Jump to content

Auto īre - kredītkarte/debetkarte


itanium
 Share

Recommended Posts

Sveiki, biedri,

Vasarā ir plānots ārzemju ceļojums, kura laikā ir doma noīrēt mašīnu, lai pēc iespējas vairāk varētu apskatīt apmeklēto valsti - cik nu doma, jo es jau auto pierezervēju un par to arī samaksāju.

 

Auto īres mājas lapā, protams, ir rakstīts, ka ir nepieciešama kredītkarte (Visa, MasterCard) un ka pre-paid kartes nederot.

What You'll Need To Take     
The following payment forms are accepted at the start of the rental to cover the deposit

  • Credit Card - Mastercard, Visa (Not pre-paid)
  • Credit Card - American Express
  • Credit Cards must be in the Principal driver's name

 

Biju aizgājis uz bankas filiāli un tur man apgalvoja, ka, neskatoties uz īres kompāniju prasību, var iztikt arī ar parasto Visa norēķinu karti (galvenais, lai ir pietiekoši liels apjoms kontā priekš drošības depozīta, kas ir ~900€). Nevēloties kļūt par kredītkartes īpašnieku, es ļāvu viņai aizmālēt man acis un to arī paņēmu.

Karti saņēmu un kā jau iepriekš minēju ar to arī apmaksāju īres maksu. Drošības depozītu pierezervē tikai tad, kad tu to auto reāli arī paņem.

 

Jautājums: Vai kādam ir pieredze ar auto īri, izmantojot parasto norēķinu karti? Vai arī mani var pasūtīt 3 mājas tālāk, kad es vēlēšos saņemt auto, parakstot dokumentus? Tas galīgi nebūtu vēlams.

 

Kompānija: Sixt

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Īrēju auto no Alamo.com ar parasto SEB Visa 'kredītkarti' bez kredītlimita. Saucās laikam kaut kāda Open karte.

Noteikumos arī bija prasība, ka vajag kredīkarti, bet nekādu problēmu nebija.

Link to comment
Share on other sites

Var pasūtīt. Un nevienu neinteresēs ko bankas filiāles darbiniece tev teica. Pašam pieredzes ar bankas priekšapmaksas karti īrējot auto nav, vienmēr ir kredītkarte. Bet ir pieredze, ka diezgan šķiro dažādās vietās tās kartes, citur der tādas, citas ne, citur atkal citādas, tādas ne. Pašam vienmēr uz ārzemēm līdzi 3 dažādas bankas kartes, un ir bijuši gadījumi, kad kādu no tām nepieņem. A kāpēc nepaņēmi to kredītkarti? Tur nekā tāda nav.

Link to comment
Share on other sites

Tev vajadzēja sākt ar valsti. Kur brauc? Dažās valstīts varēs, dažās nevarēs. Un jā, tas ko tev te teica bankā - nevienam neinteresēs un tevi mierīgi var pasūtīt tālāk.

Link to comment
Share on other sites

SkeletonFE

Nesen īrēju auto Īrijā no Budget. Speciāli taisīju kredītkarti, jo arī banka teica, ka var pieņemt, var nepieņemt parasto norēķinu karti.

Un rēķinies, ka tās drošības naudas, apdrošināšanas utt. uz vietas var pieaugt salīdzinot ar to, kas rakstīts mājalapā! ;)

Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)

Horvātija.

Piezvanīju tikko pašam Sixtam: teicās, ka, ja ir Visa ar embosētiem burtiem (kas man arī ir), tad būšot OK.

Jā, drošības nauda jau pieauga uz 1150€ - nekas traks. Pilnākā apdrošināšana jau ir paņemta un apmaksāta.

