Jump to content

Mini tube Amplifier


Meilins
 Share

Recommended Posts

Sveiki biedri.

 

Lūkojos pēc padoma un kritikas. Meklēju sev vinila komplektu, kas vēsos ziemas vakaros sildītu sirdi. Esmu noskatījis

 1)   http://www.amazon.com/APPJ-PA0901A-6P14-Amplifier-Black/dp/B00APC0WWE/ref=pd_sim_sbs_23_1?ie=UTF8&refRID=022R27ZX140V1GG81HQ4

 2)   http://www.amazon.com/Audioengine-Black-Passive-Bookshelf-Speaker/dp/B002FJVTGI

 3)  MARANTZ TT5005

 

Protams manas zināšanas nav ne tuvu kā šeit esošajiem biedriem, tāpēc lūdzu padomu. Gribu paklausīties kadu Sinatras plati vai kādu jazz klasiku ar pēc iespējas "dzīvāku" un siltāku skaņu. Telpa maza un nepavisam nevajag skaļi un cik lasīts ar šo pašu ir pietiekami. Nav arī vēlme par to visu izmest entos K$ kamēr auss nenovērtēs to labumu.

 

Paldies par jebkādām atbildēm, ieteikumiem un piedāvājumiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

imho tas mazais lampinieks ir ar impulsu barokli + tumbas labāk ņemt jutīgākas un labāk pilnas joslas nevis divjoslu - jo šim būs  liela izejas pretestība un frekvenču līkne  būs kūkumu - kūkumiem. kaut kā tā.

Link to comment
Share on other sites

Meilins

Esmu atvērts ieteikumiem, ja nav slinkums kādam. Lasīju ka tās tumbas neesot sliktas  ar tube amp, vismaz par to cenu. Nav arī īsti saprašana vai nav vajadzīgs kaut kas pa vidu stapr vinyl atskaņotāju un tube amp.

Link to comment
Share on other sites

vajadzēs vēl phono  korektoru - ja ta snav jau iebūvēts vinila galdā. Protams -  frekvenču josla būs atkarīga no tā , ka'ds tur filtrs un skaļruņi tajās tumbiņās, bet var būt  izplūdis bass ( kalns zemajā galā + biku vidi iekrituši ..)


un kropļojumi , kā jau mazas jaudas vientaktniekam - lieli...tāpēec vajag labus skaļruņus lai klausītos līdz 1W...

 

Modell   |    VRMS | Impedans | Uteffekt | Anm=====================================================================APPJ         5,50      9,00     3,36 Wrms @25% THD             4,49      9,00     2,24 Wrms @10% THD             3,54      9,00     1,39 Wrms @5% THD			 APPJ         3,75      5,30     2,65 Wrms @25% THD             3,08      5,30     1,80 Wrms @10% THD             2,42      5,30     1,10 Wrms @5% THD======================================================

no zviedru lapas nogooglēju. pie 1W =5% THD...traki

Link to comment
Share on other sites

Meilins

Var pameklēt citas tumbas, bet kā ar pašu ideju par lētā gala tube ampu un vinylu?

Link to comment
Share on other sites

nu nemaz jau tik lēti viņš nesanāks tev - par to pašu kāpostu jau var sākt skatīties uz kādu 2x 30W push pull ...

Link to comment
Share on other sites

 

 

no zviedru lapas nogooglēju. pie 1W =5% THD...traki

tur jau tas siltums ar radīsies :D 

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

MARANTZ TT5005

 

= Hanpin HP-R200, nevajag to grabuli pirkt, 2x lētāks un 5x labāks būs kāds lietotais 80-to gadu dzelzis, bet jā, fonokorektors arī būs vajadzīgs

 

p.s. shameless plug - par tā maranca cenu varu tev notirgot Pro-Ject ar jaunu ortofon galvu un siksnu, pārvilktiem strēles vadiem uz Cardas 34AWG un oriģinālajiem fiksētajiem kabeļiem nomainītiem uz normālām RCA ligzdām.

