Jump to content

Jauns spēļu dators, i5-4460/R9 280?


Cythus
 Share

Recommended Posts

Labrīt!

 

Griežos pēc viedokļa/palīdzības pc sakomplektēšanā pie zinošākiem cilvēkiem.  

 

Manas datoru komponenšu zināšanas ir diezgan ierobežotas, tik cik pēdējās nedēļas laikā pa vakariem palasīts tomshardware un tamlīdzīgi portāli. 

 

Uz doto brīdi esmu nosliecies par labu i5-4460/R9 280 cpu/gpu komplektiņam (~400eur kopā). Iemesli nav ļoti detalizēti - labas atsauksmes, labi rādītāji price/performace čartos, kā arī pēc nelielas izpētes i5 kļuva par favorītu starp g3..,i3,i7 un amd procesoru izvēlēm.

 

Tik tālu izskatās ok? Cik noprotu, tad tas, ka nevajadzētu likt kopā intel proci ar amd videokarti ir 90. gadu mīts? Kādi citi ieteikumi? Vēlams lai nebūtu dārgāk, ja nu vienīgi tas ir kaut kāds must have variants.

 

Visam projektam nav maksimālais budžets, protams, lētāk ir foršāk nekā dārgāk. <700eur? <600eur? Kā jau minēju, tad manas zināšanas ir visai ierobežotas un Jūs noteikti labāk zināsiet kas nepieciešams un kas nē.

 

Tātad vēl vajadzīgs: atbilstoša mātesplate, 8gb ram, mazs (120gb?) sdd disks uz kā uzlikt sistēmu (ir pieejams hdd disks, kur salikt visu pārējo) un pietiekami spēcīgs barošanas bloks. 

 

Monitors, case un pārējie piederumi nav nepieciešami.

 

Paldies!

Labots - Cythus
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

 

 

ka nevajadzētu likt kopā intel proci ar amd videokarti ir 90. gadu mīts?

Nav aktuāli un diezi vai vispār kādreiz ir bijis :)

Komplekts normāls,

procis būs kādi 180 eiro

Videne 240

Rams 80

SSD kādi 85 (man patīk crucial, bet nu tā, tur katram savs)

Plate, ja negribās galīgi lētuci, var paņemt kaut kādu asrock h97 pro, kas ir vēl kādi 80

 

I tago 665€

 

Var ietaupīt, ja paņem amd fx 8320, vkartes vietā gan es ņemtu gtx 960, kas ir labāka un lētāka par r9280, ja nu par katru cenu vajag ati karti, tad 285 būs labāka izvēle.

Link to comment
Share on other sites

Cik es esmu papētījis.. tad labāks variants ir i5-4460+GTX960

 

no SSD būtā parasti iesaka Kingston HyperX Fury vai Cruical BX100 abi vienā cenu kategorijā.. ~60-70€. RAM.. tur jau nokļūdīties iespēja minimāla.. par barošanas bloku gan jau kāds cits koļega labāk ieteiks.

Par mātesplati.. nu.. es laikam ņemtu H97 čipseta.. ar skatu uz nākotni un bez O.C. izvirtībām..

Link to comment
Share on other sites

Ja 1080p, tad gtx960 vēl var ņemt. Citādi augstākā izšķirtspējā tā karti pati uz sevis aizrīsies.

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Nu es ņemtu kādu lētaku r9 280x versiju, būs priekšā tāpat 

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu biedram Emilz. Ja grasies spēlēt uz 1080p un ne augstāk, tad GTX 960 būs tieši laikā, bet ja virs 1080p, tad labāka būs 280x, jo vairāk biti un strādā labāk uz lielākām rezolūcijām. GTX 960 atbaida tie 128 biti, kas bremzē visu pasākumu pie vairāk pikseļiem. GTX 960 ēdīs un karsīs mazāk, kas ir pluss. Kā arī, GTX 960 ir lētāka par ~20 bakšiem.

 

Gigabyte GeForce GTX 960 OC, 2GB GDDR5 (128 Bit), HDMI, 2xDVI, 3xDP (GV-N960WF2OC-2GD). (labāka cena par 1a + @BM pieejama vecāka R9 280X versija par 240 bakšiem)

 

Lietoju kingston hyperx fury 120gb - lēns. Uz papīra 500mb/s, bet praksē virs 215mb/s neiet. Protams, lietoju uz 3.0 sata, bet vajadzētu būt vairāk. Skatītos uz Samsung pusi.

Link to comment
Share on other sites

Miervalds

 Jautājums, kam tad īsti tiek komplektēts dators - ofisam, mājām, spēlēm? No tā tad arī var tālāk izvēlēties vienu vai otru komponenti.

Izvēloties gtx 960  nevis 280x varēs nedaudz ieekonomēt uz barošanas bloka, plus 280x ir nedaudz dārgāka, 960tajai būs zemākas temperatūras ( protams atkarīgs no modeļa)

Plextor un Intel ssd diskus ir vērts apskatīt.

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Gestapo, vai nezināji ka vapor-x un tri-x ir ēdelīgākās kartes? Atkal sākas iemet ekonomiskāko un teiksim no r serijas iemet pašu prasīgāko, pats sēžu ar r9 280x gigabyte ražojuma kas nav ēdelīga karte un pietiek 500w baroklis.

Stipri temmperatūrās atšķirības nebūs neviena karte nekarsīs, man r9 280x tur 69c ilgak paturot ar 100% noslodzi testā, atkarīgs kadu ražotaju izvelies un cik tam dzese efektīva

P.S. Gestapo priekš tāda pc tie fps atmaksājas jo spēlēt kadu spēli ar 30fps nu galīgi nav forši, kamer r9 280x spes jau 40fps+ robezu nodrošināt, ja 20 eiro dargāk bet toties spēles par 20% + labāk

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

Miervalds

Sorry nepaskatījos virsrakstu... :sorry:

Bomaars, tas vēl nav nekas man FX-8350 + R9 290 baro OCZ 500w baroklis.Barošanas blokam jāskatās 12v līnijas amperāža (ķīniešu 30A apgalvotie neder)

Protams ka viss atkarīgs no dzeses, references kartes (kas ar turbīnām) gan neieteiktu ņemt.

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Kiniešu blokus pašus par sevi labak nelikt lai kāda sistēma

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...