 

dunduk, nekādu Open karti SEB nepiedāvā (vismaz vairs). Nevarētu būt tā pati Visa Stila karte?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Destructo

itanium - tikai un vienīgi kredītkarte, nep*sies ar "bankas darbiniecēm", "kompānijas pārstāvēm" utt. kad lidosta jāņem mašīna, tad vari uz ceļiem mesties un stāstīt ka tur runāji, man teica utt, kredītkarte ar 3 EUR uz konta ir derīgāka nekā debetniece ar 10k :) 

 

rūgtākā pieredze bija pagājušogad - bābieši dienvidos "samaksās par visu skaidrucī" vai ar "kartiņu". Dabūju ar DHL sūtīt kkādu tukšu kredītkarti, lai tikai šamām autiņu noformētu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)

Destructo, paldies, ņemšu vērā. Tur ir milzīga starpība, kas par karti. Visa Electron šamie atšuj uzreiz. Tad vēl divās vietās apstiprināja, ka savu svaru dodot arī tie embosētie cipari (cik noprotu, tad vēsturiski lika tikai kredītkartēm).

 

Tad mans pēdējais jautājums: Varbūt kādam ir pieredze ar Sixt un Visa norēķinu karti ar embosētiem cipariem?

Ja nevienam nebūs pozitīva pieredze, vēršu vien vaļā kredītkarti.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

SkeletonFE

Vēl viena lieta, ko sapratu tikai vēlāk - ja saņem un atdod mašīnu vienā laikā (piem., pirmdien 12:00 un trešdien 12:00), tad pieskaita klāt papildus dienu. Vismaz man par to sanāca pārmaksāt, ko uzreiz nepiefiksēju un neviens arī necentās pieminēt.

 

Mašīnu labāk atdot ar pilnu bāku, jo depozīts ir nenormāli pārcenots, man bija 140 EUR par 50L bāku. Ja dačiks rāda kaut nedaudz mazāk, tiek paturēts viss depozīts.

Labots - SkeletonFE
Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)

Paldies par ieteikumiem, bet mūsdienās, rezervējot auto, ir jānorāda arī savākšanas un nodošanas laiks/vieta ;)

Savākšu 19:00 un nodošu 17:00 - tas ir iekļauts cenas aprēķinā.

Un, jā, plēš viņi zvērīgi (degviela, traipi, atslēgu un dokumentu pazaudēšana u.t.t.).

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Ja tev ir Master vai Visa, viss būs bez problēmām! Neņem pretī Maestro un Visa Elektron!

Link to comment
Share on other sites

Rezervē auto Latvijā un samaksā šeit. Izņem auto tur, kur vajag. Pats tā darīju ar Hertz autonomu. Lai nebūtu mežonīgs drošības debets, tad noformē apdrošināšanu mašīnai.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

itanium

Manis rakstīto izlasīji? Automašīnai ir paņemta pilnākā apdrošināšana un drošības depozīts no tā nekur nepazuda (vismaz Sixtā).

Auto rezervēju un apmaksāju internetā, izmantojot rentalcars.com - lētāk nekā pašā Sixtā, izvēloties visas tās pašas opcijas.

Piezvanīju Sixtam un viņiem mana info ir atnākusi ;)

Link to comment
Share on other sites

Es tavā vietā paņemtu MasterCard vai American Express un neņemtos ar to VISA... problēmas arī atkristu. + uz ārzemēm labāk tomēr vairāku veidu kartes, jo nekad nezini, kuru kurā vietā paņems. Mūsu valstī maksājumu kartes ir ļoti attīstīta fīča.. r-eiropā.. kur nu vēl Horvātijā var visādi brīnumi būt..

Labots - CAP
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Mašīnu labāk atdot ar pilnu bāku, jo depozīts ir nenormāli pārcenots, man bija 140 EUR par 50L bāku. Ja dačiks rāda kaut nedaudz mazāk, tiek paturēts viss depozīts.
T"iri praktiski - kā šito dabūt gatavu? No tanka līz nomas placim tak jābrauc ir. Neba nu ar pudeli laistīsies?
Link to comment
Share on other sites

Ņemu auto Frankfurtes lidostā, nodevu Študgartes lidostā, jo negribējās to līkumu atpakaļ taisīt, pie pilnās apdrošināšanas, depozītu ieslēdza 300 eur, atdodot, aizmirsu uzpildīt, 80 eur noņēma. Visa un Master ņem pretī, vienīgi derētu abas šis markas, jo ir bijis, ka pēkšņi vienu marku neņem, gan DE, CZ, PL.