Link to comment
Share on other sites

diezin vai kas sanāk:

 

http://www.aliexpress.com/item/Music-Angel-MENG-MINI-6P1-6AQ5-Push-Pull-Valve-Headphone-AMP-Integrated-Tube-Amplifier/32357714915.html

 

kaut kas tāds, bet 100 punkti bšu pilns ar čaina ekonomiskajiem risinājumiem :  voltāžas dubultotāji un citi risinājumi + trafi apgriezti līdz minimumam. Var vēl meklēt tepat LV lampu spečukus lai izgatavo, jo imho adekvāts budžeta duvtaktnieks 2x20 vai 2x 30 w -  kādos 350 EUR iekļautos bez liekām izvirtībām.  


nu jā vēl 100  par šipingu no čaina. sanāk krapīgs verķis pa 300 eur...

Link to comment
Share on other sites

nnoname

nesmuki, un trafiem arī vajag kaut kādu elementāru konvekciju

un ar 5W tās 88dB tumbas neskanēs vispār

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

nu bildēs neredz aizmuguri - varbūt tur caurumi...bet tāpat jāredz kas iekšā lācītī. Liekas neadekvāti 2x5w push pull un svars 25 kg...kur tur tādu tādu svaru var salasīt ?

Link to comment
Share on other sites

Meilins

Tās cenas arī pārāk lētas izskatās. Ok par ampu skaidrs visticamāk ka jātaisa pie kāda ja tas iekļaujās 350e. Jāmeklē tumbas, tas arī būs grūtākais. Uz ko skatīties? Kam pievērst uzmanību?

Kāds biedrs man piedāvāja monitor audio bx1 vai Audioengine P4 būtu labākas?

 
Link to comment
Share on other sites

nnoname

Ja tu par katru cenu gribi lampinieku, tad jāskatās vieglu slodzi 93-95dB kā minimums.

Link to comment
Share on other sites

vai arī tādas jaudas lampinieku kā Kaspich tagad būvē - neatceros 400W vai uz kanālu :D

Link to comment
Share on other sites

Man krājumos ir viens lieks lūk šāds verķis: http://www.ebay.com/itm/Music-Angel-MENG-MINI-X3-EL34-x2-Single-ended-Vacuum-Tube-Integrated-Amplifier-C-/261758971607?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item3cf20ceed7

Manam tik ir nomainītas lampas uz Tung Sol (pirku jaunas un ir mazs noskrējiens) vēl man darba biedrs tam nedaudz sakārtoja barošanu (salika Simfonijas droseles barošanas filtrēšanai) un vēl veica šādu tādu šķūningu. Reāli šim verķim ir 4w. Tā kā īpaši skaļi uz 88dB tumbām nepaklausīses. Šķiet, ka toreiz, kad es šo lampinieku aizdevu Oskaram paklausīties, šķiet viņš klausījās arī uz mazjūtīgām skandām, tā kā varbūt viņš var sniegt atsauksmes vai varēja normālā skaļumā paklausīties vai nē. Kopš iedevu Oskaram paklausīties, šķiet pēc tam es to īsti neesmu pats klausījies. Tas pastiprinātājs ir ļoti maz lietots.

Tik labi kā Kaspicha pastiprinātājs, gan jau, protams, neskan, bet manējam IR izejas transformatori. :p

..un manējo varēsi nopirkt uz pusi lētāk kā no ķīnas tirgoņa. ;) Pie tam no ķīnas tirgoņa ar oriģinālajām lampām un tāds kāds tas atnāca, tas īsti klausāms nebija..

 

Link to comment
Share on other sites

nu nemaz uz tik mazjūtīgām neklausījos - 93bB - skaņa kā tipiskam SE - silta  un basīga :) gaumes jautājums. Man SE labāk patīk uz FR. Pushpull skaņa man uz 2 josliniecēm patīk labāk . Bet tas ir subjektīvi.


Jā un trafs ar palika silts cik atceros. diezgan silts. Domāju var testam paņemt no Lukes un tad saprast patīk vai nē.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

 

 

Var pameklēt citas tumbas, bet kā ar pašu ideju par lētā gala tube ampu un vinylu?

