Jump to content

Malkas šķēlējs


constrig
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Interesē viedoklis par malkas šķēlējiem!

Pamazām pētu tirgu, bet skatos nekāds lielais piedāvājums nav. Kāds varbūt ko var ieteikt, kur meklēt.

Fokuss uz vertikālo, 3 fāzu, ar maināmu atbalsta plauktu, cena ~600 eur. Vēlams ar riteņiem, lai vienu pusi piepaceļot var pārvietot 1 pers. Iespējamas atkāpes no visa.

Kā uzvedās 1 fāzu skaldītāji?

 

šis būtu piemērots, bet nepatīk plaukts:

http://www.al-ko.com/shop/lv/produkti/d/malkas/vertikalais-malkas-skelejs-al-ko-lhs-7000-7-tonnas-komplekta-skelejkrusts.html

 

Šim ir vēlamā plaukta konfigurācija, bet 1 fāze:

http://www.al-ko.com/shop/lv/produkti/d/malkas/vertikalais-malkas-skelejs-al-ko-lhs-5500-5-5-tonnas.html

 

Teh. spec. šiem abiem paredzētās pagales diam ir 320 mm

 

 

P.S.

Par cirvi un veselīgu dzīvesveidu visu zinu'!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Pa 600 jevrikiem Tev kaimiņu Vasja desmit gadus visu malku saskaldīs. Kautko šitik ekstremalu laikam nevajag izmantot

bet šitādu taisos sev mājā uzbūvēt

Bišku pastrādāju ar vertikālo hidraulisko skaldītāju,nepatika. Nu dikti lēni strādā.Tas gan bija vienfāzīgais.

ādu redzēju cilvēkam darbībā, tikai darbinaja no traktora

Nu tā pavisam cita ražība, kā no ta 600 jevriku vērtā.

Protams, tas ir mans subjektīvais viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

intervall
(labots)

Vienīgais jēdzīgais ir tas pēdējais, pārējie paredzēti vai nu mīkstmiešiem vai invalīdiem, pat ar cirvi, pīpējot, var ātrāk saskaldīt.

Labots - intervall
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Didzis

Es jau gdiem šitā riepā skaldu.

Darba ražība ir ļoti augst, bet nu mugura protams jūt un visu laiku gribās atbrīvoties no cirvja vicināsanas

Link to comment
Share on other sites

osscar

ko tik neuzzina IT forumā, par riepu nezināju. paldies

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jacobs

Nezinu gan, šogad jau daudz malku nevajag un tos savus ~14m³ ~75-80cm pagales ar cirvi sasķelt vairāk par stundām 7 neaizņēma... Un neesmu vairs nekāds puika... Uzmeistarot jebkādu skaldītāju pašam arī nekāda problēma, bet tikai jēgas tam visam pietrūkst. Toties ir ļoti labs malkas zāģis garumošanai...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Hmm, to Jūtpauža uzparikti es ar labprāt uzmeistarotu, tik jautājums, vai tāds konuss ir kaut kur nopērkams gatavs?


 

 

Es jau gdiem šitā riepā skaldu

Nez, mani galīgi neuzrunā šitā metode. Es ar vienu roku pieturu pagali, kad skaldu un problēmu nav. Vienīgi, ja lielāki kluči gadās, tad jācilā no zemes

Link to comment
Share on other sites

 

 

Te daudz veselīgāka versija (un palīdz zināmas vēlmes ietaupīt, ja citādi nevar)...      http://coub.com/view/4qvaqpl0  
Tur vēl mācītājs ar baznīcas zvaniem arī bija!  :yahoo:  
Link to comment
Share on other sites

egoisc

Ar to konusu ir ātrākais ceļš pie traumatologa. Ja pašu neuztīs ieķīlējušā pagale kura aiz cimda aizķeras, tad locītavas lūzums garantēts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, pie tā konusa drošāk strādāt ir BEZ cimdiem

Link to comment
Share on other sites

androidz

 

 

Es jau gdiem šitā riepā skaldu.

Es vēl nogriezu lieko gumiju nost, riepu paņēmu plātāko ko atradu - 17", tad var daudz salādēt un atliek tikai figačīt ar cirvi (kalunu) pa virsu.

