on other sites

MarisO
(labots)
nekad nav bijusi ne vēlēšanās, ne vajadzība lietot to arhaiku, kā VIM, EMACS, AWK

 

Admins, kas ir sava darba entuziasts, nekad nepalaistu garām iespēju iemācīties kautko jaunu, tādu nevar atraut no datora, kad kodē iekš nasm, awk un sed.    Par shell skriptiem nerunājot.    

 

Es gan studēju AWK/SED grāmatu katru dienu, 64 bit NASM un kodēju iekš EMACS (un EMACS LISP).

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

MarisO, tieši tā, īsts admins nekad nelaidīs garām iespēju iemācīties kaut ko jaunu. Tai skaitā arī vairantus, kā ērtāk darboties ar failiem - MC. Ja kādam liekas, ka meklēt ceļu kā lietas izdarīt ātrāk un efektīvāk, NAV way to go, tad tas ir "konservants", tāds neko jaunu ārpus sava visnotaļ šaurā skatu punkta neredz.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Es neizprotu, kur jums tās problēmas ar dziļajām direktorijām un to nosaukumiem, ja ir autokomplīšens.

Tajā mc piemērā 'abas šīs direktorijas būs katra savā pusē'. Nu tukšmuldēšana. Līdz tai direktorijai tāpat tev būs jāaizklikšķinās. Tieši midnight commander būs ērtāks tur, kur, lai izstaigātu cauri vienam 'līmenim' direktoriju kokā, būs jāspiež mazāk pogu, jebšu tur, kur direktoriju katrā līmenī ir MAZ. 

Link to comment
Share on other sites

MarisO
(labots)
man liekas nejēdzīgs un nevajadzīgs?

 

ne visiem tā liekas,   VIM ir "gudrā" grāmatā

 

dnvim.png

 

mc  jau nekas tāds īpašs nav,  spied tikai   F5  , lai kopētu failus  takā DOSā

bet ja vajag saskaitīt projekta koda rindas ,  tad,  ja neprot command line,  tad nekā nevar

jo to darīt mc neprot,     pat  AWK  prot vairāk  par MC   LOL :)

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Personīgi man viens no motīviem apgūt Emacs ir tāds, ka Emacs (un arī Vim) ir advancēts teksta redaktors ar milzum daudz iespējām, kas var aizstāt arī IDE un kuru viens no lielākajiem plusiem ir tas, ka tie praktiski nemainās gadu desmitiem.
Parasts IDE - interfeiss un iespējas var mainīties no versijas uz versiju. Piemēram, strādāts ar to ir gadiem un darbs ar to jau ir "asinīs", ka var strādāt kā pro ar aizvērtām acīm pamodināts 3-jos naktī, tad nomainās versija un interfeiss un hops tu atkal esi kaut kur intermediate IDE jūzeris, kuram jābakstās, lai kaut ko izdarītu.
Emacs un Vi(m) kā darbojās senā pagātnē, tāpat tie darbojas arī tagad.

 

bet ja vajag saskaitīt projekta koda rindas , tad

Bet, ja nevajag saskaitīt projekta koda rindas, tad tas ir tieši tas kas vajadzīgs.
 

 

Link to comment
Share on other sites

MarisO

 

 

kurā DOSā var nokopēt failus, spiežot F5?
 

 

Norton Commander iekš DOS   :)


 

 

kāpēc man vajadzētu skaitīt koda rindas?
 

 

jebko, kas prasa rekursīvu failu apstrādi,  ko find prot darīt,   bet  mc  nu nekādi  nevar

ja tu adminē datoru,  kuram  vajag visus flac failus  par aac konvertēt

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
HIGH-Zen
(labots)

Tā kā ir pilnmēness un esmu paguvis tā kārtīgi padarboties ar Emacs, tad no šī Python IDE saraksta es to ar drošu roku varu izņemt.

