Jump to content

Skaņas viļņa frekvences noteikšana


312
 Share

Recommended Posts

Labdien.

Ļoti vajag šo skaņas viļņu ģenerātoru noregulēt PRECĪZI uz 312 Hz.

http://www.ebay.com/itm/NE555-Duty-Cycle-and-Frequency-Adjustable-Module-Square-Wave-rectangular-wave-/191309062712?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c8ae8a238

 

Mēģināju noskaņot uz dzirdi, ar šīs progas palīdzību

http://www.qrz.ru/shareware/detail/475  (pielikumā)

...Bet nekas lāgā nesanāk...  :(

(...laikam lācis uz ausi pakakājis...   :D  )

 

Jautājums:

Vai bez  stacionāra oscilogrāfa kaut kā ir iespējams noteikt skaņas frekvenci?

Varbūt ir kādas programmas datoram, ar kuru palīdzību caur mikrafonu vai kaut kā citādi var noteikt to skaņas viļņa frekvenci tam ģenerātoram?

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

meklē "software frequency counter"

Link to comment
Share on other sites

Gan jau noskaņot precīzi var ar skaņas ģenerātora un oscilogrāfa programu uz datora. Lai gan lisažū figīru laikam ar, uz skaņas kartes bāzētu, oscilogrāfu nevar dabūt. Nu labi, noregulēsi Tu to frekvenci ,bet cik ilgi tā turēsies. Pats vari iedomāties, cik stabils no sprieguma un temperatūras var būt ģenerātors pa trīs amerikāņu naudiņām.

Link to comment
Share on other sites

Didzim

Spriegums būs stabils - 12V DC adopteris.

Var jau arī nepirkt gatavu ķīniešu mēslu - bet salodēt vienkāršu shēmiņu no pāris rezistoriem, kondensātoriem un tranzistoriem (triodēm) - tikai problēma ir tā, ka diezgan problemātiski atrast KT361A vai KT3107 tranzistoriņus

Link to comment
Share on other sites

Nu Tu dod, kam Tev obligāti vajag krievu KT361, vai citus. Var tak izmantot normalus mūsdienīgus rietumos razotus tranzistorus. Tevis pieminēto vietā var lodēt čupām analogu. Lai kā arī Tu taisītu, nu nebūs vienkārša shēma ar stabilu frekvenci. Jautājums, ko Tu taisi un kam Tev točna 312Hz? Varbūt nemaz nevajag lielu precizitāti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Spriegums būs stabils - 12V DC adopteris.

 

Nez kāpēc man rodas šaubas par šī apgalvojuma atbilstību precīzo mērījumu teorijai.

 

 

 

diezgan problemātiski atrast KT361A vai KT3107 tranzistoriņus

 

hm un BC54x neder?

Link to comment
Share on other sites

Didzim

Vai vari iedot kādu KONKRĒTU shēmiņu SKAŅAS ĢENERĀTORAM uz 312 Hz, ar mūsdienīgiem rietumu tranzistoriem, kurus var iegādāties internetā ar bezmaksas piegādi?

Es neesmu Rīdzinieks - un uz "Ladgalīti" braukāt man sanāk par dārgu.


Tornim

"Koroče" - es neko "neapgalvoju", un nejautāju ko ar ko aizvietot...

Es jautāju kā noregulēt konkrētu skaņas ģenerātoru uz 312 Hz, bez stacionārā oscilogrāfa.

Link to comment
Share on other sites

Kur Tu dzīvo? Krievu tranzistorus gan jau es Tev kādu čupiņu varētu iebērt. Tāpat vairs nav kur likt. Ja par ģenerātoru, tad pats vienkāršakis ir paņemt vecu datoru, nu ķipa pirmo pentiumu, ISA skaņukarti,kuru tāpat jāmet miskastē, un ģenerātors uz jebkuru frekvenci gatavs.

Link to comment
Share on other sites

Didzim

Dzīvoju Jelgavā.

Esmu vecs Padomju laiku rādiomīlis

Vēl pirms pāris gadiem man pašam bija kaudzēm visādas rādiodetaļas - bet nolēmu vairs nenodarboties ar "dinozauru" tehnoloģijām, un visu savu mantu miskastē ielādēju...

Tagad nožēloju. :/

Nu ja tev ir tie KT361 tranzistoriņi - saki savu cenu - sarunāsim.

Mans e-pasts: emerent.88@inbox.lv


ISA skaņas karte neder - vajag max. minimālu plates izmēru.( ~ 20 x 20 mm)

Link to comment
Share on other sites

Iesaku izmantot mehānisku - papildus varēs ietaupīt elektrību.