Link to comment
Share on other sites

muuris

Lētākais un vienkāršākais un praktiskākais ir konus. Pats vari noteikt darba tempu. Traumas ir apm 0, jo, sazin kad egoisc atnāks ciemos kādu locītavu salauzt. Noslēpums ir atdurē un konusa attālumā no pagales gala. Posta #2 video ir ideālākais agregāts. Konusu pie virpotāja sencim izvirpoja par 20 Ls, motors no krājumiem. Ieteikums: pirms konusa virpošanas noskaidrot, uz kuru pusi tam motoriņam jāgriežas. Galda virsma un kājas pēc paša izvēles. Motors novietots ieslīpi (video #2) ir pareizāk, lai nesprūst pagales galda virsmā, tas arī senča skaldāmajam jāmaina.

 

P.S. Hipsteriem pirms darba jāuzliek darba micites uz zoda.

Link to comment
Share on other sites

Kaasis

Ir laukos konuss. Rīt ielādēšu bildes. Strādā ļoti labi, vienīgi tie koki kas augdami vērpušies - tos ne ar cirvi ne šito - tos tikai ar zāģi.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vēl labāk, ja ir 2 cirvji, kur katrs ir domāts savam nolūkam. Un vispār jāmāk arī skaldīt - cik daudz neesmu redzējis večus, kas tērē velti enerģiju, kas ar niknāko cirvi bliež ar visu spēku pa 10cm alkšņiem. Arī jāsaprot, kāda ir skaldāmā malka. Visi tie brīnumaparāti būs nekam nederīgi, ja atvedīs 70cm zarainas liepas un palīdzēs tikai vecā labā ķīļa un vesera metode.  

 

Par cirvi un veselīgu dzīvesveidu visu zinu'!
Link to comment
Share on other sites

Didzis

Konusam vajag nelielus apgriezienus. Maksimus motoru ar 900 apgriezieniem, bet vēl labāk caur reduktotu to griezt. Obligāti zem burkāna jābūt ķīlim, lai pagali nekad nevarētu apraut rinķī.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Zuxtera video redzamā iekārta ir fufelis! Šādus klucīšus arī ar cirvi pavisam viegli pieveikt!

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Šādus klucīšus arī ar cirvi pavisam viegli pieveikt!

Ne tādus vien bluķus esmu skaldījis.

 

Man izskatījās, ka tā biku ātrāk sanāk, un arī vieglāk tomēr, nekā visu dienu cirvi vicināt.

Nē nu viegli skaldāmu malku, ar kreiso pieturi, ar labo tik šķel pa gabalam nost, bet lielākus, grūtākus, cirvis tomēr abās rokās jātur.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

groove

Visi tie viģiki ar tā jau labi skaldāmu malku. Īstais tests būtu ar kaut kādām līkām, zarainām ievām :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Pilnīgi nev nekādas nozīmes trīsfāzu motoriem.

Samainam fāzes vietām un griezīsies uz kuru pusi vajadzēs! 

Link to comment
Share on other sites

Dzīvē pie kamīnmalkas gatavotājiem redzēju kaut ko līdzīgu šim 

, tikai viņiem bija advancētāks. Darbības princips - ripzāģis, kā nozāģē bluķēnu tā viņš nokrīt uz transportiera lentes, hidraulika bluķēnu spiež pret krustveida asmeni, bluķēnu saspiež/saskalda 4 šķilās,šķilas tālāk pa transportiera lenti. Ja ir pieejams ripzāģis, pārējo var uzkonstruēt kā video un sanāks reāli kruts verķis. Nez vai izmaksas pārsniegs budžetu. Tik vien kā jāuzrasē, jāatrod vajadzīgās komponentes un jāatrod tautas daiļamatmeistari kas to visu sametinās.
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Tāds salīdzinoši nedrošs izskatās!

Link to comment
Share on other sites

aatrie

Saskaldīt taisnu bezzarainu stumbra gabalu lielas grūtības nerada.