Link to comment
Share on other sites

itanium

 

 

No tanka līz nomas placim tak jābrauc ir.

Dažviet nodošanas punkti ir tieši pretim benzīntankam :) Gan ne visur.

 

Jema, pats Sixt raksta un saka, ka Visa ņem pretī.

Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)

Principā bija doma lietot tikai skaidro naudu un Visa kā rezerves variants naudas izņemšanai.

Karte tikai auto īrei.
Ar MasterCard dikti aplauzos Vācijā, kur to teju vai nekur nepieņēma.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Kas vainas VISAi? Gandrīz visur un vienmēr uz jautājumu, kādas kartes pieņemat, atbildē uzskaitījums sāksies ar VISA... Cik nu mana pieredze, VISA ir OK.


 Doma lietot skaidru naudu ir vispareizākā. Pie mums banku karšu lietošana ir labā līmenī. Eiropā ne tuvu tā nav, cik esmu novērojis. Daudz kur tev uzliks papildus procentus, ja pirksi ar karti. Man pat ir bijis, ka 9% pie cenas pieliek, jo maksāju ar karti. A vot tāda kārtība, čekā iedrukājas + 9%. Un vēl, gadās, ka karti neņem, ja pirkums mazāks par kaut kādiem, piemēram, 20 €. Pie mums nekad neko tādu neesmu piedzīvojis.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Esmu īrējis Londonā Europcar ar Swedbank MasterCard Debit (kredītkarti aizmirsu mājās), neko neteica, bet labāk neriskēt un paņemt kredītkarti.

Labots - Lieta
Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Man pat ir bijis, ka 9% pie cenas pieliek, jo maksāju ar karti. A vot tāda kārtība, čekā iedrukājas + 9%.
ASV? Var gadīties, ka tas ir viņu PVN aka sales tax, jo tur cenas veikalos ir bez PVN :)
Link to comment
Share on other sites

Nē, nē, tepat Eiropā tos procentus gadījās, ka pielika. Visai nesakarīgi, vairākās vietās, kur 3%, kur 5%, a vienā vietā tie 9%.

Link to comment
Share on other sites

Tenerifē bija pirkums nedaudz virs 500$, kā ieraudzīja karti, pateica ka būs klāt 4%, jo pārdevējam ir jāmaksā bankas procenti! Tāpat kā pie mums bankā vārās uz karšu darījumiem.

Link to comment
Share on other sites

Ņem vērā, ka uz vietas auto īres kantora darbinieki gribēs vēl iesmērēt papildus apdrošināšanu (viņiem laikam no tā extra maksā) stāstot ka šitā ir nekas un viņiem eku ir uh ah oh supermega!

Par ciparu protams.

Tā Itālijā darās. Neņem galvā un atsakies.

Link to comment
Share on other sites

Karte ir viena lieta, bet uz manu pasi pierakstot datus ilgi skatījās un prasīja kāpēc pasē nav rakstīta dzīvesvietas adrese.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

Tāpat kā pie mums bankā vārās uz karšu darījumiem.

 

Ne tikai pie mums! Bankas no pārdevējiem plēš procentus par karšu darījumiem un ir arī minimālā maksa par tranzakciju. American Express izceļas ar īpaši augstām komisijas maksām pārdevējiem. Tāpēc jau viņi piedāvā bonusus klientiem un LV viņas gandrīz nevienā vietā neņem! 