Īpaši, ja metāls vecāks par 100 gadiem, čakras atverās daudz ātrāk.

Link to comment
Share on other sites

rodrigez

Paldies - bet es elektrību neekaomēšu uz tiem stulbajiem kaimiņiem, kas savus auto atstāj puķu dobēs un uz zaļās zonas... - un tavs simtgadīgais pods šeit nepalīdzēs...

Pat policija ir bezspēcīga - tā ka pašam laikam kaut kā jāizskaidro....  - pārrunas arī nepalīdz...

Atliek vienīgi šādi:

http://radiokot.ru/circuit/analog/games/12/

&

https://www.youtube.com/watch?v=YTfxINTpIb0

ggg97

Frekvence 312 Hz vajadzīga skaņas ģenerātoram - bet raidītājam vajag 433,92 Mhz

http://www.ebay.com/itm/New-STX882-433Mhz-ASK-Wireless-Transmitter-Module-/331143130183?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d19ab2c47

 

Tas ir lai bloķētu sliktos onkuļus, kas savus auto atstāj kur grib... uz zālājiem, puķu dobēs. svešās sētās... u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Daudziem lētajiem auto kas nav riska grupā ir rūpnīcas signalizācija un iespēja aizslēgt atslēgt durvis ar atslēgu vienlaikus aktivizētot/deaktivizējot signalizāciju

 

Kāds var izsaukt šos  http://www.viss.lv/?p=2304

 

Galu galā dzīvokļu īpašnieki var ar vairākuma lēmumu nolemt labiekārtot teritoriju pie ēkas, ierīkojot papildus stāvvietas, samazinot zaļo zonu :D

 

man pagalmā ir 5 stāvvietas. Ņemot vērā, ka visi parkojas kur iespējams, ir kādas 12-17 stāvvietas. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

rodrigez

Neviens jau nesauc šos:

 http://www.viss.lv/?p=2304

- bet zvana saviem papucīšiem un māmiņām, un žēlojas ka mašinīte neveras vaļā.

Un ja arī kāds izsauks Latvijas valsts elektro sakaru inspekciju - tad anonīms krūmos iemests raidītājs ir daudz lētāk nekā zālāju samazināšana pie ēkas, lai tur izveidotu papildus stāvvietas nezkādiem tur "krutajiem" automīļiem.

Link to comment
Share on other sites

100debija

 

 

312 Hz. Many people have used sound for healing. Others have used it to help open chakras, transcend dimensions, get rid of evil spirits, and to help with meditation. Sound has many uses both in science and the metaphysical.

  :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Jā - šī shēma nav ideāla - bet ja divām no desmit mašīnām, kuras novietotas uz puķu dobēm, no rīta durvis nekādi nevērsies vaļa - tad vismaz tie divi sāks domāt....


100debija

Nu normāli tu atradi pielietojumu:

:D

312 Hz. Daudzi cilvēki ir izmantojuši skaņu dziedināšanas. Citi ir to izmantoja, lai palīdzētu atvērtos čakras, pārvarēt izmērus, atbrīvoties no ļaunajiem gariem, un palīdzēt ar meditāciju. Skaņa ir daudz izmanto gan zinātnē un metafizisko.

:D

Link to comment
Share on other sites

312, krievu traņus es Tev tāpat varētu iebērt. Nekādu vērtību es tiem nesaskatu. Ja runa par pašu ideju tad tā sen jau zināma. Kad laidam balonu 35kmaugstumā ar tāda tipa raidītāju, tad pienesot pie mašīnas raidekli, autiņu ne tik vien nevarēja attaisīt, bet arī vairs iedarbināt un vajadzēja akumulatoru atvienot. Ja man būtu tādas problēmas tad oi kā es ieriebtu nezolīdiem autiņu īpašniekiem. Modulītim vajag kārtīgu antenu galā pielikt, var vēl vienu jaudas trani izejā uzlodēt un protams kārtīgu filtru, lai nav traucējumu uz citām frekvencēm. Ar tādu risinājumu, kā tai video, kur autiņā rāčiņs apstājas no glušilkas, gan var uz vīriem melnā uzrauties. Tas štruns bez filtriem, var traucēt gan radio, gan TV uztveršanai. Atrast tādu traucētāju ir pāris minūšu darbs, bet ne jau autobraucējs fišku rubīs, kas par lietu. Eh, labi sliktajiem onkuļiem, ka man nevajag to  ,tur tādas iespējas radoši izpausties un piemēram nobloķēt konkrētu autiņu, bet blakus autiņš tai pat laikā darbojas. Jo sarežģītāka elektronika uz autiņa, jo vieglāk to apjāt. Vot vecam golfiņam gan neko nepadarīsi :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...