Jump to content

Neiet jaunais laptops


SNOOBI
 Share

Recommended Posts

Nopirku Acer laptopu iekšā ir Linux. Ieslēdzot kompi, parādās logs ar pingvīnu (1. attēls), tālāk es uzspiežu Linpus . Atverās viss vaļā kas ir 2. attēlā. Kā var palaist Linux vai kaut ko vēl vajag lejupielādēt vai kā, jo savādāk neiet. Gribēju pārinstalēt uz windows 8.1 ,ielieku disku, bet nav boot. Parādās atkal tas pingvīns (1.attēls).  ko darīt? gribu windows 8.1 uzinstalēt. Esmu vienmēr instalējis windows uz citiem kompjiem un viss ir normāli bijis. Tagad nopirku ar Linux un tālāk netieku galā. 

 

 

1. attēls   http://lejup.lv/viewer.php?id=553ea3d997877vrwvfiw1430168537.jpg

 

2. attēls   http://lejup.lv/viewer.php?id=553ea42d0df31ogcwbrl1430168621.jpg

 

 

Ceru,ka palīdzēsiet man :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Gribēju pārinstalēt uz windows 8.1 ,ielieku disku, bet nav boot

 

 

Esmu vienmēr instalējis windows uz citiem kompjiem un viss ir normāli bijis.

Es negribu redzēt to citus kompjus, ja reiz tik elementāra lieta tev neiet. 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kas tieši tur jādara ja tik elementāri ir ? 

BIOS -> Boot options -> Primary boot - DVD.-> F10 -> Yes

Pie Press any key to boot from CD or DVD spied ANY key.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

iBITīT matos

Link to comment
Share on other sites

 

 

BIOS -> Boot options -> Primary boot - DVD.-> F10 -> Yes Pie Press any key to boot from CD or DVD spied ANY key.
  Meiģināju tāpat neiet . :(

 

 

 

/start linux vai /startx  ,ierakstot nekas nenotiek.

Link to comment
Share on other sites

 

 

/start linux vai /startx  ,ierakstot nekas nenotiek.

 

Nju Bāc tev nepieleca laikam ka apsmeju tevi, iegoogle kartīgi kā x logus palaiž linux, bet tev tas nepalīdzes. jo šitiem preinstalētiem parasti nav uzlikti.

 

šeit, jāsaka viens aiznes un samaksā kadam kurš māk, ja pat nemaki no diska uzinstalēt 

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Priekshkam liec priekshaa / ? Kursh idiots to iesaka likt priekshaa?

Raksti shaadi: #startx (Hash neraksti) Gan jau kaads no GUI buus, Gnome, KDE what ever.

Ja protams ir startx. Paarbaudaam ar komandu #whereis startx

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

Nju Bāc

Nju Bāc

Ieteiktu vispirms ieiet BIOSā, tikai neko nemaini, papēti kas tur ir, varbūt kaut kas pielēks. Ideja tāda, ka dators BIOSā iestatīts tā, ka viņš palaižas no diska, uz kura OS. Slēdz iekšā datoru, viņš klausa BIOSam, skatās ko darīt, a tur viņam norāde - sāknējies no cietā diska, a tur priekšā Linux, nu vot, tavs dators tik to vien dara kā ieslēdz Linuxu, bāz tu viņam W8.1 DVDisku vai nebāz, sanāk Linux. Ja izmainīsi BIOSā, kā biedrs Rubenis pamācīja, Boot options, kur norādīsi, ka datoram vispirms jābūtojas no DVD lasītāja, tad pie W8.1 instalācijas diska esamības DVD lasītājā, slēdzot iekšā datoru, vai restartējot datoru, tev arī sāksies Windows instalēšanas procedūra.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

 

 

šeit, jāsaka viens aiznes un samaksā kādam kurš māk, ja pats nemāki no diska uzinstalēt 
   Reāli man nenāca Linux CD līdzi ,tā kā nezinu kā tur kas jāsaliek, lai tas s@@a linux aiziet ,bet kāpēc nestartējās Windows,viss ir salikts lai Boot ir no CD/DVD tāpat neiet instalācija no Windows CD,kaut ko ča@@@ē prātu tas Linux nezinu kāpēc...