Ja man būtu jāpērk lētā gala lampinieks, no tumbām es sameklētu nenojātas Simfonijas. Noplēstu tām priekšējo audumu, nomainītu kondiķus pret MBGO, izplēstu ārā rezonatoru, nomainītu pakaļējo sienu pret kādu 22mm mdfu, iestūķētu kastē sinteponu un priecātos. Hiends nebūtu, bet fīlings, IMHO, būtu..

Link to comment
Share on other sites

nu ja vēl tev būs interese, varētu uz rudens pusi tev ko tādu savākt : tikai gravicapu vietā būtu 2 EL84 kastrā pusē. Izejas jauda - kādi 10- padsmit W  uz kanālu un kompakts izmers - kādi 28cm platumā. Indel poļu trafi (2x20W izejā )  + barošanas trafs. šādā izpildījumā kādi 250 par detaļām  nu un plus par darbu kaut ko gribētu. Gribas EL 84 ja kādu laiku salikt, bet nav īsti motivācijas :D

 

 

DSC00380.jpg

Labots - osscar
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nnoname
Ja man būtu jāpērk lētā gala lampinieks, no tumbām es sameklētu nenojātas Simfonijas. Noplēstu tām priekšējo audumu, nomainītu kondiķus pret MBGO, izplēstu ārā rezonatoru, nomainītu pakaļējo sienu pret kādu 22mm mdfu, iestūķētu kastē sinteponu un priecātos. Hiends nebūtu, bet fīlings, IMHO, būtu..

 

Nu nenojātas ir ar uguni jāmeklē, un kad esi tādas sameklējis, tad grib par viņām kosmosu. Un rezonatora izravēšana un sintepons imho ir oriģinālās konstrukcijas izvarošana, tas man atgādina vienas 60-to gadu aktīvās Sennheiser skandas, kuras izglābām no iepriekšējā īpašnieka vēlmes griezt panelī caurumu un likt papildus pīkstuli. Kopējais draugs tagad viņas lieto pilnībā atjaunotas un oriģinālas, un galīgi nesūdzās, kaut arī viņas krāso skaņu daudz vairāk, kā simfonijas.

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

Meilins

Osscar, ja izskatas loti interesanti. Pats ari sapratu ka viss tik atri nebus, gribas labas tumbas atrast, plasu atskanotajs ari nebus tik lets ka iedomajos. 

Link to comment
Share on other sites

tā ir - lampinieks un plates jau vairāk procesam ne ikdienas steigai. Ar Luke ar runājam, ka lampinieku jau neslēgsi uz 20 min. vakarā lai paklausīties. Lampas jāuzsilda , jāklausās bez steigas....nevis slēgt iegšā - ārā...turklāt  skaitītāju arī biku griež - pat mazais kādus 90 W "rij". Ar platēm tas pats - tās reāli sanāk paklausīties tad kad ir iedvesma un laiks.


un izskats ar, protams , dara savu :drinks:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Un rezonatora izravēšana un sintepons imho ir oriģinālās konstrukcijas izvarošana

Nu pieņemu, ka oriģinālās lupatas noplēšana varētu būt vieglāk pamanāma kā rezonatoru izravēšana un sintepons..

 

 

tas man atgādina vienas 60-to gadu aktīvās Sennheiser skandas

Oho, tas jau būtu kaut kas līdzīgs šim projektam: http://www.troelsgravesen.dk/JBL-L26-3way.htm :) Kaut gan ne kad īsti neesmu sapratis cilvēkus, kas mēģina kaut kur iestūķēt vairākus pīkstuļus..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

 

 

Un rezonatora izravēšana un sintepons imho ir oriģinālās konstrukcijas izvarošana

Nu, SiNfoniju oriģinālā konstrukcija ir, maigi izsakoties, izcili nesakarīga. Te gan jāsaka, ka ar rezonātora izplēšanu un sinteponu arī nekas nebūs līdzēts. Tas korpuss ir totāli garām :)

Link to comment
Share on other sites

Nu pasmejies par labāko LPSRS produkciju! REMT R-grupa 83-87!

