Jump to content

Monitors līdz 400euro


04d
 Share

Recommended Posts

Skatījos, ka nebija šāda budžeta tēmas, tāpēc atļāvos uztaisīt jaunu.

Domāju par jauna monitora izvēli. Budžets būtu līdz augstāk minētajiem 400 euro. Pārsvarā domāts būtu gan spēlem, gan filmu skatīšanai. Acīs iekrita šis: http://www.1a.lv/datortehnika/led_monitori/asus_vg278hebet netā ir miksētas atsauksmes par viņu. Varbūt būtu kāds labāks risinājums? 

Vkarte ir 770 4gb, bet, ja jutīšu, ka nespēj pavilkt, tad varbūt tā arī tiks nomainīta. Pagaidām acu priekšā ir samsung 226bw 1680 x 1050.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Pa 400 eirām būtu jau labāk skatījies uz kautko ar 2560x1440, vai vismaz superplatu 1080p.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja budžets ir pastiepjams nedaudz virs 400, un 60Hz tevi pilnībā apmierina, es noteikti ieteiktu vismaz apsvērt iegādāties kādu 28'' 4K TN monitoru. No variantiem ir AOC U2868PQU, Samsung U28D590D, Philips 288P6LJEB, ir arī varianti no Asus un Dell, bet tie ir 30Hz, manuprāt. Pats spēlēju uz tāda u2868. Esmu agrāk spēlējis arī u2312hm un u2713hm, tomēr nevarētu teikt, ka kāds no tiem bijis labāks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@rmands

Tajā cenā TN monitors tas ir smieklīgi.... Labākais pirkums 1440P IPS

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Bet IPS nav sliktāks ar zemāku ms? Jo šad tad arī kādu spēli gribas padzenāt.

Link to comment
Share on other sites

Rubenis

 

 

Bet IPS nav sliktāks ar zemāku ms? Jo šad tad arī kādu spēli gribas padzenāt.

Un?@@aNi, ieteiktajam ir 4ms, kuras neatšķirsi no 1vai 2ms, vai pat 5 ms, kas ir TN matricām, bet iegūsi lieliskas krāsas, lieliskus skata leņķus un labāku bildi. Ok, pēdējais ir subjektīvi, bet tā es uzskatu. 

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Jau gauds piecus regulāri spēlēju trulas spēles ar 23" 1080p Della IPS matricu, un nekādu problēmu nav. 

Link to comment
Share on other sites

Homer J. Simpson

es tava vieta skatitos uz monitoriem ar pls matricu. Pls ir principa tas pats, kas ips tikai vel labaks. Lielaki skata lenki, lielaks spilgtums, labaka melna krasa, cena nedaudz zemaka 5-10 %, un salidzinot ar piemeram dell ultrasharp speles ghosting ir pat uz pusi mazaks. ja interese paskaties interneta pats apskati ir pietiekosi lai izdaritu izveli.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Antons ar lielo burtu

25'' galīgi nešķiet interesants izmērs, bet priekš QHD tieši laikā. Es gan nesaprotu pamatojumu tādiem cipariem. Tie taču ir 60Hz moņi. Un nav ne gsync, ne freesync (DP1.2a). To sakot, pieņemu, ka vēl joprojām pieturamies pie 'spēļu monitoru' diskusijas.

Link to comment
Share on other sites

Antons ar lielo burtu
Tie taču ir 60Hz moņi. Un nav ne gsync, ne freesync (DP1.2a)

Tapēc ka IPS. Lētajām TN matricām parasti ir 144HZ un visi tie gsync.

Labots - Antons ar lielo burtu
Link to comment
Share on other sites

Fantamass

 

 

25'' galīgi nešķiet interesants izmērs
Un ne kartrs sēž pie 32 collu televizora un groza galvu tur atpakaļ. 
Link to comment
Share on other sites

Ne katrs bāž degunu ekrānā. Man, piemēram, nav ērti sēdēt tuvāk par 70cm. Nesaprotu tos mazohistus, kas labprātīgi sēž ar seju ekrānā. Neesmu pārliecinājies, bet ir pamats domāt, ka vien to pašu 70cm attālumā es varētu komfortabli pārredzēt arī ekrānu virs 32'', ne šķielējot, ne galvu grozot.