Tās komandas arī rakstu visādi nekas nenotiek. 

Nesaprotu ko es nepareizi daru.:(

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Saaksim ar to kaads laptops Es domaaju Acer (Modelis kaads). Es pielauju ka ir originalais Windows 8.1 disks. Nevis BlackEdition utml. Ja ir dodamies uz BIOS, UEFI vai kas tev tur ir. Dodamies uz Boot Sequencies > Primary Boot Device un noraadam ko izmantosim. Ja nav original vai tamlidzigi Windows 8.1 instalaacijas disks, tad sledzam aaraa Secure Boot. Ja taads ir ieslegts. Bet par UEFI, Legacy Bios nav skaidribas vai vajag paarsleegt. Teoretiski jaastraadaa. Thinkpadiem ar UEFI ir probleemas, to es parasti atsledzu.

UEFI-BIOS-Disable-Secure-Boot.jpg

Labots - Rizla
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

,bet kāpēc nestartējās Windows,viss ir salikts lai Boot ir no CD/DVD tāpat neiet instalācija no Windows CD,kaut ko ča@@@ē prātu tas Linux nezinu kāpēc... Tās komandas arī rakstu visādi nekas nenotiek.  Nesaprotu ko es nepareizi daru.

 

Ja nestrādā galva un nemaki paprasīt pareizi googei, ja jaatver naudas maks. nevar vienmēr visu ieliet ar karoti. 

 

Linux tu nepalaidisi tālak pa komandrindu, jo nav nekas vairak tur uzisntalēts, agrāk bija mode preinstalēt freedos, tagad linux konzoli.  

Labots - SweeC
Link to comment
Share on other sites

 Tikai kāda mārrutka pēc BIOSā ko mainīt ???  Ieliekam instalācijas DVD, slēdzam iekšā laptopu un tūdaļ spaidām F8 (dažiem gan tas ir F5). Ja paveiksies laikā uzspiest, atvērsies izvēlne, kurā būs gan HDD, gan DVD, gan fleška, ja būs piesprausta. Aizbraucam uz DVD > Enter > priecājamies, ka viss notiek. Kad pienāk laiks, nonesam visas partīcijas, veidojam jaunu un turpinām instalēt.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

 

 

UEFI
 

 Dators 

ACER ASPIRE V NITRO7-791G 

Tas kas tev bilde Secure boot- man nav aktīvs - es netieku pie viņa un ja parsledzos uz Legacy man vispār pazūd tas Secure boot. Windows nav Orģinālais ,taka vajadzētu iet esmu instalējis uz vairākiem PC nekādu problēmu nav.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Windows nav Orģinālais ,taka vajadzētu iet esmu instalējis uz vairākiem PC nekādu problēmu nav

Abet, šitam neiet. Un varbūt neies, jo neorģinālajam kaut kas nav vai kaut kas ir tāds, kas nepatīk tavam laptopam.

Link to comment
Share on other sites

 Pirmā kļūda jau bija pirkt lapsi bez Windows, nu priekš kam ir vajadzīgs čakars ar kreisajām Windows installācijām ;)

 

 Legāls = nav nekadu potenciālu problēmu ar aktivizācijām (MS ar laiku var atkost ka kreisā installacija un deaktivizēt :D) un updeitiem.

 

 Tagad izskatās ka jameklē kāds kurš uzinstallēs ;)

Labots - GaryII
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

... ja man neiet ... es izvelku "cieto",

pielieku cita datora noformatēju un spraužu atpakaļ un sāku no 0, bez visiem "preinstal"

 

garantija un salauztais kompis-> your problem

 

bet Bootiešiem augstāk taisnība-> ja netiec galā ar pogu spaidīšanu un googlēšanu, jānes pie cilvēka kurš saprot

Link to comment
Share on other sites

inux tu nepalaidisi tālak pa komandrindu, jo nav nekas vairak tur uzisntalēts, agrāk bija mode preinstalēt freedos, tagad linux konzoli.