 


Par Emacs ir ļoti daudz sajūsminātu vārdu, lielākā daļa ir taisnība. Viss tā arī ir - ātra teksta rediģēšana, makrosi, plugini, dired-i, text mode www brauzeris un tas un šitas. Izņemot to, ka tas var aizstāt IDE. Plusu ir milzum daudz jā.

Bet ir daži nopietni mīnusi, īpaši no praktiskās puses un jo īpaši Win jūzeriem:
1. Instalācija.
Vienīgā jēdzīgā instalācija uz Win ir Fabrice Popineau 64 bits Emacs for Windows.
Lielākā daļa Emacs vajadzīgās biblenes ir iekļautas. Citās Emacs instalācijās, ieskaitot oficiālo - nav, tad tajās pašam viss jāsameklē un jāpieliek. Bet tas vēl nav viss.

2. Konfigurācija.
Tāpat būs vajadzīgs vismaz GnuWin32, ja ne pat Cygwin, jo Emacs izmanto daudzus *NIX tūļus. Un tas viss ir jāpieskrūvē konfigā, ja negrib čakarēt Windows PATH mainīgos, jo tūļu nosaukumi pārklājas - uz Windows ir savi tūļi ar tādiem pat nosaukumiem. Tā kā ne visi *NIX tūļi strādā uz Win, tad šis tas tāpat nestrādās uz Win.
Lai kaut ko normāli sāktu darīt, tas Emacs ir jākonfigurē, lai normāli konfigurētu, ir bišķiņ jāsaprot Lisp, un kur kādi konfigi tam Emacs'am ir.

3. Look and Feel.
Emacs GUI ir GTK+ un to vienmēr varēs just, būtu vismaz wxWidgets, tad būtu normāli, bet izvēlies stilu, krāsas, fontu - un nekas neizskatīsies normāli - Courier New 10 būs saplacināts, atstarpes starp rindām mazākas. (Tas pats teksts, tas pats fonts Notepad++ un Emacs atšķirība augstumā būs ~5:4)

4. Kā strādāt ar to Emacs.
Dažas stundas pačakarējoties ar iekļauto Emacs tutoriāli, ja vēl nebūsi nomiris no garlaicības, tad sapratīsi, ka esi totāls nūbs ar datoriem uz jūs un tikko esi iemācījies tādas svarīgas lietas kā uz datora ievadīt tekstu un kā pārvietoties pa to.
Lieliska pieredze, nekad nebiju domājis, ka kādreiz atgriezīšos tik senā pagātnē. (Otrs līdzīgs flešbeks bija, kad jau biju uzstādījis, bišķiņ piešāvies un sāku apgūt Scheme - ir tāda lieta kā continuations, ja līdz tam neesi par to neko dzirdējis, tad tā ir lieliska iespēja uz kādu brīdi atkal sajusties kā muļķim, kas neko nerubī. I-netā noskaidroju, ka ja ar to nav vēl gana, tad varot turpināt lauzt smadzenes ar Haskell monādēm.)
Izejot cauri vēl neskaitāmiem tutoriāļiem i-netā - bookmarki, key-bindingi, snippeti, org mode un sazin kas vēl, savu priekšstatu par Emacs var gūt. Ja vēl to visu informācijas kalnu varētu īsā laikā apgūt un galvenais arī atcerēties. Jaunas taustiņu un komandu kombinācijas katram sīkumam.
Pamata kombinācijas uztrenēju, bet ar to arī mana pacietība beidzās, katru dienu dragāt tās kombenes.