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

 

 

Liekas neadekvāti 2x5w push pull un svars 25 kg...kur tur tādu tādu svaru var salasīt ?

Nu, bet nekur jau nav teikts, ka tas ir pushpull, Varbūt pa divām lampām paralēli SE. Un tur nu svaru var viegli salasīt izejas transformātoros, sevišķi, ja aizraujas ar krievu konstuktora Manakova idejām ;)


@@jema, draugs, tu par ko?

Link to comment
Share on other sites

es par tavu attieksmi, par Simfonijas tumbiņām, tas ir viens no labākiem produktiem, ko vecā LV ir ražojusi ! Laiki mainās, nāk jauns, bet tajā laikā tā bija pasaules klase! Un arī tagad, tas ir labs sniegums, nevajag nicināt, to kas ir bijis, un arī tā mūzika tika ierakstīta saskaņa ar to gadu atskaņošanas iespējām!!!

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@jema, ok, tev patīk, un jauki. Mana pieredze ar tām tuNbiņām, skaļruņiem 6GD-2 un Rīgas Radiorūpnīcu saka, ka nekādas pasaules klases tur nebija. Bija konkrēts ražošanas uzdevums un līdzekļi tā realizācijai,. Jā, droši vien tajos apstākļos un TZ ietvaros izspieda, ko varēja. Bet tas galīgi nenozīmē, ka tas bija labākais, ko varēja dabūt no tiem skaļruņiem, ja nebūtu attiecīgo TZ ierobežojumu. Draugs, Helmholca rezonātors lai dzēstu AFR pīķi, kurš ir pārāk mazas kastes rezultāts, nu tiešām nav labākais akustiskais risinājums ;)

Link to comment
Share on other sites

Es jau teicu, ka tas bija labākais, TAJOS GADOS, un mums ir par ko būt lepniem, jo tā bija klase! Un to visu taisīja uz vietas! Paņem vēl vērā, visus gudros, vai nu nošāva, vai izsūtīja, to jau studenti atjaunoja bez saviem pasniedzējiem!

Pēc tam bija PSKP programma ta jau daudz ko mainīja!

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@jema, bija, bija mums ar ko lepoties :) Bet tu tak pats piezīmēji - TAJOS GADOS.. Tak topikstarteris grib klausīties ne tajos gados, bet šodien, un šodien tas viss vairs ne jodam nekur neder. Tāds formulējums apmierinās tavu jūtīgo nacionālo radiorūpniecisko lepnumu?

 

P.S. man šķiet, tu trollē :D

Labots - Huan Kaktus
Link to comment
Share on other sites

Nē, sorry, te bija cita nostāja, to gadu ieraksti tika veidoti uz to gadu atskaņošanas iespējām, tagad ir cits stāsts, bet klients grib klausītie vecos gabalus!


Nezinu tavus gadus, bet Salaspilī bija 82-85 gadā, vecis, kas eksperimentēja, pat nezinu kā to izstāstīt, augsprieguma skaļruni uz lavsana materiāla pamata, plakani tumbas, skanēja telpiski nenormāli, PSRS izstādē 83, paņēma PSRS radioamatieru 2 vietu!


 

 

Tāds formulējums apmierinās tavu jūtīgo nacionālo radiorūpniecisko lepnumu?
Es neesmu idiots!

Ir runa par tīrību, klients pērk lampas , pērk plates, kad tad Melodiju pēdējo izlaida? Pieņemam, ka  klients pirka visus West dārgumus! Es runāju, par skaņa ierakstu tehnoloģiju, tādad jaaskaņo ar to gadu izejmateriāliem! Vai nu tagad kļudos?