ACERs savos lapšos mauc Linpus Linux. Un tikai CLI vidi. Pie GUI var tikt, palaižot vienu komandu (uz sitiena neatceros), kura novelk x-logus.

Tas Linpus ir aziātu pusē samērā populārs, cik esmu lasījis. Pie mums Linpus nav īpaši izplatīts.

Viņi to mauc virsū jo it kā nedrīkst te oficiāli tirgot datoru pavisam bez OS.

 

Wikipēdija vēl bilst ko nejauku:

 

The Linpus system contains not only the free and open source operating system, but also Acer-specific "shareware" - users classify this as "nagware," because it asks you to register on Acer's website and purchase a full version.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Tīri intereses pēc (pats optiskos diskus nelietoju principā jau daudzus gadus) kā tur īsti ir ar DVD disku un win 8.1 instalāciju uz tā - ir kaut kāda starpība kā uz flash vai instalācija ir mbr vai uefi, jebšu tas ir savādāk risināts un ja savādāk tad kuru variantu šis grib likt by default?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tīri intereses pēc (pats optiskos diskus nelietoju principā jau daudzus gadus) kā tur īsti ir ar DVD disku un win 8.1 instalāciju uz tā - ir kaut kāda starpība kā uz flash

Princips tas pats. Tikai, ja tu pērc legālu Windows, viņš tev ir uz DVD, liec DVD iekšā un instalē, bet USB zibatmiņā tev ir iepriekš jāieraksta, jo nav dzirdēts, ka Windows tirgotu USB zibatmiņās.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Tas bij vairāk jautajums vai to DVD izdala kā DVD ar mbr instalāciju un DVD ar uefi instalāciju, ir tāda nojausma ka būtu jābūt vienalga, bet nu intereses pēc gribētos točna zinat un vēlams vēl arī precīzu iemslu kāpēc tā

Link to comment
Share on other sites

Īsti nesapratu. Windows DVD instalācijas disks ir vienāds, vai instalē UEFI modē vai nē. Ja datoram ir UEFI bioss, tad biosā saķeksē kādā modē instalēt Windows. A vienalga, vai no DVD vai USB zibatmiņas.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

nu no USB flash ir jāieraksta vēlamajā mbr/uefi mode un savādak kā ir ierakstīts nesanāks, nu pa lielam,  OK, sapratu ka DVD ir kaut kādā universal compatibility mode ierakstīti

Link to comment
Share on other sites

SkeletonFE

Es arī īsti nesaprotu to cepienu par UEFI vai MBR flashiem. Instalēju vienmēr vai nu no oriģinālā diska, vai USB, kas ir oriģinālā diska kopija, uztaisīta ar diskpart + bootsect.exe no tā paša DVD. Var bootot gan kā UEFI, gan legacy, nekādu problēmu.

 

Manuprāt nevajag čakarēties ar kaut kādiem kreisajiem tooļiem, bet izmantot to, ko Microsoft ir šādiem mērķiem paredzējis.

Link to comment
Share on other sites

 Nu nezinu. Paskatījos MS mājas lapā, kur var izveidot oficiālo W8.1 pakotni. Var izveidot vai nu uz USB zibatmiņas, vai ierakstīt DVD diskā. Nebija tur nekāda muģīšanas starp mbr/uefi mode, kā Boņuks raksta.

 Piekrītu biedram SkeletonFE, par kreisajiem tūļiem.

Link to comment
Share on other sites

 

 

nav dzirdēts, ka Windows tirgotu USB zibatmiņās

 

tirgot netirgo, bet Microsoftam ir vienkārši rīki, kā no dvd vai iso uzveidot šo instalācijas zibatmiņu.