5. Runājot par taustiņiem un kombinācijām.
Taustiņu kombinācijas un komandu nosaukumi - to skaits zaškaļivaet. Ja tikai kaut ko no tā varētu vēl atcerēties, mazāk lietotās aizmirstas pirms esi paspējis tās kaut kur pielietot.
Un ļaujiet jums pastāstīt, kā jūs lauzīsiet ārā pirkstus spaidot tās kombinācijas - ooo, tas ir kaut kas. Ejošākās kombinācijas izmanto Ctrl taustiņu - pēc pāris pirmajām Emacs bakstīšanas stundām mazie pirkstiņi pamazām sāks ziņot par sevi ar nepatīkamām velkošām sāpēm. I-netā risinājumi bija vairāki - uzbindot Ctrl uz CapsLock taustiņa. Bet tas nekam neder, jo labajā pusē tas tāpat paliks Ctrl. 10 pirkstu metode taču. Vienīgais bindings, ko taisīju bija Alt uz AltGray, lai abi ir Alt. Es izvēlējos taktiku, kad Ctrl tiek spiests ar mazā pirkstiņa falangu - ir vieglāk, bet slodzīte tāpat ir. RMS ar Emacs dabūja RSI un par to es nebrīnos.


Finālā, es nemaz līdz Python rediģēšanai ar Emacs netiku. Izmantoju Emacs tikai priekš Scheme, ir REPL un vajadzīgā mode, vairāk neko nevajag.

Verdikts - pamēģināt ir vērts.

Ir miljoniem koda rindu sarakstīts, kur mierīgi iztikts bez tā Emacs. Vai tas būtu pitons vai kas cits.
Vismaz uz Win ROI ir negatīvs, to laiku labāk izlietot rakstot reālu kodu normālā IDE vai redaktorā. Makrosi varbūt ne tik kruti, kā Emacs ir praktiski visur, snippeti tāpat.

Vēl tas, ka ja ar datoriem esi uz jūs, tad uz Win Emacs normāli neuzliksi un nenokonfigurēsi, un pat ja izdosies, tad neko nesapratīsi, kas tur konfigos notiek. Uzstādīšana uz Win jau ir baigā barjera, jo bez *NIX tūļiem un normāla konfiga, tas Emacs ir pusizcepts. Un tajā Emacs, sākumā katra lieta Win jūzerim būs jauna barjera.

Uz *NIX-iem būs labāka integrācija ar visiem komandrindas tūļiem, tur ir lielāka jēga to bakstīt, bet ja vajag tikai palabot kādu *NIX konfigu šur un tur, tad labāk nano un basta. 2 minūtes pret 2 mēnešiem apgūstot Emacs.

 

Edit:

Pēc divu mēnešu bakstīšanās ar citiem redaktoriem sāku saprast, ka tie nekam neder. Jā, emacs ir dīvains un neparasts, bet nu ir tas labāks nekā citi redaktori.

 

.

Labots - HIGH-Zen
Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

MarisYo,

 

 emacs lieto tikai baardaini, resni viirieshi, kuriem vieniigais veids kaa eregjeet pie sevis atkaartot GPL (vienpadsmitais pirkts ir diezgan reaali nepiecieshams, ja gribi papildus desmitpirkstu kombinaacijaam arii kaut ko rakstiit).

 un ja koda rindas skaita ar grep nevis ack, tad smadzenes ir tieshi uz 50 usd gadaa. 

Link to comment
Share on other sites

MarisO

nestāsti,  šeit daudzi lieto emacs,  īpaši ar clojure.

ir pat emacs seminārs, ko organizē viena bāba,  tur visi kodē ELISPā


Link to comment
Share on other sites

 

 

Admins, kas ir sava darba entuziasts, nekad nepalaistu garām iespēju iemācīties kautko jaunu, tādu nevar atraut no datora, kad kodē iekš nasm, awk un sed.  
 

 

 

es atvainojos, kāda mārrutka pēc lai ADMINAM savajadzētos kādreiz dzīvē lietot nasm/masm/tasm/gasm/fasm vai līdzīgas izvirtības? Jeb citiem vārdiem - kāda velna pēc adminam vajadzētu programmēt asemblerā?


un priekš kam koda rindiņas ir vajadzīgas 21. gadsimtā, izņemot bosiem, kas izlasījuši tutoriāli par "software project management" un no šodienas sāk diriģēt nevis džamšutu brigādi, bet programmētāju kantori un grib kaut kādu buzzword'u vai argumentu "cik jūs šodien uzprogrammējāt rindas"?