 

 

Tapēc ka IPS. Lētajām TN matricām parasti ir 144HZ un visi tie gsync
 

Tad vai pareizi saprotu, ka tev primārāk spēļu monitoram ir IPS matrica, nevis augstāks refrešs vai gsync/freesync? Labai TN matricai krāsas nav ne sliktākas par tām IPS matricām, kuras ir tajos monitoros. Nu nav. Un par skata leņķiem tiešām nevajadzētu sākt runāt, kamēr netiek izmantoti vismaz trīs monitori, un, pieļauju, pat tad tiem būtu jābūt horizontāli novietotiem ekrāniem ar 24 collu diagonāli un uz augšu, lai sānu ekrānu novietojumā rastos gana liels leņķis.

Link to comment
Share on other sites

kā jau minēja, ja nevajag "go hard go pro", tad tiešām iesaku palīst biku virs 400, piem. http://www.1a.lv/datortehnika/led_monitori/lg_27mb85rb... nu jā tuvāk 500 sanāk, bet varbūt var sarunāt, ka samaksā vairākos piegājienos...

ir tā vērts, pie IPS matricas un labas izšķirtspējas ātri pierod... 24" full hd liekas maziņš un nesmuks... :D

tikai grafiski prasīgām spēlēm vajadzēs arī atbilstošu grafisko jaudu...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Labai TN matricai krāsas nav ne sliktākas par tām IPS matricām, kuras ir tajos monitoros. Nu nav

Really? Like, really? Atšķirība ir vienkārši mega. Apgreidojos uz U2715H, pirms tam dzīvē nočekojot ļoti daudz ko, kas te lv pieejams. Nu nav iespējams salīdzināt IPS ar TN matricām.

Link to comment
Share on other sites

@optimuss, man noteikti nav tik liela pieredze, neesmu lietojis pilnīgi katru pārdošanā esošo monitoru, taču pēdējā laikā pārsvarā esmu lietojis u2713hm un u2868pqu. Saprotami, ka izšķirtspējas un izmēru dēļ aoc monis man patīk labāk, lai arī krāsas bija labākas ar u2713hm, bet ne tuvu tam, lai attaisnotu teju vai tādu pašu cenu kā u2868pqu. Jā, abi monitori izlaisti dažādos laikos, bet pašlaik pieejamie līdzīgie QHD IPS ekrāni tādi paši vien arī ir, un to cenas nemaz jau nu kritušās nav.

Jautāšu, kādus monitorus tad tu salīdzināji? Nevēlos ticēt, ka dabā salīdzināji pilnīgi visus pašreiz LV piedāvājumā esošos monitorus.

Link to comment
Share on other sites

itanium

Cilvēks meklē monitoru spēlēm un filmām.

Kāda vēl krāsu atbilstība, kāds vēl 4K un kāds vēl 120/144Hz?

Pēdējais, protams, atkrīt, ja tiks spēlētas vecas spēles, ko dators uz 100+ FPS spēs pavilkt.

Link to comment
Share on other sites

Toļiks
(labots)
Tie taču ir 60Hz moņi. Un nav ne gsync, ne freesync (DP1.2a)

Par to cenu tajā izšķirtspejā neko tādu neatradīsi, ja nu vienīgi 1080p "TN"  :mrgreen:

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Homer J. Simpson

TN matrica 27 ar fhd pa 400eur, atrast ko vel sliktaku un dargaku laikam nav iespejams, pa 200 EUR var dabut to pasu ar ah-ips matricu. TN monitori musdienas vispar nebutu jaizskata ka variants, krasas ir pilnīgs fuj

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Toļiks
(labots)
TN matrica 27 ar fhd pa 400eur, atrast ko vel sliktaku un dargaku laikam nav iespejams, pa 200 EUR var dabut to pasu ar ah-ips matricu. TN monitori musdienas vispar nebutu jaizskata ka variants, krasas ir pilnīgs fuj

Par krāsām pilnībā piekrītu pārejot uz IPS uz TN vairs pat skatīties negribas un laptopiem vispār ips monitors izskatās daudz labāk jo skata leņķis un krāsas liek par sevi manīt.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

@raiviic, ja neesi vēl pamanījis, šeit tiek apspriesti 'spēļu' monitori, un neavisam ne tas, kāda sRGB atbilstība monitoram tiek uzrādīta. Par melnajām krāsām vispār nesāc, pat visiem DELL 'premium' IPS paneļiem, kurus esmu lietojis, ir bijis backlight bleed. Kāda vēl var būt runa par melnajām krāsām, ja, teiksim, trīs centimetri no ekrāna apakšdaļas spiež garām gaismu. Te tāda interesanta salīdzināšana notiek; hi-end IPS pret hi-end TN. Kad tad es esmu teicis, ka labam TN panelim būs tikpat labas krāsas kā IPS? Kad? Man, atšķirība no daudziem citiem, interesē tas, kā bilde izskatīsies uz ekrāna, kad es viņu lietošu, nevis tas, kādu sRGB atbilstību piešķirs.