Link to comment
Share on other sites

Pat nevajag veidot no dvd vai iso. Ieej šeit http://windows.microsoft.com/lv-lv/windows-8/create-reset-refresh-media, iespraud flešku datorā, spied uz pogas Datu nesēja izveide. Viss notiksies. Tikai, ja es esmu nopircis Windows, kas diskā, man vienkāršāk ir instalēt no diska, nevis kaut ko veidot, kamēr tas disks man ir. Labi labi, tie kas profesionāli instalē, teiksim, vairumā, varbūt viņiem tāda fleška ar Windows instalāciju kabatā ir ērtāk.

Link to comment
Share on other sites

Ne jau tāpēc vajag flešku. Ir datori, īpaši laptopi, kuriem optikas draiva vairs nav. Pat ne visos destopos tas vairs ir.

Bez tam, no fleškas instalējas ātrāk nekā no plāceņa, īpaši laptopos. 

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu es pārskatāmā pagātnē tik ar Rufus esmu spēlējies un tur tad mbr/uefi diezgan strikti ir nodalīts un ja startē kompi ne tajā mode kādā flash ir ierakstīts, tad no system disk

pag un kā tad notiek turpmākā mbr/uefi mode izvēle topošajam sistēmas diskam VVV un Skeleton piedāvātajos variantos, jebšu win mauc tik virsū mbr, ja vien uz diska jau nav gpt? Kaut kā biju iedomājies ka tieši instalācijas izveides veids to turpmāk nosaka

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kaut kā biju iedomājies ka tieši instalācijas izveides veids to turpmāk nosaka

Kāds instalācijas izveides veids. Instalācijas disks, ko nopērc, ir viens (vai divi - 32 bit un 64 bit). Biosā ieregulē kādā modē instalēt. Ja ir UEFI bioss, tad var Windows uzinstalēt UEFI modē, ja negribi UEFI modē, var Legacy modē, tik biosā izvēlies pirms instalēšanas. Un nav ko muhļīties ar visādiem instalāciju variantiem, ko var saveidot ar trešo pušu programmām. Ta priekškam?

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

īsti neiedziļinājos tai VVV variantā, bet kaut kā dīvaini liekas ka aprakstā ir ka šis prada mana kompja atslēgu, nu kā tad sanāks - uztaisīšu teiksim savu kaut kādu instalāciju un izdāļāšu to teiksim 100 cilvēkiem kam katram vajag vienam pro vienam ultimate trešam 64 biti un no visiem būs saikne uz teiksim manu 32bit nepro, bulshits sanāk. Es labāk pa vecam sadabuju visu vajadzīgo os variantu iso un kādu nu kuro reizi vajag arī ierakstu iekš flash ar rufus un izvēloties mbr/uefi nepieciešamo veidu. ātri, ērti, izdevīgi un nemazākās norādes uz autora PC

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Nodarbojaties ar masturbāciju?!

Būtu betons šodien te , pateiktu pāris skarbus vārdus ;)

 

MS legālajā ISO ir ietverta saderība gan vecajā gan UEFi variantā. Ja lej iekšā USB to, tad vajag priekš UEFI pareizi saveidot.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iekš bioss jātiek tikai tad, ja "jefiņš" neļauj normāli startēt, visos pārējos gadījumos parasti pietiek ar ar vienu pogas spiedienu.
Manuāļus nelasam un guguli nezinam?

Link to comment
Share on other sites

Ja taisīji UEFI instalāciju, tad būtojies caur uefi režīmu. Ja Legacy/csm, tad caur to.

Biosā ieslēdz F12 boot menu. Ieliec disku/flešku, kurā ir win instalācija. Ieslēdz kompi un spaidi F12. Tālāk izvēlies attiecīgo variantu.

Link to comment
Share on other sites

Kad sanāks, tad atceries spiest ANY pogu! Ar citām pogām nestrādās!

 

Keyboard-anykey-cropped.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...