Jump to content

HDD un SSD aptauja uz neizturību jeb brāķiem.


Toļiks
 Share

HDD un SSD aptauja uz neizturību jeb brāķiem.  

49 members have voted

  1. 1. Kādi cietie diski jums visbiežāk ir atteikušies darboties vai ir izrādījušies kaut kāda veida brāķi.

  2. 2. Kādi SSD jums visbiežāk ir atteikušies darboties vai ir izrādījušies kaut kāda veida brāķi

    • A-Data
    • Corsair
    • Crucial
    • GoodRam
      0
    • Integral
      0
    • Intel
    • Intenso
    • Kingston
    • OCZ
    • Patriot
      0
    • Plextor
      0
    • Samsung
    • Sandisk
      0
    • Seagate
      0
    • Neviens


Recommended Posts

Tātad gribēju noskaidrot reizi par visām reizēm kuri cietie diski un ssd ir viss neuzticamākie un kurus varbūt pat nav ieteicams pirkt tad kopā nobalsojot mēs varētu radīt kādu nelielu statistiku. Balsojuma mērķis parādīt labākos un sliktākos rezultātus hdd un ssd lauciņā. Balsojam! :) 

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Par laimi man visiem viss bijis štokos...tfu tfu tfu 

Man tas pats cik ir bijuši ssd un hdd viss pagaidām ir bijis lieliski.  :)

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Toshiba no parastajiem hdd un a-data no ssd - nav bijusi tā labākā pieredze.

Link to comment
Share on other sites

Vot muļķīgi ka obligāti jābalso par SSD. Man nav pieredze ar mirušiem SSD! Ja nu tikai no nolietojuma, bet tas neskaitās! 4 Kingstoni griezās RAID0 priekš datubāzes. Tur ir 20kh intensīvas slodzes un priekš vecajiem SSD....

Link to comment
Share on other sites

Ja man ir bijuši, teiksim, divi samsunda hd, četri wd un desmit seagate, un attiecīgi nosprādzis viens samsunds, divi wd un trīs seageiti, kā es balsoju? Tieši tāpat kā lielais vairums - pa neloģiskam? Iebāz sev tās aptaujas, Toļik, nekādus miršanas datus tu tā nesavāksi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Ja man ir bijuši, teiksim, divi samsunda hd, četri wd un desmit seagate, un attiecīgi nosprādzis viens samsunds, divi wd un trīs seageiti, kā es balsoju? Tieši tāpat kā lielais vairums - pa neloģiskam? Iebāz sev tās aptaujas, Toļik, nekādus miršanas datus tu tā nesavāksi.

Ko tu tur sarežģī tik šausmīgi ja ir nosprāguši 3 cietie katrs savādāka ražotāja tad tā arī balso par visiem trījiem.

Rizla kāds tieši crucial modelis ssd tev nobeidzās ?

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Ar kompjiem ņemos vairāk kā 20 gadus. NEKAD neviens cietais disks nav sprādzis, ne PATA, ne SATA, ne SAS, ne SCSI, ne mehānika, ne Kingston, Samsung Corsair, Intel SSD, ne serveros ne darba stacijās... Precīzāk sakot - vienmēr monitorēju cieto disku dzīvības pazīmes - tikko ir pazīmes, ka būs kyrdik, tā uzreiz arī mainu.

 

Visiem datiem vienmēr ir kopijas, serveros vienmēr ir RAID masīvi(reizēm dzelžu īmenī, reizēm softiskie), tāpēc principā vienmēr lietoju NAS paredzētos HDD - nav man pacietības gaidīt, kamēr HDD lasīs un lasīs slikto sektoru, ja slikts sektors - lai ir bēda, HDD uzreiz tiek mainīts.

 

Jā, pērkot HDD RAIDam, vienmēr pērku vienādus HDD ar vismaz dažu mēnešu intervālu. Ir pieredzē gadījums, kad 12 SCSI HDD RAID masīvā nosprāga 8 gab HDD ar dažu dienu intervālu, diski tika pirkti visi reizē.  Kopš pieturos pie šāda principa, tpu, tpu(spļauju pār kreiso plecu :D ), problēmas nav bijušas...

 

Vēl kas - visiem kompjiem tiek ņemti normāli barošanas bloki. Iespējams tāpēc man tā ir veicies...


P.S. Tomēr atcerējos, reiz nomira viens 20 megabaitu HDD seeeen atpakaļ Inteļa 386 laikā, bet tas gan jau neskaitās, arī ražotāju neatceros :)

Labots - rubb
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Mehāniskie HDD līdzšinējo 15 gadu laikā, kopš ņemos ar datoriem, ir pievīluši vien tad, kad datoru īpašnieki tos ir nogāzuši darba laikā, vai uzmetuši uz korpusa ar kontrolieri uz leju. Dabīgā nāvē aizgājuši labi ja kāds viens vai divi.

 

Savukārt pirms četriem gadiem atceros Kingston SSDNow ar gļukainajiem Sandforce kontrolieriem, kad vienā projektā 30 gab tādus ielikām, no kuriem 6 gab. atstiepās nedēļas laikā. :D Pēc tam vienreiz vēl viens OCZ ir sācis pazust POSTa laikā.

Labots - J.Reinis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ar kompjiem ņemos vairāk kā 20 gadus. NEKAD neviens cietais disks nav sprādzis, ne PATA, ne SATA, ne SAS, ne SCSI, ne mehānika, ne Kingston, Samsung Corsair, Intel SSD, ne serveros ne darba stacijās... 