 

Laukos nereti cīnamies ar ošu un ozlou malku no lielo zaru staklēm. Diametrs 50~80cm, zaru izmērs 30~40cm, svars 30~50kg. Koksne vērpta dažādos virzienos:) Tādu no malām var apstrādāt ar hidraulisko cirvi, viduci padauzīt ar parasto un beigās ar motorzāģi sazāģēt mazākos klučos:)) Sasildīties ar cirvīti strādājot ar' var.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Atceros savā laikā mitinājos vienā aukstā ūķī, kur kāds bija atstājis mantojumā izkaltušus un ļoti zarainus ozolkoka celmus :) Pēc gada biju visu kaudzi saskaldījis, kad ziemā vairs villas zeķes nelīdzēja  :D

 

Cik esmu laukos skaldījis malku, tikai retu gadu sanāk smuka alkšņu vai bērzu malka, kuru tā izklaidējoties var paskaldīt. Parasti malka tāda, kāds koks mežā/piemājā ir nokritis vai nokaltis.  Pagājušā gadā bija daži piemājas daudzgadīgie oši.  

Link to comment
Share on other sites

constrig

 

 

Man ir parastais vienas fāzes skaldītājs

 

 

Ar kādu max diam tiek galā, alksnis un tmldz. kluči.

Link to comment
Share on other sites

festooo

Parasti tiem vītnes-konusa skaldāmajaiem ir samērā zems apgriezienu skaits. Taču jau laiku iepriekš uzgāju uz šāda principa skaldītājiem ar ļoti lielu apgriezienu skaitu (1000-8000 agr/min). Šeit video:

 

 

 

Tauta, ja kādam ir pieredze ar šādu verķi, padalās kā ir ar drošību, kā ar kādu zaraināku kluci..

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
(labots)
Ar kādu max diam tiek galā, alksnis un tmldz. kluči.

 

Manējais vienfāzes tiek galā ar visu, ko man izdodas uz viņa uzcelt - oša klucis, diametrā gandrīz metrs  - pirmais šķēliens iet ar piepūli, tālāk jau kā pa sviestu. Alksnis, bērzs - pilnīgi bez piepūles!

 

Manējais strādā ideāli - neko vairāk mājas vajadzībām nevajag.

http://www.stokker.lv/p:1811810/meza-tehnika/malkas-skalditaji/malkas-skalditajs-hl-650

Kad es viņu pirku, viņam bija akcija. Un cik skatījos visiem viņiem elektromotors un hidraulika vienāda, atšķiras tik krāsa un kājiņas.

 

Reku lētāk 

http://www.semicom.lv/M%C4%81ja_d%C4%81rza_piederumi/Malkas_%C5%A1%C4%B7%C4%93l%C4%93ji/Scheppach_Malkas_skald%C4%ABt%C4%81js_HL_650_5905206901_amp_amp_SCHEP__2085219_771.html

 

Ātrākai un ērtākai strādāšanai es savējam pie hidraulikas vadības kloķa esmu smagumu piekāris - lai kloķis visu laiku nebūtu jātur.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Jā, hidraulika nav ātra. Tāpēc mazos klucīšus ātrāk ir saskaldīt ar cirvi.

 

Pirms 2 gadi nopirku baļķu vedēja un piekabes kravu ar resniem oša un kļavas baļķiem. Visi man teica, ka apkakāšu pakaļkājas skaldot.... 

 

Tomēr hidrauliskais skaldītājs ļoti labi pilda savu funkciju un lieli, cieti kluči tiek pavisam viegli pievārēti.

Un oša malka ir ar ļoti augstu siltuma atdevi - ar alksni nevar salīdzināt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 gadiem uztaisīju vītnes skaldītāju, motors 4 kW, 800 apgriezieni. Tā kā pāri par 40 steriem pa šo laiku jau būs saskaldīti. Bezzaru pagales skaldīt prieks, var darboties kaut visu dienu, būtu tik kas pienes un aiznes pagales. Problēmas rodas ar zarainajiem bērziem, ievām uz citiem sīkstkokiem. Bet tur jau vairāk vainojamas konstruktīvas nepilnības. Ja taisītu vēlreiz, tad motoru liktu slīpi (kā augstāk redzamajā video), motoram liktu spararatu, lai lielāka inerce (visdrīzāk tam veļasmašīnas motora skaldītājam tāds zem tā korpusa ir), kā arī tas kalpotu kā noķīlējuša konusa izskrūvēšanas atslēgas atbalsts. Protams, ja ir lieks reduktors, tad varētu iztikt arī bez spararata.