 

 

Uz 4k izšķirtspejas viss ir labi salasāms ?
 

Ar scalingu ir, jā. Pie izmēra - viens punkts uz vienu pikseli, protams, maz kas ir izlasāms bez piepūles.

Link to comment
Share on other sites

Toļiks
(labots)
raiviic, ja neesi vēl pamanījis, šeit tiek apspriesti 'spēļu' monitori, un neavisam ne tas, kāda sRGB atbilstība monitoram tiek uzrādīta. Par melnajām krāsām vispār nesāc, pat visiem DELL 'premium' IPS paneļiem, kurus esmu lietojis, ir bijis backlight bleed. Kāda vēl var būt runa par melnajām krāsām, ja, teiksim, trīs centimetri no ekrāna apakšdaļas spiež garām gaismu. Te tāda interesanta salīdzināšana notiek; hi-end IPS pret hi-end TN. Kad tad es esmu teicis, ka labam TN panelim būs tikpat labas krāsas kā IPS? Kad? Man, atšķirība no daudziem citiem, interesē tas, kā bilde izskatīsies uz ekrāna, kad es viņu lietošu, nevis tas, kādu sRGB atbilstību piešķirs.

Vai tad uz IPS monitoriem nav iespējams spelēt speles ir tak visādi ar 6ms, 5ms un 4ms reakcijas laikiem. Pašam ir ar 8ms un visas spēles griežās.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

(labots)

tie 'reakcijas laiki' ir vēl lielāks mārketinga BS par sRGB reitingu.

Labots - Emilz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

iesaku samsung monitorus ar pls matricu, izcila bilde, nopirku pēc drauga ieteikuma, kurš nodarbojas ar profesionālu bilžu apstrādi, ļoti precīza krāsu reprodukcija 99,9 cik tur tie procenti, kas man bija svarīgi - spilgtums ir ievērojami lielāks nekā manam iepriekšējam Lg ips, saule spīd virsū, 60% spilgtums, visu redz lieliski, mazāks reakcijas laiks, daudz patīkamāks spēlēs nekā ips

Link to comment
Share on other sites

PLS ir samsunga IPS. Tu runā tā, it kā PLS būtu kas pavisam cits nekā tas pats IPS. Vismaz Samsunga mārketinga komanda ir labi nostrādājusi.

Link to comment
Share on other sites

spilgtums ir ievērojami lielāks nekā manam iepriekšējam Lg ips, saule spīd virsū, 60% spilgtums, visu redz lieliski, mazāks reakcijas laiks, daudz patīkamāks spēlēs nekā ips

Viss tas ir atkarīgs no konkrētā monitora modeļa nevis no tā ir IPS vai PLS! Pašam ir bijuši vairāki IPS monitori un viņi atšķiras diezgan ievērojami. Teikt ka PLS ir labāks vispārējā nozīmē būtu galīgi aplami.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Laba diena!

 

Netaisīšu jaunu tēmu, gribētu uzklausīt Jūsu viedokļus. Iesakiet lūdzu labāko iespējamo monitoru līdz 100 eur (21-22'' (vai vairāk?) un HD izšķirtspēja).

 

Visi jau +/- vienādi, tikai iesakiet kādas firmas ņemt? Asus, LG, Philips, BenQ, AOC...?

Kā dāvana zsvētkos vecākiem.

Labots - Rurks
Link to comment
Share on other sites

Ja nebūtu kā dāvana, tad ieteiktu lietotu Dell U2211H. Vismaz normāla matrica un normāla izšķirtspēja. Visādi citādi - tiešām HD? :o

Link to comment
Share on other sites

Visādi citādi - tiešām HD? :o

 

Nuuu jā, 1920 x 1080. Kāpēc izbrīns? :D

 

Nejau geimingam vai kam citam to moni vajag... Vienkārši, lai rāda bildi un tā pa-ilgāk. :) Kurš brends uzticīgāks?

Labots - Rurks
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...