 

  :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

 Nu kopš 1996. gada pa īstam nosprāguši tikai divi Maxtor, bet kādi 4 - 5 Seagate un viens Samsung kad sāka kļūt aizdomīgi, tika laicīgi nomainīti. No SSD Crucial M4 izdzīvoja tieši divas nedēļas (garantijā atzina ražotāja brāķi).

Link to comment
Share on other sites

Ir bijuši šādi HDD samsung 250GB, Hitachi 500GB (2,5), WD Black 500GB, WD Velociraptor 600GB un 2x500GB, tagad ir seagate SSHD 1TB un neviens no šiem cietajiem diskiem mani nav pievīlis, par ssd ir bijuši crucial mx100 512GB un samsung 850 pro 512GB un darbojās viņi lieliski.

Link to comment
Share on other sites

Incanti, kādi būs šie SSD?

http://www.intel.com/content/www/us/en/solid-state-drives/solid-state-drives-750-series.html

Ceru, ka nepaies ne ilgs laiks, kad mātes dēļos būs izdalīts slots priekš SSD moduļa, kā patreiz RAMu sprauž.

Vai vispār - zināma apjoma SSD būs integrēts mātes platē.

 

Neesmu datoru remontētājs ikdienā tāpēc desmitiem un simtiem HDD neredzu, pārāk maz ko teikt, bet no darba vietām parasti lielākā ķēpa ir bijusi ar Hitachi un Toshiba 2.5 HDD laptopos.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ceru, ka nepaies ne ilgs laiks, kad mātes dēļos būs izdalīts slots priekš SSD moduļa, kā patreiz RAMu sprauž.
Patiesībā jau sen, tādi ir un saucās M.2, Asus dārgajā galā liek iekšā! 
Link to comment
Share on other sites

 

 

ja var lai toļiks ieliek pie ssd vai hhd vel klat pa atbildei neviens
 

 

 

Balso "Neviens" 
 

 

Kāpēc risināt problēmu caur pakaļu? Tagad visi veselo SSD īpašnieki tiek bāzti vienā maisā ar tiem, kam nav bijuši SSD vispār.

Loģiski būtu pievienot variantus "Nav bijis HDD", "Nav bijis SSD".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc ne?  Pilnīgi iespējams, ka kāds, kas par datoru esamību uzzinājis pēdējā gada-divu laikā, ir redzējis tikai kasti ar SSD un W8/8.1 :devil: .

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā nevar no 40 cilvēkiem uztaisīt statistiku un vispār arī nedrīkst, jo tas dot maldīgus priekšstatus ! :beee:

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Patiesībā nevar no 40 cilvēkiem uztaisīt statistiku un vispār arī nedrīkst, jo tas dot maldīgus priekšstatus !

 

Kā redzams, ir ļaudis kuriem tas nepielec.

 

Sliktākie rādītāji "pagaidām" tas jums neko neizsaka ?
Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Reālu HDD un SSD sprāgšanas statistiku var uzrādīt cilvēki, caur kuriem iet ražotāju RMA.

Kā arī ilggadīgi datoru remontētāji un lielu kantori IT cilvēki, īsi sakot - tie speciālisti, caur kuru rokām iziet desmitiem un simtiem datoru mēnesī/gadā.

Nevis mājās lietotāji, kuriem ir 2-3 datori, kurus maina labi ja 1x 5 gados.

 

Manā rīcībā ir 3 gadus vecs Intel 320 sērijas 120 GB SSD, vēl viens 120GB 320ais, gadi 2.5, tad 2 gadus vecs Intel 330 sērijas 180GB un pāris mēnešus vecs Intel 730ais 240GB.

Visi darbojas nevainojami. HDD - parasti ņemu Seagate, mainu kopā ar datoriem.

Neviens nav sprādzis. Un?

Kāda no tā visa sanāk statistika? Absolūti nekāda.

Labots - Pirkss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Vispār tēmas galvenā doma bija nobalsot par tiem ražotājiem kuri ir atteikušies darboties eksplutācijas laikā.

 

Arī man ir bijuši daudz cieto disku un daži ssd un nereizi eksplutācijas brīdī neviens nav pievīlis....  Seagate, Samsung , Hitachi , Crucial , WD.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Nu es nobalsoju par Seagate, jo kādreiz FreeNAS kastē nosprāga 500Gb disks 2 nedēļas pēc ekspluatācijas sākuma. SMART brīdinājums e-pastā nepienāca. Kirdikc un viss. Nomainiju pret savādāku modeli, tas gāja 2,5 gadus. Otrs, tāda paša modeļa kā nosprāgušais, savukārt strādāja labi 3,5 gadus. Tad nomainiju uz diviem 1TB, no kuriem viens apviesās ar Reallocated 1,5 gadus pēc pirkšanas/ekspluatācijas. Pa cik uz firmu, garantija pa pastu...

Tad vel kantorī kur ir (nu jau BIJA) Seagate, ap 10 diskiem, visi Seagate stāv plauktā kā neejoši, lai gan darba stundas pat nebij vel 20k. WD greens serverī ilgāk gāja. Tas jums nešķiet nepareizi?

Link to comment
Share on other sites

Samsung ssd 3 balsis laikam evo sērijas brāķi, nemaz nebrīnos ka kingston un OCZ ir pirmajās vietās....  

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...