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@jema, jā, zinu tās kastītes. Bija kaut kādā radioamatieru izstādē, šķiet, Mākslas akadēmijā. Elektrostatiskie skaļruņi saucās ;)

Bet nevajag jaukt to, ko radioamatieri eksperimentēja, ar to, ko taisīja rūpniecība. No 6GD-2 skaļruņiem varēja dabūt visai jauku skaņu, bet tam bija vajadzīgas pavisam citu izmēru un konstrukcijas kastes :) Rūpniecībai tika stādīts uzdevums, kādos izmēŗos jāiekļaujas, kādās izmaksās... Un sanāca tas, kas sanāca. Es saprotu, ka tev ir jaunības nostaļģija, bet objektīvi pat priekš tiem laikiem SiNfonijas tuNbiņas bija kas jauks tikai un vienīgi PSRS mērogā. Un arī ne fakts, ka Estonija neskanēja labāk. Man pašam ir nostaļģiskas atmiņas par 6GD-2, bet tiešām, neesmu pārliecināts, ka gribētu patreiz kaut ko uz šamiem reāli taisīt :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Atvainojos, tavā priekšā, es jau par to labo veco, ko nevajag aizmirst! Tu zini, ka smieklīgākais variants. Mēs esam tikušies!


Nav nostaļģijas ir aizmirstas lietas, tas tracina!

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

 

 

Tu zini, ka smieklīgākais variants. Mēs esam tikušies!

Tu esi piedalījies tanī radioamatieru izstādē? :)

Ak, mēs pamatīgi esam piecūkojuši topiku ne gluži par tēmu :D

Link to comment
Share on other sites

Tieši no tās izstādes, man ir trīs diplomi, jā tēma jau nav, bet rekā pēc gadiem var tikties! Bet kāda doma ir par tām Salaspils tumbiņam?  


Gan jau saimnieks piedos, mēs jau tikai atkāpāmies vēsturē, nekas  jau ne tēmu nav rakstīts!

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Nu, SiNfoniju oriģinālā konstrukcija ir, maigi izsakoties, izcili nesakarīga. Te gan jāsaka, ka ar rezonātora izplēšanu un sinteponu arī nekas nebūs līdzēts. Tas korpuss ir totāli garām

 

Nu ja kāds uzskata, ka tolaik inženieri nesaprata, ko dara, un necirta zivi, tad jau viņš konstruē un būvē pats savas no nulles, nevis mēģina uzlabot to kas ir garām, ne? Piekrītu, ka simfonijas nav linearitātes etalons, bet esmu dzirdējis vēl vairākas citas skandas, kas arī tādas nav, bet vienalga skan forši.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@nnoname, gan jau inženieri saprata, ko dara, un arī "zivi cirta" :D Bet bija jāierakstās tehniskā uzdevuma rāmjos, izmantojot tos skaļruņus, kurus partija un valdība tam bija paredzējusi :) Nu un rezultāts bija tāds, kā bija. Un jā, kad taisīju savas skandas uz 6GD-2, tad nemēģināju uzlabot SiNfoniju, bet konstruēju no nulles ;) Rezultāts bija ievērojami labāks.

Bez tam, mūsdienāš ir jāņem vērā, ka pa šiem gadiem skaļruņu parametri ir pamatīgi aizpeldējuši no tiem, kuri bija kad tās skandas tika būvētas. Un šī iemesla dēļ tās nebūt nav sākušas skanēt labāk...

 

@@jema, tās salaspils tumbiņas atstāja spēcīgu iespaidu. Pēc tam vēl krietnu laiku murgoju par elektrostatiskajiem skaļruņiem :D

Labots - Huan Kaktus
Link to comment
Share on other sites

nnoname

Komentārs par sava konstruēšanu vairāk bija adresēts uzlabotājiem un tūnētājiem, ne tev :) Bet es simfonijas uztveru ne tikai pliki tehniski, bet arī kultūrvēsturiski, ja S-90 bija diezgan parasta japāņu kopija, turklāt visai slikta, tad simfonijas, ņemot vērā toreizējo padomju rūpniecības vidi, stāvokli un politisko situāciju, manuprāt ir joprojām ievērojama vēstures un cilvēku spēju liecība ;)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...