Link to comment
Share on other sites

Didzis
(labots)

Protams, jair švunkrats, tad var ar lielākiem apgriezieniem strādā, bet sarezģijas konstrukcija. Reduktos gan arī sadārdzina visu to padarīšanu. Vārdu sakot, fizikas likumus nevienam vēl nav izdevies apiet.

Snukurins, es kāreiz ar tādu verikālo hidraulisko skaldītāju pastrādāju. Nu izbesīja, cik tas lēnu strādā. Nu jā, lēnu, bet atkal var monstrus skaldīt.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tāds salīdzinoši nedrošs izskatās!
Video redzamā uzparikte pēc konstrukcijas arī nav pati pilnība, un vispār izskatās kā no 60gadiem. Tas ir tikai kā aptuvens ilustratīvs piemērs,neko labāku ātrumā neatradu. Ja man kādreiz kaut ko tādu vajadzēs tad es hidraulisko spiedēju taisītu kā cilindru (ar apaļu reni) lai perfekti trāpa un spiež pa bluķēnu (video redzams trīstūrveidīgs) un galā prasta asmeņa vietā (kas redzams video) liktu krustu vai sešstaru zvaigzni. Un vietā kur krīt bluķēns tādu kā nospiedējpedāli, lai kā renē parādās bluķēns tad ar svaru iedarbina hidraulikas gājienu. 
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

sveiki vīri inžinieri!jūs sakāt.ka tas ar to disku bīstams,nebūt nē.esuzbūvēju ar mtz aizmugurējo šauro disku un sanāča lieliski .1,5abgriezieni sekunē un ir ok.plus tāds ja blakus malkas iela ,vari uzreiz arī krāmēt ielā,jo pagales paliek rokā,


p.s  skaldot pagali lieku guļus un ar asmeni pa galu,sit ievas lupatās un drošāk kā nekāar cirvi,četrās sekundēs iegūstu sešas pagales un vakarā mugura nesāp

Link to comment
Share on other sites

Ieliec foto! Jo no apraksta grūti saprast.

Link to comment
Share on other sites

hurvacijs

A cik lielos daudzumos Tev to malku vajag skaldīt? Sencis hobija veidā šitādus ( kā 1video) ir uztaisījis jau 3gabalus (neizmantoti stāv. Varbūt pārdoti - nezinu). Ļoti ātri process jau neies, bet vismaz vieglāk nekā ar cirvi.
Vai patiess vajag pirkt par 500eur malkas skaldītāju? Tas pirmais variants ir patiess praktisks un viegls. Un cenas ziņā nebūs nekāds dārgais. Ja piešaujās - pagales tikai lidos. Spēku pašam nav nekādu jaizmanto. Tikai vienīgi uzliec objektu un mazliet iestum to uz šķēlēja pusi...

 

Labots - hurvacijs
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Man pieredze tikai ar cirvi, bija līdz šim. Pamēģināju arī ar traktoru - hidrauliku, skalda visu, bet lēni un tāpēc arī neefektīvi, jo lielākā daļa ir skaldāma  ar parastu cirvi. 

Ar cirvi - pirmajā dienā esmu varonis, otrajā, jau stenu un vaidu, atpūtas, sāp roka, mugura. Vienu dienu visi var notēlot varoņus i ar alkšņiem, i ar bērziem, ošiem, ievām, šcetrām, bet malku visu gadu neskaldi, roka netur, kaut vai fiskars īpašumā.

Sanāca pamēģināt to vītņoto konusu. Par upuri krita 2.5 kw motors. Liku galā motoram un maucu, līdz 200mm gandrīz visus plēš, smuki, bez problēmām.

Galds elementārs, atpakaļgaita, ja iestrēgst, noķīlē. 

Vēl vajag ķīli paralēli konusa asij, lai nerauj riņķī un upgreidoties uz jaudīgāku motoru, vai esošajam sameklēt  reduktoru.

Skaldās ātrāk nekā ar cirvi - īpaši izjūt uz smalko pagaļu esamību (apsildāmais katls mazs, un plīts virtuvē - tur 500/4  pagales neiebāzīsi, krāsnī gan po...)

Labots - NeticuNevienam
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...