 

Bet bija kaut kādi starptautiskie noteikumi kas aizliedza palielināt cenu, ja maksā ar karti. Tiesa gan nekas neaizliedz dot atlaidi, ja maksā skaidrā. Bet arī skaidras naudas inkasācija nav pa velti un tāpēc lielākā daļa tirgotāju pieņem kartes. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

un LV viņas gandrīz nevienā vietā neņem! 
 

 

Lielākajā daļā veikalu kur iepērkos AMEX tiek pieņemts. Protams, gadās reizēm veikali, kur nepieņem, bet nu nevarētu teikt, ka gandrīz nekur nepieņem

Link to comment
Share on other sites

itanium

Nu, globāli Visa ir vispopulārākā, pēc tām nāk MasterCard.

Tas šo karšu pieņemšanu un pārējo mazāku pieņemšanu arī izskaidro.

Link to comment
Share on other sites

LV vēl ir leiputrija karšu ziņā, salīdzinot ar rietumiem. Daudz kur vispār ar karti neko nevar.

Tiesa skandināvos ir ļoti attīstītas karšu lietas.

Ir tāda "cashless economy" iniciatīva (Didzim patiktu), kuras ietvaros iestādēm, kuras tai pievienojas, vispār nav kases aparāta. Ir tikai POS termināls.

Spilgtākais man zināmais piemērs - ABBA muzejs Stokholmā. Tranzakcijas notiek zibenīgi. 

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

itanium

Viens interesants piemērs no SEB finanšu centra Lietuvā.

Ledusskapis un pāris plauktiņi ar visādu paiku un našķiem. Blakus cenas nolasītājs un karšu terminālis.

Paņem našķi -> nolasi cenu -> ar karti samaksā ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir, ir. Stokholmā arī našķu automātos var karti iestumt. Metro biļeti nopirkt un ko tik vēl ne.

Karšu lietas tur ir labi attīstītas.

Helsinku lidostā bija labi - es bankomātā lieku karti un pretim saņemu no tā dusmīgu uzbraucienu - tā ir čipkarte! liec to čipkartes slotā!

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Viskrutākais ko esmu redzējis ir karšu automāts pie Malmo, kur ir jāmaksā lai varētu šķērsot tiltu, no Zviedrijas uz Dāniju, šis noņem naudu neprasot PIN kodu, iebāz karti, izlien karte ar biļeti, paceļas vārti un aiziet! Nekur neko tādu neesmu redzējis un tā biļete nebija no lētajām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Varbūt kļūdos (sen tas bija), bet šķiet, ka uz itālijas, francijas bāņiem (vietās, kur bija jāmaksā) arī bija tas pats variants.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Varbūt kļūdos (sen tas bija), bet šķiet, ka uz itālijas, francijas bāņiem (vietās, kur bija jāmaksā) arī bija tas pats variants.

Jā, Itālijā tā ir. Pirmo reizi kādu minūti stāvēju pie automāta, domādams kā tā šaitan mašina darbojas, jo kur PIN ievadīt nav, un cash nepieņem.

Link to comment
Share on other sites

riebeklis2012

 

 

Vai kādam ir pieredze ar auto īri, izmantojot parasto norēķinu karti?

Savulaik Itālijā nācās iemaksāt depozītu skaidrā, ko pēc tam vēlējās atgriezt daļēji. 

Skotijā, Kanārijās nekādu problēmu.

 

R.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pirmo reizi kādu minūti stāvēju pie automāta, domādams kā tā šaitan mašina darbojas, jo kur PIN ievadīt nav,

ja info lasa no magnētiskās joslas tad PIN nevajag, Latvijā visur primāri lasa info no čipa, bet ja kartei čipa nav, tad karti lasa novelkot un PIN neprasīs.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Paldies visiem biedriem par viedokļiem, bet galu galā Sixt bez pretenzijām pieņema Visa norēķinu karti no SEB.

Protams, drošības pēc līdzi bija arī kredītkarte ar kredītkontu, ko tieši priekš ceļojuma biju atvēris.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...