Baltajiem cilvēkiem ir cita metrika - piemēram, testu skaits, junittestu/akcepttestu pārklājums, krašu skaits, crash-free user percentage, ir prioritātes, statusi un komunikācija, nevainojami gradle bildskripti un tādas lietas, nevis trulas koda rindas, kas nevienam nevienā kantorī nav rūpējis, pēc manas pieredzes.

 

 

"šodien uzrakstīju X koda rindas" .. un jēga? piektdien pārsimt padzēsu, saglabājot funkcionalitāti un veicot refaktoringu. kāda jēga no tādas metrikas, izņemot cilvēkiem, kas grib kādam kaut ko pierādīt pavisam atrauti no realitātes? Un es pieņemu, ka domājošs cilvēks fiksi arī atradīs vajadzīgo snippet'u vai utilītu gūglē un uztaisīs bash skriptu kronam, ja būs vajadzība. Vai pateiks scenārijus, kam tādi sviesti vajadzīgi, ja reiz uzskata to par svarīgu funkcionalitāti. lūk - man liekas svarīgāk spēt rakstīt bašu, nevis tur atcerēties no galvas 500 eksotiskākās utilītas tīri atcerēšanās pēc.

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

 lol, wispaar buzzword ir devops, kas noziimee caurkritushu ruby dev, kursh ir iemaaciijies chef / puppet un tagad teelo baigo sisadminu. kjipa packages suukaa, visi tagad visu deployo no github master brancha !!! 

 

 

P.S. clojure u.c. lispa paveidu izmantoshana (kaut vai taa pasha scheme) ir external virgin pieraadiijums. Aarpus AI peetiijumiem taadai xuynai nav nekaadas jeegas

Labots - DjUbuntu
Link to comment
Share on other sites

usver,

 

Es nāku no tās paaudzes, kura sāka programmēt ASMā uz x86, vēlāk arī uz Sparc. Lielais pluss tam ir tāds, ka ja redzu kādu serveri nogāžamies ar kernel panic/BSOD, es uzreiz saprotu kas pa desām, kas tieši nav OK ar dzelžiem. Jaunajiem keksiem un next-next spaidītājiem tikko kas šāds notiek, tā uz reiz ir samulsums.

ASM palīdz apgūt konkrēto dzelžu arhitektūru, iemāca saprast kas un kā darbojas. Protams, ja vēlies zināt tikai "augšējo" līmeni,tad ASM nevajag. Ja vēlies iepazīt arhitektūru - ASM ir must have.

Labots - rubb
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

rubb, no vienas puses - ASM ir must have… No otras puses - nu bet priekš kam nasm? ASM ir jāprot lasīt (t.i., saprast), bet kāpēc adminam to būtu jāraksta?

Link to comment
Share on other sites

Hmm... kamēr neraksti, neizproti kas un kā notiek?

 

Ok, tagad pat kernela līmeņa draiverus var rakstīt c un citās ne zemā līmeņa valodās. Tomēr tieši ar ASM var vis labāk saprast kas un kā notiek... var jau būt, ka esmu vecs konservants, bet ASM priekš manis bija tas, kas man palīdzēja izprast kā darbojas intelīgais x86 un RISC. Kādus 15 gadus ASM neesmu rakstījis, tikai reizēm apskatījies konkrētas lietas.

 

IMO ja admins nesaprot kas un kā darbojas zemajā līmenī(ne tikai dzelži, bet arī IP protokoli utt), tad tas ir parasts admins ar zināšanām tikai softa līmenī. Man tas liekas ne OK, bet, kā jau teicu, esmu vecs konservants...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...